Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Krótkie czy długie?
Idź do strony 1, 2  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Kawiarenka Autorów
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)


Jaką literaturę lubisz najbardziej?
Opowiadania
10%
 10%  [ 4 ]
Pojedyncze powieści
15%
 15%  [ 6 ]
Trylogie i dłuższe
73%
 73%  [ 28 ]
Wszystkich Głosów : 38

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 27 Luty, 2006 15:43 Odpowiedz z cytatem

Mamy już temat o opisach i dialogach, a mnie ciekawi jeszcze, jak długie teksty lubicie. Opowiadania? Krótkie powieści? Grube tomy? Trylogie? Czy długaśne sagi? Wszystko ma swój urok, ale mało kto lubi wszystko jednakowo.
Zamieszczam też miniankietę, chociaż to tylko tak przy okazji do tematu.

------

I od razu się wypowiem, że ja lubię długie. Im dłuższe, tym lepsiejsze Wink W opowiadaniach najczęściej jest jakiś ciekawy pomysł, ale za to ledwo się zacznie, a już trzeba kończyć. Nie można się dobrze wczuć, polubić bohaterów... Co Wy na to?
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Bartek
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 48
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 08 Marzec, 2006 11:15 Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, im dłuższe tym (najczęściej) lepsze: bardziej złożony i dopracowany świat, rozwój charakterów postaci, etc. Chociaż nie przepadam za 'tasiemcami' opartymi na grach RPG. Może miałem pecha i trafiałem zawsze na "powieści" w stylu miecza i miecza  Confused
____________

RPG create worlds
  We create RPG
         - - -
  www.mythai.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Kubolec
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 61
Postać   Chowaniec

65 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 08 Marzec, 2006 12:30 Odpowiedz z cytatem

Nie będę orginalny i też powiem że dłuższe jest w większości lepsze, o ile autor niezaczyna przedłużać swej męki na siłę i nie jest to wymuszone, w takim wypadku krótsze jesto o niebo lepsze.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Netrath
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2253
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 18 Kwiecień, 2006 15:37 Odpowiedz z cytatem

zgadzam się - im dłuższe tym lepsze
czasami jak się czyta to aż szkoda, że już się kończy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 11 Maj, 2006 18:49 Odpowiedz z cytatem

Im dłużej, tym lepiej. Myślę, że w krótkiej opowieści nie można zawrzeć prawdziwej głębi opisywanego świata.
Zgadzam się również, że można rozciągać książkę na siłę - patrz. Robert Jordan, który chyba postanowił napisać epopeję narodową. Jednak moja ślepa miłość do niego, wybaczy mu wszystkie dłużyzny, bo tak naprawdę to boję się dnia w którym wszystko się skończy. Panie Jordan, niech ma Pan siłę, aby wygrać tą Ostatnią Bitwę, którą Pan właśnie toczy.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Cykuta
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 29
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 13 Maj, 2006 20:00 Odpowiedz z cytatem

zapomniałaś dodać "amen"   Wink  sa tacy pisarze co by się chciało żeby pisali niekończące się opowieści... Pratchett na przykład. zawsze go czytam bardzo wolno, żeby się za szybko nie skończył..
____________

yippikaiei!! skończyłam pracę!! zaliczę semestr!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Silencius
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 23
Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 25 Czerwiec, 2006 3:30 Odpowiedz z cytatem

Zależy od jakości, a nie od długości.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
AvE
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1287
Postać   Chowaniec

27 Miedziaków
2 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 03 Lipiec, 2006 19:17 Odpowiedz z cytatem

Ale jeśli jest dobre to tym lepiej jeśli jest długie - więcej czasu można 'trwać' w danej opowieści...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Tokiomanka
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 167
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 13 Lipiec, 2006 7:29 Odpowiedz z cytatem

Popieream Silenciusa. Zależy od jakości. Np jak czytałam taką sagę (47 tomów!) to po jakimś czasie znudziło mi się. Takie przedłużanie na siłę jest niezdrowe i może powodować raka i choroby serca. Ale czasami jak jest jedna część to potem żaaaaaaaaaaaaal...   Confused
____________

“Computer games don't affect kids, I mean if Pac Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching pills and listening to repetitive music”
Gareth Owen

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Netrath
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2253
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 13 Lipiec, 2006 7:31 Odpowiedz z cytatem

po pierwsze: musi być dobre
po drugie: jeśli pierwszy warunek jest spełniony, powinno być jak najdłuższe

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Raile
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1606
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 15 Październik, 2006 1:20 Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się w 100% z postem u góry. Jeżeli książka jest ciekawa i dobrze napisana niech będzie jak najdłuższa. Po "Chłopakach Anansiego" dalej mam niedosyt (choć przeczytałam tą książke z pół roku temu). Bo co to jest 320 stron bardzo dobrej książki?
____________


Postacie:
#wciąż Holly
#Juno

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
WinterWolf
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 328
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 15 Listopad, 2006 15:40 Odpowiedz z cytatem

Ja najbardziej lubię jednotomowe powieści. Nie ciągną się w niskończoność, a trwają wystarczająco długo bym zdążyła bohaterów pokochać lub znienawidzić... Niestety rzadko takowe czytam. Przeważnie trafiam na wielotomowe sagi (vide Saga o Ludziach Lodu - 47 tomów). Ostatnio pogrążyłam się w Legendzie Drizzta i Trylogii Skrytobójcy Razz
____________



Strefa gier

DeviantArt

TRPG

"Eala Earendel engla beorhtast
Ofer middangeard monnun sended."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Last_Dragon
Shotokan


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1013
Postać   Chowaniec

505 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 15 Listopad, 2006 16:29 Odpowiedz z cytatem

Ja tam lubie głównie 2-3 tomowe księgi
ale i takie opowiadania
jak zadługie to też się może znudzić
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Sijelh
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 66
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 07 Grudzień, 2006 0:26 Odpowiedz z cytatem

To chyba zależy, każde opowiadanie czy powieść należy traktować jak inwidualny przypadek, co prawda przyzwyczaiłem się do grubych książek, powieści gdzie wszystko jest zawarte, gdzie wszystkie najwazniejsze wątki są wypowiedziane i później rozwinięte i zakończone i o to chodzi, jeżeli ma być drugi tom to tak, ale żeby już opowiadał o czymś innym, dalszym, a przyjemnością by było przeczytać o jakimś starym wątku z pierwowzoru, który myśleliśmy, że zaginął a tu nagle mamy go i to okazuje się wcale nie taki błachy. Dla mnie każdy tom musi być o czym innym. To że bohaterowie robią to samo przez 23 tomy, a w 24 stwierdzają, że już im się tego nie chce i zrobią coś innego dla odmiany, to mnie nie pociąga. Zresztą ja mam takie poczucie, że jak muszę sięgać po kolejny tom książki, to mam wrażenie takiego rozerwania. Jedna książka to jeden świat prawda? Mamy w nim swoje drzwi, przez które wkraczamy i istnieje się w tym świecie, a branie drugiej książki, to robienie takiego wyobrażeniowego przeciągu. Ale to tylko moje zdanie.
____________

We are capable of doing miracles

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Dantey
Wędrowiec


   Posty: 37
Chowaniec

80 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 20 Luty, 2007 2:39 Odpowiedz z cytatem

Jeśli napisana zostaje książka, która ma nawet 2000 i więcej stron, to jeśli nie jest najlepsza, ale potrafi utrzymać przy sobie czytelnika, to usi nadraciać właśnie rozbudowaną fabułą, dopracowaną opowieścią, ciekawymi postaciami, wielowątkowością, rozwiniętym światem itp. I to jest właśnie taka książka, która, po przeczytaniu tych 2000 stron wydaje C się zbyt krótka.
____________

Wojownik Światła, jak mnie nazwał Paulo Coelho.
Cień, jak sam mówię o sobie.
Czy można to pogodzić ??

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
lyoness
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1636
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 10 Marzec, 2007 21:28 Odpowiedz z cytatem

O.O
Ja by się raczej nigdy nie porwała na 2000 stron. Wszystko mi jedno czy lubię czytać i czy byłaby wciągająca.
Fakt faktem jeśli książka jest ciekawa - najlepiej żeby była jak najdłuższa (ale bez przesady!!!)
____________

Żyję więc walczę...
Żyję więc śnię...
Żyję więc kocham...
Żyję bo chcę...?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 10 Marzec, 2007 21:39 Odpowiedz z cytatem

No, nie wiem. Ja bym chętnie przeczytał coś, co ma 2000 stron, jeśli byłoby ciekawe  Razz  Serio, wg. mnie to nie jest przesada. Jakbyś chciała czytać 2000 stron, ale Książki Telefonicznej, Panoramy Firm, czy innego tałatajstwa, to bym się zdziwił, ale 2000 stron dobrej książki...  Very Happy
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
lyoness
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1636
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 11 Marzec, 2007 11:14 Odpowiedz z cytatem

Właśnie takiego rodzaju książki miałam na myśli. Rzadko kiedy zdarzają się książki 2000-stronicowe wciągające do ostatniego słowa. Zazwyczaj są to opowieści rozwleczone do granic możliwości... Chociaż właściwie to chyba trochę przesadziłam że nigdy bym się na to nie porwała... Bo Harry Potter i Zakon feniksa ma 995 stron a przeczytałam go w trzy dni (pomijając fakt że Rowling'owa strasznie go rozwlekła). Ale tak czy inaczej sama liczba oznaczająca taką wielką ilość stron do przeczytania nie napawa mnie optymizmem  Razz
____________

Żyję więc walczę...
Żyję więc śnię...
Żyję więc kocham...
Żyję bo chcę...?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
d'Aryon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 56
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 12 Marzec, 2007 17:05 Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że nawet króciutkie opowiadanko może mieć większy sens niż wielkie sagi itp. (więc oczywiście dłuuuuugie książki też lubię jeżeli posiadają ten sens)

Dlatego kocham każdą książkę, która potrafi mnie wystarczająco wciągnąć i dać mi temat do moich własnych rozważań.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Dantey
Wędrowiec


   Posty: 37
Chowaniec

80 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 22 Marzec, 2007 23:51 Odpowiedz z cytatem

Czytałem kilka książek, głównie fantasy, które miały ok. 2000 i więcej stron. Np. siedmiotomowa saga, zaczynająca się od książki "Bazyl, złamany ogon". Tytuł głupi, ale książki o smokach, i do tego fabuła super. Polecam. Ale 2000 stronicowe gnioty też istnieją. Czytałem kiedyś sagę społeczno- ekonomiczną, z fabułą o przejmowaniu władzy w kolejnych prowincjach i problemach ekonomicznych każdej z osobna. Serio. Smile Pod koniec prawie się załamałem Smile. A z takich pośrednich dla mnie książek, ale za to długich, zawsze mogę powiedzieć, że czytałem Harrego Pottera. Smile To też w końcu, jako całość, jest cegła. Polecam też nieco krótszą, bo ma ponad 1000 stron, książkę S. Kinga - "Bastion".
____________

Wojownik Światła, jak mnie nazwał Paulo Coelho.
Cień, jak sam mówię o sobie.
Czy można to pogodzić ??

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Kawiarenka Autorów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.