Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
"Pieśń Krwi" Anthony Ryan

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 18 Styczeń, 2016 16:22 Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj zrewanżuję się Whitefire (za Drogę Królów) i polecę mu moje najnowsze odkrycie, mianowicie trylogię Kruczy Cień Anthonego Ryana.

Od razu zaznaczę, że z dużą dawką sceptycyzmu podchodzę do tych wszystkich blurbów - najlepszy debiut roku, największe odkrycie i takie tam. Zwykle to niezłe książki, ale też żadne wielkie odkrycia. Jednakże nie można rezygnować i trzeba szukać dalej, aż kiedyś trafi się prawdziwa perełka. Tak jak tym razem...
Pieśń Krwi Ryan wydał samodzielnie i książka ta okazała się takim bestsellerem, że na kolejne części podpisał już umowę z największym wydawnictwem w Wielkiej Brytanii.

Pieśń Krwi to książka o Vaelinie Al Sornie. Lord Bitew Kralyk Al Sorna, służący królowi Janusowi, ze znanych tylko sobie pobudek oddaje swojego jedynego syna do Szóstego Zakonu - wojowników walczących za wiarę. Tak zaczyna się przygoda Vaelina i jego droga. Ryan wykorzystuje tutaj bardzo wiele znanych już z fantasy motywów, jednakże nadaje im na tyle świeżości, wplatając w swój niepowtarzalny i wielowymiarowy świat, że nic nie razi. Atutami są bardzo wyraziści bohaterowie, przede wszystkim sam Vaelin ze swoimi braćmi. Świat również jest zbudowany spójnie i posiada to coś co przeważa o tym czy książka ma głębie czy nie. W fabułę wplecionych jest zadziwiająco dużo wątków i od razu zaznaczę, że na tyle sprytnie, że nic nie jest oczywiste.
Mnie ta książka wciągnęła od pierwszej strony i nie byłam w stanie się od niej oderwać. Wczoraj skończyłam, a dziś czytam drugi raz Razz

Kolejne tomy - Lord Wieży i Królowa Ognia, mają pojawić się już w tym roku.
W Polsce tą trylogię wydaje Papierowy Księżyc, aczkolwiek słyszałam, że kolejne książki tego autora przejmie już Mag. Coś mi się widzi, że PK nie wie co stracił. Ale to i dobrze bo Mag zadziwiająco dobrze radzi sobie na rynku...

Pieśń Krwi to prawdziwe epickie fantasy na wysokim poziomie.
Polecam każdemu kto ma ochotę zakochać się w kolejnej książce...
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 19 Styczeń, 2016 0:29 Odpowiedz z cytatem

sign03
Może już niebawem...
Niestety, nie mam czym się odwdzięczyć... Czytałem niedawno "Prawo Milenium" T. Canavan; nie jest złe, ale też nie powala, na pewno warto sięgnąć, jeśli komuś podobały się inne powieści tej samej autorki, bo styl jest dosyć podobny. Niestety, Prawo Milenium zaplanowane jest jako trylogia, a na razie ukazały się tylko dwa tomy.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 19 Styczeń, 2016 8:08 Odpowiedz z cytatem

Ależ dziękuję, lecz na razie mi nie trzeba więcej  Heh. Mam nawalone do przeczytania z 15 książek i nie wiem kiedy do zrobię. Tym bardziej, że po tej przeklętej Pieśni znowu mi podskoczyła poprzeczka i będę miała za duże oczekiwania. Życie jest ciężkie  Embarassed

Ale daj znać jakbyś przeczytał. Jestem bardzo ciekawa Twojego zdania. Czy to już ja nie mam urojeń i jakieś głupoty zaczęły mi się podobać  Laughing
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.