Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Mamo! Nie chcę pracować! Chcę zostać pisarzem!
Idź do strony   1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Kawiarenka Autorów
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Furiat
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 14
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 20 Luty, 2011 0:01 Odpowiedz z cytatem

@Whitefire
Dokładnie to miałem na myśli mówiąc o wyrażaniu emocji!

@Eviva
Ty również jesteś fajna, ale się z tobą nie umówię, bo mam takie zasady, że nie piszę pierwszy do dziewczyn Embarassed
____________

Chodź, zrobie ci kisiel z mózgu i wodę w kroku!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mruvkiew
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 275
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 20 Luty, 2011 2:06 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ty również jesteś fajna, ale się z tobą nie umówię, bo mam takie zasady, że nie piszę pierwszy do dziewczyn


Odważne stwierdzenie (tak tylko mówię, nie czepiać się mnie).

A z wyrażaniem emocji uważałbym, bo kilka przekleństw nie zaszkodzi, ale nadużywanie ich jest co najmniej niesmaczne.
____________

Dołącz do Ciemnej Strony. Mamy ciastka.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 20 Luty, 2011 10:27 Odpowiedz z cytatem

Furiat, Furiat... Ty mnie kompletnie rozbroiłeś   Laughing
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Furiat
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 14
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 20 Luty, 2011 10:33 Odpowiedz z cytatem

@Mruvkiew
Podzielam twoją opinię. Dodam, że lubie sobie porządnie zakląć, choć gdybym miał tak 'przecinkować' to poważnie bym sie nad tym zastanowił.

@Eviva
hehehe
Fajnie, że napisałaś Razz Połowe drogi mamy już za sobą Kiss3
____________

Chodź, zrobie ci kisiel z mózgu i wodę w kroku!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Emhyrus
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 164
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 20 Luty, 2011 10:38 Odpowiedz z cytatem

Whitefire napisał:
Cytat:
wolę ugryźć się w język

Tzn wolisz się pytać o przeczytanie tekstu z krwią na twarzy. Rozumiem, chociaż jawi mi się dość długi szereg różnych wytłumaczeń.


Roll2
Może nie tak dosłownie White Smile
Chodzi o taki idealistyczny strach przed krytyką... A przecież krytyka jest dobra!
Sam tego do końca nie rozumiem.
A wszem i wobec zawieszam pisanie czegokolwiek na najbliższy czas- pisanie tego posta zajęło mi 5x więcej czasu niż normalnie- cóż, uroki popsutej klawiatury.
Heh

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 20 Luty, 2011 11:24 Odpowiedz z cytatem

No to wszyscy mamy nadzieję, że szybko będziesz miał nową i pogadasz z nami jak się patrzy.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Robert Gierasimiuk
Wędrowiec
Tragiczny Romantyk


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 425
Postać   Chowaniec

201 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 22 Luty, 2011 8:32 Odpowiedz z cytatem

Trochę poboczem pojechaliście   Razz  ktoś chyba w temat nie trafił...
____________

Zapraszam do odwiedzania mojego bloga:

http://lacroix1112.bloog.pl/

Bezwstydnie wpisujcie się do księgi gości i komentujcie.
Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 22 Luty, 2011 10:43 Odpowiedz z cytatem

Tak, dokładnie. Jeszcze raz przypomnę, o przekleństwach to tutaj:
http://www.mythai.info/forum/viewtopic.php?t=431

Nie żebym ja sam mógł rzucić kamieniem   aureola2
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 22 Luty, 2011 18:48 Odpowiedz z cytatem

Cóż, każdemu się zdarza od czasu do czasu... ale w piśmie naprawdę nie powinno. Znaczy, w rozmowie, bo rozumiem, że w książce dla podkreślenia może się trafić jedno czy drugie mocniejsze słowo, aby ograniczone do niezbędnego minimum. Bo z tym jest jak z pieprzem cayenne - dodasz odrobinę i potrawa będzie ciekawsza. Dodasz za dużo i nie da się jeść.
No i faktycznie skończmy z tym tematem.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 03 Kwiecień, 2011 10:37 Odpowiedz z cytatem

Dla każdego, kto chce zostać literatem, jak nie wytykając palcem mianowicie ja:
Przygotujcie się na ciężką przeprawę. Minęły dwa lata, odkąd użeram się ze swym wydawcą, który ma w nosie podpisaną umowę i wie doskonale, że nawet sądownie nic mu nie zrobię, bo groszem nie śmierdzę, a jego stać na dobrego najmimorde. Od osoby kompetentnej dowiedziałam się, ze nie ja jedna tak się męczę, bo wydawcy są boskim skaraniem także dla pisarzy światowej klasy i nawet Andrzej Sapkowski wydawał początkowo na własny koszt, bo nie mógł wyegzekwować - podobnie jak ja teraz - uczciwego traktowania. Tak że dobrze się namyślcie, moi złoci, czy lubicie walić głową w mur ze świadomością, że nawet jak go w ten sposób przebijecie, to i tak znajdziecie się najwyżej w sąsiedniej celi.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Tallis Keeton
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 108
Chowaniec

312 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 03 Kwiecień, 2011 22:58 Odpowiedz z cytatem

Ja, jeśli mogę coś dodać, to tak troche z boku Smile Taki wątek poboczny tego wątku. Mianowicie, ostatnimi czasy, choć niewątpliwie lubie ludzi, tkózy wiedza czego chca i dążą do tego z uporem, zwlaszcza jeśli idzie o nie marnowanie swych talentów tylko ich rozwijanie, to jednak mam wrażenie, że sporo młodych osób (w wieku powiedzmy między nastym a 30 rokiem życia), niepotrzebnie nie ma dośc elastyczności. Że zamiast narzekać, że dązyliśmy od dziecka do jakiegoś zawodu lub nawet powołania i nic lub niewiele nam z tego wyszło, nalezy się zastanowić czy ścieżka wyślizgana przez innych to na pewno ta, na której chce się dalej poślizgać? Gdzies czytałam w jakimś wywiadzie tekst o tym, żeby sprawdzać swe warunki/możliwości/talenty w różnych branżach i nigdy nie tracić wiary, że w końcu trafi sie na wlasciwą. I, że jak ci nie wyjdzie z 10 działalnościami, które zaczynasz to spróbuj i 11 tej, która ci w koncu podpasuje. I, żeby nie mieć kompleksu z tego powodu, że nie nadaje sie do niczego. A sprawdziliśmy już wszystkie dostępne opcje? Nie? No to do roboty Smile Sama miałam przez parę lat poczucie klęski, że do niczego sie nie nadaję, bo chciałam być archeologiem, ale, że z powodu lenistwa za słabo sie nauczyłam jednego egzaminu to mnie wyrzucili. Ale potem skonczyłam prawo i uzyskałam zawodowy dyplom z kryminalistyki, i widzę, że dobrze mi z tym. Znalazłam swoją niszę. Niezależnie od tego czy to w niej znajde prace czy znajde prace byle jaką, to w tej chwili czuję się historykiem prawa i kryminalistykiem. To mi sie podoba i już. Trafiłam na coś co ma po części wymagania (umysłowości, psychiki delikwenta) podobne do wymagań znanych mi archeo ale poza efektami estetycznymi (praca z dziełami sztuki) i naukowymi (odkrycia), jakie daje archeologia prawo i kryminalistyka może mieć też efekty prospołeczne i bardziej, że tak powiedziałabym mające większy wpływ na współczesność. Archeolog robi fajne rzeczy i dobrze sie bawi, dodając barw i estetyki naszej współczesności, ale prawnik, kryminalistyk i historyk prawa mogą naprawdę pomagać tej współczesności. Pomagać żywym ludziom. Nie upierałąbym się tak, przy jednostronnym "to i nic innego", raczej proponowałabym podejście "to co jest mi bliskie, a jak nie to bliskie to może coś mniej bliskie lecz pozostające w kręgu zainteresowan czy potrzeb". Wydaje mi się, że wybór zawodu to jedynie ostatni etap długiej pracy nad z jednej strony oceną rynku pracy a z drugiej badaniem szerszego wachlarza wlasnych "powołań", chęci, zdolności, intuicji, pociągów - to do czego cię ciągnie.
Osobiście nigdy nie miałam poczucia, że realizować się będę w pisaniu fabuł. Zawsze wiedziałam, że moje fabuły to nic specjalnego dlatego też nie wydawało mi się sensowne, a raczej było stratą czasu usiłowanie wymyślania ich. Jednocześnie o ile pamietam dobrze mi szło światostwóstwo, gdyż pamietam, że na studiach parę osób pisało system RPG i też do niego swoje dołożyłam, tworząc parę miejsc na mapie Smile Ale fabuła to coś co wychodzi mi kiepsko i z wielkim namysłem, nic nie spływa instynktownie z pióra (klawiatury), wszystko co napisałam, a to jedynie parę krótkich fanfików to rzeczy w trudzie wypracowywane. Niemal naukowo Smile Nie ma we mnie nic z talentu, który sypie słowami na wszystkie strony Smile Wiem to i dlatego jeśli coś piszę to skupiam sie na artykułach, esejach, referatach, bo wiem od dawna, że te wychodzą mi dużo lepiej. Naprawdę czesto sie zdarza, że ktos kto np. od dziecka ćwiczył skrzypce, skonczy jako flecista, inspirowany przez psychologię zostanie aptekarzem albo zielarzem a ten kto miał być ogrodnikiem zostanie kowalem Smile Nie trzeba z tego robić nadmiernej tragedii. mi było smutno z powodu archeologii przez parę lat, ale pojęłam, że ścieżki są różne i trzeba wielu spraw spróbować. A to czego sie nauczyłam i w czym wyćwiczyłam na archeo przydaje mi się w innych sprawach, w zawodowych i nie tylko. Jak chodzę po forach literackich to mam wrażenie, że wszyscy chcą zostać pisarzami, albo już intensywnie w tym zakresie działają. A jak się nie uda to w ostateczności dziennikarzami. Mój brat chciał zostać weterynarzem, a został muzykiem. Może niektórzy zafascynowani jakimś pisarzem lub książką fascynację tą podgrzaną modą, moga mylnie brać za oznakę, że muszą zostać pisarzami i pragną doścignąć swego idola? Przez chwilę ok 20tki myślałam, że bardziej się zaangazuje w pisanie poezji, ale teraz widzę, że to okazjonalna moja rozrywka a nic poważnego. Nie chodzi mi tu o odradzanie pisania, ale o doradzenie, aby nie przejmować się za bardzo, jesli nic z tego nie wychodzi, a może zanim się załamiemy Smile spróbować czegoś innego a podobnego. Pisarzem fabuł nie będę, ale myślę, że mogłabym spróbować pisać gry komputerowe - oczywiscie nie od strony informatyka ale autora systemu, świata.
poz Smile
tal
____________

pracka:
http://silesian.academia.edu/MagdalenaKroczak
fanfiki:
http://www.fanfiction.net/u/242280/Tallis_Keeton

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Robert Gierasimiuk
Wędrowiec
Tragiczny Romantyk


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 425
Postać   Chowaniec

201 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 04 Kwiecień, 2011 13:27 Odpowiedz z cytatem

Jesteś kryminalistyczką?
____________

Zapraszam do odwiedzania mojego bloga:

http://lacroix1112.bloog.pl/

Bezwstydnie wpisujcie się do księgi gości i komentujcie.
Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 04 Kwiecień, 2011 16:24 Odpowiedz z cytatem

Tallis Keeton

Pewnie masz rację. Tylko że ja chcę robić to, co robię. Mam świadomość, że jest to coś warte, ale musi mi ona wystarczyć. No chyba że obrabuję bank i zacznę wydawać na własny koszt...
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Tallis Keeton
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 108
Chowaniec

312 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 05 Kwiecień, 2011 1:35 Odpowiedz z cytatem

Tak. Dokładniej w zakresie ekspertyzy dokumentów i grafologii. I właśnie przechodzę etap zastanawiania się czy skoro nie chcą mnie żadne urzędy i laboratoria to może założę własną działalność.  
poz Smile
tal
____________

pracka:
http://silesian.academia.edu/MagdalenaKroczak
fanfiki:
http://www.fanfiction.net/u/242280/Tallis_Keeton

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eudan
Wędrowiec
MROCZNY ELF


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 176
Postać   Chowaniec

220 Miedziaków
218 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 07 Kwiecień, 2011 19:06 Odpowiedz z cytatem

Ja uważam że pisarz może mieć tak: pisanie+zainteresowania.
____________

Każdy ma swój własny świat, świat umysłu...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Tallis Keeton
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 108
Chowaniec

312 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 07 Kwiecień, 2011 19:33 Odpowiedz z cytatem

A co jeśli to pisanie jest hobby/zainteresowaniem a pracować trzeba w czymś konkretnym, żeby zarobić? Ja już tak mam i pewnie będę mieć - pracuję i pracować będę w czymś pewnie nudnawym, może w jakimś urzędzie czy firmie ale po godzinach mogę sobie popisać. Co mi zresztą nie przeszkadza.
poz Smile
tal
____________

pracka:
http://silesian.academia.edu/MagdalenaKroczak
fanfiki:
http://www.fanfiction.net/u/242280/Tallis_Keeton

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 07 Kwiecień, 2011 19:49 Odpowiedz z cytatem

Ja mam tak samo. Nie to, że lubię swą pracę - jest mi najmniej wstrętna z tego, co mogłabym robić, dostaję w miarę regularnie pensję, co pozwala mi uiścić opłaty i trochę pożyć, i tylko dlatego nie chcę jej stracić. Nie mam wyjścia, muszę pracować, bo z pióra nie wyżyję, choć to jest właśnie to, co chciałabym robić.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Kawiarenka Autorów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 3 z 3 Idź do strony   1, 2, 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.