Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Prawa czy nieprawa autorskie...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 23 Styczeń, 2012 18:40 Odpowiedz z cytatem

Mythai.info skupia autorów i czytelników, artystów i odbiorców. Co Wy myślicie na temat ostatnich problemów z ACTA i podobnymi ustawami? Jak POWINNY być rozwiązane kwestie dotyczące praw autorskich, piractwa, kopiowania, wolności w Internecie? Co myślicie o sieciach p2p, portalach typu thepiratebay.com, miliardach zarabianych (traconych?) przez przemysł (koncerny?) filmowe i muzyczne?

Nie próbuję w tym miejscu nikogo przekonać do żadnych rozwiązań, ale pytam o opinie!
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 23 Styczeń, 2012 20:20 Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, ze prawo autorskie jest stanowczo nadużywane. Producenci gier, filmów itp., zachowują się jak przedwojenny handlarz, który ciagle sprzedawał tego samego psa. Problem piractwa jest przez nich sztucznie wyolbrzymiany, ponieważ piraci zmuszają ich do konkurowania z nimi, a w tym przypadku konkurencja oznacza konieczność obliżenia ceny oryginalnego produktu, Tu ich boli.
Wg mnie prawo autorskie powinno działać jedynie w rozsądnie krótkim czasie, a po jego upływie dany wytwór kultury powinien być automatycznie uznawany za "dobro ludzkości".
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 23 Styczeń, 2012 20:27 Odpowiedz z cytatem

Generalnie nie jest to prosta sprawa. Bo z jednej stony stoją prawa twórców, którzy pracują i uczciwie próbują zarabiać pieniądze, a tracą ich mnóstwo, a z drugiej pieniądze jakie każą płacić za płytę z "hologramem" są kosmiczne.
Ja jednak myślę, że tutaj sprawa nie rozbija się o kasę traconą przez koncerny (myślę, że szacownych hakerów, w ogóle to nie obchodzi  Heh ), tylko o kontrolę internetu. Wygląda to na pierwszy krok do ubicia wolności słowa. Niewinny początek w majestacie prawa i dla naszego wspólnego Dobra. To dla mnie niedopuszczalne, bo tak właściwie nie wiadomo, kto, co i na jakich zasadach będzie cenzurował. My w Polsce jesteśmy wyjątkowo wyczuleni na jakiekolwiek próby kontroli, wynikające jeszcze z poprzedniego ustroju. I tak, jeśli w niektórych przypadkach, np. strony pedofilskie i inne tego typu, powinny być natychmiastowo blokowane i tu w ogóle nie ma dyskusji, to do wszystkich normalnych stron i forów tak właściwie nie jest określone, co już przekracza granice cenzury, a co nie. No i co by było jakby jakiś burak przyszedł sobie tutaj i zablokował Mythai? Bo na przykład nie spodoba mu się wątek o religii, albo inny poruszany tutaj, wszyscy wiemy jak dużo ich tu jest. I bidny Whitefire został by sam i jak Don Kichot walczył z wiatrakami?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Bio
Notoryczny Myśliciel


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 982
Chowaniec

59 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 23 Styczeń, 2012 23:39 Odpowiedz z cytatem

I jeszcze takie ustawy są ustanawiane przez osoby, na które nie mieliśmy prawa głosować. Całkowicie zgadzam się z Twoją wypowiedzią, Lady Dragon. Sam jednak nie popieram do końcaruchu "Anonymous", gdyż oprócz ochrony "praw internetu" reprezentuje on ciut lewackie poglądy, co mnie razi.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 24 Styczeń, 2012 8:26 Odpowiedz z cytatem

Kontrola wypowiedzi w internecie zaczęła się już wcześniej. Z onetu znikły dwie bardzo popularne opcje komentowania newsów "Skomentuj na blogu" i "Dziennikarstwo obywatelskie". Teraz pytanie : komu to przeszkadzało?

Lady Dragon, masz rację, ale tylko częściowo. Twórcy dostają zapłatę, i to niemałą. Problem w tym, że chcą bez przerwy sprzedawać ludziom to, co im już raz sprzedali. Efekt jest taki, że ten, kto kupuje produkt finalny, płaci i właściwie wcale nie jest jego właścicelem.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Nano
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 24
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 11 Październik, 2012 22:54 Odpowiedz z cytatem

Kiedyś artyści tworzyli sztukę za darmo. I powstawały wielkie dzieła. No może nie za darmo, ale głównie za oklaski. Teraz chcą jeszcze pieniędzy. Żeby normalnie żyć, to ja rozumiem, ale oni chcą kolejnych i kolejnych milionów. Co niby takiego robi aktor niezwykłego, że powinien zarabiać sto razy więcej od lekarza, murarza czy strażaka? Wku... mnie to.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Piątek 12 Październik, 2012 20:09 Odpowiedz z cytatem

Nie da się ukryć, coś w tym jest. Nie do końca może, jednak naświetla [problem z pewnej określonej strony. Z jakiej racji aktorzy i piosenkarze dostają te grube miliony? Jaki jest tego efekt? Taki ze staczają się, wpadają w nałogi i stają się coraz bardziej chciwi, a w końcu przestają tworzyć rzeczy naprawdę dobre.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Nano
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 24
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 14 Październik, 2012 19:52 Odpowiedz z cytatem

Kiedyś można było włączyć wideo, nagrać film, pozyczyć, oddać, nagrać muzykę z radia na kasety i było ok. Teraz jak masz konto na steamie to nie można kupionej gry nawet oddać, co dopiero sprzedać. Takowe licencje. Naprawdę nie chcę odmawiać zarobku ludziom, którzy pracują, również twórcom. Ale to działa jakoś źle. Wokół gwiazd gromadzą się gigantyczne pieniądze na które one wcale nie zasługują. Kradzieże, kreatywna księgowość, nie wiem, parabanki, są uznawane za niesprawiedliwe. Ale showbiznes zbija miliony i jest ok. Gdyby im płacić za pracę, a nie za ilość oglądających, to by był krzyk że ich okradają. Mi się to zwyczajnie nie podoba, a jak do tego dodać całe to ściganie "przestępców" ściągających czasem coś z torrenta to w ogóle ludzie zaczynają być traktowani jak robole-niewolnicy.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 15 Październik, 2012 8:52 Odpowiedz z cytatem

No... Nawet uznając, że to nie tylko praca ale wysiłek podejmowany od wczesnej młodości to sprawiedliwości w tym nie ma Smile Ale taki już jest kapitalizm, gdyby tak nie było, mielibyśmy... komunizm. Równość, praca dla wszystkich, to były hasła komunistyczne właśnie.

Co nie znaczy, że taki rozpasany kapitalizm ma sobie po prostu być i powinniśmy być szczęśliwi. Coraz częściej pojawiają się, nawet w filmach, wizje jakichś antyutopii zarządzanych przez korporacje. I rzeczywistość też tam zmierza. Gdzieś przydałoby się tych bonzów przytemperować, ale chyba na razie nie wymyślono, jak.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 15 Październik, 2012 17:20 Odpowiedz z cytatem

No niestety. to coś na co wpływu nie mamy. Prawda jest taka, ze gdyby nie spryt piratów, każda gra i każda płyta kosztowałyby dwa razy tyle. Nie byłoby żadnego hamulca dla chciwości tych ludzi, a tak - póki co - jeszcze jest.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Sebas014
Mieszkaniec Krain


   Posty: 1
Chowaniec

2 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 22 Luty, 2020 22:34 Odpowiedz z cytatem

Lady Dragon napisał:
Generalnie nie jest to prosta sprawa. Bo z jednej stony stoją prawa twórców, którzy pracują i uczciwie próbują zarabiać pieniądze, a tracą ich mnóstwo, a z drugiej pieniądze jakie każą płacić za płytę z "hologramem" są kosmiczne.
Ja jednak myślę, że tutaj sprawa nie rozbija się o kasę traconą przez koncerny (myślę, że szacownych hakerów, w ogóle to nie obchodzi  Heh ), tylko o kontrolę internetu. Wygląda to na pierwszy krok do ubicia wolności słowa. Niewinny początek w majestacie prawa i dla naszego wspólnego Dobra. To dla mnie niedopuszczalne, bo tak właściwie nie wiadomo, kto, co i na jakich zasadach będzie cenzurował. My w Polsce jesteśmy wyjątkowo wyczuleni na jakiekolwiek próby rachat crédit locataire kontroli, wynikające jeszcze z poprzedniego ustroju. I tak, jeśli w niektórych przypadkach, np. strony pedofilskie i inne tego typu, powinny być natychmiastowo blokowane i tu w ogóle nie ma dyskusji, to do wszystkich normalnych stron i forów tak właściwie nie jest określone, co już przekracza granice cenzury, a co nie. No i co by było jakby jakiś burak przyszedł sobie tutaj i zablokował Mythai? Bo na przykład nie spodoba mu się wątek o religii, albo inny poruszany tutaj, wszyscy wiemy jak dużo ich tu jest. I bidny Whitefire został by sam i jak Don Kichot walczył z wiatrakami?


Żeby było trochę taniej kupię do niej zamienny toner .

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eunike
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 10
Chowaniec

61 Miedziaków
10 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 25 Luty, 2020 13:58 Odpowiedz z cytatem

Prawa - tak. Ale prawa to także i obowiązki.

Podam przykład: ktoś kupuje np płytę cd albo grę komputerowa. Czyli tak naprawde kupuje licencje do wykorzystania. I powiedzmy, po 15 latach, ta plyta z muzyka czy dyskietka (bylo kiedys takie cos) z programem przestaje dzialac. Poniewaz kiedys legalnie kupilismy licencje, to producent/autor w takim przypadku powinien nam udostepnic ponownie dana muzyka/program do pobrania.

Problem polega na tym, ze niewielu producentow tak robi. Dotyczy to zwlaszcza starych programow komputerowych, tzw abandonware. Nie mozna juz ich nigdzie kupic, nie ma wsparcia... ale pobierani ich z siebie jest wciaz nielegalne!
____________

Oto ja.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.