Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
True Blood

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Muzyka i film
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 29 Czerwiec, 2011 10:05 Odpowiedz z cytatem

Zauważyłam że ten wątek nie pojawił się jeszcze na tym forum.
Ktoś ogląda, -ał, lub ma zamiar to zrobić?  Smile

Mnie zaraziła do tego serialu koleżanka i szczerze mówiąc nie wiem dlaczego, aż tak mi przypadł do gustu. Nigdy szczególnie nie podniecały mnie wątki wampirystyczne, a tu proszę...

Krótkie wprowadzenie...
Po wynalezieniu przez japończyków sztucznej krwi, wampiry podejmują decyzje o ujawnieniu się w świecie ludzi. Sprawy ni[/code]e układają się jednak bez problemu, jako że wampiry, jako drapieżnicy, niespecjalnie lubią krew z butelki, a z drugiej strony krew wampirów, tzw. V, jest dla ludzi odlotowym i silnie uzależniającym narkotykiem.

Akcja toczy się w Louisianie, w małym miasteczku Bon Temps, gdzie żyje główna bohaterka, Sookie Stackhouse. Jest ona telepatką i słyszy ludzkie myśli, i,  ku przerażeniu swoich przyjaciół, zaczyna czuć się dobrze w towarzystwie pewnego wampira – Billa Comptona. Jednym z powodów jest właśnie to, że nie jest w stanie usłyszeć jego myśli, co jest dla niej wytchnieniem, choć jednocześnie ją przeraża.
Akcja generalnie nie skupia się tylko na wampirach – wszyscy bohaterowie są ciekawi i fajnie wykreowani, a w miarę rozwoju akcji pojawiają się inne istoty nadprzyrodzone. Może ten serial spodobał mi się również dlatego, że wampiry nie są pokazane jako udręczone, dekadenckie postacie, pomykające w długich płaszczach i zwisające z sufitu  Heh

Wiec jeśli nie bulwersujesz się widokiem sexu i krwi, to możesz spróbować  aureola2  Pierwszy sezon, jest jak dla mnie najsłabszy, ale i tak wciąga. Drugi – rewelacja. Trzeci, troche już przeginają z ilością krwi, ale i tak nie mogło się nie podobać. A zdecydowałam się napisać właśnie teraz, ponieważ rozpoczyna się właśnie sezon czwarty i może znajdzie się ktoś kto podyskutuje na forum  Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 29 Czerwiec, 2011 21:54 Odpowiedz z cytatem

Na razie tak na szybko: oglądałem wszystkie sezony, obecny czwarty sezon, pierwszy odcinek mam już ściągnięty, jak znajdę czas to na pewno obejrzę. Sam serial także mi się podoba, jednak najbardziej to właśnie pierwszy sezon przydał mi do gustu, miał swój klimat. Dalej naglę w drugim sezonie zaczęli wręcz zasypywać nowymi postaciami(stworzeniami), tak trochę na przymus. Zachowania głównej pary Sookie i Billa robią się już wręcz drażniące w dalszych sezonach(szczególnie Sookie). Duży plus, że rzeczywiście całość nie skupia się jedynie i wyłącznie na wampirach. Ogółem polecam. Coś więcej później może dodam  Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 10 Czerwiec, 2012 18:18 Odpowiedz z cytatem

Dziś premiera 5 sezonu. Bardzo namieszali w tym serialu i zrobili dość dziwny ale dalej ciekawi i sam jak tylko da rade obejrzę nowe odcinki. Trailer zapowiada sie ciekawie:
True Blood Season 5

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 11 Czerwiec, 2012 16:16 Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie po pierwszym odcinku  aureola2  Dopiero rozkręcają akcje, ale już tradycyjnie pierwszy odcinek mocny  Heh  Cały sezon też zapowiada się fajnie - wraca mój ulubiony Russell Edgington, a Erik wrócił do formy i przestał być przesłodzonym pantoflarzem... Hmm, a teraz znowu cały tydzień czekania...
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 19 Sierpień, 2014 15:05 Odpowiedz z cytatem

Jestem właśnie w trakcie męczenia ostatniego sezonu. Tak, 'męczenie' to jest właściwe słowo. Niestety ten serial stał się karykaturą samego siebie. Szkoda, bo potencjał był. Ale dobrze, że już kończą... Kończcie Waści, wstydu oszczędźcie  Laughing Ciekawi mnie tylko jak mają zamiar zakończyć główny wątek, bo już się sami zapędzili w kozi róg.
I z tego wszystkiego ostatecznie wyszło, że moją ulubioną bohaterką okazała się Ginger... cóż to za ironia losu  Very Happy
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Muzyka i film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.