Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Wydawnictwo Białe Pióro - dlaczego jest nowością?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Świat słowa
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 02 Marzec, 2014 7:48 Odpowiedz z cytatem

Na polskim rynku pojawiło się nowe wydawnictwo "ze współfinansowaniem". Jest to Wydawnictwo Literackie Białe Pióro.
Po co je utworzono, skoro są inne i dobrze sobie radzą? Powód jest bardzo prosty. Tamte dobrze sobie radzą kosztem autorów. Nowe chce autorom pomagać - i robi to. Przede wszystkim jako JEDYNE oferuje prawdziwą, profesjonalną promocję wydawanej książki. Oto dowód:



Co ma począć autor, odrzucany przez wszystkie znaczące wydawnictwa Albo pogodzić się z tym, że jest grafomanem i zająć się szyciem pasków do zegarków, albo nie przyjąć tego do wiadomości i szukać rowiązań alternatywnych.

Dlaczego zaś ma "nie przyjąć do wiadomości"? Ano może dlatego, że przyjęcia tekstów do druku dotyczą przede wszystkim celebrytów, potem uznanych sław literackich, potem krewnych-i-znajomych-królika, a następnie autorów piszących rzeczy "chodliwe" - czyli przeważnie o łzawych tragediach w trzech pokojach z kuchnią. Przebicie się debiutanta, który ma coś do powiedzenia w sf czy fantasy, stanowi epokę w dziejach wydawnictwa. I to jest fakt, mniejsza o to szczęśliwy czy pechowy.

Kwalifikacja tekstu do druku jest zatem rzeczą uznania ludzi, mających na oku mnóstwo warunków, które muszą być spełnione, a na ich czele stoi duży i pewny zysk wydawnictwa. Ryzykować nikt w tych ciężkich czasach nie myśli. Dlatego właśnie wielu autorów korzysta z opcji selfpublishingu.

Co prawda są tacy, którzy piszą, że to 99% grafomanii, ale to pesymiści. Powiedzmy, że grafomanów jest w tym nurcie wydawniczym jakieś 25%. Reszta to po prostu pisarze-amatorzy, niebanalni artyści, odstający od "wytycznych". Założyciele Białego Pióra postanowili im pomóc i sprawić, by nie czuli się gorsi. Głównym zalożenia to:

- porządna korekta
- profesjonalne wydanie
- reklama nie tylko w internecie, ale i w prasie
- uczciwe rozliczenia z autorem


Jest to czwarte wydawnictwo, do którego trafiłam w mych poszukiwaniach. Jedno z poprzednich najpierw tłumaczyło mi, że moja książka jest genialna i koniecznie trzeba ją wydać, a gdy zakwestionowałam rozliczenie - że jestem marną autorką i to nie ich wina. Drugie działało na olaboga i w końcu się rozsypało. Trzecie okazało w miarę porządne, ale nie zapewnia żadnej promocji.
Białe Pióro jest ostatnim przystankiem na mojej drodze i wygląda na to, że będzie bezpieczną przystanią Smile Obecnie trwają prace nad nową stroną główną i poszukiwanie nowych kanałów dystrybucyjnych. Ambicją jest pozyskanie księgarni stacjonarnych i biorąc pod uwagę determinację założycieli, może się to udać (lokalnie nawet już się udało).

Zapraszam młodych autorów do zapoznania się z ofertą Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro i do śledzenia mojej drogi literackiej. Taka sama może być Wasza, z tym że Wy macie szansę uniknąć raf, o które ja sama boleśnie się poraniłam. Wejdźcie pod poniższy link i powodzenia
http://bialepioro.pl/  
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
velveten
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 38
Chowaniec

545 Miedziaków
32 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 02 Marzec, 2014 11:45 Odpowiedz z cytatem

Czyżby wreszcie pojawiła się nadzieja na polskim rynku wydawniczym?
Serce potencjalnego debiutanta rośnie w miarę czytania Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 03 Marzec, 2014 17:15 Odpowiedz z cytatem

Mnie już urosło oooo! takie Smile  cheers2
Zwłaszcza gdy zobaczyłam tę promocję. Szczena opada.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Świat słowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.