Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Ankieta - co lepsze, książki czy film?
Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Świat słowa
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)


Wolisz książki, czy filmy? Co jest lepsze?
Książki
83%
 83%  [ 45 ]
Film
7%
 7%  [ 4 ]
Nie mam zdania - moje opinie są podobne
9%
 9%  [ 5 ]
Wszystkich Głosów : 54

Autor
Wiadomość
Szima
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 138
Chowaniec

30 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 21 Październik, 2009 13:50 Odpowiedz z cytatem

U Wertera mnie najbardziej denerwowało jego podobieństwo do mnie w niektórych sytuacjach, więc w sumie przeczytanie tego (a w sumie to pierwszych 5 stron) na dobre mi wyszło. Nauczył mnie ten utwór (choć powinno to już dawno zrobić samo życie), że nadmierne zaangażowanie emocjonalne to nie jest dobry motyw.

A Mickiewicz jest zarąbisty i cenię jego twórczość za wszystko oprócz historycznych nieścisłości (obecnych choćby w Wallenrodzie, który zawsze paraduje w pełnej zbroi, a jego historia jest z palca wyssana - wcale takim ciamajdą na szkodę Zakonu działającym znowu nie był). Czytając Pana Tadeusza faktycznie przenosiłem się duszą do tych pagórków leśnych i łąk zielonych, a jesienne czytanie na zarzecznym stepem szerokim wspomnianego Konrada Wallenroda i zawartych w nim opisów przyrody będę długo pamiętał.
____________

Chan Krum pijał wino z czerepu nieprzyjaciela - zupełnie jak królowie Longobardów w Italii. Car Kałojan tego już nie robił, ale był srogi.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Emhyrus
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 164
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 28 Październik, 2009 18:45 Odpowiedz z cytatem

Książka- rozwija wyobraźnię, logiczne myślenie i rozszerza słownictwo. Film? Oglądam z nudów, albo z ciekawości, jak ktoś wyobraził sobie postacie/lokacje. Harry Potter(film) +polisz dabing-> żenada, bajeczka dla dzieciaczków, miast poważnego i ociekającego tajemnicą filmu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
lyoness
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1636
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 06 Grudzień, 2009 22:57 Odpowiedz z cytatem

Według mnie o wiele lepsze są książki. W trakcie czytania samemu można sobie wyobrazić postacie czy krajobrazy i stworzyć coś podobnego do swojego wyobrażonego świata w książki.
A film? Film jest tylko ogólnikowym skrótem książki nie pokazującym w pełni wszystkiego co można "zobaczyć" w książce. Choć mimo wszystko czasem warto zawiesić oko na filmie ze zwykłej ciekawości: jak to widział reżyser?
____________

Żyję więc walczę...
Żyję więc śnię...
Żyję więc kocham...
Żyję bo chcę...?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Tallis Keeton
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 108
Chowaniec

312 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 01 Kwiecień, 2011 0:18 Odpowiedz z cytatem

Ze mną to jest rozmaicie przy różnych dziełach. Są takie adaptacje, gdzie bardziej wolę książkę (np. Imię róży, gdzie choć lubię film to imo stanowczo nie oddaje on precyzyjnie wszystkich szczegółów powieści), są takie, gdzie wolę filmy (np. przy Potterach - lubię te książki ale filmy działają na mnie mocniej, są bardziej emocjonalne. Nie mówiąc już o takim fajnym filmie jak Szczęki, o którego pierwowzorze literackim świat litościwie zapomniał - a tak, miałam go kiedys i nawet usiłowałam czytać  Sleep ) a są takie, gdzie trudno się jest zdecydować, bo poziom obu dzieł jest na tyle wysoki (przynajmniej mi się zdaje wysoki), że wali w stratosferę i znika w kosmosie. I takim wlasnie przykładem jest LOTR. I książka i film są w swej klasie i gatunku nie-do-pobicia i nie-do-zdarcia.
poz Smile
tal
____________

pracka:
http://silesian.academia.edu/MagdalenaKroczak
fanfiki:
http://www.fanfiction.net/u/242280/Tallis_Keeton

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eudan
Wędrowiec
MROCZNY ELF


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 176
Postać   Chowaniec

220 Miedziaków
218 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Maj, 2011 10:02 Odpowiedz z cytatem

Nie nawidzę filmów na podstawie książek. Na przykład Eragon. Książka fajna, film do czterech liter.
____________

Każdy ma swój własny świat, świat umysłu...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Maj, 2011 16:47 Odpowiedz z cytatem

Eudan napisał:
Nie nawidzę filmów na podstawie książek. Na przykład Eragon. Książka fajna, film do czterech liter.


Nie tylko Eragorn tak ma. W ogóle adaptacja filmowa jakoś rzadko mnie może zadowolić. Zwykle zgrzytam zębami i klną, wypatrując nieścisłości i niedoróbek.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eudan
Wędrowiec
MROCZNY ELF


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 176
Postać   Chowaniec

220 Miedziaków
218 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Maj, 2011 19:24 Odpowiedz z cytatem

Eragon i klnę.
____________

Każdy ma swój własny świat, świat umysłu...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Maj, 2011 21:01 Odpowiedz z cytatem

Na tym tle "Gra o tron" zapowiada się obiecująco. Trzy odcinki obejrzałem i chociaż to nie dla wszystkich serial, to nie można mu odmówić dużego uszanowania względem oryginału. Na razie świetnie się przy nim bawię.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mruvkiew
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 275
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Maj, 2011 21:25 Odpowiedz z cytatem

W serialach da się z reguły upchnąć więcej książkowych elementów, zwyczajnie jest więcej czasu.

Ale czasami fajnie jest obejrzeć adaptację jakiejś książki, szczególnie jeśli jest zła. Przynajmniej jest się z czego pośmiać.
____________

Dołącz do Ciemnej Strony. Mamy ciastka.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 05 Maj, 2011 17:11 Odpowiedz z cytatem

Słusznie. Ktoś może oglądał włoską adaptację "Ogniem i mieczem"? Boskie! Ich wyobrażenie o polskich realiach z okresu Trylogii rozbawiłoby nawet trupa, już nie mówiąc o drobnych, uroczych zmianach - ukatrupiono Zagłobę, Wołodyjowskiego, Rzędziana, Bohuna, za to dziwnym trafem ocaleli ślepy kneź Wasyl i Longinus Podbipieta... A Skrzetuskiego grał Pierre Brice, czyli pamiętny Winnetou. Perełka.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Tallis Keeton
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 108
Chowaniec

312 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 07 Maj, 2011 14:38 Odpowiedz z cytatem

Gra o Tron jest fajną adaptacją ale wydaje mi się zbyt niewolniczo trzymać oryginału i dlatego jest dla mnie trochę nudna, zbyt mało zaskakująca. Wprawdzie też nie wiem jaka będzie następna scena, bo aż tak książki nie pamietam, ale cały obraz świata i głównych ról jest dla mnie przewidywalny, bo mniej wiecej pamietam jak to leciało - kto jest kim itp. Pewnie jest tak dla wielu którzy czytali te książki. Choć ma to i dobrą stronę - nie trzeba mi tłumaczyc kto jest kto i co mniej wiecej będzie robił i czego sie spodziewać po nim.
poz Smile
tal
____________

pracka:
http://silesian.academia.edu/MagdalenaKroczak
fanfiki:
http://www.fanfiction.net/u/242280/Tallis_Keeton

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Spring
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 79
Postać   Chowaniec

101 Miedziaków
22 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 05 Grudzień, 2011 17:43 Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem książki są o wiele lepsze niż film. Najpierw czytam książkę, potem oglądam film i  widzę ogromną różnicę.
Pietruch przeczytaj najpierw resztę książek o Harrym to potem pogadamy...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 05 Grudzień, 2011 18:58 Odpowiedz z cytatem

Słusznie, ja też wolę książki. Są lepsze niż film, bo dają pole wyobraźni, a w filmie może łatwo zagrać ktoś, kto moim zdaniem kompletnie nie pasuje do roli - jak Megan Follows do "Ani z Zielonego Wzgórza". Do ekranizacji, w której wystąpiła, mam wiele merytorycznych zastrzeżeń, ale jej postać jest na pierwszym miejscu.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Świat słowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 6 z 6 Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.