Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Kryminały

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Świat słowa
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
milczar95
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 53
Postać   Chowaniec

35 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 26 Listopad, 2010 22:54 Odpowiedz z cytatem

A co sądzicie o kryminałach?? Ja je akurat bardzo lubię Smile  Przeczytałem chyba wszystkie możliwe książki Agathy Christie o Herkulesie Poirot i A.C Doyla o Sherlocku Holmesie Razz  To arcydzieła litaratury... Smile Ktoś w odpowiedziach pewnie poruszyłby temat detektywa Garretta wykreowanego przez Glena Cooka. Ja od razu powiem, że takie połączenie fantasy i kryminału mi się nie spodobało. Uważam, ża fantastyka to jedno, a kryminał to drugie. A wy lubicie kryminały?? Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 26 Listopad, 2010 23:10 Odpowiedz z cytatem

W zasadzie to żeby odpowiedzieć, musiałabym zastanowić się najpierw, czy kryminał i sensacja to dwie różne rzeczy. Bo jeśli tak, to nie czytałam nic.

Z sensacji- rewelacyjnej sensacji polecam Macleana. Facet ma niesamowite pióro, książki czyta się jednym tchem, ciągle czymś zaskakują, w momencie, kiedy już zdajesz się domyślać, jak zakończy się powieść wszystko wywraca się do góry nogami. Na prawdę genialne, szczególnie polecam "Siłę Strachu". Coś wspaniałego.

A tak poza tym, to jeszcze Ludlum (zapomniałam imienia)- "Tożsamość/Krucjata/Ultimatum Bourna", też dobre. Może kojarzysz ten wątek z filmu, który powstał parę lat temu na podstawie tych książek (wprawdzie w niesamowicie okrojonej wersji, ale zawsze;)). Warto przeczytać.

No i Grisham. Tez nie pamięta imienia. Najlepsza jego książka, którą czytałam to "Raport Pelikana". Akcja rewelacyjna, trzyma w napięciu. Czytałam coś jeszcze tego autora, tylko nie pamiętam tytułu. Też jakiś prawniczy. I było coś o wysadzaniu kin da pedałów na początku, czy coś. Też fajne:D

To by było na tyle, jeśli o mnie chodzi. A,  Macleana podobno świetne są jeszcze "HMS Ulisses" (nie czytałam, bo nie ma w bibliotece żadnej), "Wieża Zakładników", "24 godziny". Z polskich autorów, z tego co się orientuję, fajne powieści miała Joanna Chmielewska.
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Sobota 27 Listopad, 2010 8:07 Odpowiedz z cytatem

Generalnie nie cierpię kryminałów, jednak poza kilkoma wyjątkami. Same klasyki. Agata Christie, Artur Conan Doyle, no i Joanna Chmielewska, która nieodmiennie wprawia mnie w dobry nastrój i chwała jej za to. Natomiast uwielbiam seriale kryminalne, zwłaszcza angielskie. Ostatnio oglądałam tez serial "Detektyw Murdoch", który powstał wg zbioru opowiadań pewnej kanadyjskiej autorki. To bym chętnie przeczytała. Niestety, o ile wiem, nie było tłumaczone na polski.

Sama kiedyś napisałam opowiadanie o Sherlocku Holmesie, był to aneks do jednej z części "Wampiriady". Chyba je tu zamieszczę....
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Bio
Notoryczny Myśliciel


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 982
Chowaniec

59 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 27 Listopad, 2010 11:03 Odpowiedz z cytatem

Kiedyś wziąłem się za czytanie Harlana Cobena, ale ciężko powiedzieć czy mi przypadł do gustu. Wolę fantastykę.

Btw uwielbiam polskie stare firmy opierające się na fabułach kryminalnych, na przykład "Brunet Wieczorową Porą", albo "Dom Zły"   Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Sobota 27 Listopad, 2010 11:27 Odpowiedz z cytatem

Albo "07 zgłoś sie"... Smile
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
milczar95
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 53
Postać   Chowaniec

35 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 10 Grudzień, 2010 22:04 Odpowiedz z cytatem

O z filmów to nawet fajny detektyw monk  Razz   Nie jestem pewny ale już chyba nie kręcą kolejnej seri  Confused Dużo osób lubie też CSI. Ale mnie to akurat nie kręci.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Spring
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 79
Postać   Chowaniec

101 Miedziaków
22 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 23 Marzec, 2012 19:52 Odpowiedz z cytatem

Oj, kryminały...
Bardzo mi się podobały książki: ,,Zapach Adama'' i ,,Iluzja Skorpiona''
Przeczytaj, może Ci się spodobają.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 04 Październik, 2012 10:17 Odpowiedz z cytatem

Stary, dobry Sherlock Holmes też nie jest zły Smile

Sensacja i kryminał (to chyba jednak niedokładnie to samo, sensacja wydaje mi się być ogólniejszą kategorią) to dla mnie świetna odskocznia od fantasy. Maclean, którego ktoś tu wzmienił, jest fajny, kiedyś miałem prawdziwą fazę na niego i łykałem każda książkę, nawet jeśli była drukowana niewyraźnie i jakby na maszynie do pisania (nie mam pojęcia, dlaczego akurat takie książki mam w domu). Ludlum jest też ok, tylko cięższy, dopóki się człowiek nie przyzwyczai, ale w sumie ksiażki są lepsze od filmów. Fortysh, Forbes, Grisham, to taka klasyka. Ale jeśli ktoś szuka czegoś w ździebko lżejszym stylu - gorąco polecam Cliva Cusslera, zwłaszcza pierwsze tomy o Dirku Pittcie.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 27 Październik, 2012 18:15 Odpowiedz z cytatem

Przy okazji, że właśnie skończyłem Klub Patriotów Christophera Reicha, to jeszcze pochwalę. Umiarkowanie, ale pochwalę. Możbyć. Jeśli ktoś lubi czytać o milionerach z USA Smile

Teraz wracam do fantastyki ale mam na horyzoncie jeszcze którąś z książek z "Atlantydą" w tytule, nie Kod Atlantydy i nie tę od Cusslera, ale którąś tam... no, nie pamiętam teraz, są jeszcze ze dwie. Gdzieś leży.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Carlin Leander
Wędrowiec
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 67
Chowaniec

480 Miedziaków
6 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 30 Październik, 2012 18:51 Odpowiedz z cytatem

Jeżeli kryminały, to nie wolno zapominać o klasykach takich jak Hammett i Chandler. "Długie pożegnanie" tego drugiego nawet sobie ostatnio odświeżam. Za szeroko pojętą sensacją nie przepadam, aczkolwiek gdybym już musiała coś polecić, to pewnie padłoby na "Córkę generała" Nelsona DeMille. Chociaż w sumie to też bardziej kryminał niż sensacja.

A propos Sherlocka Holmesa, niesamowicie przypadł mi do gustu serial BBC. Szkoda, że jak dotąd powstały tylko dwa sezony Smile
____________

W żółtych płomieniach liści
Brzoza dopala się ślicznie
Grudzień ucieka za grudniem
Styczeń mi stuka za styczniem...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Świat słowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.