Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Andrzej Ziemiański

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Październik, 2009 0:39 Odpowiedz z cytatem


Wątek poświęcony Andrzejowi Ziemiańskiemu i jego dziełom.
Inne informacje z serwisu:

O autorze O utworach




Co sądzisz o Ziemiańskim i jego książkach? Czytałeś coś może?
Napisz!

____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Emhyrus
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 164
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 28 Październik, 2009 18:14 Odpowiedz z cytatem

Czytałem Achaję Tom I & II... III mnie jakoś nie ciągnął.
Pierwszy- został mi polecony i nieźle się przy nim bawiłem. O ile przygody tytułowej księżniczki były dość przewidywalne, historia Zaana i Siriusa nieźle mnie bawiła:
Cytat:
Ach, życie życie... Sranie i gorzoły picie.

Po za tym ukazuje pewne ciekawe wartości, jak na przykład prawdziwą naturę walki i charakterystykę rycerza natchnionego.
Drugi- Przeczytany z ciekawości. Również bardzo ciekawie opowiedziana historia Smile
Trzeci- ruszyłem tylko palcem, lecz sam początek znudził mnie troszeczkę... Wróciłem do Salvatore'a Smile
Ogólnie polecam, sam jak znajdę trochę czasu to liznę 3 tom.

Ogólnie Whitefire, przydałby się kącik dla R.A. Salvatore'a  Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Tixon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 62
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 14 Maj, 2010 23:53 Odpowiedz z cytatem

Twórczość Ziemiańskiego poznałem od pożyczonego od znajomej zbiorku opowiadań Zapach Szkła. Nie był to zły zbiorek, nie okazał się tez czymś nadzwyczajnym. Spodobało mi się opowiadanie Autobahn nach Poznań. Zapach szkła był ciekawy zaś pozostałe nie wzbudziły jakiś szczególnych uczuć.

Przez jakiś czas słuchałem nie tyle pozytywnych opinii co zachwytów nad Achają, w końcu postanowiłem osobiście sprawdzić trylogię, polując na nią w bibliotece.
Udało się. I to był koszmar.  Przez pierwsze 200 stron niemal wyłem z naprzemiennym wybuchem histerycznego śmiechu; każda kolejna strona zawierała durnoty albo w opisach, albo w zachowaniach, albo w dialogach postaci. Logika jest, ale autora, więc niekoniecznie zrozumiała, psychologia postaci praktycznie nie istnieje, zaś całość wygląda tak, jakby zostało przygotowane aby podniecać najniższą i najliczniejszą grupę czytelniczą. Po dwustu stronach przyzwyczaiłem się, ale nie było lepiej.
A kolejne tomy - chociaż wydaje się to niemożliwe - były jeszcze gorsze. Gdyby jeszcze poprzestać na zwykłym wątku Oriona-Achaji... ale wątek Virusa to już totalne przegięcie.

Natomiast Toy... jedyna książka Ziemiańskiego, którą kupiłem. I do teraz tego żałuję.
Wcześniej czytałem dwa fragmenty umieszczone w pewnym czasopiśmie fantastycznym, powinienem się był zorientować... Ale jednak wiedziony złudzeniami i wiarą, że będzie to coś ciekawego, kupiłem.
No i dostałem - Achaję w wersji futurystycznej.
Fidel-F2 - z forum ZB napisał:
Toy - coś niesamowitego, grafomania tak kompletna, że można by ją w Sevres umieścić. Zero jakiejkolwiek logiki, styl od którego wypadają plomby, o bohaterach nawet nie można powiedzieć, ze są płascy, oni maja tylko jeden wymiar. W porywach. Coś strasznego.

Lecz żadne słowa nie oddadzą tego, jaka książka jest naprawdę - ją trzeba przeczytać, by zrozumieć, czym jest rozpacz.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Środa 26 Maj, 2010 17:48 Odpowiedz z cytatem

Mnie tez Ziemiański "nie podszedł. W ogóle mam kiepskie doświadczenia z polskimi autorami, nie wiem, czemu, może po prostu żle trafiałam. Musze przyłożyć się, nadrobić zaległości i potwierdzić lub zanegować własną teorię.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kris252
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 15
Chowaniec

10 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 09 Kwiecień, 2011 13:27 Odpowiedz z cytatem

Ja akurat jestem w trakcie czytania I tomu "Achai". Wziąłem się za czytanie tego, ponieważ kolega powiedział mi, że to super książka. Szczerze mówiąc to tak średnio mi się podoba, da się czytać ale nie wciągnęła mnie jakoś szczególnie  Confused . Nie wiem jak jest z innymi polskimi powieściami fantasy, bo z polskich tylko "Wiedźmina" czytałem (2 razy jak dotąd i niewykluczone, że jeszcze sięgnę po tę powieść) i "Achaja" nawet się nie umywa do dzieła Sapkowskiego

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.