Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Seriale SF i fantasy
Idź do strony   1, 2, 3, 4  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Muzyka i film
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Mruvkiew
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 275
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 21 Luty, 2011 22:32 Odpowiedz z cytatem

No toż to są poważne seriale, które w równie poważny sposób traktują o życiu... uczą... heh... pomagają rozwiązywać problemy... nie wytrzymam...  Roll2
____________

Dołącz do Ciemnej Strony. Mamy ciastka.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 21 Luty, 2011 23:23 Odpowiedz z cytatem

Właśnie, a propos... Ja nigdy nie rozumiałem, po co oglądać seriale czy filmy "o życiu" (nawet te dobre i nie wliczające się w kanon idiotyzmów), skoro sam mam swoje? Ludzie mojego poglądu nie podzielali zwykle, może tu znajdę zrozumienie?Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mruvkiew
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 275
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 22 Luty, 2011 0:17 Odpowiedz z cytatem

Nie jesteś sam, ja też tego nie rozumiem. Z resztą, są nudne. Science fiction jest dużo ciekawsze.
____________

Dołącz do Ciemnej Strony. Mamy ciastka.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 22 Luty, 2011 18:44 Odpowiedz z cytatem

I w ramach tego, że ciekawsze - od 1 marca na AXN SF będzie iść "Star Trek: Stacja kosmiczna", czyli DS9. Dla mnie co prawda to najmniej ciekawy serial z tego uniwersum, jest też najbardziej mroczny, pozbawiony typowego dla Treka różowego optymizmu, ale cóż, dobre i to. Obejrzę na pewno.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 18 Kwiecień, 2011 14:50 Odpowiedz z cytatem

He he Smile Wreszcie miałem okazję obejrzeć kilka odcinków Star Treka (taka seria co się nazywa Enterprise). Eviva, jak myślisz która postać robi najciekawsze wrażenie?

Ja nie wiem jak to postrzegają kobiety, ale dla całej tej męskiej bandy która ogląda Star Treka, ta Volkanka to naprawdę przewrotny pomysł Smile Chłodna logika i zero uczuć w takim ładnym opakowaniu, rewelacja!

Co prawda trochę się ten serial różni od ego co pamiętam z dawnych czasów - kojarzę raczej takiego łysego kapitana i generalnie inną załogę, ale te odcinki świetnie mi się oglądało.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 18 Kwiecień, 2011 16:46 Odpowiedz z cytatem

T'Pol jest cudowna. Kocham ją. Bardzo ciekawa postacią jest też ambasador Sovan, pojawia się co jakiś czas.

Łysy kapitan to The Next Generations, kapitan Jean-Luc Picard. Jeśli chcesz wiedzieć, to Enterprise jest uznawany za najsłabszy z Treków, chociaż ja go oczywiście bardzo lubię. A w ogóle, co tu gadać - chyba umieszczę w sekcji "Artykuły" małe kompendium. Przyda się wszystkim, co nie wiedzą, z czym się tego Treka je Smile
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 18 Kwiecień, 2011 17:25 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
uznawany za najsłabszy z Treków

Nie znam się na seriach Star Treka, ale czasem trudno mi się oprzeć wrażeniu że każde pokolenie odbiorców po prostu preferuje produkcje ze swoich czasów. Będę łowił dalej Star Treki. Mam nadzieję że będę mógl się wypowiedzieć nie tylko teoretycznie.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 18 Kwiecień, 2011 17:52 Odpowiedz z cytatem

Bardzo popieram. W Treku najpiękniejsze jest to, ze w nim "dla każdego coś miłego", czyli że każdy znajdzie coś specjalnie dla siebie.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 12 Maj, 2011 14:03 Odpowiedz z cytatem

Hej, ludziska! Kto miał okazję oglądać odcinki "Gry o trony"?

Ja widziałem pierwsze i jestem zainteresowany, robią pozytywne wrażenie. Polecam Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 12 Maj, 2011 15:10 Odpowiedz z cytatem

http://www.mythai.info/forum/viewtopic.php?t=273 - próbowałem coś tam pisać Smile

Zdaje się też, że Tallis gdzieś się przyznała do obejrzenia czegoś Smile

Ja tak ogólnie wyczuwam w Necie dwa prądy wśród widzów tego serialu: tych zachwyconych i tych narzekających że wiedzą, co się stanie bo serial jest dość wierny książce.

Dziwnie mi to brzmi w zestawieniu z tym, co słyszę zazwyczaj przy okazji innych produkcji: tam zwykle krytykowane są rozbieżności względem oryginału Razz No ale co tam, wszystkim nie dogodzisz.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 12 Maj, 2011 16:56 Odpowiedz z cytatem

Ostatnio oprócz Treka oglądam "Babylon 5". Bardzo ciekawe SF i dobrze zrobione. Polecam.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 13 Maj, 2011 11:11 Odpowiedz z cytatem

A ja się przyznaję bez bicia, że książki nie czytałem i pewnie nie przeczytam. Raz, że nie mam na to czasu a dwa, że jakoś mnie specjalnie nie interesuje na ten moment. Co nie pozbawia mnie przyjemności z oglądania ciekawego serialu Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Tallis Keeton
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 108
Chowaniec

312 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 16 Maj, 2011 23:35 Odpowiedz z cytatem

Mi sie serial podoba. Racja, że jest bardzo wierny książce, ale ponieważ czytałam z rok temu to już pamietam tylko zarys fabuły i dlatego nie mam tak, że wiem jaka teraz bedzie scena i to przeszkadza. Dobrze, że nie wiem scena po scenie, ale kojarze ogólny sens 1 tomu (z czytania pamietałam, że są: Lanisterowie kontra Starkowie, fajne dzieciaki Starka, fajne wilkory, zamach na namiestnika, zamach na Brana, Mur, strażnicy i dzicy, oraz starzy i nowi bogowie, aha i wredna królowa). Dzieki czemu bez znudzenia ogladam "znajome gęby", i przeżywam ich kolejne wydarzenia. Swoją drogą postać, która mnie zwykle dość nudziła w książce w filmie wydaje mi się dośc sympatyczna - Daenerys. Kocham wilkory w książce, w filmie też są cudne, ale zrobili je za małe. Kostiumy są mało wypaśne, myślałam, że zobią coś podobniejszego do Tudorów - jeśli chodzi o zdobność a nie o styl, krój. Krój mógłby być jaki jest ale są za mało bogate, złocone, wypaśne. To w końcu choć w stolicy powinny być kostiumy rażącę oczy. Rozumiem, że Winterfell jest na mroznej północy i tam nie przywiazuja do tego wagi, ale na południo powinno byc inaczej. Księcia Renlego - w książce pierwszego eleganta, nawet w filmie nie zauwazyłam, bo wygladał jak pomocnik odzwiernego albo uczeń sekretarza. Wszystko takie czarne, szare, ciemnozielone i ziemiste - fuj. Chociaż po Renlym, Baelishu i Varysie spodziewałabym się kolorowych ciuchów. Aha, jak patrzę na Jona to chyba wiem od kogo podprowadził pomysł na fryzurkę - od Froda albo od Parysa Blooma z Troi Very Happy
poz Smile
tal
____________

pracka:
http://silesian.academia.edu/MagdalenaKroczak
fanfiki:
http://www.fanfiction.net/u/242280/Tallis_Keeton

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 19 Maj, 2011 17:50 Odpowiedz z cytatem

Sądząc po twojej wypowiedzi - cieszę się, że nie czytałem książki Razz Śmieszne jest to, że na zupełnie inne rzeczy zwróciłem przez to uwagę i odebrałem zupełnie inaczej. Na przykład rzeczone stroje bardzo mi się podobają - nie są przesadne i dają wrażenie wszechobecnego brudu i takiej, no... średniowieczności Very Happy
Wyraźnie każdy odbiera to inaczej, szczególnie gdy patrzy pod kątem książki lub nie Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Bio
Notoryczny Myśliciel


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 982
Chowaniec

59 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 11 Czerwiec, 2011 20:57 Odpowiedz z cytatem

Z oglądaniem telewizji jest tak jak z piciem. Chciałbym nie chcieć, ale chcę.

Serialów nie oglądam na szczęscie, ale często moją uwagę przykuwają filmy. Ostatnio leciał Pierścień Niwelungów, nie wiem czy ktoś kojarzy.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Sobota 11 Czerwiec, 2011 21:17 Odpowiedz z cytatem

"Pierścień Nibelungów" to ekranizacja opery Wagnera, każdy powinien to kojarzyć.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Bio
Notoryczny Myśliciel


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 982
Chowaniec

59 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 11 Czerwiec, 2011 21:21 Odpowiedz z cytatem

Oj, przepraszam za błąd w nazwie.

<Chowa się w cieniu ze wstydu spowodowanego swoją małostkową wiedzą>

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 12 Czerwiec, 2011 7:35 Odpowiedz z cytatem

Na całe szczęście niedostatek wiedzy to nie niedostatek urody, łatwo nadrobić Smile
I a propos powyższego, nawet gdy na ogół nie oglądasz seriali, za Star Treka radzę się wziąć. Warto. Akurat w przypadku tej franczyzy seriale biją na głowę przeważnie nieudane pełnometrażówki.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 12 Czerwiec, 2011 12:37 Odpowiedz z cytatem

Star Trek... Eviva, wszystko rozumiem, ale wyjaśnij mi jedno: co w Star Treku dzieje się z tymi wszystkimi naczyniami, które się materializują razem z jedzeniem i piciem? Bo ja tylko widzę, że są odkładane np. na stół Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Tallis Keeton
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 108
Chowaniec

312 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 12 Czerwiec, 2011 14:25 Odpowiedz z cytatem

Może są wstawiane (przez sprzątaczy?) do jakiegoś ustrojstwa co je znów wysyła do tego samego automatu do jedzenia, z którego wyszły? I ktoś inny je używa potem w innym pokoju, jako miskę na inną potrawę? Albo także są jadalne. Albo zmienia się je w coś używanego inaczej, co akurat jest komus potrzebne no, np. w wycieraczkę, albo w wieszak? Ostatecznie do śmieci i zostać wywalone w przestrzeń ale nie wydaje mi się, żeby chcieli sobie tak śmiecić.
poz Smile
tal
____________

pracka:
http://silesian.academia.edu/MagdalenaKroczak
fanfiki:
http://www.fanfiction.net/u/242280/Tallis_Keeton

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Muzyka i film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 2 z 4 Idź do strony   1, 2, 3, 4  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.