Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Mamo! Nie chcę pracować! Chcę zostać pisarzem!
Idź do strony   1, 2, 3  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Kawiarenka Autorów
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 23 Styczeń, 2011 12:37 Odpowiedz z cytatem

Bardzo chętnie przeczytam.
Jasne, że nieraz jest tak, że w trakcie pisania wpada Ci do głowy pomysł na coś zupełnie innego,. W związku z tym mam zwykle rozpoczęte kilka powieści i opowiadań i tak skaczę z jednego na drugie.
Chyba zamieszczę tutaj mój trekowy fanfic. Moglibyście się pośmiać. Tyle że to długie cholernie....
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 23 Styczeń, 2011 12:54 Odpowiedz z cytatem

A miewacie, miewacie, ale nie mogę powiedzieć, jak sobie z tym radzę, bo to jest mój największy sekret Very Happy

Czekamy na opko Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 23 Styczeń, 2011 17:23 Odpowiedz z cytatem

Kurka, co to opko?
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 23 Styczeń, 2011 18:36 Odpowiedz z cytatem

opowiadanko
 Roll2

Z tym, że pisałem do Bio, nie zauważyłem Twojego posta.

Zamieszczaj, Eviva, zamieszczaj, tym bardziej że ja się zastanawiam czy nie znaleźć gdzieś i nie obejrzeć tego serialu - bo owszem, trochę oglądałem kiedyś tam jak leciał za mojej młodości, ale tylko część odcinków, a do tego nie pamiętam ich zupełnie... więc może mnie przekonasz Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Bio
Notoryczny Myśliciel


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 982
Chowaniec

59 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 23 Styczeń, 2011 18:43 Odpowiedz z cytatem

Hmm, jak się sprężę będzie gotowe jutro, pytanie tylko czy jestem na tyle sprężysty... Jak już mówiłem "opko" będzie częścią książki którą piszę, więc będę musiał w nim jakoś przybliżyć w nim postaci tam występujące   Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 23 Styczeń, 2011 18:44 Odpowiedz z cytatem

Bardzo chętnie!
Tylko teraz pytanie, który fanfic zamieścić.
Do wyboru są dwa

STAR TREK: CZY LECI Z NAMI POLAK? - to historia polskiego żołnierza z poczatków XXI wieku, przeniesionego nagle na pokład USS Enterprise, pod dowództwo kapitana Jamesa T. Kirka.

STAR TREK: W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ - to już jest typowa satyra, umieszczona w realiach oryginalnej serii Star Trek. Przedstawia perypetie załogi statku międzygwiezdnego, złożonej niemal wyłącznie z Polaków.

Pomóżcie, towarzysze! Który wybrać?
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 23 Styczeń, 2011 18:51 Odpowiedz z cytatem

Satyrę jeśli śmieszna, a to pierwsze tak czy owak. Pliiz Smile
@Bio tylko w takim razie uważaj, żeby to miało ręce i nogy, w sensie, żeby faktycznie było to opowiadanko z początkiem i zakończeniem. Bo jeśli to totalny fragment, to ja dziękuję, już i tak za dużo takiego czegoś wisi w serwisie.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 23 Styczeń, 2011 21:22 Odpowiedz z cytatem

No to pierwsza część poszła. Ale to tylko pierwsza część, ok 1/4 całości.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Bio
Notoryczny Myśliciel


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 982
Chowaniec

59 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 23 Styczeń, 2011 21:32 Odpowiedz z cytatem

Yup, postaram się   Heh

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Furiat
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 14
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 18 Luty, 2011 22:37 Odpowiedz z cytatem

Cytat z filmu: "Żeby coś w życiu osiągnąć, trzeba za[cenzura]!"

No i jeszcze przytoczę wypowiedź Monty Pythona, który zapytany, jak motywował się, by osiągnąć w życiu sukces, odpowiedział, iż wiele razu mu sie nie chciało, ale zawsze siadał na d[cenzura] i pisał ten przeklęty scenariusz Shocked  

Gdyby w życiu było łatwiej każdy wydałby książkę, poleciał na księżyc, lub został sławnym pogodynkiem. Każdy byłby kimś. A tak, jest o wiele trudniej, ale i, gdy się coś w życiu osiągnie satysfakcja jest o wiele, wiele większa - mam nadzieję.

Spinamy poślady i do roboty   Sad

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Sobota 19 Luty, 2011 8:35 Odpowiedz z cytatem

Au.
Czemu tak niekulturalnie?
Co do meritum, się zgadzam, ale ze słownictwem powinieneś przyhamować.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Furiat
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 14
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 19 Luty, 2011 15:29 Odpowiedz z cytatem

Tamto to był cytat, a per d.u.p.a to nie przekleństwo.
____________

Chodź, zrobie ci kisiel z mózgu i wodę w kroku!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Emhyrus
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 164
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 19 Luty, 2011 16:34 Odpowiedz z cytatem

Przestańmy się droczyć o wulgaryzmy- na forum są ludzie dorośli lub prawie dorośli, a mianowicie dość dojrzali, aby się z nimi spotkać. Bo gdyby nie przekleństwa, czy kolokwializmy, to obrady sejmu byłyby całkiem zabawnym filmem niemym.
A co do moich doświadczeń, ostatnio miedzy mówieniem "napisałem coś" a "chcesz przezcytać?" wolę ugryźć się w język. Tak profilaktyzcnie

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 19 Luty, 2011 18:33 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wolę ugryźć się w język

Tzn wolisz się pytać o przeczytanie tekstu z krwią na twarzy. Rozumiem, chociaż jawi mi się dość długi szereg różnych wytłumaczeń.

A o przekleństwach - proszę bardzo, tym temacie:
http://www.mythai.info/forum/viewtopic.php?t=431
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Sobota 19 Luty, 2011 18:47 Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, ze nawet dorośli lub prawie dorośli ludzie mogą sobie darować wulgaryzmy w oficjalnej wypowiedzi. Nawet przeciwnie - uważam, ze sianie takimi słówkami jest wyrazem niedojrzałości emocjonalnej, której należy się wstydzić, szczególnie w pewnym wieku.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Furiat
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 14
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 19 Luty, 2011 19:48 Odpowiedz z cytatem

A ja uważam, że "sianie takimi słówkami" jest wyrazem bardziej złych nawyków, niż niedojrzałość emocjonalnej. Czy ty naprawdę uważasz, że przeklina się, bo to jest fajne?? No wybacz, nie jesteśmy w podstawówce.

Przeklinam, bo nawet przez myśl mi nie przeszło, że robie jakiś fake. To jest sposób w jaki wyrażam swoje emocje - tak się nauczyłem i wiesz co?? Bynajmniej nie jestem w tym osamotniony. Ale to nie oznacza, że jestem jakimś tam dresem, który zdjął spodnie i ewoluował wkraczając na to forum. Jestem normalnym człowiekiem i to, że od czasu do czasu powiem sobie [tutaj wpisz dowolne przekleństwo] nie oznacza, że jestem chamem, tępakiem i prostakiem. Musisz zaakceptować pewne rzeczy. Skoro nie przeklina się na tym forum to ja też kląć nie będę – nie widzę powodu, by robić komuś na złość…

Choć z drugiej strony, uważam, że to jest jakoś tak na pokaz; że to "nie-przeklinanie" jest bardziej na pokaz, niż faktycznie ma się komuś przysłużyć. Ale to tylko moje odczucia.
____________

Chodź, zrobie ci kisiel z mózgu i wodę w kroku!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Sobota 19 Luty, 2011 20:11 Odpowiedz z cytatem

Znam wielu facetów i wiem, że przeklinają tylko ci niedojrzali, którzy czują się niepewni siebie, albo za wszelką cenę chcą pokazać, jacy to oni wyluzowani. Wybacz, ale ludzie kulturalni i na poziomie przeważnie nie używają takich słów, gdy gdzieś piszą.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Furiat
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 14
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 19 Luty, 2011 20:32 Odpowiedz z cytatem

Rzszyfrowałaś mnie. Jestem zdesperowanym facetem, który używa swojej, wyrafinowanej wulgarności, by wkupić się w łaski innych  Laughing
____________

Chodź, zrobie ci kisiel z mózgu i wodę w kroku!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Sobota 19 Luty, 2011 21:21 Odpowiedz z cytatem

Furiat napisał:
Rzszyfrowałaś mnie. Jestem zdesperowanym facetem, który używa swojej, wyrafinowanej wulgarności, by wkupić się w łaski innych  Laughing


Ależ skąd, tego nie napisałam i proszę mi tu z łaski swojej nie imputować, bom impetyt, gdy mnie kto imputuje  Very Happy
Chciałam tylko wytłumaczyć, czemu lepiej nie używać takiego słownictwa w oficjalnych wypowiedziach. Wielu to robi, żeby być cool, ale nie są cool, zapewniam. Tak więc lepiej by było, gdybyś ich nie naśladował i tyle. Jesteś sympatycznym gościem i świetnie się bez tego obejdziesz.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 19 Luty, 2011 22:01 Odpowiedz z cytatem

Jeśli macie trochę dystansu do tego tematu, to przeczytajcie sobie tę definicję ze słownika młodzieży gimnazjalnej (http://www.miejski.pl/):

Chwilowo wyłączę na forum cenzurę pewnego słowa, żeby było jak to przeczytać, ale ostrzegam Razz


Cytat:
W oparciu o wykład profesora Jana Dżemika:

Kiedy się człowiek potknie albo skaleczy woła O kurwa!. To cudowne lapidarne słowo wyraża jakże wiele uczuć począwszy od zafascynowania, rozczarowania, poprzez zdziwienie, fascynację, a na radości i satysfakcji kończąc.

Kurwa pochodzi z łaciny od słowa curva, czyli krzywa. Pierwotnie w języku polskim słowo kurwa oznacza kobietę lekkich obyczajów, czyli po prostu [-]ę. Dziś kurwa stosujemy i w tym kontekście, ale mnogość innych znaczeń przykrywa całkowicie to jedno. Można z powodzeniem stwierdzić, że kurwa jest najczęściej używanym przez Polaków słowem.

Przeciętny Polak w rozmowie z przyjacielem opowiada na przykład:
Idę sobie stary przez ulicę, patrzę, a tam taka dupa - o kurwa!.

Kurwa może występować także w charakterze interpunktora, czyli zwykłego przecinka - na przykład:
Przychodzi kurwa do niego patrzy kurwa a tam jego żona.. No i się kurwa wkurwiłem no nie..?

Czasem kurwa zastępuje tytuł naukowy lub służbowy - gdy nie wiemy, jak się zwrócić do jakieś osoby.
E, ty.. No ty, ty kurwa! Chodź tu kurwo jedna!

..lub jako przerwy na zastanowienie
Czekaj, czy ja kurwa lubię poziomki..?

Wyobraźmy sobie jak ubogi byłby słownik przeciętnego polaka bez prostej kurwy. Idziemy sobie przez ulicę, potykamy się nagle i mówimy do siebie: Bardzo irytują mnie nierówności chodnika które z nienacka narażają mnie na upadek. Nasuwa mi to złe myśli o władzach gminy. Wszystkie te i jeszcze o wiele bogatsze treści i emocje wyraża proste o kurwa!.

Niestety, słowo to nie jest używane publicznie. Pomyślmy jednak o ile piękniej wyglądałaby prognoza pogody wygłoszona w następujący sposób:
Na zachodzie zachmurzenie będzie kurwa umiarkowane, wiatr raczej kurwa silny, temperatura maksymalna około 2 stopni Celsjusza - a więc kurewsko zimno kurwa będzie.. Ogólnie to kurwa jesień idzie.

____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Kawiarenka Autorów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 2 z 3 Idź do strony   1, 2, 3  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.