Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Robert Jordan
Idź do strony 1, 2, 3, 4 ... 33, 34, 35, 36  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 30 Sierpień, 2006 21:22 Odpowiedz z cytatem


Wątek poświęcony Robertowi Jordanowi i jego dziełom.
Inne informacje z serwisu:

O autorze O utworach Inni o nim Nowa wiosna Recenzja Noża Snów




Co sądzisz o Jordanie i jego książkach? Czytałeś coś może?
Napisz!


Ostatnio zmieniony przez Whitefire dnia Niedziela 10 Grudzień, 2006 16:38, w całości zmieniany 3 razy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Netrath
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2253
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 03 Wrzesień, 2006 12:20 Odpowiedz z cytatem

Niestety nie wiem o tym autorze zawiele, gdyż nie czytałem jego książek.

Z tego co wiem, to 'Robert Jordan' nie jest prawdziwym nazwiskiem tego twórcy, lecz tylko pseudonimem literackim. Jest autorem cyklu 'Koło czasu'. Podobno książki z tej serii prezentowały dość 'zmienną formę'. Niektóre bowiem były bardzo dobre, a niektóre trochę nudziły. No, ale ja niestety tego nie czytałem (chociaż planuję, tylko że ciężko znalezć jego książki w bibliotece), więc nie mogę nic polecać ani odwrotnie^^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 26 Wrzesień, 2006 10:48 Odpowiedz z cytatem

To właśnie książki takie jak Koło Czasu sprawiają, że kocha się fantastykę.
Na początku serii, głównych bohaterów poznajemy jako prostych, młodych ludzi z prowincji. Nie wiedzą oni nic o wielkim świecie i regułach jakie nim rządzą, mimo to wciąż marzą o jego poznaniu. Jednak, gdy los rzuca ich w daleki świat, to właśnie pamięć i tęsknota za domem jest tym co pomaga im przetrwać. Pamięć dzieciństwa daje im siłę i nadzieję na powrót. Obserwujemy wolną przemianę bohaterów, z naiwnych wieśniaków w twardych i bezlitosnych wojowników.
Książka wśród ogromnej ilości wątków i bogactwa świata zbudowanego przez Jordana, opowiada historię ludzi, których świat brutalnie zmusza do dorosłości. Aby przetrwać muszą poświęcić swoją niewinność i wszystko to, co kiedyś miało dla nich znaczenie.
I wtedy zawsze nasuwa się pytanie – A co Ty byś poświęcił żeby przetrwać?
Świat wykreowany przez Jordana jest tak realny, że staje się rzeczywisty. Już po pierwszym tomie, wiesz, że ten świat istnieje naprawdę, tylko Ty po prostu urodziłeś się w innym miejscu. Książka zaskakuje wartką akcją i zgrabnie splecioną intrygą. Bogactwo opisów buduje klimat, a postacie są pełnymi osobowościami i szybko stają się naszymi starymi znajomymi.
Ktokolwiek nie czytał, niech żałuje. To prawda, że niektóre części są trudniejsze do przebrnięcia, ale ostatecznie przecież to Jordan. Jemu wybacza się wszystko.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Melfka
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 95
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 13 Październik, 2006 17:33 Odpowiedz z cytatem

A mi Jordan nie przypadł do gustu.
Zupełnie nie przemawia do mnie wspomniane przez Lady Dragon "od zera do bohatera". W dodatku irytowała mnie maniera pisarza - trzech chłopców, nie wiadomo, który jest najważniejszy, każdy ma jakieś specjalne moce, ale tylko jeden może być wybrańcem i do końca nie wiadomo, który. Do końca? Wolne żarty. Od początku można się domyślić.
Dodatkowo denerwowało mnie kopiowanie od innych twórców. Chociażby Aes Sedai (dobrze pamiętam nazwę?) były dla mnie kopią zakonu Bene Gesserit z "Diuny" Herberta.
W efekcie przeczytałam może półtorej tomu, po czym doszłam do wniosku, że to książki nie dla mnie.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 17 Listopad, 2006 23:12 Odpowiedz z cytatem

Wszystkim zainteresowanym najnowszym tomem Jordana z radością donoszę, że na stronie internetowej wydawnictwa ukazała się informacja o dacie pojewienia się I tomu w księgarniach.  cheers2  To już za niecałe dwa tygodnie, 28 listopada. Sorki, że tak się podniecam, ale ja już nie mogę się doczekać.  Very Happy

W Gilotynie marzeń umarli zmartwychwstają, ludzie giną w niesamowity sposób, rozpada się, z pozoru niewzruszona, podstawa rzeczywistości: wszystko to są znaki zapowiadające bliskość Tarmon Gai'don, czyli Ostatniej Bitwy, w której Rand al'Thor, Smok Odrodzony i jedyna nadzieja ludzkości będzie musiał stawić czoła Czarnemu. Ale nie odważy się tego uczynić wcześniej, niż zgromadzi wszystkie ocalałe pieczęcie zamykające więzienie Czarnego. Poza tym wciąż musi się zmagać z innymi niebezpieczeństwami - wśród Przeklętych jest wielu, którzy uciekną się do wszelkich środków, by go zabić... Smok Odrodzony musi żeglować na wichrach czasu, bowiem w przeciwnym razie nic nie powstrzyma triumfu Cienia...

"Na jedenasty tom cyklu epickiej fantasy Jordana czytelnicy czekali niecierpliwie od wielu lat, bowiem to właśnie on był zapowiadany jako przełomowy i tak jest w istocie: zapierające dech w piersiach tempo akcji, zdumiewająco szeroka panorama wątków, które znajdują swoje rozwiązania albo wzbogacają się o nowe perypetie, wszystko to razem wyraźnie prowadzi już do Tarmon Gai'don – apokaliptycznej ostatniej bitwy między Smokiem Odrodzonym a Czarnym. W jednym z wywiadów Jordan powiedział, że kończąc lekturę tej książki, czytelnicy będą drżeć z emocji. Miał absolutną rację!". "Publishers Weekly"

Mam nadzieję, że tą informacją nie naruszyłam żadnych praw autorskich Zysku. To chyba reklama i informacja, a nie jakiś plagiat.  Rolling Eyes

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Melfka
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 95
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 19 Listopad, 2006 11:51 Odpowiedz z cytatem

Nie - to traktuje się jako "newsa", wszystkie portale korzystają z tego prawa. Wydawnictwo ma reklamę, portal - wieści.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Yumidiii
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 28 Grudzień, 2006 23:15 Odpowiedz z cytatem

A ja sadze ze ksiazki Jordana sa niesamowitym dzielem. co prawda przeczytalam dopiero pierwsze dwie ksiazki ale juz zajmuja drugie miejsce po WP mistrza Tolkiena... uhm, ubostwiam je wprost  Heh  szkoda tylko ze nie mam wystarczajaca duzo kasy zeby je kupic wszytskie...  Confused  moze kiedys...  Very Happy

Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 28 Grudzień, 2006 23:46 Odpowiedz z cytatem

Polecam przeczytanie chociaż do końca 3 tomu (Smok Odrodzony i Kamień Łzy). Moim skromnym zdaniem ktoś, kto nie skończył chociaż tego nie ma zielonego pojęcia o rozmachu i monumentalnej wizji Jordana.

Oczywiście mi się pierwsze trzy tomy (mówię o wydaniu angielskim, w Polsce to było 6) szalenie podobały, ale dopiero po nich poczułem się rzucony na kolana. Nie potrafię wytłumaczyć dlaczego, ale dopiero wtedy otwierają się oczy - tak jakby wcześniej zaledwie rysowała się skala rozgrywki... Jeśli będziecie w stanie odłożyć ten cykl po 3 tomie to znaczy, że naprawdę nie jest to rzecz dla was. Wcześniej... Wcześniej proponuję nie wydawać osądów. Naprawdę.

Przy okazji - skoro przeszedłem do osądów:

3, 6 i 11 - według mnie najlepsze tomy w serii.
8, 9 i 10 - najgorsze, tak myślę. Poza końcówką 10-go. To wszystko, co w nich jest byłoby ok gdyby to ścisnąć do 1 tomu.

I czekamy na 12...
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Melfka
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 95
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 30 Grudzień, 2006 18:09 Odpowiedz z cytatem

Whitefire napisał:
Polecam przeczytanie chociaż do końca 3 tomu (Smok Odrodzony i Kamień Łzy). Moim skromnym zdaniem ktoś, kto nie skończył chociaż tego nie ma zielonego pojęcia o rozmachu i monumentalnej wizji Jordana.

Moje "zarzuty" nie dotyczyły rozmachu i monumentalnej wizji - nawet nie zamierzam dyskutować, czy ta wizja jest, czy nie, bo nie czuję się kompetentna.

Whitefire napisał:
Oczywiście mi się pierwsze trzy tomy (mówię o wydaniu angielskim, w Polsce to było 6) szalenie podobały, ale dopiero po nich poczułem się rzucony na kolana. (...)

Ja mam wrażenie, że skoro nie podobał mi się pierwszy, dalej raczej nie będzie lepiej. Może jeszcze kiedyś sięgnę po Jordana, ale na pewno nie jest na mojej liście priorytetów Smile.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 03 Styczeń, 2007 21:33 Odpowiedz z cytatem

Muszę przyznać, że Gilotyna Marzeń pozytywnie mnie zaskoczyła. Whitefire mówił, że akcja rusza z kopyta, ale jakoś nie chciało mi się w to wierzyć.
Nareszcie coś się zaczęło dziać u Mata. Brakowało mi już jego czarującej osóbki. Nawet Tuon polubiłam, chociaż na początku wydawała się drętwa.
Perrin wreszcie przestał zachowywać się jak ostatni pantofel.
Oczywiście nie ma róży bez kolców i w tej części nie ma ani jednego rozdziału o Randzie, ale jestem pewna, że nadrobią w następnym tomie. Mam tylko nadzieję, że wydawnictwo nie każe mi czekać kolejny rok, bo chyba krew mnie zaleje.  mad4

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 04 Styczeń, 2007 0:06 Odpowiedz z cytatem

A był już w tym tomie rozdział o Egwene w wieży? Coś tam z miodem w herbacie, nie pamiętam tytułu?
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 04 Styczeń, 2007 12:01 Odpowiedz z cytatem

Nie było nic takiego. Ostatni rodział to Niedźwiedź z brązu i jest o Elayene i Arymilli.
A to jakiś szczególny rozdział, że tak Ci się wbił w pamięć ?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 04 Styczeń, 2007 13:05 Odpowiedz z cytatem

Ano jest fajny, faktycznie rzucił się na pamięć =) Był mniej więcej pośrodku, dlatego pytam.

O Randzie też nieco będzie -nie tak bardzo wiele, jak bym chciał, ale za to dobre Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Gość



   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 08 Maj, 2007 9:24 Odpowiedz z cytatem

Ludziska:
JORDAN JEST THE BEST!!!
najlepsze tomy to Wschodzący Cień i Ten Który Przychodzi O Świcie

Powrót do góry ⇑
Telpher
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 10 Czerwiec, 2007 21:07 Odpowiedz z cytatem

Razz   A ja sie ciesze ze wreszcie   sie ukazal kolejny tom...niemoglem sie go doczekac teraz tylko  wyplata i do  empiku...Pozatym kwestia  ktore tomy lepsze ktore gorsze...to tez zalezy od formy tlumacza niesadzicie??...Jakby niebylo to tlumaczenie...jesli chcemy prawdziwie oceniac to trzeba  wziasc do reki  wersje orginalna

Powrót do góry ⇑
Guest
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 30 Lipiec, 2007 14:43 Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś może wie gdzie dałoby się dostać "Spustoszone ziemie" lub oryginalną wersję "The fires of Heaven"? A może ktoś mógłby pożyczyć/odsprzedać ten tom? Niestety nakład jest wyczerpany i od wielu miesięcy nigdzie nie mogę znaleźć   Sad

Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 30 Lipiec, 2007 16:41 Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu w rozmowie z przedstawicielem wydawnictwa Zysk miałem okazję usłyszeć, że Ognie Niebios będą wznowione. Czasami ukazują się na allegro, ale cena to zwykle koło 80 - 200 złotych. Spustoszone ziemie są tańsze. Byłem zainteresowany, bo ktoś ode mnie "pożyczył" parę lat temu i myślałem, że skompletuję serię. Ale na razie nic z tego... musi mi wystarczyć oryginał anglojęzyczny. Jeśli ktoś jest takim zainteresowany, to polecam amazon.com lub abebooks.com Obie witryny sprawdzone.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
On
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 05 Sierpień, 2007 18:37 Odpowiedz z cytatem

Uratowały mnie torenty - tam jest chyba wszystko Smile

Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 30 Listopad, 2007 8:24 Odpowiedz z cytatem

Na stronie internetowej Zysku ukazała się informacja o wydaniu następnego tomu Jordana. W Polsce tytuł będzi brzmiał Książe Kruków, powinna ukazać się 11 grudnia.
Ciekawe ile znowu razy przesuną tą datę  Weep  Tyle trzeba się naczekać.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 23 Marzec, 2008 1:18 Odpowiedz z cytatem

Po "Księciu Kruków" muszę przyznać, że przekład miejscami mnie przygnębił. Może i tłumacz starał się (czasem), ale generalnie to chyba albo miał za mało czasu, albo był za słabo opłacany. Albo jedno i drugie. W każdym razie, jeśli czytacie i stwierdzicie, że coś gdzieś nie ma sensu, to spokojnie można zwalić na przekład.

Nie za bardzo chciało mi się porównywać dokładnie, ale kilka miejsc rzuciło się w oczy (niżej SPOILERY!).

s. 189 "Wyręcz mnie". Chodzi o "Puść mnie" (unhand me). Oczywiście odpowiedź drugiej Aes Sedai też już wtedy nie pasuje.
s. 196 "Otóż przed wybuchem Trzeciej Wojny..." --> Na długo przed wybuchem... (well before...)
s. 199 "raz w życiu zdażyło się jej piastować godność..." --> kiedyś piastowała godność... (she had been a Sitter once).
s. 211 "z niedowierzaniem" --> podejrzliwie (suspiciously)
s. 511 "Ty posługujesz się takimi słowami, nieprawdaż?" Chodziło o to, że Tuon musiała dokładnie powtórzyć sformułowania Mata, żeby zalegalizować małżeństwo. Dlatego raczej "Takich słów użyłeś, nieprawdaż?".

Pomijam już takie cosie jak krzyż walecznych na "badge of honor" i cichociemne na "ferrets" (ciekawe, który tłumacz na to wpadł pierwszy...), pal licho, takie rzeczy bywają. Ale pozostałe błędy to po prostu przekłamania, a przy tym ja naprawdę nie wysilałem się za bardzo, żeby ich szukać, czyli na pewno jest ich więcej. Zwyczajnie spłyca to powieść i tyle.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 36 Idź do strony 1, 2, 3, 4 ... 33, 34, 35, 36  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.