Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Wyobraźnia podstawą

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Kawiarenka Autorów
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Bio
Notoryczny Myśliciel


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 982
Chowaniec

59 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 13 Listopad, 2010 11:37 Odpowiedz z cytatem

Wcielmy się w pana Huberta. Normalnego faceta z nie lada wyobraźnią. Jego marzeniem jest zostać sławnym pisarzem fantasy, lecz nigdy nie czytał żadnej takiej powieści. Zna tylko kilka najsławniejszych światów, jak na przykład świat Tolkiena, ale tylko z opowiadań kolegów. Czy waszym zdaniem powinien się zabrać za lekturę? Powinien zapoznać się z twórczością innych? Czy może nie? Nie uważacie że może to go doprowadzić do zniechęcenia i przyduszenia jago wyobraźni fascynacją oklepanego świata? Może gdyby nie czytał tych powieści, nie miał z nimi kontaktu wymyśliłby wszystko sam, od początku nie kierując się podświadomie pomysłami doświadczonych autorów? Niektórzy mogą uważać ze zaznajomienie się z podstawami świata fantasy było by co najmniej... niezbędne do pisania takiej książki.

Czy wystarczy tylko wyobraźnia? party8

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mruvkiew
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 275
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 13 Listopad, 2010 15:02 Odpowiedz z cytatem

W zasadzie mógłby spróbować i zobaczyć, co z tego wyjdzie. Ale, moim zdaniem, jeśli kreuje się jakiś świat, trzeba posiadać jakąś wiedzę. Tolkien, na przykład, korzystał z mitów i opowieści ludowych. Nazwijmy to motorem napędzającym wyobraźnię.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 13 Listopad, 2010 15:53 Odpowiedz z cytatem

im mniej wie, tym lepiej^^
i odsyłam do mojego podpisu;)
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Bio
Notoryczny Myśliciel


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 982
Chowaniec

59 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 13 Listopad, 2010 17:38 Odpowiedz z cytatem

Tak mnie zaczęło to zastanawiać... W sumie każdy bierze swoje pomysły z otoczenia to fakt, ale kiedy ma coś, co jest bardziej podobne do jego projektu, podświadomie się tym kieruje. Na przykład dla większości na hasło fantasy mówią o świecie który został stworzony np. przez tolkiena. Co gdyby zapytać o fantasy takiej osoby jak pan Hubert?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Sobota 13 Listopad, 2010 21:05 Odpowiedz z cytatem

Wyobraźnia musi być poparta warsztatem literackim. Można stworzyć wspaniały świat fantasy nie przeczytawszy na dobrą sprawę ani jednej książki tego gatunku, ale nie wtedy, gdy się w ogóle nie czyta. Własnie lektura książek różnego rodzaju wyrabia w człowieku stylistykę, gramatyke, poprawność sformułowań, lekkość wypowiedzi... no i itd.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Bio
Notoryczny Myśliciel


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 982
Chowaniec

59 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 13 Listopad, 2010 22:48 Odpowiedz z cytatem

Chodziło mi tylko o to, że nie czyta się książek fantasy. Nie wspomniałem nic o innych, a jak wiadomo człowiek który pisze również czyta.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 14 Listopad, 2010 11:58 Odpowiedz z cytatem

Najbardziej makabryczny eksperyment naukowy, o jakim słyszałem, polegał na zamknięciu (chyba nowo narodzonego szympansa) w pustej celi i zadbaniu o jego przeżycie w taki sposób, żeby miał dostarczonych jak najmniej bodźców. Słowem, naukowiec chciał zobaczyć, co będzie, jak zwierzę wychowa się w 'pustce'.

No pustka była, zwierzę zdechło.

Przynajmniej mam nadzieję, że to był szympans, nie człowiek, naprawdę nie pamiętam szczegółów.

Ale tak - wyobraźnia musi mieć jakąś pożywkę. Wcale niekoniecznie fantasy. Ja tam najbardziej uwielbiałem kiedyś książki podróżnicze i dosyć długo nie miałem zielonego pojęcia o istnieniu fantastyki i Tolkiena, a już wyobrażałem sobie, jak by to było podróżować po krainach które nie istnieją naprawdę.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Bio
Notoryczny Myśliciel


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 982
Chowaniec

59 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 15 Listopad, 2010 20:05 Odpowiedz z cytatem

Wiem że to niehumanitarne, ani nie ten, ale bardzo byłbym ciekaw wyników takiego eksperymentu, gdyby szympans przeżył. Ale zaczynam offtopować, więc żeby nie było: Ciekawe do czego ograniczałaby się wyobraźnia zamkniętego tak człowieka...

P.S. Ten szympans miał tam światło? Bo według mojego kolegi wzrok wykształca się z wiekiem, a w tym przypadku nie byłby potrzebny...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mruvkiew
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 275
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 15 Listopad, 2010 20:37 Odpowiedz z cytatem

Jeśli cię to ciekawi, polecam przeczytać Jaskinię Platona.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Kawiarenka Autorów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.