Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Konkurs wampirystyczny
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Mythai -> Kawiarenka Autorów
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 04 Marzec, 2010 21:48 Odpowiedz z cytatem

Wątek TYLKO dla organizatorów konkursu "Wampiry w polskiej rzeczywistości". Osoby nie posiadające hasła nie widzą go! Tzn nie widzą zawartości.

Regulamin, przypomnę coby nie biegać i nie klikać co chwila, mamy taki:

Cytat:
Regulamin konkursu "Wampiry w polskiej rzeczywistości"

1. Organizatorem konkursu jest Apeiron Magazine, dostępny pod adresem www.apeironmag.pl.
Współorganizatorami są serwis Mythai.info oraz wydawnictwo Fabryka Słów.

2. W konkursie mogą wziąć udział twórcy, którzy zamieszkują na terytorium Polski.

3. Warunkiem przyjęcia dzieła do konkursu jest nadesłanie pod adres: opowiadania@apeironmag.pl z tematem "konkurs":
- opowiadania osadzonego w konwencji fantasy, temat: "Wampiry w polskiej rzeczywistości",
- do 31 marca 2010 roku,
- podpisanego imieniem i nazwiskiem,
- objętości maksymalnie 20 stron (marginesy standardowe, czcionka Times New Roman, wielkość 12, interlinia 1).

4. Nadesłane prace nie mogą nosić znamion plagiatu.

5. Jury w składzie:
- sędzia główny: Magdalena Pioruńska(redaktor naczelny AM),
- Rafał Natzke Kruszyński(szef działu Muzeum Piosenek),
- Marcin Żołtowski(szef działu Opowiadań),
- Mariusz Moryl(szef portalu mythai),
- Piotr Andruczyk (drugi administrator mythai),
dokona subiektywnego i demokratycznego wyboru najlepszych dzieł.

6. Nagrodami w konkursie są:
a) Za pierwsze miejsce:
- wydanie książki elektronicznej w wydawnictwie EscapeMagazine.pl,
- dyplom,
- książka wydawnictwa Fabryka Słów,
- bon o wartości 50 zł do zrealizowania w dowolnym EMPiK-u
b) Za drugie miejsce:
- dwie książki wydawnictwa Fabryka Słów,
- dyplom,
- film DVD związany z tematyką konkursu,
c) Za trzecie miejsce:
- dwie książki wydawnictwa Fabryka Słów,
- dyplom,
- bon o wartości 50 zł do zrealizowania w sklepie Zantes.pl

7. W przypadku pierwszego miejsca, autor otrzymuje gwarancję wydania książki elektronicznej w wydawnictwe EscapeMagazine.pl, jeśli autor podpisze standardową umowę wydawniczą z w/w wydawnictwem. W przypadku nieskorzystania z oferty wydawnictwa:
a) autorowi nie przysługuje wymiana tej nagrody na inną,
b) autorowi przysługuje zachowanie pozostałych nagród, które zdobył w tym konkursie.

8. Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na bezpłatną publikację swoich dzieł na łamach Apeiron Magazine.pl oraz Mythai.info

9. Nagrody nie podlegają wymianie na gotówkę.


Żeby pisać w temacie, trzeba być oczywiście zalogowanym na forum, nie tylko mieć hasło do tego tematu. Mam nadzieję że to niewielka przeszkoda!
____________



Ostatnio zmieniony przez Whitefire dnia Sobota 06 Marzec, 2010 13:52, w całości zmieniany 2 razy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 04 Marzec, 2010 22:01 Odpowiedz z cytatem

Witajcie! Very Happy

Pojawił się pierwszy problem(ik)

Tekst Mariusza Grzeszkiewicza nie jest opowiadaniem, a z regulaminu wynika, że konkurs dotyczy tylko opowiadań.

Możemy zadecydować, że uwzględnimy jego pracę w konkursie, ale wtedy po pierwsze sami złamiemy regulamin, a po drugie stworzymy precedens, który zmusi nas do akceptowania podobnych prac w konkursie.

Chciałbym zwrócić uwagę na to, że kryteria oceny wiersza są inne niż te, które stosujemy przy ocenie opowiadania.

Pozwolę sobie pierwszy zabrać głos w dyskusji nad uznaniem tej pracy:
Jestem na nie, mimo, że tekst jest śmieszny i w żaden sposób nie razi błędami.

Możemy podczas ogłaszania werdyktu wspomnieć o nim, jednak poza konkursem.
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
MiSS_P
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 79
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 05 Marzec, 2010 14:31 Odpowiedz z cytatem

Hej!

Chociaż wiersz jest naprawdę zabawny i fajnie pomyślany, to jednak nie pasuje do regulaminu, w związku z tym nie możemy brać go pod uwagę w konkursie.

Osobiście myślałam, żeby zaproponować mu publikację na łamach Apeironu po zakończeniu konkursu w ramach wyróżnienia. Wy też możecie mu to zaproponować, jeśli macie ochotę.   Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 05 Marzec, 2010 19:51 Odpowiedz z cytatem

A co jeśli to będzie jedyne 'opowiadanie' przysłane do 31 marca?
 Sad  

Dosyć krótki ten termin, mam nadzieję że w tym czasie zdążą ludzie znaleźć informację, napisać, nadesłać itd.

Nie jestem do końca przekonany w żadną stronę. Na razie zgodzę się z Wami, ale jeśli pod koniec miesiąca okaże się, że konkurencja jest słaba a opek niewiele, wrócę jeszcze do tematu.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
MiSS_P
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 79
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 05 Marzec, 2010 21:15 Odpowiedz z cytatem

Zawsze możemy przedłużyć termin konkursu.

Dodane po 3 minutach:

Nie pamiętam, czy te linki Ci przesyłałam? Jak nie, to zrobię to jeszcze raz:

http://www.science-fiction.com.pl/www/index.php
http://www.facebook.com/fabryka
http://fabryka.pl/aktualnosci.php?flash=y

A i jeszcze jeden link:

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/konkurs_na_opowiadanie_fantasy_128491.html

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 06 Marzec, 2010 21:56 Odpowiedz z cytatem

No i miło... wiecie co, chodzi mi po głowie taki pomysł... Może powiecie że brzydki, że to pójście na łatwiznę, ale naprawdę nie o to chodzi... Otóż zastanawiam się, czy po prostu nie zapytać tej osoby która zdobędzie drugie miejsce co chce obejrzeć albo jakiś wybór dać przynajmniej. Jakoś tak mam wstręt przed uszczęśliwianiem ludzi na siłę.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 06 Marzec, 2010 23:04 Odpowiedz z cytatem

Pomysł jest raczej lepszy niż gorszy, wszak nie każdy zachwyca się Edwardem   Very Happy  .
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
MiSS_P
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 79
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 06 Marzec, 2010 23:15 Odpowiedz z cytatem

Czemu uważasz, że to brzydki pomysł? Myślę, że jest sensowny. Ludzie mają różne gusta, co do Zmierzchu, to wiesz wszyscy to już pewnie widzieli i mają gdzieś kopię na kompie Smile

A swoją drogą, tak sobie myślałam- czy Wy macie możliwość podesłać reklamę konkursu na jakieś Wasze zaprzyjaźnione strony? Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Rafał
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 56
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 07 Marzec, 2010 15:56 Odpowiedz z cytatem

Witam   Very Happy  

Po pierwsze dziekuje Madzi za pomoc w rejestracji.

Ale do rzeczy:

Nie podoba mi sie pomysl wyroznienia dla wiersza. Konkurs jest na opowiadanie i moim zdaniem przyslanie wiersza jest:

a) wyrazem, ze gosc ma w dupie ludzi to czytajacych
b) ze nie rozroznia wiersza od opowiadania

Oba przyklady dyskwalifikuja nawet na wyroznienie.

Dodane po 7 minutach:

MiSS_P napisał:
Zawsze możemy przedłużyć termin konkursu.

Dodane po 3 minutach:

Nie pamiętam, czy te linki Ci przesyłałam? Jak nie, to zrobię to jeszcze raz:

http://www.science-fiction.com.pl/www/index.php
http://www.facebook.com/fabryka
http://fabryka.pl/aktualnosci.php?flash=y

A i jeszcze jeden link:

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/konkurs_na_opowiadanie_fantasy_128491.html


Ja pozwolilem sobie zamiescic info na GoldenLine, Gronie oraz forum studentow UMK.
____________

Rafał Natzke-Kruszyński

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
MiSS_P
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 79
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 07 Marzec, 2010 16:09 Odpowiedz z cytatem

Cała przyjemność po mojej stronie Wink

Info wysyłałam też na stronkę yaoi.com.pl , dodali je na forum, tylko tam trzeba być zarejestrowanym, żeby je zobaczyć.

Co do wiersza, przychylę się do zdania większości, z jednej strony jest dobrze napisany i zabawny, a z drugiej nie spełnia wymagań regulaminu. Zobaczymy jeszcze jak się będzie konkurencja kształtować i poziom nadsyłanych tekstów.   Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Rafał
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 56
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 07 Marzec, 2010 16:34 Odpowiedz z cytatem

Jestem po lekturze kolejnej pracy, tym razem p. Moniki Mencel.

Pozwole sobie zacytować swoje notatki poczynione po lekturze:

Cytat:
Fabuła opowiadania niezbyt wyszukana, do tego linia fabularna – chaotyczna. Brak wyrazistego zakończenia powinien być zrekompensowany swego rodzaju zawieszeniem zmuszającym do refleksji – tutaj tego brak.

Literacko również nieciekawie, brak opisów, budowania klimatu, ubogi język. Opowiadanie nierówne, brak odpowiedniego rytmu zdań.

Technicznie bardzo słabo, zła konstrukcja dialogów, brak dbałości o odpowiednie stosowanie znaków: pauzy, półpauzy, myślnika.

Nieumiejętność lub brak staranności przy odpowiednim stosowaniu znaków przestankowych oraz kończących zdanie.

Liczne błędy interpunkcyjne, błędny zapis nazw własnych, błędnie stosowane zaimki wskazujące.


Oczywiscie nie zamierzam wyjść na jakiegoś niedowartościowanego krytyka, jednak myśle, ze w naszym zamknietym gronie moge sie podzielic spostrzezeniami   Razz
____________

Rafał Natzke-Kruszyński

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
MiSS_P
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 79
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 07 Marzec, 2010 17:32 Odpowiedz z cytatem

Ja też właśnie przeczytałam opowiadanie. Po pierwsze myślę, że pomysł z wampirami gangsterami był całkiem interesujący, ale jego wykonanie bardzo słabe. Po pierwsze realia są prawie nieopisane, dialogi naciągane, a ten wątek z łowcami jest jakby na siłę doklejony do całości. Chwilami miałam problem z wyobrażeniem sobie toczących się wydarzeń, co wynikało z chaotycznych opisów, jak sądzę - jak można wyskoczyć z okna bloku prosto do kanału i to jeszcze w trumnie?   Shocked  Poza tym końcówka w ogóle nie wygląda mi na końcówkę, powinien być jeszcze dodany opis tego zjazdu wampirów. Technicznie tekst jest średni, da się przez niego przebrnać, ale również nie da się zignorować stylistycznych usterek.

Tak więc dołączyłam do grona krytyków   Heh

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 07 Marzec, 2010 18:14 Odpowiedz z cytatem

1.
Cytat:
Czemu uważasz, że to brzydki pomysł? Myślę, że jest sensowny.

 Very Happy  . Zastanawiam się, czy to było do White'a czy do mnie. Zakładam jednak, że do mnie. Otóż uważam, że z góry przewidziany przez organizatorów film, którego nie ujawniono w regulaminie może nie trafić w gust nagradzanego, a nie o to chyba chodzi w nagrodzie  Smile  . Może więc lepiej będzie pozwolić zwycięzcy dokonać jakiegoś wyboru ograniczonego tylko ceną?

2.
Średnio mi się podobał kolejny nadesłany tekst. Jakiś taki nijaki. Moje notatki zostaną u mnie, jednak widzę, że podobnie jak Wy, też nie przyznam mu najwyższej noty  Very Happy  .

3. *Funkcja czepiania się włączona  Laughing  *

W regulaminie powiedziano, iż wyboru dokonamy demokratycznie. Demokracja, czyli każdy głos wart tyle samo. W składzie jury wymienia się jednak sędzię główną.
Jak jest funkcja tej osoby przy 5 osobowym składzie, gdzie choćbyśmy chcieli, to nie uda nam się podzielić po równo w jakiejkolwiek kwestii? Czyli, że funkcja rozstrzygającego jest niepotrzebna.   Very Happy  . Zakładam, że głos Głównej to nie jest 1.5 głosu zwykłego jurora  Wink  .
*Funkcja czepiania się /off*

4.
Może spróbujcie ogłosić się na forum Pyrkonu? Albo na ich stronie?
To największy konwent fantastyki/RPG w Polsce, więc raczej sporo osób odwiedza ich strony (w tym ja- nałogowo w oczekiwaniu na ujawnienie programu  Wink  )
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
MiSS_P
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 79
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 07 Marzec, 2010 18:22 Odpowiedz z cytatem

Z filmem się zgadzam, niech sobie zwycięsca sam wybierze- to było do White'a Wink

Sędzia Główny ma głos rozstrzygający, gdyby zdarzyła się sytuacja, że dwie prace równocześnie zasługują na pierwsze miejsce, czy którekolwiek miejsce. Smile Pyrkon, mówisz? Zajrzę na tę stronę i zobaczymy co z tego wyniknie. Thx.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Rafał
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 56
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 07 Marzec, 2010 19:08 Odpowiedz z cytatem

Darkpotato napisał:
Jak jest funkcja tej osoby przy 5 osobowym składzie, gdzie choćbyśmy chcieli, to nie uda nam się podzielić po równo w jakiejkolwiek kwestii?


Mozna sie podzielic po rowno.

Oceniamy 5 najlepszych opowiadan w skali 1-5 pkt. Teoretycznie istnieje mozliwosc, ze dwa opowiadanie beda mialy ta sama ilosc punktow.
____________

Rafał Natzke-Kruszyński

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
MiSS_P
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 79
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 07 Marzec, 2010 19:13 Odpowiedz z cytatem

Właśnie. I wtedy potrzebna jest funkcja Sędziego Głównego, mój głos nie liczy 1,5 punkta, spokojnie   Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 07 Marzec, 2010 23:26 Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze i najważniejsze, witam serdecznie Rafała,
a po drugie sprawa reklamy - to jest generalnie kwestia wyszukania tematycznych stron i napisania do adminów, ewentualnie zarejestrowania się i wrzucenia informacji. Ja dość nagminnie nękam innych tego typu sprawami więc pozwolę sobie nie wziąć w tym teraz udziału.

Hm... sprawdź może  http://wiezasnow.prv.pl/, http://puklerz.pl/ http://czytelnia.tanuki.pl/ - tam chyba można wcisnąć informację co się dzieje, administracja przynajmniej ostatnio była przyzwoita i miła.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
MiSS_P
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 79
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 07 Marzec, 2010 23:35 Odpowiedz z cytatem

To słuchaj jeśli znasz jakieś fajne stronki o tematyce fantasy, gdzie już sam wiesz, że zgodziliby się puścić info, daj znać. Mamy w redakcji jedną osobę, która obiecała się zająć rozpropagowaniem konkursu, więc będę jej systematycznie podsyłać Twoje propozycje. Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 08 Marzec, 2010 21:44 Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że możecie spróbować też pobawić się w reklamę na Polterze. To raczej spora strona.

www.polter.pl   Smile
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
MiSS_P
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 79
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 09 Marzec, 2010 18:39 Odpowiedz z cytatem

O, dziękuję, zatem tam też zajrzymy.   Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Mythai -> Kawiarenka Autorów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 7 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.