Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Poczta gmail strzela focha

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Ratusz
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 27 Październik, 2012 20:50 Odpowiedz z cytatem

Niestety, skrzynki pocztowe w domenie gmail znienacka przestały odbierać maile z naszej ulubionej domeny, czyli mythai.info. Nie umiem w tej chwili dokładnie powiedzieć, dlaczego, ani jak długo to potrwa, doradzam jednak, aby podczas rejestracji podawać w miarę możliwości konta mailowe z innych domen.

Póki co, sprawdziłem że jedną z wytycznych Googla w tej sprawie jest odznaczenie automatycznego wybrania pól dotyczących otrzymywania maili w chwili rejestracji konta. W związku z tym od tej pory pola "Wyślij e-mail o nowym wpisie do Księgi Wpisów" oraz "Powiadom o Prywatnej Wiadomości" są domyślnie wyłączone podczas rejestracji, pomimo że takie ustawienia, jakie były dotychczas są domyślne dla powszechnie przecież stosowanych skryptów forum phpbb i innych. Na dłuższa metę prawdopodobnie zmienię je w pole obowiązkowego wyboru, tak aby nowo rejestrujący musieli po prostu świadomie kliknąć i wybrać.

Szczerze mówiąc, nie wiem, czy to rozwiąże sprawę. Raczej nie, bo w zasadzie jestem przekonany, że problem leży w konfiguracji serwera poczty (konkretnie tzw. rekordu spf) należącego do home.pl, firmy hostującej serwis.

Będę się tym jeszcze zajmował. Póki co, przepraszam wszystkich za kłopot. Mam przy okazji nadzieję, że NIKT nie dostaje od nas spamu, a jeśli poczty dostawać nie chcecie, przypominam że istnieje opcja wyłączania otrzymywania maili w profilu (a odnośnie komentarzy dla publikacji - w ekranie edycji publikacji).

Jeżeli ktoś mimo tego otrzymuje jakąkolwiek niechcianą pocztę z mythai.info lub mythai.pl albo nie wie, jak wyłączyć otrzymywanie takiej poczty, proszę o kontakt.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 31 Październik, 2012 21:42 Odpowiedz z cytatem

Jako że nie skutkuje nawet dodawanie domeny mythai.info do białej listy na gmailu (robi się to w ustawieniach przez dodanie odpowiedniego filtra), przyczyna problemu na 100% leży po stronie home.pl.

Na razie trwa moja walka z machiną Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 11 Listopad, 2012 11:00 Odpowiedz z cytatem

Ech, prawdopodobnie przez jakiś czas tak będzie. Rekord spf został już dodany (cokolwiek to jest Smile ale od strony gmaila sprawę obsługuje automat i tak prędko do niego nie dotrze, że jest dobrze. Niestety nic z tym nie zrobię, Google denerwuje mnie ostatnio niemożliwie, na przykład dzisiaj dostałem wiadomość o chwilowym zablokowaniu niektórych wyników wyszukiwania ze względu na naruszenie zasady... uwaga:
"Nazwa zasad: Opieka zdrowotna i leki"
No. To tyle.

Ja wiem że w Polsce opieka zdrowotna kuleje... niee, nie będę tego nawet komentował, nie chce mi się silić na dowcip.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 11 Listopad, 2012 11:08 Odpowiedz z cytatem

W Polsce ten, kto chce nieść oświaty kaganiec, zawsze ma przechlapane. Nawet Wujaszek Google jest przeciw niemu.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 11 Listopad, 2012 12:25 Odpowiedz z cytatem

Nie masz wrażenia, że ostatnio coraz bardziej z wujaszka robi się wielki brat?
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 12 Listopad, 2012 19:30 Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie, ze ostatnio wszystko w Polsce robi się coraz bardziej surrealistyczne, a la Salvatore Dali.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 30 Listopad, 2012 23:02 Odpowiedz z cytatem

Z radością informuję, że maile na pocztę @gmail docierają już bez zarzutu.

Dodane po 7 minutach:

A propos Salvadora, nie przepadam za jego twórczością, ale Lincoln jest genialny. Miałem okazję widzieć go w realu, ogromny obraz, co robi jeszcze lepsze wrażenie - jeśli ktoś nie wie o co chodzi, popatrzcie:



...no a teraz odsuńcie się o jakieś 3-4 metry... jak on to bez komputera zrobił? Świetne.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 02 Grudzień, 2012 14:21 Odpowiedz z cytatem

Na tym polega artyzm - człowiek obywa się bez komputera i innych udogodnień, a tworzy dzieła, które przetrwają wieki. Dlatego właśnie Gene Roddenberry był WIELKI - stworzył Star Treka w epoce, w której o obróbce komputerowej itp mógł tylko pomarzyć, a do dziś jego dzieło oddziaływuje na wyobraźnię milionów ludzi.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Ratusz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.