Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
[ORG]: Dzieje Mythai: Zmierzch Dynastii tom 3 - Exodus

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Mythai -> Sala Pamięci
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Raziel-chan
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1947
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 24 Wrzesień, 2009 9:58 Odpowiedz z cytatem

No więc, z opóźnieniem związanym z moją chorobą, zakładam nowy temat.

Z tego, co się orientuję, większość osób chciałaby zmienić swoje postacie, oraz dojdą nowe osoby. Gdy już się ustali sposób włączenia tych nowych postaci, dokończę historię poprzedniego rozdziału w odpowiednim temacie.

Historia prawdopodobnie znów rozpocznie się w pustynnym mieście Odama.

Pomoce do gry!

arrow1 Losowanie statystyk: http://www.mythai.info/download/add06_stats.zip
arrow1 Wirtualne kości do gry:
http://www.mythai.info/rpg/kostki.htm


Gracze:

Temaciejso
Darkpotato
Raile


===
Uwaga: Ten rpg to Fantasy w nie-konserwatywnym pojęciu - może pojawić się wiele nietypowych rozwiązań, jak i elementy SF.
===
Kilka słów apropos technologii: W tym świecie istnieją (choć są bardzo rzadkie) takie wynalazki jak wczesne sztucery i armaty, zegary i zegarki (głównie tradycyjne 'cebulki'), sztuczne ognie i inne niewielkie elementy technologii. Poza tym w regionach północnym i północno-wschodnim prowadzone są badania naukowe (niezależnie i na różne tematy, w państwie smokowców stanowczo bardziej do zastosowań wojennych). Badania te są tajne lub prywatne i gracze, przynajmniej na początku, nie będą mieć do nich dostępu
===

Oto dostępne rasy:
- Ludzie (dowolny kolor skóry)
- Elfy (dowolny rodzaj)
- Krasnoludy
- Gnomy
- Smokowcy
- Chirikoi
(Rasa małych - zwykle koło 120 cm wzrostu - stwórków o inteligencji równej, o ile nie większej od ludzkiej i elfiej i wyglądzie niskiego człowieka połączonego z lisem (kolor futra - dowolny, ale ogólny schemat podziału kolorów zwykle ten sam). Zwykle żyją w klanach w górach lub innych trudnodostępnych miejscach, ale pojedyńcze osobniki czasami decydują się na stanie się obywatelami Cesarstwa. Po odpowiednim treningu mogą stać się bardzo potężnymi magami, a ponadto dosłownie czują magię nosem.
Przykładowy osobnik (chociaż ten jest akurat bardzo szczególny, ale nie miałem czasu na drugi rysunek ^__^'):
)


Okay... To jest Rp(g) proponowany przeze mnie, ze mną jako Mistrzem Gry (inne nazwy - pan życia i śmierci, najwyższy, mastah, itp. ^__^).

Jak widać w tytule, przygoda ta będzie się dziać w świecie Mythai, lecz w moim tematu ujęciu ^__^. Ale skoro jak na razie nie ma żadnego spójnego opisu całej tej krainy, a tylko mapka, to ja i tak stworzę świat gry według własnego uznania ^__^.

A więc... Po pierwsze - wszyscy bohaterzy mają być początkujący - żadnych napakowanych postaci potężniejszych od niejednego Bossa.
Po drugie - wybrałem ustrój państwa - cesarstwo. Ze stolicą w Arandorze (prawie równo naśrodku mapy, jesli by tam był^__^).
Cesarz - Adamant Bun-Hildara
Pod cesarzem jest 8 lordów:
Północy - Bleys IV Mądry (Smokowiec)(siedziba - Bzeyr)
Północnego wschodu - Vorak Hum (Ork) (siedziba - Grareth)
Wschodu - Antari Fugen (Człowiek - dzisiaj nazwalibyśmy go Azjatą) (siedziba - Bokoshi)
Południowego wschodu - Larrent Delvine (krasnolud) (siedziba - Lamar)
Południa - Senhel Bazil (człowiek - typ arabski) (siedziba - Shamakar)
Południowego zachodu - Cynthia Gorade (człowiek - typ germański. Wdowa po lordzie Wilhelmie Gorade) (siedziba - Runal Dar)
Zachodu - Allaric Yvander (Elf) (Siedziba - Lunarus)
Północnego zachodu - Mokar VII (gnom) (siedziba - Werdena)

Pod każdym z Lordów jest 10 diuków zarządzających poszczególnymi obszarami ośmiu prowincji, co daje łącznie 80 diuków. Cesarz ma pod sobą do zarządzania regionem centralnym 20 diuków (najważniejsi - Doran Rosentan). Ma też Ministrów, z których najważniejszy to minister wojny - Hou Durun.

Historia:
Przez wieki dynastia Bun-Hiladrów rządziła dobrze rządziła cesarstwem. Byli sprawiedliwi i dbali o swych poddanych, a państwo pod ich rządami kwitło...
Tak było do niedawna... Teraz, kraj powoli popada w ruinę. Na razie ogranicza się to do regionu centralnego, ale tylko czekać aż sięgnie to prowincji... Cesarz już nie troszczy się o swoich ludzi - radykalnie podniósł podatki i nie ma litości dla nie płacących. Krążą plotki, że pieniądze te idą na zachcianki jego nowej towarzyszki... Damy dworu, Alexii Marunesti. Mówią, że owinęła sobie cesarza wokół palca i spełnia on wszystkie jej zachcianki... Podobno odsunęła też w cień cesarzową, Marien...

Ale plotki te rzadko dochądzą dalej niż do granic regionu centralnego... Mało kto w prowincjachwie o problemach cesarstwa, może poza najwyższymi urzędnikami.

===

Przygoda zaczyna się regionie, który ja wybiorę.

1.Tak, region Zachodni jest zamieszkany głównie przez elfy (jakieś 60-70% populacji). Mieszkają one głównie na obszarze wielkich puszczy mieszczących się w granicach regionu, chociaż jeden z poprzednich władców wprowadził prawo, które gwarantuje elfom swobodę podróży po ich rodzinych lasach bez zwracania uwagi na granice - muszą tylko zgłaszać się do lokalnych urzędów (nota bene też elfickich) żeby ich włączono do spisu.

Mroczne elfy zostały wygnane z cesarstwa ileśdziesiąt lat wcześniej, ale dalej w populacji cesarstwa wędruje ich linia krwii... I reszta populacji zanadto ich nie lubi.No ale cóż - możesz wybrać, że za bardzo tej domieszki krwii drowów nie widać.

Stosunki między lordami należą raczej do przyjaznych, chociaż czasami dochodzi między nimi do spięć.

A więc tak, zaczynając od regionu Północnego: Bleys stara się pozostać neutralny i uważany jest często za głos rozsądlu wśród lordów. Zanim Cesarstwo podbiło jego ziemie był królem smokowców. Zgodził się na zwierzchnictwo króla i włączenie swego kraju do Cesarstwa bez walki w zamian za duże swobody dla swego kraju i nieingerencję Cesarza w jego sprawy gospodarcze. Cesarz zgodził się, gdyż smokowcy byli rasa wojowników i gdyby stawili zbrojny opór armia cesarstwa poniosła by spore straty.
Regio Północny jest najnowszą zdobyczą Cesarstwa, włączoną w jego tereny 15 lat wcześniej. Część smokowców uważa to zaplamę na honorze.
Region ten specjalizuje się w wyrobie najbardziej zaawansowanych rodzajów broni i badań nad nimi (ostatnio pojawiły się plotki, że w laboratorium wojennym w mieście Trobanar prowadzi się badania nad całkowicie nowym rodzajem zbroi. Podobno wykorzystuje się wiedzę wydobytą ze starożytnych ruin w górach).

Region Północno-Wschodzni: Przodek Voraka Huma, Kranos Hum, był królem Orków i przegrał wojnę z nowo powstałym cesarstwem, co zaowocowało włączeniem jego ziem (Mikos Das) do niego. Cesarz okazał łaskę zostawiając linię krwii przywódcy u władzy.
Orkowie przyzwyczaili się już do zwierzchnictwa cesarstwa, chociaż istnieje wśród nich grupa "Dusza Mikos Das", która dąży do separacji z cesarstwem. Separatyści nie mają jednak większego poparcia, jako, że większości orków dobrze się żyje pod rządami cesarza.
Jest to region specjalizujący się w szkoleniu żołnierzy i dostarczający wyszkolonych i silnych wojowników do armii wielu regionów. Ściśle współpracuje z regionem Południowo-Wschodnim. Orkowie nia dażą szczególna przyjaźnią Smokowców i często dochodzi pomiędzy nimi do spięć.

Region Wschodzi: Rejon silnie uduchowiony, jeden z pierwszych tworzących cesarstwo. Istnieje w nim wysoce wyspecjalizowana kasta wojowników mieczowych. Poza tym rejon ten specjalizuje sie w sztuce, oraz w rolnictwie. Najspokojniejszy region - praktycznie zerowe tendencje separatystyczne. Członkowie wspomnianej wcześniej kasty samurai często służą jako prywatna gwardia władców, którym są bezwarunkowo posłuszni i lojalni. Przywódca, Antari Fugen, często występował jako doradca cesarza. Źródłem spięć w regionie jest położenie między wspólnikami interesów, ORkami i Krasnoludami.

Region Południowo-Wschodni: Krasnoludzki Król, przodek Larrenta, przystąpił do cesarstwa zaraz po jego powstaniu, przewidując, że będzie ono świetnym rynkiem zbytu. Region specjalizuje się w przemyśle kopalnianym (wow... ), oraz w wyrobie klasycznego uzbrojenia. Krasnoludy sa dumne i uważają, że wchodzą w skład cesarstwa na całkowicie wolnych warunkach. Dostarczają uzbrojenie do całego cesarstwa, a w szczególności do regionu Północno-Wschodniego.

Region Południowy: Ahmed Bazil, przodek Senhela Bazila był, tak jak pierwszy cesarz, Amerik Bun-Hildara i Gigaru Fugen, przodek Antari Fugena, jednym z założycieli cesarstwa Hildary. Region ten specjalizuje się w wyrobie ozdób i biżuterii, a także w szkoleniu skrytobójców. Niestety, w regionie rosna tendencje separatystyczne (grupa terrorystyczna "Wrota Pustyni").

Region Południowo-Zachodni: Podbity 20 lat temu. Podczas inwazji zginął król, Wilhelm Gorade. Władzę sprawuje wdowa po nim, Cynthia Gorade. Jej lojalność jest zapewniona tym, że cesarz ma jej dzieci - Adama i Marię Gorade - jako zakładnika. Przez to, nawet wbrew swemu ludowi, królowa pozostaje wierna Cesarzowi. Istnieje tam kilka grup terrorystycznych dążocych to oddzielenie od cesarstwa, nawet przez zabicie Królowej.
Region specjalizuje się w rolnictwie i wyrobach piśmienniczych.

Region Zachodni: region Elfów. Na mocy jednego z dekretów poprzednich władców mogą swobodnie podróżować po Wielkiej Puszczy bez zwracania uwagi na geanice, ale dopełniając pewnych biurokratycznych zasad. Region przystąpił do cesarstwa 100 lat temu bez walki, zachowując pewną autonomię. Przywódca, Allaric Yvander, trzyma się raczej na uboczu, niechcąc się angażować.
Region specjalizuje się w magii i wyrobach magicznych, a także w łukach.

Region Północno-Zachodni: Przystąpił do cesarstwa zaraz na początku jego istnienia. Skarbnica wiedzy i historii, a także nauki. To tutaj powstały pierwsze uczelnie. Zachował pewną autonomię, a przywódca, Mokar VII, występuje czesto jako doradca cesarza. Gnomy nie za bradzo tolerują swych sąsiadów, Smokowców.

Region Centralny: Centrum Cesarstwa. Specjalizuje się w rolnictwie (oczywiście oprócz stolicy). Stacjonują w nim wielkie armie w przygranicznych garnizonach. Dwór cesarza jest prawdopodobnie najwspanialszą budowlą na świecie, a na pewno w cesarstwie.

Za regionem północym rozciągają się nieprzebyte góry... Kto wie, co tam się kryje... A plotki są naprawdę niepokojące.

A teraz garśc dodatkowych informacji o świecie, w którym dzieje się akcja naszego rpg'a:

1. Religia:
W cesarstwie Hildary religią urzędową jest kult Lijaya - boga Słońca, światłości i dobra. Jego antagonistą jest jego brat - Mernas, bóg Księżyca, ciemności i zła. W tej religii panuje swoisty odpowiednik Yin i Yang, tyle, że w odniesieniu do dobra i zła - musi panowac między nimi równowaga, gdyż same dobro niesie za soba też stagnację, a element zła wprowadza zmiany. Braci zwykle przedstawia się obok siebie, z tym, że za pomocą skomplikowanych rozwiązań architektonicznych posąg Lijaya jest oświetlony, a Mernasa skryty w cieniu.
Do wysnania tego należą głównie ludzie oraz zasymilowane elfy, krasnoludy, gnomy, itp.
Drugą co do popularności religią jest kult Śpiewaków Świata, wyznawany przez elfy (luźno oparte na Silmarilionie). Symbole ich czci są wtopione w elfie miasta.
Na równi z nią - Krarke, bóg krasnoludów i jego 3 braci - Boran, Guran i Pokdes. Łączy się ich z różnymi etapami obróbki metalu: Boran - wydobycie, Guran - czyszczenie i przetapianie, Krarke - kucie (najbardziej ceniony etap) i Pokdes - szczegółowe wykańczanie. Symbolem Borana jest łopata, Gurana - kocioł, Krarke'a - skrzyżowane skrzypce i młot na kowadle, a Pokdesa - mały młot i dłuto.
Barak-Hum - wyznawany przez orków bóg wojny i jego wojenny orszak. Jego symbol to Topór.
Knesse - bóg wywodzący się ze starożytnego państwa Septimus, którego ruiny ciągle można znaleźc w regionie południowym. Kiedyś bóg zmarłych, teraz 'ogólnego użytku'. Wyznawany w (duh!) rejonie południowym.
Wielki Ojciec i Święta matka - bogowie gnomów. Niewiele o nich wiadomo.
Corheez, Jiray i Quazan - trzej bracia, bogowie smokowców. Wiadomo o nich jeszcze mniej - przybytki czci tej rasy są zwykle umieszczone w koszarach i zamknięte przed przedstawicielami innych ras. Co ciekawe, czasami słyszy się też o bogu o imieniu 'Leviathan', zwanym też 'smoczym bogiem'. Nie jest jasne czy jest to Bóg, czy Bestia, ale jego rola na pewno jest wyjątkowo negatywna. Ciekawa religia dla rasy wywodzącej się od smoków...
Jeżeli można tu mówić o jakiejś religii wampirów, to otaczają one czcią 'Srebrnowłosego', znanego też inaczej jako 'Karmazynowy Król'. Podobno był to najpotężniejszy z wampirów i dokonał kiedyś wielkich czynów.
Można też wspomnieć o tajemniczej religii regionu wschodniego. Przypomina ona religię shintoistyczną, a poczesne miejsce w niej zajmują stworzenia zwane 'Kitsune', kojarzone z lisami. Co ciekawe, wzmianki o nich przewijają się przez ludowe wierzenia regionów północnych.

Jeszcze jedną ważną wiadomością dotyczącą techniki jest istnienie, co prawda drogich, lecz skutecznych mechaniczno-magicznych protez z metalu, przypominających wyglądem fragmenty zbroi. Zastępują utracone kończyny i są silniejsze i wytrzymalsze, lecz niestety nie przenoszą dotyku.

cya
Raziel-chan
____________



Ostatnio zmieniony przez Raziel-chan dnia Piątek 23 Kwiecień, 2010 22:55, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 25 Wrzesień, 2009 15:49 Odpowiedz z cytatem

*Przyszedł i czeka na wpisanie na listę graczy.*  Wink
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Maciek1
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1794
Chowaniec

35 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 25 Wrzesień, 2009 16:23 Odpowiedz z cytatem

Wciąż trwam na miejscu w oczekiwaniu na kontynuację.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Raile
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1606
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 26 Wrzesień, 2009 8:08 Odpowiedz z cytatem

To ja też, czekam na wytykanie rażących błędów i niedociągnięć. Wink
____________


Postacie:
#wciąż Holly
#Juno

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Maciek1
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1794
Chowaniec

35 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 26 Grudzień, 2009 14:36 Odpowiedz z cytatem

Sesja wciąż stoi, szkoda, już miałem nadzieję, że dostanę taki śliczny świąteczny prezent.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Raziel-chan
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1947
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 23 Kwiecień, 2010 22:59 Odpowiedz z cytatem

A tu wam niespodziankę zrobiłem i zjawiłem się ponownie po mniej niż roku. Very Happy

A tak na serio, to tak, powróciłem. Studia wyrżnęły we mnie z takim impetem, że spadłem z internetu na całkiem niezły okres, ale teraz jest lepiej. Jeśli mi moja tragiczna pamięć pozwoli, i znajdą się jeszcze jacyś gracze, to ta historia ruszy naprzód! :O

I przepraszam za brak wieści przed dzisiejszą datą, jak już wspomniałem, moja pamięć leży.

Teraz, z tych graczy, co są jeszcze z poprzedniego rozdziału - czy chcecie grać tymi samymi postaciami, czy nowymi? Nie musicie wybierać wszyscy tak samo, oczywiście.

cya
Raziel-chan
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Maciek1
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1794
Chowaniec

35 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 29 Kwiecień, 2010 9:25 Odpowiedz z cytatem

Witamy ponownie Smile
Driegon, czy jak mu tam było, zostaje.
Ciekawi mnie tylko, ilu graczy jeszcze w ogóle zostało.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 14 Maj, 2010 20:21 Odpowiedz z cytatem

Czekam na oficjalne przyjęcie   Very Happy  . Niestety nie pamiętam już jaką postacią miałem grać, więc chyba zrobię coś nowego, jeśli mnie ktoś tu przyjmie  Very Happy  ...

W sumie bardzo by mi odpowiadało, gdyby temat zaczął się poważniej ruszać dopiero po 27ym, bo mam wtedy ostatni ustny z angielskiego i później nieco dłuższe wakacje  Wink  .
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
lizard
Lord of the Closet


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1873
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 15 Maj, 2010 9:35 Odpowiedz z cytatem

Ja już nic  nie pamiętam... ;/
Ale ogólnie, to chętnym żem jest! Tyle, że... Hmm... Uda się? Będę musiał sobie znów wyrobić nawyk codziennego odwiedzania Mythai. Very Happy Ale z Razielem się uda! Postaram się poszukać mojej postaci gdzieś w starych pw (jak ją Ty znajdziesz Razielu przenajjaśniejszy to też się nie obrażę) i zobaczyć czy chcę dalej z nią się męczyć, czy stworzę nowego smokowca. Heh
Pozdrawiam. Lizard.
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Raile
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1606
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 30 Maj, 2010 10:49 Odpowiedz z cytatem

Ja.... chyba wysłałam nową postać. Więc chcę grać nią. Tylko poprawię kartę, bo pewnie teraz zupełnie nie będzie mi się podobać.
____________


Postacie:
#wciąż Holly
#Juno

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
lizard
Lord of the Closet


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1873
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 10 Czerwiec, 2010 7:43 Odpowiedz z cytatem

...?  Sad
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Raziel-chan
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1947
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 21 Czerwiec, 2010 18:42 Odpowiedz z cytatem

Dobra. Gry plan jest takin:

Odkurzcie swoje karty postaci i prześlijcie mi je ponownie/po raz pierwszy, jeśli zmieniacie postać, lub dochodzicie do gry. Czas do początku Lipca, wtedy ruszamy.

Będzie się działo. >:3

cya
Raziel-chan
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Raziel-chan
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1947
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 03 Lipiec, 2010 18:26 Odpowiedz z cytatem

Na razie mam jedną kartę postaci. >.>

cya
Raziel-chan
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Mythai -> Sala Pamięci Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.