Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Andre Norton

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 30 Sierpień, 2006 21:12 Odpowiedz z cytatem


Wątek poświęcony Andre Norton i jej dziełom.
Inne informacje z serwisu:

O autorze O utworach




Co sądzisz o Norton i jej książkach? Czytałeś coś może?
Napisz!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 08 Wrzesień, 2007 13:29 Odpowiedz z cytatem

O niej też jest  Embarassed   może do okulisty czas pójść wreszcie  Heh   No, ale się cieszę, ze autorka, która nauczyła mnie czytywać fantastykę posiada tutaj temat  Roll
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 30 Grudzień, 2007 19:10 Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, jak potoczyłaby się jej kariera, gdyby nie pisała pod pseudonimem. Ostatnio zauważyłam, że kiedy widzę książkę debiutantki, od razu się do niej zrażam, choć podoba mi się twórczość wielu kobiet-fantastek. Nawet, kiedy czytam opowiadania w Fantastyce, zaczynam od tych, które mają męskich autorów, a uświadamiam to sobie dopiero po fakcie. Dlatego zastanawiam się, czy sięgnęłabym po książkę Norton, gdyby zamiast 'Andre' było na niej napisane 'Alice'. Mam nadzieję, że tak, bo choć w Świecie Czarownic nużyła mnie czasem pewna.. powtarzalność, to nigdy nie żałowałam czasu poświconego tej lekturze. Mitris napisała, że Andre nauczyła ją czytać fantastykę i jakkolwiek dziwnie to brzmi, coś w tym stwierdzeniu jest.
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 07 Lipiec, 2008 16:00 Odpowiedz z cytatem

Mówiąc szczerze, to czytałam tylko jej dzieła z cyklu "Świat Czarownic". Bo z tych książek, które udało mi się dorwać pod dworcem, widziałam, że ona dużo pisze s/f  Embarassed  
Właśnie, to jest skandal! Czemu mam tak duże problemy by uzupełnić swoją kolekcje książek z cyklu "Świat Czarownic"? Takie książki powinny być w księgarniach dostępne  Confused  ... a te 20 które ja mam, znalazłam tylko w budce, gdzie sprzedają używane książki --> prawdziwa skarbnica ksiąg  Razz
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 07 Lipiec, 2008 19:57 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czemu mam tak duże problemy by uzupełnić swoją kolekcje książek z cyklu "Świat Czarownic"?


Wątpie, byś miała czego żałować. To typowy tasiemiec, ten sam schemat ciągnie się jak kłębek włóczki.
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 07 Lipiec, 2008 22:09 Odpowiedz z cytatem

Lidia ma rację - ale mimo wszystko rozumiem Mitris, bo sam chciałbym miec jeszcze kilka, których mi brakuje. Taki kolekcjonerski punkt widzenia Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 08 Lipiec, 2008 15:04 Odpowiedz z cytatem

Shocked  
Nie no, ugodziliście mnie prosto w serce  Weep  
(mały bład: mam tylko 16 części  Sad  )  White, Lidio, nie ejst to żaden tasiemiec, ani nie ma żadnego podobieństwa do serialu "moda na sukces" (broń Boże  Razz  ).
Zakończenie jest różne. Czasem smutne, czasem szczęśliwe --> często napewno dające wiele do myślenia  Heh  
Brakuje mi jednej książki, która by wytłumaczyła czemu tak diametralnie zmienił się Escore, czemu ta cała bezpieczna dolinka zniknęła i są takie dosć prymitywne tam "plemienia" w zwykłych zameczkach...  Rolling Eyes   No, ale nie widzę tego samego schematu i do tego tematyka jest odmienna  Razz
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 17 Styczeń, 2009 19:22 Odpowiedz z cytatem

Czytałem parę książek Andre Norton, między innymi cykl świata czarownic, który mi niestety za bardzo nie przypasował. Jeżeli Mitris nadal poszukujesz tych książek daj znać, mam jakieś 21 tomów w swojej "bibliotece", może znajdą się te brakujące Ci.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 18 Styczeń, 2009 18:30 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mitris nadal poszukujesz tych książek daj znać,

Daję znać cheers2  cheers
Cytat:
mam jakieś 21 tomów

Powiedz, że masz Lampart'a! Powiedz to, proszę cheers3  cheers3  cheers3
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 19 Styczeń, 2009 0:19 Odpowiedz z cytatem

Mówisz i powiadam:

Mam Lampart'a Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 19 Styczeń, 2009 20:54 Odpowiedz z cytatem

To jeszcze powiedz, że przenosisz się do Krakowa i chcesz pobawić się w mikołaja spóźnionego  Very Happy  
wiem to offtop, ale radość z posiadania twórczości Andre Norton w zasięgu ręku mnie (osłabia?  Confused  ) cieszy  Very Happy
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 19 Styczeń, 2009 23:58 Odpowiedz z cytatem

Jakoś to załatwimy Smile  Daj znać jeśli brakuje Ci jeszcze jakiś tomów.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Tixon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 62
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 13 Luty, 2009 20:57 Odpowiedz z cytatem

Nie mam zupełnie uprzedzeń do kobiecych pisarek, statystycznie rzecz ujmując, spory procent moich książek stanowią kobiety piszące fantastykę ( w tym jedna rodzima autorka), więc zabierałem się do jej książek bez uprzedzeń.
Na pierwszy ogień poszedł Świt 2250, niewielkich rozmiarów książeczka o życiu w świecie po katastrofie nuklearnej. Czytało się ją szybko i przyjemnie - mam wielkie upodobania do tego klimatu, czego Fallout jest przykładem - ale nie było to nic nadzwyczajnego.
Jakiś czas później wziąłem się zabrałem z ciekawości do pierwszego tomu świata czarownic. Znowu - miła i szybka lektura, ale niewiele po niej pozostało. Pamiętam jedynie ogólne zdarzenia i ogólne rysy bohaterów oraz o co w tym chodziło. Nie było niczego, co by mnie zainteresowało na tyle, by sięgnąć po kolejne książki tej pani.
Mimo to, z Norton na półce czeka do przeczytania Gniazdo Gryfa. Ale sądzę, że sobie poczeka Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.