Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Elafia. Czy uda mi się napisac coś co wam się spodoba?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Świat słowa
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Obieżyświat
Mieszkaniec Krain


   Posty: 25
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 04 Wrzesień, 2008 10:38 Odpowiedz z cytatem

Jeśli teraz coś odwalę to daję sobie spokój. Ale... próbować trzeba. Opiszę mniej więcej jak to wygląda.

Rok 2020. Pewen fizyk tworzy wechikół czasu testowany pomyślnie na zwierzętach. Pora przetestować go na ludziach. onkurs na ''wybrańca'' wygrywa nowojorski stróż prawa. Jednak to w wyniku reakcji łańcuchowej machina wywala go do 14256226 roku(czternaście milionów, dwieście pięć dziesiąt sześc, dwieście dwudziestego szóstego roku) A miał przenieśc się do 1952. Panuje tam wojna między dwoma rasami. Krasnoludami i elfami przybyłymi z kosmosu, którzy wyewolułowali błyskawicznie z bakteri z meteorytu na którcyh przybyli. Tylko główny bohater Tom Windthelow (Łindeloł) może temu zapobieć. Zapobiec całkowitemu zniszczeniu świata. Jak? Krasnoludy zajmują całą Azje i europę, gdzie są złoża czystej energii. płynnej błekitnej nie do opisania substancji, dzięki której Tom wruci do 2020. Jakie będzie jego dalsze zadanie? Otóż w dwa lata po jego wyruszeniu w przyszłość, na ziemię spadł ów meteor z organizmami które wyewolułowały. Ludzie zaatakowali stowrzenia, a te odpowiedziały ognie. Po roku wojny, prezydent rosji odpalił bombę bilogiczną, która zniszczyła świat. W wyniku reakcji lawa w jądrze ziemi przestała istnieć i takie tam zmiany. Na ziemię znów przyleciała kapsuła z ów orgnizmami i te już bez ludzi zagospodarowały globem. Tom musi przmówić do ludu, by nie atakował przybyszów. By ci mogli się rozwinąć poznać sens życia i wejść w szeregi cywylizowanej ludności. By mógł pokazać rasie dominującej co trzeba zmienić by nasz śiwat stał się lepszym.

Nie zwracajcie uwagi na błędy(zchociarz ten raz) skupcie się na sensie.
____________

Nie zansz dnia, ani godziny. A ja znam.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Gość



   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 04 Wrzesień, 2008 13:39 Odpowiedz z cytatem

Dobra no to tak: początek tego streszczenia jest spoko a potem zaczyna się gmatwać. Pomyśl o jakimś przesłaniu, jakiejś alegorii, żeby nie była to tylko prosta opowiastka. No i motyw z występowaniem elfów, krasnoludów i innych fantastycznych stworzeń w przyszłości już był... Ale fantazja jest od tego aby bawić się na całego!  Razz   Próbuj pisać

EDIT: to ja napisałem (Grzegorz) ale zapomniałem się zalogować.

Powrót do góry ⇑
Devil_Imp
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 671
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 04 Wrzesień, 2008 17:35 Odpowiedz z cytatem

Heh... To mógł wymyślić tylko Villo...  Very Happy  Jak dla mnie to to trochę naiwne z tymi "elfami i krasnoludami, przybyłymi z kosmosu, którzy wyewoluowali z bakterii na meteorycie..."  Laughing  
Ale z drugiej strony to mógłbyś napisać o tym dobrą komedię...  Razz  

Hmmm... Może postaraj się pisać bardziej poważnie, skup się nad sensem fabuły, zamiast na pakowaniu do niej różnych rzeczy, aby stała się atrakcyjniejsza (przynajmniej w twoim odczuciu). Sama historia nie musi być strasznie rozwinięta, ani skomplikowana, by przyciągnąć czytelnika.  Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 05 Wrzesień, 2008 14:21 Odpowiedz z cytatem

Prostota i dobre przesłanie to też jest sukces!
____________

"Biorąc od drzwi swój początek,
Droga bieży wciąż przed siebie;
Hen, rozwinął się jej wątek,
Czas więc teraz i na ciebie(...)"

"To niebezpieczna sprawa oddalać się od własnych drzwi. Znajdziesz się na drodze i jeśli nie przypilnujesz własnych nóg, nie wiadomo dokąd cię poniosą."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Devil_Imp
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 671
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 05 Wrzesień, 2008 16:07 Odpowiedz z cytatem

...Dokładnie...
Więc, jak to mawiają: Szlifuj styl!  Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 05 Wrzesień, 2008 18:10 Odpowiedz z cytatem

A ja zgadzam się z Havokiem. Wells przewraca się w grobie. Drzewa się przewracają. I ta zniknięta lawa, z krasnoludami i elfami też. To kiepska podpucha, a jeśli to nie podpucha to kosmicznie straszny gniot. Umrzyjcie ;[
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Obieżyświat
Mieszkaniec Krain


   Posty: 25
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 08 Wrzesień, 2008 12:09 Odpowiedz z cytatem

Książka jest dopiero w niskim stopniu dopracowana. To dopiero szlif, szkic. Nieoszlifowany diament, ale ja zrobie z niego stukaratowe dzieło.
____________

Nie zansz dnia, ani godziny. A ja znam.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Devil_Imp
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 671
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 08 Wrzesień, 2008 18:16 Odpowiedz z cytatem

Oto moja rada, żeby powstał z tego diament:
-Wywal Elfy i krasnale
-Wywal bakterie na meteorycie
-Wywal meteoryt
-Wywal podróże w czasie
-Upewnij się, że wywaliłeś meteor
-Zmień imię głównego bohatera
-Jeśli jeszcze nie wywaliłeś meteora, zrób to!
-Wywal bomby biologiczne.
O czymś zapomniałem, a no tak: Wywal METEOR!
A tak serio, to wątek z wojną nuklearną fajny, choć często używany, jednak post-apokaliptystyczne książki czytuję zawsze chętnie. Więc może uderz w tym kierunku?  Rolling Eyes

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 05 Styczeń, 2009 18:28 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale ja zrobie z niego stukaratowe dzieło.

Szlachetne srebro lub szafir lepiej pójdzie  Wink   Nie dość, ze do pań, to takze do młodzieży (nie tylko staruszek z majątkiem)  Rolling Eyes  
Cytat:
-Wywal podróże w czasie

Lepsze by były podróży między światami. Bo to samo miejsce, ale inny czas... może cłzowieka znużyć  Razz
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 06 Styczeń, 2009 15:24 Odpowiedz z cytatem

Może jednak daj sobie spokój z pisaniem? Twórz scenariusze do filmów i komiksów. Myślę, że ty to widzisz, co streszczasz nam na forum, ale nie dbasz o boczne wątki, chcesz osiągnąć tylko efekt końcowy. No zatem długa droga przed tobą. Kopsnij nam jakiś utwór zakończony, ale zawierający rozpoczęcie i treść. I nie patrz na długość, baw się! Napisz nam historię, którą chcesz przekazać, a nie streszczenie, które pisałeś z zapartym tchem, bo w myśli miałeś obraz swojego dzieła.
____________

"Biorąc od drzwi swój początek,
Droga bieży wciąż przed siebie;
Hen, rozwinął się jej wątek,
Czas więc teraz i na ciebie(...)"

"To niebezpieczna sprawa oddalać się od własnych drzwi. Znajdziesz się na drodze i jeśli nie przypilnujesz własnych nóg, nie wiadomo dokąd cię poniosą."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 07 Styczeń, 2009 9:28 Odpowiedz z cytatem

No Grzegorz ma rację.  Tylko jak będziesz opisywać jakieś skomplikowane i irracjonalne zjawiska, rób to klarowanie  Razz
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Świat słowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.