Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Warhammer Fantasy Battle

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Gry bitewne
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)


Czy zbierasz jakąś armię do Warhammera Fantasy Battle?
Tak
33%
 33%  [ 2 ]
Nie
66%
 66%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 6

Autor
Wiadomość
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 07 Lipiec, 2007 18:29 Odpowiedz z cytatem

Witam!
W tym temacie nie może zabraknąć najbardziej znanej gry bitewnej świata (chyba... Heh )


Warhammer Fantasy Battle - najpopularniejsza gra bitewna wydana przez Games Workshop. Obecnie dostępna jest 7. edycja tej gry.

Rozgrywka polega na prowadzeniu armii na polu bitew i kampanii, używając do tego figurek przedstawiających wojowników piechoty, jeźdzców, magów i maszyny wojenne.


Do gry potrzebne są znaczniki, dużo kostek K6 (sześcienne), artyleryjskie oraz miarka calowa. Każda armia posiada tzw. Army Book, w którym opisane są historia, zasady, jednostki i ich koszt i opis, magia wybranej rasy. Obecnie w polskiej wersji językowej dostępne są Księgi Armii pt: "elfy wysokiego rodu", "Leśne elfy", "mroczne Elfy", "królestwa ogrów","orki i gobliny" i "krasnoludy". Księgi armi opisują między innymi: specjalne postacie armii,zdolności specjalne jednostek,magiczną broń dla herosów i lordów oraz opcje uzbrojenia, chorągwie itd.


Jednostki wchodzące w skład armii dzieli się na lordów, bohaterów, jednostki podstawowe (core units), elitarne (special units) i rzadkie (rare units).


Armie Warhammera: Lizardmen, (Jaszczuroludzie) Skaven, (Szczuroludzie) Bestie Chaosu, (Paskudne Potwory Chaosu) Hordy Chaosu, (Straszliwa piechota Chaosu) Tomb Kings, (Mumie) Orki i Gobliny, (Zieloni ludzie i ludziki) Krasnoludy, (Groźniejsze niż te ogrodowe, dysponujące dobrą bronią są w stanie zmieść przeciwnika z powierzchni ziemii, Skuteczni przeciw magom, gdyż mają więcej kostek rozproszenia) Imperium, (Królestwo Ludzi) Bretonia, (Ludzie - buntownicy) Elfy Wysokiego Rodu, (Elfy) Mroczne elfy, (Też Elfy) Leśne elfy, (Elfy) Królestwa Ogrów, (Kilku metrowe stwory. Groźni przeciwnicy) Vampire Counts (Ciężko przetłumaczyć, ale to są wampiry i nieumarli)

Każda spośród jednostek posiada także koszt w pkt. aby gra którą ustalono na jakąś ilość pkt. zależała od umiejętności, uzbrojenie, pancerze itd. (obie strony bitwy wystawiają na stole armie warte w sumie tyle samo pkt.)


Warhammer to nie tylko gra, to także sposób życia. W naszym kraju wytworzyło się silne środowisko integrujące graczy z całej Polski. Prężnie działa liga Warhammera, w której bierze udział ok. 1000 osób, niemal w każdy weekend w różnych miastach Polski odbywają się turnieje, w trakcie których lokalni gracze walczą między sobą. Na podstawie wyników bitew tworzony jest ogólnopolski ranking. W Polsce odbywają się również zawody rangi międzynarodowej. Już dwukrotnie gracze mogli wziąć udział w Wielkim Turnieju Europy Wschodniej. Grało w nim ponad 100 osób z Polski, ale też z Rosji, Czech, krajów b. Jugosławii itp. Mniej więcej raz w miesiącu odbywają się również turnieje klasy Master, które gromadzą w jednym miejscu graczy z całej Polski. Ponieważ zgodnie z zasadami ligi, aby mieć w niej wysoką pozycję trzeba brać w nich udział istnieje spora grupa osób jeżdżących po kraju od turnieju do turnieju. Interesująca jest również rozbieżność wiekowa graczy. Największą grupę stanowią nastolatki ok. 16-18 roku życia, jednak liczba graczy w wieku 20-30 lat nie jest dużo mniejsza, a stanowią oni główną siłę napędową tego hobby. Ale grać można zacząć już we wcześniejszych latach 13-15 aby szybciej rozwinąć swoje umiejętności.

Niestety ceny "figurków" są dość wysokie. Confused


Tekst z "Wikipedii".

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 07 Lipiec, 2007 21:55 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Vampire Counts (Ciężko przetłumaczyć, ale to są wampiry i nieumarli)


Co tu trudnego do tłumaczenia? "Hrabiowie Wampirów". A jak wiadomo koncepcja wampirów w Warhammerze jest... Transylwancka  Smile  

Cytat:
Bretonia, (Ludzie - buntownicy)


Ja może ekspertem nie jestem, ale w WFRP (a więc nie powinno być różnicy zbytniej w świecie) Imperium to tylko jedno z państw ludzi, a Bretonia to po prostu inne. Tak samo jak Kislev, Kataj, Nippon, Albion itd.
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Elomar
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 08 Lipiec, 2007 15:12 Odpowiedz z cytatem

Ten wywód na temat Warhammer jest po prostu śmieszny i zupełnie niepotrzebny. Jeśli ktoś będzie chciał zasięgnąć informacji na ten temat na pewno znajdzie je, a nie będzie przy tym narażony na czytanie takich pierdół. Nie piszmy o rzeczach o których nie mamy pojęcia, nawet bladego, bo możemy wprowadzić ludzi jedynie w błąd, a masz wysiłek, jeśli tak mogę to nazwać, nie przyniesie pożytku nikomu.. No chyba, że chodzi o nabijanie postów..

Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 09 Lipiec, 2007 11:37 Odpowiedz z cytatem

W takim razie popraw mnie, o wielki przedwieczny... worship . Pokaż mi błędy, które popełniłem...  Heh   Poza tym to tekst z Wikipedii.   Hihi
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Komar1991pno
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 17 Wrzesień, 2008 22:20 Odpowiedz z cytatem

a ja zbieram i mam tego sporo:

Orków na 3000ptk skaven1500ptk

Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 18 Wrzesień, 2008 16:30 Odpowiedz z cytatem

Nie mam własnej kolekcji, ale lubię WFB bardzo, więc jeśli macie jakieś fotki, zamieszczajcie. Zwłaszcza jeśli bawicie się w ręczne malowanie. Wiem, że potrafią być rewelacyjne.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Gry bitewne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.