Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
System a Świat

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Systemy RPG Mythai
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 06 Wrzesień, 2006 14:30 Odpowiedz z cytatem

Pomyślałem, że tak tytułem wyjaśnienia napiszę parę rzeczy na temat tego, co jest częścią Systemu RPG Mythai, a co częścią Świata. System to jest właściwie to, co zostało opublikowane w dziale RPG. Czyli:

- wszystkie reguły gry, czyli mechanika wraz z przykładami;
- Karta Bohatera + karty przykładowe;
- podstawowy cennik;
- podstawowy bestiariusz (ludzie i zwierzęta) (to będzie w najbliższym "upgrade" wersji);

I to co wyżej, tj. system, to jest jedno. Uzupełnieniem systemu są/mogą być opisy Światów. Światów może być wiele, każdy może sobie nazwać i opisać własny. Jeśli chodzi o Świat Mythai, to w tej chwili udostępniłem wyłącznie dwie mapy (Sarii i Tahari) wraz z opisami i jeden alfabet. No i w tym miejscu powstaje pytanie, co dokładnie powinno/może się znaleźć w opisie Światów. Na razie przychodzi mi na myśl:

- Mapy - wiadomo, im więcej, tym lepiej;
- Opisy miejsc (i map);
- Bestiariusz z istotami typowymi dla danego świata;
- Cennik typowy dla danego świata;
- Opis historii;
- Opis religii;
- Opis państw/systemu rządów;
- Opis języka;
- Opis organizacji;

Coś jeszcze przychodzi wam do głowy?
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Marael
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 06 Wrzesień, 2006 14:54 Odpowiedz z cytatem

Skoro bestiariusz to przydałby się jeszcze opis roślinności typowej dla danego świata/krainy itp. Warstwy społeczne występujące w poszczególnych państwach/miastach/księstwach też możnaby wypisać. Zwyczaje, poglądy (filozoficzne   Smile  ), typowe hodowlane zwierzęta, surowce w które obfitują  i których potrzebuja panstwa, sporty i inne rozrywki jakim oddaja się mieszkańcy, charakterystyczne potrawy, dzieła literackie i plastyczne, które każdy powinienn znać, używana waluta etc.

Ps Może trochę przesadziłem, ale będzie większe prawdopodobieństwo, że ktoś wygrzebie coś logicznego   Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Systemy RPG Mythai Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.