Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Zwiadowcy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
milczar95
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 53
Postać   Chowaniec

35 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 25 Listopad, 2010 19:57 Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o serii "Zwiadowcy" autorstwa Johna Flanagana??? Ja jestem już przy trzeciej części i powiem szczerze że nieźle mnie to wciągnęło Smile  Takie połączenie Władcy pierścieni i Eragona (ale to tylko moje zdanie Heh ). W dodatku całkiem sprawnie napisane.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Firstina
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 31
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 02 Styczeń, 2011 20:27 Odpowiedz z cytatem

Mnie też się podoba. Ja przeczytałam dopiero dwie części

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eudan
Wędrowiec
MROCZNY ELF


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 176
Postać   Chowaniec

220 Miedziaków
218 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 22 Czerwiec, 2012 5:28 Odpowiedz z cytatem

Ja przeczytałem wszystkie części do jakich miałem dostęp.
____________

Każdy ma swój własny świat, świat umysłu...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Środa 08 Sierpień, 2012 17:33 Odpowiedz z cytatem

Ja przeczytałem całą serię, czyli dziesięć. To moja jedna z moich ulubionych serii, i ulubiony autor. Nie zgadzam się jednak z faktem że ta seria ma coś wspólnego z Eragonem - seria o rzeczonym smoczym jeźdźcu często skłania do rozmyślań, i choć niepozbawiona humoru, to jednak utrzymana w dużo poważniejszym tonie i bardziej przepełniona epickością. Nie epiką, a epickością. Natomiast zwiadowcy to raczej lekka, choć niepozbawiona akcji seria, która budzi przyjemne emocje. Ja kocham rozmowy pomiędzy bohaterami :3 Albo skandian :3 Albo piosenkę Willa o Halcie :3 Albo ich konie :3 Może to zasługa tłumacza, może w oryginale nie jest tak zabawnie... ale i tak tłumacz odwalił kawał solidnej roboty  Smile
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eudan
Wędrowiec
MROCZNY ELF


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 176
Postać   Chowaniec

220 Miedziaków
218 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 17 Sierpień, 2012 14:46 Odpowiedz z cytatem

Ja gdzieś chyba widziałem część 11.
____________

Każdy ma swój własny świat, świat umysłu...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 05 Wrzesień, 2012 12:25 Odpowiedz z cytatem

No przekonaliście mnie, na spółkę z Bartkiem (ale to poza forum). Zwiadowcy już do mnie jadą, jak przeczytam to się wypowiem.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 06 Wrzesień, 2012 15:41 Odpowiedz z cytatem

Eudan napisał:
Ja gdzieś chyba widziałem część 11.


Część jedenasta to ,,Zaginione Historie" które są zbiorem opowiadań. Wkrótce ją zaliczę  Twisted Evil  stoi u mnie na półce Smile
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 12 Wrzesień, 2012 19:06 Odpowiedz z cytatem

Jak na razie(kończę trojkę) - świetny cykl. Dla młodszych, prawda, ze względu na prosty język, niewiele wątków i obniżony poziom drastyczności, ale świetny. Czyta mi się doskonale.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 27 Czerwiec, 2014 11:25 Odpowiedz z cytatem

Niedawno ukonczylam drugi tom. Seria niezla przyznaje, ale jednak dla mlodszego odbiorcy. Po poziomie Kola Czasu i Malazanskiej Ksiegi Poleglych, to zdaje mi sie byc taka bajka dla dzieci. Wszystko jest takie wygladzone i szlachetne i przyznaje ze czasem troche niewiarygodne, taki mlody chlopak dokonujacy takich czynow?  Heh . Latwo jest przewidziec przyszle zdarzenia. Postacie sa autentyczne, ale od razu mozna sie polapac kto jest pozytywnym bohaterem, a kto nie, troche za malo tajemniczosci jak dla mnie. Przeczytanie jednej czesci zajmuje mi pare godzin. Zanim sie wczuje w atmosfere, tutaj juz koniec. Fajne pomysly, swiat rowniez skonstruowany stabilnie, ale nie dopatrzylam sie w nim jak narazie wielkiej glebi. Za to przyznaje, ze koniki zwiadowcow kupily moje serce  Wink

Ale zzedze no Smile Nie mowie, ze mi sie nie podoba, bo ksiazka jest naprawde fajnia, Zbiore ta serie do konca i przeczytam, ale chyba bardziej ze wzgledu na moje dziecko, ktore jak troche podrosnie, to mam nadzieje, ze zacznie swoja przygode z fantastyka wlasnie od takiej serii.
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.