Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
System Mythai RPG problemy
Idź do strony   1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Systemy RPG Mythai
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Tomson
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 61
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Lipiec, 2010 11:38 Odpowiedz z cytatem

Mam kilka pytań. Zazwyczaj na sesjach to ja jestem MG i coś i mi nie pasuje.
1. Testowanie walki - jest tak ,że kto a wyższą walkę, ten zadaje cios. Ale w takim razie w we wszystkich walkach oprócz takiej w której gracz zdecyduje się tylko bronić padnie cios. Czyli nie da się sparować uderzenia?
2. Poziom ZDR zwykłych ludzi. Jeśli bohaterowie mają na początku około
16 ZDR to przyjąłem że inni ludzie maja podobnie (góra 20). No i Gracz atakuje np.Zbója (ZDR 16, Wytr.3) Maczugą bojową (k12)k4+6 + S.ciosu 4+ różnica w walce=pezciętnie około 14 obrażeń. Czyli zostaje zbójowi 5 ZDR czyli jest na skraju śmierci. Bardzo często zdarza się, że wrogowie padają za jednym ciosem. Jak to rozwiązać?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Fliganos
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 29
Postać   Chowaniec

46 Miedziaków
3 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Lipiec, 2010 19:31 Odpowiedz z cytatem

Witaj,
Ad.1
Polecam przeczytanie uważnie tego.
Z tego rozdziału wynika, że jeśli już rzucamy kostkami to cios pada. Jeśli nie rzucamy to cios nie trafił, lub został sparowany.

Ma to swoje oczywiste wady, ale też zaletę - walki są szybkie.

Ad. 2
Nie wiem czy nie zapomniałeś o protekcji?
Po za tym walki nie są takie jak pokazują je w kinie. Zwykle otrzymanie ciosu ciężką okutą bojową maczugą wymierzonego przez człowieka który potrafił taką udźwignąć pozbawiał przeciwnika tchu, niszczył zbroję.
Akurat żywotność w Mythai w przeciwieństwie do komputerowych RPG jest bardzo "realna."
Zmiażdżenie, złamanie kości człowiekowi, duża rana zwykle wyłącza go z potyczki.

BTW.
Tak samo jest z postrzałami. W filmie BG otrzymuje kilka trafień i żyje nadal, ba, nawet walczy, ucieka, skacze.
W rzeczywistości zwykły człowiek postrzelony, nawet w rękę, upada i nie za bardzo może się ruszyć.

Jeśli taki stan rzeczy Ci nie odpowiada możesz zmniejszyć siłę broni, ewentualnie powiększyć cechę ZDR. Pamiętaj że to Ty jesteś Mistrzem Gry, a system to jedynie wskazówki dla Ciebie.

EDIT:
Ha, wyprzedziłem Cie @Whitefire.  Very Happy


Ostatnio zmieniony przez Fliganos dnia Wtorek 27 Lipiec, 2010 19:33, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Lipiec, 2010 19:33 Odpowiedz z cytatem

1. Jest to podkreślane chyba w kilku miejscach - parowanie ciosu może mieć miejsce, ale wyrzucanie takiego parowania koścmi to strata czasu. Parowania i inne podobne kosmetyczne zabiegi powinien opisywać MG, a rzuty są po to, żeby o czymś decydowały. Jeżeli różnica w rzutach Walki jest niewielka, to MG może się jak najbardziej pokusić o opis w stylu: 'atakujesz, zadajesz cios, ale zostaje odbity, zaczynacie krążyć wokół siebie jak dwa koty, chowasz się za drzewem, nagle wyskakujesz i uderzasz ponownie...' itd

2. Tak jest (wielu przykładowych ludzi znajdziesz tutaj).
Jeśli Ci to nie odpowiada, dawaj zbójom zbroje lub większe wytrzymałości, nic to nie zaszkodzi a nikt w zasadzie nic nie będzie wiedział (=Gracze Wink. Ale zastanów się. To co piszesz, jest bardzo celowo wprowadzone. Bo tak właśnie wygląda prawdziwa walka. Nie tak jak jest w grach komputerowych, gdzie tłuczesz i tłuczesz, a zdrówko spada powolutku. Gdzie strzelasz tysiąc strzał, a świnia i tak ucieknie. System Mythai pod względem walki jest bardzo brutalny i jeśli MG nie rozwodzi się przy opisach to może się ona toczyć błyskawicznie. Tak jak mówisz, jeden cios, nawet nożem, i można paść.
Jak w życiu.

Dodane po 1 minutach:

Ha ha, dzięki Fliganos Very Happy
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Tomson
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 61
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Lipiec, 2010 19:54 Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki za pomoc.
Macie rację, może za dużo w gry gram...
fighting3

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Systemy RPG Mythai Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 2 z 2 Idź do strony   1, 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.