Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Jak zabieracie sie do pisania?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Kawiarenka Autorów
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 04 Marzec, 2010 21:10 Odpowiedz z cytatem

Jak zabieracie się do pisania jakiegoś dziełka? Ile Wam to zajmuje?
Ja np. najpierw miesiącami potrafię wszystko sobie wyobrażać, wymyślać 10 wariantów, całą masę imion, i dopiero jak mnie najdzie to siadam do kompa i jak mam np wolne, to przez kilka dni od rana do nocy potrafię pisać. Potem wena się kończy, robię sobie przerwę i po jakimś czasie zaczynam wszystko od nowa.
Najbardziej z tego wszystkiego to chyba lubię to wyobrażanie sobie zupełnie nowego świata i postaci. A wy?
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 04 Marzec, 2010 21:32 Odpowiedz z cytatem

Ja się kiedyś tak zabierałem i czasem kończyło się na tym, że jak już miałem wolne, to emocje mi opadały i to co pisałem przestawało się kleić Smile Więc teraz piszę kiedy popadnie i po prostu kiedy mam ochotę. Potrafię dla pisania rezygnować niemal ze wszystkiego.

Inna rzecz, że też mam przerwy.

Poza tym, potrafię pisać kilka rzeczy na raz. I nigdy nie mam pewności, ile mi zajmie napisanie tego, co chcę. po prostu kompletnie nie ma reguły.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Krzysztof P Nowak
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 33
Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 24 Czerwiec, 2010 21:48 Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że tego nie można sobie zaplanować. W skrócie u mnie wygląda to tak: piszę miesiącami opowiadania, potem bęc..., zabieram się za wiersze, znów się urywa, zapominam o pisaniu, biore sie za czytanie co tylko podleci, potem przepisuje stare... organizuje cos tam, potem piszę. Czasem sa to ciągi miesięczne, czasem kilkudniowe. Bywa że przypomnę sobie tekst, który wymysliłem dwa lata wczesniej i zapomniałem spisać. A jesli weźmiecie pod uwagę, że jest to mimo wszystko najlepiej uporządkowana część mojego życia... Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Sobota 26 Czerwiec, 2010 18:06 Odpowiedz z cytatem

Ja dość często pisze metodą Frankensteina - spisuję wszystkie fajne kawałki, które przychodzą mi do głowy, a potem spajam je w całość, dopisując "łączniki". Czasem pisze dosłownie jak maszyna, a czasem cos mi idzie jak z kamienia - różnie. Ogólnie, jeśli człowiek chce, by cos było dobre, musi nad tym popracować. Samo się nie napisze.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Bio
Notoryczny Myśliciel


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 982
Chowaniec

59 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 16 Lipiec, 2010 19:16 Odpowiedz z cytatem

Ja to zainspirowałem się jedną rzeczą, napisałem 10 stron potem mi to zginęło przez wirus, po roku zwalczyłem niechęć i zacząłem pisać od nowa. Mam teraz 27 stron o wiele bardziej bogatej powieści niż przedtem, choć wykorzystując tą samą inspirację i stosując tą samą fabułę. Tak jakby napisałem od nowa tamto opowiadanie i kontynuowałem tą historię. Chwilowo nie mam weny (przynajmniej tak uważam), lecz jeżeli przełamię się, i napisze coś to myślę że mi ona wróci.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Robert Gierasimiuk
Wędrowiec
Tragiczny Romantyk


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 425
Postać   Chowaniec

201 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 11 Sierpień, 2010 12:15 Odpowiedz z cytatem

Do pisanie nie należy sie "zabierać" tylko po prostu pisać   Wink  
Nie raz i nie dwa zdarzało mi się zapisywać jakies pomysły gdzie popadnie: gabinet mam praktycznie cały w żółtych karteczkach, pisało sie drobnym druczkiem na biletach PKP, na paragonach, raz nawet na ręce   Heh  
Zdarzyło mi sie nawet w pracy na komórce zacząć i wyszło z tego "Królestwo", które możecie znaleść na Mythai.
Wygląda na to, że zabieranie się do pisania zamiast pisania tylko by mi zaszkodziło, bo dobre pomysły szybko znikają i rodzi się zamęt.
____________

Zapraszam do odwiedzania mojego bloga:

http://lacroix1112.bloog.pl/

Bezwstydnie wpisujcie się do księgi gości i komentujcie.
Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Emhyrus
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 164
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 11 Wrzesień, 2010 12:24 Odpowiedz z cytatem

Jem owsiankę.
Jem.
Jem.
"Ło żesz ale dobry pomysł!"
Siedzę przed PC.
Siedzę przed PC.
Napisałem.


Tak mniej więcej wygląda to u mnie, nawet, jeśli wejdzie mi do głowy tylko nieznaczny wątek, to biorę się do pisania, bo resztę można sobie zawsze dorobić. Piszę, gdy napadnie mnie wena, więc nie liczę czasu przy danym opowiadaniu.
Potem pewną radą zostawiam je na tydzień recenzentom, a następnie nanoszę poprawki.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
T'San
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 15
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 08 Maj, 2011 14:10 Odpowiedz z cytatem

Ja wierszę pisuję przy muzyce - zależy od nastroju. A muzyka = wiersz. Wszystko właściwie zależy od muzyki*. Natomiast opowiadania... piszę w kawałkach. Potem łączę. No i nigdy nie piszę po koleji, zwykle od środka Laughing. Widać taki marny los pisarza Wink.

*Nigdy nie łącznie Nirvany z The Doors!
____________

http://radio.chelmonline.pl/

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Świerszcz bez skrzypiec
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 08 Luty, 2012 20:53 Odpowiedz z cytatem

Przy muzyce się dekoncentruję, robię wtedy dużo błędów i zamiast dobrych pomysłów, wpadam na głupie i banalne. Pisząc na komputerze z internetem, zaczynam tykać wszystkiego oprócz tekstu.

Piszę ręcznie na papierze -> przepisuję to do worda, stwierdzając przy tym, że to, co napisałem na kartkach, jest do dupy i zupełnie to zmieniając Smile -> parokrotnie sprawdzam, weryfikuję błędy, skreślam to, co nijakie, zmieniam tam, gdzie w jednym miejscu piszę np. o czarnym wazonie, a w drugim o różowym -> daję różnym ludziom do ocenienia, żądając przy tym jak najostrzejszej, najlepiej konstruktywnej krytyki.

Gotowe Smile.

Robert Gierasimiuk, ja często piszę na ręce. Praktycznie cały czas jest niebieska albo czarna. Ale raczej robię w ten sposób ściągi i obliczenia, niż zapisuję pomysły.
Wszystko, co mi przyjdzie do głowy, zbieram w moich zeszytach i dołączonych do nich kartkach. Mapy, karty postaci, rysunki ich i scen przeze mnie przedstawionych, opisy poszcz. krain, zakonów, towarzystw, to, za pomocą czego przeniosę do tekstu moją filozofię, odwołania do różnych motywów z literatury, mitologii, kultury, etc...
Oczywiście, utwór, na którym próbuję się skupiać, miewał już długie miesiące przerwy. Powstało wiele jego wersji, wiem, że są w nim sprzeczności, których jeszcze nie poprawiłem. Nie trzymam się sztywno planu. Jeden rozdział ostatnio dopisałem po długim czasie posuchy, teraz zacząłem kolejny. Obawiam się, że różne codzienne zajęcia znów odciągną mnie od pisania... Ale nie dam się im tak łatwo - o nie Smile.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 09 Luty, 2012 17:43 Odpowiedz z cytatem

To zabawne, ale mnie się najlepiej pisze w pracy, między dwoma pacjentami. Albo wtedy, gdy oglądam z mamą jej ukochane telenowele (bo inaczej byłby to czas kompletnie stracony).
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 10 Luty, 2012 16:09 Odpowiedz z cytatem

U mnie to wygląda dosyć nieprzyzwoicie, jeśli chodzi o pisanie i przygotowanie do niego. To znaczy, moje wyobrażenie o tym, co się dzieje w głowie jest dość... hm, zakrawa o turpizm Very Happy

Mianowicie: najpierw mam jakiś pomysł i zazwyczaj go gdzieś zapisuję. Wtedy leży sobie na korze mózgowej i tworzy dookoła siebie przetrwalnik. Tak może niczym włosień kręty - leżeć latami i czekać na swój moment. A ja w tym czasie zbieram fakty, ustalam sam ze sobą szczegóły, imiona, akcję, sprawdzam sobie zgodność chronologiczną itp. Wtedy moja cysta na mózgu rośnie, pęcznieje, zaczyna ropieć i swędzieć.

A potem zaczyna się ból, agonia i krew, kiedy wrzód pęka i nie jestem w stanie wysiedzieć bez pisania i non stop myślę tylko o tym, co chcę napisać. W takich oto makabrycznych okolicznościach, wśród litrów kawy, miligramów nikotyny i nieprzespanych nocy rodzi się kolejne dziecko zboczonego, chorego umysłu. Większość tych dzieci jest od razu zabijana, bo nie nadaje się do publikacji, część jednak zostaje i przeleguje kolejne dni czy miesiące, nim odważę się je obejrzeć i redagować.

Tak czy inaczej, raczej nieprzyjemny proces, związany ze skomplikowaną patogenezą. Polecam, naprawdę relaksuje Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eudan
Wędrowiec
MROCZNY ELF


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 176
Postać   Chowaniec

220 Miedziaków
218 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 16 Maj, 2012 19:26 Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze mam tak że zabieram się mniej więcej tydzień i ostatecznie nic nie piszę.  Sad
____________

Każdy ma swój własny świat, świat umysłu...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Bio
Notoryczny Myśliciel


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 982
Chowaniec

59 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 17 Maj, 2012 22:59 Odpowiedz z cytatem

Heh, ja generalnie w ogóle nie piszę. Kiedyś pisałem... Oj tak... Lepiej do tego nie wracać ;p
Obecnie znalazłem inną pasję, a mianowicie grafikę komputerową.
Ale ze mnie nerd ;d

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Piątek 18 Maj, 2012 18:45 Odpowiedz z cytatem

Chciałabym umieć tworzyć grafikę komputerową. Niestety, na informatyka nie mam zadatków, z matematyki notoryczna pała była, to i do tego pewnie się nie nadaję.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 24 Lipiec, 2012 11:29 Odpowiedz z cytatem

Emhyrus napisał:
Jem owsiankę.
Jem.
Jem.
"Ło żesz ale dobry pomysł!"
Siedzę przed PC.
Siedzę przed PC.
Napisałem.


Tak mniej więcej wygląda to u mnie, nawet, jeśli wejdzie mi do głowy tylko nieznaczny wątek, to biorę się do pisania, bo resztę można sobie zawsze dorobić..


Laughing  Ja też tak mam. Jak trzeba coś napisać, to łokej, na siłę można coś wymyślić, ale to jest niemiłe torturowanie samego siebie. Przed początkiem wakacji moja wena uwalniała się na lekcjach matematyki (o których poziomie wspominać nie chcę, bo od września czeka mnie to samo  Weep  ) i pisałem scenariusz RPG... zajęło mi to miesiąc. Natomiast ten, co wczoraj dodałem do naszego serwisu (Hael Derue - po huraganie ) napisałem w dwa dni, łącznie z poprawkami. Serce nie sługa  Wink  a emocje są w tworzeniu bardzo ważne  Smile  zresztą, wydaje mi się że scenariusz RPG pisze się trzy razy łatwiej od powieści/opowiadania (choć pisze się trzy razy więcej). Może dlatego, że można pominąć tworzenie bohaterów przygody? Może, bo to gracze tak naprawdę tworzą fabułę?
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Środa 25 Lipiec, 2012 6:08 Odpowiedz z cytatem

Gracze tworzą czasem naprawdę ciekawe fabuły, jeśli im na to pozwolić. Wszystko zależy od tego, czy MG jest zamordystą i sztywniakiem, czy też luzakiem z fantazją Smile
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Plamciak
Mieszkaniec Krain


   Posty: 2
Chowaniec

9 Miedziaków
2 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 27 Czerwiec, 2016 14:48 Odpowiedz z cytatem

Ja jak przyjdzie mi pomysł do głowy, to go zapisuje w notatniku/zeszycie. Potem to rozbudowuję to. Miesiąc później mam skończone opowiadanie. Z wierszami jest tak samo, tylko trochę krócej to zajmuje Very Happy
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Kawiarenka Autorów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.