Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Gra PBF w realiach fantasy - poszukiwani pomocnicy
Idź do strony 1, 2  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> RPG - gry fabularne
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
loQ
Wędrowiec


   Posty: 65
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 05 Maj, 2009 18:36 Odpowiedz z cytatem

Otóż, postanowiłem założyć grę PBF RPG w realiach krainy mojego autorstwa nazwanej przeze mnie Ymirgard (kto się interesuje mitologią germańską/ skandynawską ten wie od czego nazwa  Wink  ). Pomysł krainy siedział mi już od dłuższego czsu w głowie, a jako że się nie nadaję do napisania powieści, ani niczego takiego, a znam się jako tako na webmasteringu to postanowiloem założyć grę PBF.

Ale do rzeczy. Gra będzie jak już napisałem z gatunku PBF RPG. Poszukuję:
-ludzi którzy pomogą mi napisać te wszystkie zasady, najlepiej żeby grał kiedykolwiek w prawdziwe RPG ( takie nie komputerowe, oparte na systemach typu Dungeons & Dragons czy Warhammer, jeszcze lepiej jeśli grał na swoim własnym autorskim systemie)
-moderatorów
-storytellerów - czyli osób, którzy na podstawie mapy mojego autorstwa (którą już kończę) wymyślą historię (fabułę do przygody), którą odbędą graczę i ją przeprowadzi (UWAGA! - ta osoba nie będzie mogła w tej przygodzie uczestniczyć jako gracz, ale w innych raczej tak), musi być uczciwa (żeby graczy nie oszukiwała, rzecz jasna) i musi pisywać coś, najlepiej jeśli lubi fantasy (ale jeśli grywa w gry RPG to na pewno lubi)
-grafików(!) - kompletnie się nie znam na grafice komputerowej
-admina - tak ogólnie do pomocy
-gościa od reklamy (tym może się zająć osoba zajmująca jednocześnie inne stanowisko)
- no i rzecz jasna graczy, którzy mnie nie opuszczą, po paru dniach/tygodniach

Chętnych proszę o odpowiedź w tym temacie.

PS. Baaaaardzo proszę, o nie ignorowanie tematu! Nie chcę aby pomysł upadł, jak to u mnie bywa.

PS. Temat pisany dla innego forum (webmasterskiego) i tylo skopiowany tutaj, aby nie pisać jeszcze raz, więc tu niektóre kwestie mogą wydać się dziwne. NP. każdy user tego forum grał chyba kiedykolwiek w gry RPG i lubi fantasy.


Pomyliły mi się działy. Sorki. Proszę o przeniesienie.

Przeniesione. Tu chciałeś to umieścić?
-Darkpotato

____________

[img=http://www.wowsignature.com/upload/sign-loQ.png]
[img=http://www.wowsignature.com/upload/ub-loQ.png]

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 05 Maj, 2009 19:22 Odpowiedz z cytatem

Przez 'Gra PBF w realiach fantasy' rozumiesz system RPG, czy takie coś, jak nasze Forum RPG? Bo niebardzo wiem, jak Ci odpowiedzieć  Smile  .
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
loQ
Wędrowiec


   Posty: 65
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 05 Maj, 2009 22:42 Odpowiedz z cytatem

No w sumie, to będzie podobne do normalnych sesji RPG przez forum. Taki system RPG też będzie, no ale dostosowany do forum. Z tym że to wszystko będzie bardziej realne. TJ. forum będzie podzielone na kraje takie jak na mojej mapce i kiedy np. MG danej przygody zarządzi że tam dajmy na to doszli do innego kraju niż ten w którym zaczęli to trzeba będzie się przenieść. I w ogóle będzie to trochę bardziej realne. Najlepiej wpisz sobie PBF czy coś w Googlach i popatrz jak to wygląda. Zainteresowany?

A w ogóle, to gdzieś na necie widziałem takie "kostki online". Chyba nawet tu na Mythaiu. Da ktoś link? I czy można będzie sobie te kostki "zapożyczyć" na forum? Tj. dać gdzieś link jakiś.
____________

[img=http://www.wowsignature.com/upload/sign-loQ.png]
[img=http://www.wowsignature.com/upload/ub-loQ.png]

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Galian Czarny
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 88
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 05 Maj, 2009 22:54 Odpowiedz z cytatem

jako gracz to ja na coś takiego bardzo chętnie.  Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 06 Maj, 2009 10:53 Odpowiedz z cytatem

Kostki masz u mnie w podpisie.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
loQ
Wędrowiec


   Posty: 65
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 06 Maj, 2009 16:20 Odpowiedz z cytatem

Ej a kto z was pisał kiedykolwiek System RPG? Bo jak już napiszę system do Ymirgardu to chciałbym aby ktoś doświadczony mi go sprawdził i wiecie poprawił czy coś.
____________

[img=http://www.wowsignature.com/upload/sign-loQ.png]
[img=http://www.wowsignature.com/upload/ub-loQ.png]

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 06 Maj, 2009 18:08 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Najlepiej wpisz sobie PBF czy coś w Googlach i popatrz jak to wygląda.

1) Hmm... Mam dziwne wrażenie, że PBF RPG to po prostu prowadzenie sesji na forum- takie coś jak Wędrówki po Mythai, więc to chyba nie ja powinienem sobie to i owo wygooglować Smile
(ang. PBF= Play by forum, czyli gra przez forum.)

2) Spotkałem się kiedyś z takim dziwactwem, które wyglądało następująco: Ktoś założył forum, nazwy tematów odpowiadały poszczególnym częściom miasta i gracze mieli pisać 'to ja idę tu' i przenosić się do innego tematu. Ogólnie pomysł wydaje sie fajny przez pierwsze 15 minut, potem widać, że nie ma to sensu- robienie sesji bez fabuły- otwarty forumowy świat się tam nie sprawdził. Jesli chcesz stworzyć coś takiego- odpuść sobie:).

3) Jeśli natomiast chcesz stworzyć system rpg, to przygotuj się na co najmnej kilka miesięcy robienia zasad.

4) Ogólnie, nie chcę Cię jakoś specjalnie zniechęcać, ale uważam, ze porywasz się trochę z motyką na księżyc.

5) Jeśli jednak nadal chcesz zrobić tego 'PBF'a', to najpierw wymyśl zasady (zrób system), a potem dopiero szukaj ludzi do opracowywania przygód i grafiki- inaczej, jeśli wyskoczysz z myślą 'zróbcie mi system, grafikę, scenariusze i całą resztę', raczej nikt nie potraktuje tego poważnie.

6) Mimo wszystko- powodzenia.
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 06 Maj, 2009 18:16 Odpowiedz z cytatem

7) Jak opiszesz już świat i dostosujesz go przy tym do mechaniki Mythai to na pewno przeczytam, a może nawet zrobię coś więcej Very Happy
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 06 Maj, 2009 18:55 Odpowiedz z cytatem

A będą kody do tej gry?
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 06 Maj, 2009 19:10 Odpowiedz z cytatem

Albo tryb online?  Very Happy
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Galian Czarny
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 88
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 06 Maj, 2009 19:13 Odpowiedz z cytatem

to ja zostanę buguserem  Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
loQ
Wędrowiec


   Posty: 65
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 07 Maj, 2009 11:20 Odpowiedz z cytatem

Nie noo... Kody? Chyba nie... No... Chyba że napiszesz do admina i o coś  ładnie poprosisz. xD A propos tego co napisał Whitefire i Darkpotato. Hmm... To taki typowy PBF raczej nie będzie, bo w 100 % zastosuję system RPG napisany prze ze mnie (właściwie to dopiero go piszę), czyli będą poziomy, rzutu kostkami, poziomy, ekwipunek itp. Od razu mówię, że klas nie będzie, bo zastosuję takie poziomy jak w (kultowym, moim zdaniem) Dungeon Siege'u. Czyli będą trzy poziomy (Magia, Walka wręcz i Walka na dystans), które będzie można rozwijać równocześnie lub na przemian.  

Jeszcze do Whitefire i Darkpotato, tyle że o czymś innym. Waszego systemu nie zastosuję, bo jest (przynajmniej dla mnie) za długi jak na system który jest rozpowszechniany wyłącznie w formie elektronicznej. Mój będzie miał tak ok. 5% (pewnie nawet mniej - nie wiem dokładnie ile ma wasz) z tego co ma wasz (jeśli chodzi o strony) i będzie wystarczający do takiej formy rozgrywki. A moim zdaniem, nawet do normalnej gry RPG. No bo nie opłaca mi się drukować waszego systemu, zwłaszcza że nie mam drukarki (a w drukarni drogo wychodzi). Już wolę sobie uzbierać trochę więcej i kupić duże lepszy od waszego (mam nadzieję że się nie obrazicie) system D&D.

No i to by było na tyle. Sorry że odszedłem trochę od tematu, ale musiałem się w tej sp rawie wypowiedzieć. Aha! Żeby nie było, że to co napisał Darkpotato mnie obraziło! Wręcz przeciwnie - zmotywowało mnie do pracy. Więc dzięki za to, że to napisałeś. Wink

Aha! Jeszcze jedno. Whitefire -chciałeś świat, to masz:

http://img222.imageshack.us/img222/8652/p1010190o.jpg

Sorry za jakość, ale nie mam skanera. Sad
____________

[img=http://www.wowsignature.com/upload/sign-loQ.png]
[img=http://www.wowsignature.com/upload/ub-loQ.png]

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 07 Maj, 2009 11:53 Odpowiedz z cytatem

Widać, że fotoszop, diendinowcze.
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
loQ
Wędrowiec


   Posty: 65
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 07 Maj, 2009 12:03 Odpowiedz z cytatem

Cooo??? Sam jesteś photoshop! Ja to odręcznei malowałem.   Mad
____________

[img=http://www.wowsignature.com/upload/sign-loQ.png]
[img=http://www.wowsignature.com/upload/ub-loQ.png]

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 07 Maj, 2009 12:08 Odpowiedz z cytatem

No cóż, to pracuj. Ja tam się nie obrażam. Prywatnie sądzę jednak, że mechanika D&D jest nudniejsza od systemu Mythai Smile D&d ma natomiast wyraźną przewagę w bogactwie światów i mnóstwie dodatków.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
loQ
Wędrowiec


   Posty: 65
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 07 Maj, 2009 12:27 Odpowiedz z cytatem

A o mapie nic nie powiesz?
____________

[img=http://www.wowsignature.com/upload/sign-loQ.png]
[img=http://www.wowsignature.com/upload/ub-loQ.png]

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Galian Czarny
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 88
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 07 Maj, 2009 15:04 Odpowiedz z cytatem

to może ja powiem coś o mapie. ja do sesji która prowadziłem zrobiłem mapę z 11 A4 poklejonych taśma więc dla mnie to trochę lipna. taka jakbyś ją narysował na jakiejś lekcji albo długiej przerwie

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 07 Maj, 2009 15:17 Odpowiedz z cytatem

Co mogę powiedzieć... na pewno jesteś z niej dumny Smile
Jest naprawdę w porządku do prywatnych sesji. Całkiem klimatyczna i nazwy nawet fajne.

Do publikacji nie bardzo się nadaje, nawet w internecie   Laughing  
Byłaby lepsza gdybyś wziął kartkę od ksero.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 07 Maj, 2009 15:28 Odpowiedz z cytatem

Very Happy  Chyba odpowiadając mi i White'owi odpowiedziałeś totalnie nie na temat, ale mniejsza o to.

Wracając do towrzenia systemu- piszesz, że zrobisz swój: krótki i fajny, a kilka linijek niżej piszesz, że użyjesz D&DSmile. O co kaman?
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
loQ
Wędrowiec


   Posty: 65
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 07 Maj, 2009 16:04 Odpowiedz z cytatem

Tamta wypowiedź faktycznie była nie na temat. I przez to mnie nie zrozumiałeś. Ja nie napisałem że zamierzam użyć w Ymirgardzie systemu D&D. Piszę swój tak jak was poinformowałem. Ale wiesz... Jeszcze wiele rzeczy mam do zrobienia - Rasy, bestiariusz, przedmioty, które będzie można kupić, jakieś tam poprawki pewnie też mnie czekają. Ale to ostatnie to pewnie jak już gra ruszy i się okaże że coś jest nie tak.

A propos mapy - faktycznie może lepiej będzie jak ją przerysuję na papier ksero, poprawię cienkopisem i gdzieś zeskanuję na kompa. Dzięki za radę. Wink
____________

[img=http://www.wowsignature.com/upload/sign-loQ.png]
[img=http://www.wowsignature.com/upload/ub-loQ.png]

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> RPG - gry fabularne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.