Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Robert Jordan
Idź do strony   1, 2, 3, 4 ... 33, 34, 35, 36
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 25 Styczeń, 2017 11:49 Odpowiedz z cytatem

A ja powiem tak Smile Owszem, miałam wygórowane oczekiwania. I niestety się trochę rozczarowałam, i wiele z tego rozczarowania to tłumaczenie właśnie. Więc nie, nie przesadzam z tłumaczeniem. Jest śpiewająco zepsute. Co parę stron, coś co wprawia w zdumienie. A wiem od osoby która pomagała w korekcie, że mogło być o wiele gorzej. Wielkiego Władcę chciała przetłumaczyć jako Pan Wielki Shocked Przecież nawet nie znając książek to brzmi idiotycznie. Ogirowie jako Ogrzy? Wyłapali mnóstwo błędów, ale i tak sporo zostało. Pomory w białych płaszczach? Cenn Buie kobietą? Ale i tak najgorszy jest po prostu styl tłumaczenia. Bez uczucia, jakby tłumaczyła suchy raport, a nie książkę o końcu świata.

A Whitefire natchnął mnie do umieszczenia quizu na mojej stronie. Na razie Oko Świata Smile Zapraszam na sprawdzenie wiedzy. Quizy
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”


Ostatnio zmieniony przez Lady Dragon dnia Wtorek 19 Marzec, 2019 12:42, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 26 Styczeń, 2017 1:20 Odpowiedz z cytatem

10 z 12   Laughing   no nie jest ze mną tragicznie   Laughing  muszę przyznać że fajny ten quiz   Laughing

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 22 Kwiecień, 2017 9:45 Odpowiedz z cytatem

Przedwczoraj ujawniono informację że ekranizacją serialu zajmie się Sony Pictures Television. Udział w tym będzie też mieć Radar Pictures i, niestety, Red Eagle. Na szczęście Harriet zapewniła sobie miejsce jako współpracownik producentów wykonawczych co, moim zdaniem, zagwarantuje wierność książce. Może dlatego tak długo to wszystko trwa?

A przy okazji, przetłumaczyłam River of Souls Laughing Jeśli ktoś chce, choć na chwilkę, powrócić do uniwersum Koła to serdecznie zapraszam tutaj.
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Sobota 22 Kwiecień, 2017 12:45 Odpowiedz z cytatem

Czas pokaże co zrobią i jak zrobią   Wink  
Dzięki za przetłumaczenie   Kiss3   zabieram się do czytania   Laughing

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 30 Styczeń, 2019 12:26 Odpowiedz z cytatem

Ależ ja dawno nic tutaj nie pisałam, aż hasło mi się zapomniało Razz
Stwierdziłam, że zdam raport z ostatnich poczynań w sprawie serialu. Otóż będzie, moi kochani, a zdjęcia zaczną kręcić już we wrześniu tego roku, w Pradze. Link
I cóż o tym myślicie? Zaskoczeni, zadowoleni, przerażeni że zepsują?

Ja zakładam drugą stronę poświęconą tylko serialowi www.serialkoloczasu.pl chociaż na razie jest ona jeszcze do dopracowania a ja nie mam czasu nad tym siąść. Jak widać jedna strona to mi za mało, a ponieważ uwielbiam to robić, to jakoś tak wyszło  Laughing
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 18 Marzec, 2019 9:20 Odpowiedz z cytatem

Zysk wznawia serię z nową, twardą okładką. Oko Świata będzie do kupienia już pod koniec kwietnia. Najwyższy czas odświeżyć serię  Heh
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 18 Marzec, 2019 16:01 Odpowiedz z cytatem

Hm, ja sobie myślę, czy nie sprawić paru nowych oryginałów, bo pierwsze 6 tomów mam tylko w wersji paperback Wink Polską mam też całą w miękkiej; gdyby doszło wszystko w twardych to z dwóch półek zrobiłyby się cztery  Very Happy Nie zdobyłbym się chyba na wyrzucenie starych i zaczytanych tomów... Ale dobrze wiedzieć.

Miło, że wpadłaś, Lady Dragon Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 19 Marzec, 2019 12:28 Odpowiedz z cytatem

Odwiedzam Mythai często, tak kontrolnie, żeby sprawdzić czy wszystko działa  Heh A ja serię oczywiście będę kupować. Cóż to za doskonały pretekst na kolejny re-read  Rolling Eyes  i mam dokładnie ten sam dylemat. Za chiny ludowe nie sprzedam starej wersji, bo ją ukochałam nad życie, ale nową, twardą też muszę mieć. Coś będę musiała wykombinować. Może przeprowadzę się do domku na wieś?  Laughing
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 04 Kwiecień, 2019 21:18 Odpowiedz z cytatem

Ja jeśli już to może tylko dokupię ostatni tom ale tylko pod warunkiem że poprawią tłumaczenie bo to co odwalili  z tym tomem prosi się o pomstę do nieba   Twisted Evil

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 19 Kwiecień, 2019 19:14 Odpowiedz z cytatem

Zapraszam serdecznie na konkurs na stronie Smile Konkurs Patronacki
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 01 Sierpień, 2021 9:37 Odpowiedz z cytatem

Ajajaja jaj, ależ mnie tu dawno nie było. Hasło już sobie prawie zapomniałam. Bidny Jordanik taki porzucony Rolling Eyes A tu tyle nowości w temacie. Triumf Chaosu w nowym wydaniu już we Wrześniu, no i pierwszy sezon serialu w listopadzie. Obsada już dawno zatwierdzona, ujęcia zakończone i zaczęli już nawet kręcić drugi sezon. U mnie na stronie już cały dział serialowy się zrobił  Heh Mimo pewnych obaw związanych ze zmianami w fabule, i niewielkich obiekcji do do obsady, to i tak przebieram nogami z niecierpliwości  Laughing
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 02 Wrzesień, 2021 18:56 Odpowiedz z cytatem

Ano ma być, ma być...
Trailer: https://youtu.be/JrxZ5txGGOI

Mam obawy! Tak to jest z tym, co lubimy. Im bardziej lubimy, tym oczekiwania większe, a im oczekiwania większe, tym bardziej przeszkadzają niedoskonałości. Dlatego staram się podchodzić do serialu z rezerwą. Ale może mnie zachwyci. Z drugiej strony, na podstawie trailera mam wrażenie, że twórcy uczepią się poprawności politycznej, za czym nie przepadam Sad.


---edit:
obsada:
https://www.imdb.com/title/tt7462410/
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Trollok
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 32
Chowaniec

496 Miedziaków
32 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 23 Listopad, 2021 23:02 Odpowiedz z cytatem

No więc jestem po trzech odcinkach.  Very Happy tyle czekania. Koło czasu znowu się kręci. Serial ma to coś. Chce się oglądać następny odcinek. To dobrze wróży. Tyle znajomych postaci. Wiadomo adaptacja ma swoje prawa. Staram się zaakceptować. Jest opowieść. Kilka razy łezka sie zakręciła.  Very Happy  Smile  Smile ale właściwie w 1 odcinku. Próbuje to wszystko ogarnąć. Kilka rzeczy frapuje. Czy naprawdę tak było? Aż sie chce  sięgnąć od nowa po pierwsze tomy. Trzeci odcinek a już Biały most. Tyle wątków rozpoczętych. Ściskam kciuki za serial.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 24 Listopad, 2021 12:17 Odpowiedz z cytatem

Też trzymam kciuki. Wrzuciłem recenzję jako newsa w osobnym temacie. Ale nie, nie wszystko tak było. Tej książki nie da się wiernie zamknąć w 8 odcinkach. Kusi mnie trochę, żeby napisać co pozmieniali, ale to byłby jeden wielki spoiler.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 26 Listopad, 2021 13:00 Odpowiedz z cytatem

Czwarty odcinek jest sztos. Generalnie jak pierwszy mnie rozczarował, to potem z odcinka na odcinek lepiej. Wprowadzają sporo zmian, ale jak zauważyłam, na razie nic nie kłóci się z ogólną filozofią i zarysem świata. Do tej pory gra Randa i Mata podoba mi się najbardziej. Bardzo jestem ciekawa jak to pociągną dalej.
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 26 Listopad, 2021 21:13 Odpowiedz z cytatem

Ech, nie wiedzieć czemu miałem nadzieję, że znowu dadzą 3 odcinki Smile Może dlatego że wybrańcom na premierze puścili aż 6.
Czwarty rzeczywiście super. Może troszkę się pośpieszyli, ale jakoś mi to nie wadzi mad6
Swoją drogą, Liandrin dobrali genialnie. Moje pierwsze skojarzenie to żeński Hitler i rasa aryjska Very Happy Ale mam nadzieję, że chociaż na Lanfear jakąś ładną aktorkę wybiorą Razz
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Trollok
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 32
Chowaniec

496 Miedziaków
32 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 07 Grudzień, 2021 0:12 Odpowiedz z cytatem

Film ma swoje prawa. Widz nie może się nudzić i cierpliwie przekładając kartki wczytywać się w piękne „dłużyzny jordanowe”   Very Happy  wychodząc z takiego założenia można podarować odstępstwa… Kolejny odcinek z dobrym tempem, świetnie się ogląda. Sam byłem ciekaw konfrontacji Druciarzy z Synami. Pogrzeb Zielonej jakiś taki miałki, może spodziewałem się jakichś fajerwerków. Liandrin prawdziwa żmija   Smile  świetnie rzeczywiście dobrana. Ogiry nie powinny być większe?   Laughing Choroba Mata aż ciarki… no kiedy go wreszcie znajdą  mad3 Ale w odcinku dominują strażnicy, świetne sceny. A ostatnia z Lanem przy marach rewelacja. Tak trzymać.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 10 Grudzień, 2021 20:38 Odpowiedz z cytatem

No i wygląda na to, że więcej nie zobaczymy Barneya Harrisa, aktora, który do tej pory grał Mata Cauthona. Mogli go podmienić na scenie ze sztyletem, teraz to już zostały chyba tylko dziwaczne rozwiązania w sezonie 2.

Poza tym 6 odcinek chyba trochę mnie zawiódł, za dużo odstępstw od oryginału dla takiego starego hardkorowca jak ja Confused
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Trollok
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 32
Chowaniec

496 Miedziaków
32 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 09 Grudzień, 2023 0:53 Odpowiedz z cytatem

Ktoś tu jeszcze zagląda?  😀 właśnie skończyłem oglądać drugi sezon serialu. Trudno oceniać wierność źródłu bo jest jaka jest. Czyli ulotna. 😂zacząłem  oglądać tak jakbym nie czytał kilkanaście razy od czasu wydania pierwszego tomu. Jeśli kogoś ma przekonać to do zabrania się za lekturę to uważam że to krok w dobrą stronę. Trochę ten sezon nierówny ale lepszy od pierwszego. Dziewczyny przestały być głupiutkimi panienkami, a chłopcy pajacami. Intryga zawiązana. Ostatni odcinek sztos. W kilku poprzednich odcinkach czasem mnie nawet ruszyło. W ostatnim kurde ja stary się wzruszyłem. Przebudzenie Perrina i Mata miodne, Egwene z tą tarczą majstersztyk. Elain i Avienna na poziomie. Czarne Ajah wspomniane a na koniec Pajęczyca rewelacja😁🤣😂. Jak z horroru słodka morderczyni. Wiele wątków doprowadzonych dobrze do finału. Może to jakieś zabezpieczenie że nie będzie następnego sezonu? Szkoda by było. Tyle jeszcze historii do opowiedzenia. Tylko nad Randem muszą trochę popracować. Taki jakiś mętny. 😀. Już bardziej był wyrazisty  ten smok nad wieżą. Wątek Mata (generała) zawsze mnie rajcował. Niech tego nie zepsują.  😇 ogólnie jestem za. I będę czekał na kolejne sezony choć to długie przerwy są. Zrobił się serial heroic fantasy z przyjemności przeze mnie oglądany. Pozdrawiam wszystkich.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 10 Grudzień, 2023 23:39 Odpowiedz z cytatem

Hm, trochę mnie zachęciłeś. Prawdę mówiąc pierwszy sezon mnie.... zmartwił. Nie jestem wielkim fanem odstępstw od oryginału, za mocno mam w głowie swój własny obraz - zupełnie przeciwnie niż z Wiedźminem, do którego nie jestem w zasadzie zupełnie przywiązany i oceniam go znacznie obiektywniej.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 36 z 36 Idź do strony   1, 2, 3, 4 ... 33, 34, 35, 36

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.