Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Świat Mythai

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Systemy RPG Mythai
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Piątek 27 Lipiec, 2012 10:16 Odpowiedz z cytatem

Cześć wszystkim!

Gdy przeczytałem jakie systemy RPG strona Mythai oferuje, i chciałem stworzyć scenariusz RPG oparty na jednym z tych systemów, i osadzony w świecie mythai, to oczywiście skierowałem się do zakładki RPG: Świat Mythai, gdzie otrzymałem... wizję świata. Co prawda napisaną świetnie i z humorem, w sposób który umożliwia ogarnięcie umysłem ogromu całej planety, ale... to nie to czego oczekiwałem. Zaś w rozdziale drugim, zawierającym na razie mapy Sarii i Taharii, dowiadujemy się że ,,Ta część serwisu nie jest w chwili obecnej skończona. Większość materiałów jest nie przygotowana do publikacji."

To, co teraz chcę zaproponować, jest rzeczą na ogromną skalę, i niektórzy mogą krzywo patrzyć na mój pomysł względem liczby moich postów - po prostu słabo mnie znają. Ale jeśli nam się uda, efekty mogą być niesamowite.

Chciałbym, abyśmy razem wspólnie dokończyli opis Mythai, tak skrupulatnie i dokładnie, aby każdy mógł tworzyć zgodne z nim przygody, i aby mogła z nich korzystać jak największa liczba osób - nie psując sobie fabuły. Opisalibyśmy poszczególne kraje, rejony i miasta, zwracając uwagę na klimat, kulturę i religię, przemysł i gospodarkę, a także władzę. I nie są to czcze słowa, wiem że możemy tego dokonać, tylko, proszę, niech pojawią się jacyś chętni.  Razz
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 14 Sierpień, 2012 22:27 Odpowiedz z cytatem

Hm, jak by tu się zabrać... Smile

Może najpierw od strony prawnej. Piszcie, twórzcie, dostosowujcie, zmieniajcie... pod warunkiem, że a) będzie to do użytku własnego/grupy znajomych, lub b) będzie opublikowane w tym serwisie, a gdyby miało być opublikowane gdzie indziej, to najpierw zapytajcie. Na pewno chciałbym uniknąć takiej sytuacji, że ktoś, gdzieś, zacznie sprzedawać i zarabiać tylko dlatego że my się namęczymy, a on zmieni dwa słowa. A więc takie coś musiałoby być publikowane pod jakąś odpowiednią licencją (w przypadku serwisowych opowiadań nie ma tego kłopotu - autor jest autorem i po prostu ma wszystkie prawa jakie może mieć Wink

Natomiast jeśli chodzi o realizację, ten temat był już, dawno temu, poruszany. Nie pamiętam, może tylko w mailach/pw. W każdym razie, są dwie drogi:

1) Karzdy twoży co hce i póblikójemy jak leci, a Czytelnicy sami sobie wybierają, co im odpowiada. Gdyby obrać ten kurs, korzystalibyśmy z pomocy systemu publikowania na stronie, używając symboli: = zgodne z systemem, lub = uznane za część systemu/świata. Różnica między znaczkami jest mniej więcej taka, że jeśli mamy kilka opisów miasta Verd, to wszystkie mogą być uznane za zgodne z systemem RPG, ale tylko jeden będzie wybierany jako reprezentatywny (drugi znaczek).

2) Robimy to w sposób jeszcze bardziej zorganizowany, czyli teksty są przesyłane do mnie, a ja je wstawiam na podstrony działu RPG >Świat Mythai. W tym przypadku problem jest taki, że Genea w jest już opisana. A nawet namalowana Smile W zasadzie cała. Nie jest to opublikowane (za wyjątkiem Sarii i Tahari), bo noszę się z zamiarem wydania tego na papierze, do tego zaś brakuje mi ciągle jednej rzeczy: scenariusza kampanii.

Na upartego można nawet obie te rzeczy połączyć. Niestety prawda jest taka, że wielu chętnych nie ma. Kiedyś ktoś zabrał się od opisywania którejś wyspy/czegośtam, nie pamiętam... i opisywał... opisywał... opis... sss.... i znikł.

Dodane po 3 minutach:

Aha, jeszcze 1, @Panoramix, jeśli chcesz tworzyć scenariusze w oparciu o istniejące opisy Genei, mogę przesłać trochę materiałów. Zastanów się tylko, czy nie wolisz wymyślać swoich - mi daleko do tego, żeby coś na siłę męczyć Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Środa 15 Sierpień, 2012 12:53 Odpowiedz z cytatem

Nie, dziękuję  Smile  z tym nie ma problemu. Zamiar wydania na papierze, czy jako podręcznika systemu czy tylko opisu świata jest świetny, mam wielką nadzieję że uda Ci się go zrealizować.

Natomiast poruszyłem ten temat tak naprawdę nie dlatego, że mi brakuje materiałów, ale dlatego, że wędrując po forum zauważyłem sporo osób o liczbie postów przewyższających kilka setek. I wyobraziłem sobie, co moglibyśmy razem osiągnąć, gdyby nam się chciało  mniam

Gdyby było nas mniej, podzielilibyśmy się na kontynenty, gdyby więcej, na kraje/państwa, w jakimś temacie pokazywali sobie nawzajem co robimy, żeby wszyscy nie pisali w ten sam sposób, wysyłali materiały w trakcie pracy, żeby nawet nieskończone się nie zagubiły... i wtedy sens miałoby tworzenie w sposób numer 2 - z tych które proponujesz. Ale cóż, miejmy nadzieję że uda Ci się wydać teksty  Smile

Szkoda że nie ma chętnych    Rolling Eyes
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 22 Sierpień, 2012 16:39 Odpowiedz z cytatem

Pomysł mi się spodobał. Można by nawet uznać, że jestem chętny do wzięcia w nim udziału Smile. Tylko jak zwykle problemem poza wakacjami i przed rozpoczęciem roku akademickiego jest u mnie czas. No, ale póki mam jeszcze trochę ponad miesiąc wolnego to można spróbować zająć się czymś małym. Miasteczkiem jakimś.
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 23 Sierpień, 2012 9:19 Odpowiedz z cytatem

Super  Heh  naprawdę świetnie  Smile

Jako że Whitefire pisze, że Genea jest już opisana, moglibyśmy zabrać się za coś z samego Mythai.

Mój plan jest taki: w oparciu o opis świata - Opis Mythai - jeden z nas zabierze się za opisanie Verd, drugi za opisanie Sodor , a także wspomnianych w linku gór i puszczy ( jako opisu terenu - ukształtowanie, mieszkańcy, zwierzęta, jakieś legendy - mniej szczegółowo niż miasto ). Nasze materiały, nawet w trakcie pracy przesyłamy Whitefire, żeby się nie zagubiły. Oby okazały się dość dobre, by można było je opublikować w zakładkach ,,Świata Mythai".

Odpowiedzcie czy wam pasi i zaczynamy   Razz

Aha - jeszcze jedno - w tym lub innym temacie, możemy rozmawiać o tym nad czym pracujemy - ja byłbym chętny.
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 23 Sierpień, 2012 22:04 Odpowiedz z cytatem

Jeśli jeszcze nie zaczęliście, to czy mógłbyś, Panoramix, wziąć jakieś inne dwa miasta? Naprawdę jakiekolwiek. Postaram się niedługo wyjaśnić dlaczego ale dopiero wróciłem - musiałem odkopać samochód bo ugrzązłem w błocku i jestem umordowany Sad Jeśli zaczęliście to jedźcie z koksem.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Piątek 24 Sierpień, 2012 10:24 Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nic nie zacząłem. Możemy wziąć się za Uen Sali i Ainar, i powiedzmy, góry LORNUM, które mogą być naturalną granicą państwa  Smile

Plan się nie zmienia, po za tym że bierzemy się za inne miasta i inny rejon. Dodatkowo chciałbym też wspólnie z wami ustalić jakąś datę, która będzie zaznaczona w naszych materiałach - proponuję, powiedzmy, rok 220 po Wojnach Tęcz. Wzmianka o wojnach tęcz

A ten temat wciąż żyje - wszyscy chętni mile widziani - napiszcie jeśli chcecie pomóc - nikt od tego nie zginie, a ja pewnie odpiszę  Smile

Czekam na odpowiedź Darkpotato  Smile
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 26 Sierpień, 2012 12:49 Odpowiedz z cytatem

Muszę przypomnieć sobie opis świata poza Sarią i Tahari Smile. Ale myślę, że możemy się tym zająć.
Jako że jak zwykle będę pracował nieregularnie i powoli to chciałbym się zająć jednym miastem, a drugie i góry pozostawiam Tobie, Panoramixomixie.

Wybieram port (Jeśli pamiętam dobrze, to Ainar). Może być?
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 26 Sierpień, 2012 14:26 Odpowiedz z cytatem

Jasne - tylko nie zapomnij jakoś nazwać państwa w którym leży  Smile  

Jako że góry mogłyby być jego granicą, w opisie wspomnę tylko że ,,po północnej stronie gór krążą plotki o budowaniu w nich twierdz przez władcę (tegoż właśnie państwa) "

Zwracajmy uwagę na klimat, kulturę i religię, przemysł i gospodarkę, a także władzę, i w ogóle takie rzeczy  Cool Nasze materiały, nawet w trakcie pracy przesyłamy Whitefire, żeby się nie zagubiły. Oby okazały się dość dobre, by można było je opublikować w zakładkach ,,Świata Mythai".

No to ja wkrótce biorę się do roboty. A wszyscy chętni nadal mile widziani  Laughing
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 26 Sierpień, 2012 19:20 Odpowiedz z cytatem

Pomiędzy Uen Sali i Ainar jest ponad 10 tysięcy kilometrów, to jest jedna czwarta obwodu Ziemi albo prawie tyle co rozciągłość Azji ze wschodu na zachód (Azja ma ponad 12 tys. km od Turcji po Japonię, czy co tam jest najdalej na wschodzie). Z Polski do Indii jest prawie dwa razy bliżej!

Wspominam o tym żeby nie było presji na "kontakty" między jednym a drugim miastem.

Miłej zabawy Smile Gdybyście mieli jakieś koncepty i chcieli się nimi najpierw pochwalić to śmiało.

 party  

A Sodor i Verd... jednak nie będę się wdawał w szczegóły, po prostu napiszę że to jest taki kawałek świata gdzie umieszczam swoje wypociny literackie.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 27 Sierpień, 2012 19:41 Odpowiedz z cytatem

W związku z PW od Darkusia:

Możecie kreować. Jedyne moje wyobrażenia dotyczące obszaru poza Geneą i pd-wsch. Mythai są tam gdzie prowadzą linki Panoramixa. Nic więcej nie ma. Cokolwiek stworzycie, będzie opublikowane (o ile będzie skończone). Nie wiem tylko jeszcze, gdzie (czy jako publikacje czy na oddzielnych podstronach).

Natomiast oczywiście fajnie by było, gdybyście wymyślili coś ciekawego i zgodnego z realiami (np. 10-milionowe miasto albo tajga w okolicach równika - to realne nie jest). Popatrzcie z grubsza na mapę. Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Środa 05 Wrzesień, 2012 17:08 Odpowiedz z cytatem

Oki. W tej chwili naprawdę biorę się do pracy, o czym wkrótce przekona się Whitefire Wink

Ainar będzie ogromnym miastem leżącym w centrum imperium elfów. Długo myślałem co tu zrobić, ale w końcu elfy są rasą zawsze tak dziwną, że mogę tu trochę nawymyślać. A zwłaszcza że elfie imperium Bellpatrhie ( z francuskiego, dwa wyrazy o podobnym brzmieniu mają coś wspólnego ze zwrotem ,,ojczyzna pięknych" o czym poinformował mnie tłumacz googla. potem zmienił zdanie, ale mi się ta nazwa podoba Smile ) rozciągać się będzie od gór Lornum aż do zachodniego krańca kontynentu.
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Systemy RPG Mythai Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.