Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
(Ankieta) Jaką powieść lubicie najbardziej?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)


Jaka jest wasza ulubiona powieść?
Władca Pierścieni
42%
 42%  [ 35 ]
Koło Czasu
4%
 4%  [ 4 ]
Ziemiomorze
0%
 0%  [ 0 ]
Miecz Prawdy
2%
 2%  [ 2 ]
Harry Potter
8%
 8%  [ 7 ]
Malazańska Saga...
3%
 3%  [ 3 ]
Inna fantastyczna
32%
 32%  [ 27 ]
Inna nie-fantasy
4%
 4%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 82

Autor
Wiadomość
Fayo
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 55
Chowaniec

834 Miedziaków
19 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 20 Listopad, 2005 21:39 Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, co wam się podoba najbardziej! Ja stawiam na Władcę Pierścieni, ale zobaczymy co Wy na to...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Asthaord
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 648
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 20 Listopad, 2005 21:46 Odpowiedz z cytatem

Ja lubię bardzo dużo... cykl Amberu, trylogia Elenium, Ziemiomorze, Belgariada, Malloreon... sporo tego jest Very Happy
____________

Why So Serious?!

www.mythai.info

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
KaKa
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 68
Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 22 Listopad, 2005 22:14 Odpowiedz z cytatem

Mi sie bardzo spodobała trylogia Władcy Pierscienia, wartka akcja i nie tylko sam rozlew krwi. Świat jest doprawcowany do najdrobniejszego szczegółu, nawet małe miasta znajdą swe miejsce w opisie.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Bartek
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 48
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 23 Listopad, 2005 10:04 Odpowiedz z cytatem

Też stawiam na 'Władcę...' Chociaż pojawia się b. dużo świetnych powieści. Polecam Koło Czasu R. Jordana (opis także na naszych łamach) i książki Kate Eliot.
____________

RPG create worlds
  We create RPG
         - - -
  www.mythai.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mike
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 45
Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 26 Listopad, 2005 0:33 Odpowiedz z cytatem

Myślę, że w tym przypadku ankieta nie jest najlepszym pomysłem, gdyz każdy lubi coś innego. W moich notowaniach najwyzej jest "Władca Pierścieni" za genailny styl Tolkiena, barwne opisy, które sprawiaja, że z coraz większą prędkością przewraca się kolejne karty oraz niebanalna fabułą, przesłanie. Drugie miejsce to natomiast równie rewelacyjna trylogia Tada Williamsa "Pamięć, smutek i cierń".
____________

Obszerne i dobrze napisane Recenzje filmów znajdziesz na Filmowo.net
O filmie na poziomie - Forum filmowe - komentuj i oceniaj filmy!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Loriel
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 29
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 27 Styczeń, 2006 16:34 Odpowiedz z cytatem

Ja może z trochę innej strony... Oczywiście b. lubię "Władcę Pierścieni" (jak dla mnie najlepsza tego typu powieść fantasy!) ale ostatnio wpadła mi w ręce któraś z części "Świata Dysku" Terry'ego Pratchetta i zakochałam się od razu! To oczywiście nie jest taka "typowa" książka fantasy (ten kto czytał Pratchetta wie o co mi chodzi) ale mi jak najbardzie pasuje Very Happy Humor jest wprost niesamowity Laughing Ten gość wie jak pisać śmiesznie, ciekawie, a jednocześnie... mądrze. 350-stronicowe dzieło łyknęłam w 2 dni (a wyszłoby krócej gdybym parenaście razy nie przerywała lektury przez nagłe ataki śmiechu Heh). Polecam każdemu kto chce trochę odpocząć od normalnej fantastyki i poczytać coś nietypowego (ale utrzymanego w klimatach magii i miecza) co rozbawi go do łez Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Raziel-chan
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1947
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 27 Styczeń, 2006 19:21 Odpowiedz z cytatem

Hm.. Popieram Loriel.

Ja tam lubię Sapkowskiego (wszystko oprócz Narrenturm), Władce pierścieni, Brygade Zagłady i Drakońskie Metody Margeret Weiss, Beldariadę, Malloreon, Sagę o smoczym Rycerzu Dicksona, Ziemiomorze i wiele innych. Jestem pies na książki fantastyczne.

Swoja drogą w ankiecie gdy jest napisane 'inne ksiazki fantastyczne', to chodzi o fantastyke, czy fantasy?

cya
Raziel-chan

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Damek
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1024
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 21 Kwiecień, 2006 10:46 Odpowiedz z cytatem

Ja na władce pierścieni  Very Happy
____________

Mythai rulez  Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Silencius
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 23
Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 25 Czerwiec, 2006 3:28 Odpowiedz z cytatem

Saga o Wiedźminie, opowiadania i cykl zapoczątkowany przez Narrenturm - Andrzeja Sapkowskiego.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Chelio
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 8
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Czerwiec, 2006 7:34 Odpowiedz z cytatem

Heh, Władca Pierścieni ma swój styl, jednakże jak dla mnie momentami jest dość trudny do przebrnięcia - już lepszy pod tym względem był Hobbit, czyli tam i z powrotem. Niestety były i inne przejścia z trylogią, co niestety nie przysporzyło jej u mnie sympatii, otóż miałam niewątpliwą przyjemność czytać tylko pierwszy tom w tłumaczeniu Marii Skibniewskiej, potem trafiłam na inszy przekład i możecie wierzyć lub nie - zniechęciło mnie to totalnie. Bo jak można się pogodzić z tym, że Sam Gamgee był Samem Maślanką, Aragorn - zwykłym Łazikiem i takich przykładów mogłabym mnożyć nieskończoną ilość razy - niestety Crying . Pozostałe książki w ankiecie, cóż czytałam dużo lepsze - chociażby nasz polski Podatek Mileny Wójtowicz, czy nawet starego sprawdzonego Sapka - są przystępniejsi Razz




Łooooo co się rozpisałam o^O^o^ - cholibka może się wreszcie dorobie zbroi  Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Adri
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 78
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 28 Czerwiec, 2006 12:10 Odpowiedz z cytatem

Moją ulubioną powieścią jest Narrenturm Sapkowskiego jego saga Wiedźmińska oraz Władca Pierścieni, który po części był protoplastą wiedźminowego świata.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Silencius
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 23
Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 29 Czerwiec, 2006 22:02 Odpowiedz z cytatem

Adri napisał:
Moją ulubioną powieścią jest Narrenturm Sapkowskiego jego saga Wiedźmińska oraz Władca Pierścieni, który po części był protoplastą wiedźminowego świata.
Pomiędzy światem Tolkiena i Spakowskiego jest więcej różnic niż podobieństw Heh

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Adri
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 78
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 30 Czerwiec, 2006 7:15 Odpowiedz z cytatem

Silencius napisał:
Pomiędzy światem Tolkiena i Spakowskiego jest więcej różnic niż podobieństw Heh


Nie napisałem, że jest więcej podobieństw niż różnic Heh . Po prostu chodziło mi o to, że niektóre wzorce z Tolkienowskiej trylogii pojawiły się w wiedźminie. Weźmy za przykład elfy . Elfy przecież w takiej postaci jaką widzimy teraz w rpgach i wielu książkach zostały wykreowane przez Tolkiena. Chociaż te Sapkowe z zachowania i kultury są rzeczywiście do tolkienowskich mało podobne Wink .

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Silencius
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 23
Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 01 Lipiec, 2006 15:58 Odpowiedz z cytatem

Ale określenie "protoplasta" nasuwa stwierdzenie, że jest pomiędzy tymi światami wiele podobieństw - a tak nie jest. Świat Sapkowskiego jest po prostu ubrany w pseudomedievalny kostrium pełen cynicznej mistyki.
Cytat:
Po prostu chodziło mi o to, że niektóre wzorce z Tolkienowskiej trylogii pojawiły się w wiedźminie. Weźmy za przykład elfy . (...) Chociaż te Sapkowe z zachowania i kultury są rzeczywiście do tolkienowskich mało podobne Wink .
To się zdecyduj.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 01 Lipiec, 2006 17:47 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
pseudomedievalny kostrium pełen cynicznej mistyki


Dobre   Razz  
Tym bardziej, że po głębszej analizie można dojść do wniosku, że prawdziwe   Laughing  

Pozwolę sobie zauwazyć, że trudno pisać fantasy, nazywać to fantasy i jednocześnie uniknąć podobieństw do prac Tolkiena. Z tego względu utwory ASa jakieś tam podobieństwa łączą ze światem Śródziemia... ale chyba tylko z tego względu.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Silencius
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 23
Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 01 Lipiec, 2006 19:24 Odpowiedz z cytatem

Whitefire napisał:
Pozwolę sobie zauwazyć, że trudno pisać fantasy, nazywać to fantasy i jednocześnie uniknąć podobieństw do prac Tolkiena. Z tego względu utwory ASa jakieś tam podobieństwa łączą ze światem Śródziemia... ale chyba tylko z tego względu.
Zobacz chociażby twórczość Kossakowskiej - fantasy bez podobieństw do Tolkiena.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 01 Lipiec, 2006 19:38 Odpowiedz z cytatem

Bo ona pisze apokryfy, tylko nazywa to fantastyką   Laughing  

Nie, serio - moim zdaniem Kossakowska (przyznam, że czytałem bardzo mało jej rzeczy) tworzy fantastykę, ale niekoniecznie fantasy.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Silencius
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 23
Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 01 Lipiec, 2006 19:41 Odpowiedz z cytatem

No, chyba, że Ty mianem "fantasy" określasz tylko "kopie" Tolkiena - wtedy to nic dziwnego - ale w takim razie Sapkowski też raczej średnio pod to miano podchodzi.
Cytat:
Bo ona pisze apokryfy, tylko nazywa to fantastyką  
Tak, mogłaby załorzyć jedną z tych religii, której wyznawcy prowadzą terapię za pomocą grupowego seksu i nie jedzą mięsa  Laughing
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
wybraniec_mistry
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 28
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 03 Lipiec, 2006 0:20 Odpowiedz z cytatem

moją ulubioną pozycją jest koło czasu świat który wykreował jordan w swojej jest nieporownywalny do innych 3majcie sie miłych wakacji wszystkim (ja niestety ich nie mam Sad)

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
AvE
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1287
Postać   Chowaniec

27 Miedziaków
2 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 03 Lipiec, 2006 19:06 Odpowiedz z cytatem

Ja to jako podtawę traktuję Tolkiena Very Happy
Ale przepadam także za sposobem pisania Watt-Evansa, J. V. Jonesa i R. A. Salvatore w Forgotten Realms, bo Gwiezdne Wojny w wersji książkowej jeszcze mi nigdy do rąk nie 'wpadły'  Laughing

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.