Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Highlander

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Muzyka i film
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 07 Grudzień, 2011 16:34 Odpowiedz z cytatem

Ostatnio wróciłam, niejako do korzeni i zaczęłam od nowa ogladać serial ‘Nieśmiertelny’  Heh  (Jak to go niektórzy nazywają – Killer popkultury haha). Pamiętam, że oglądałam go już parę lat temu, tak trochę po łebkach, ale bardzo mi przypadł do gustu. I teraz znowu mnie wciągnął, mimo że to serial już zakończony. Przypuszczam, że większość ludzi uzna, że to profanacja klasycznego Highlandera  Laughing  ale nie dla mnie. Przynajmniej jeśli chodzi o sam serial. Moim zdaniem bardzo ciekawie rozwinęli ideę ludzi żyjących ”prawie” wiecznie. Sam pomysł jest przecież fascynujący i daje wiele możliwości. To nie jest już opowieść o jednym Nieśmiertelnym, tylko o całej rasie. Np. wprowadzenie wątku Methosa było genialne. Podobno reżyser miał go zamiar uśmiercić po 3 odcinkach, ale na szczęście stwierdził, że taka postać daje wiele możliwości. A ja się z nim zgadzam, bo Peter Wingfield świetnie się sprawdził w roli. I kulminacja w ‘Przybywają Jeźdźcy’ która zwala z nóg i pokazuje jego osobowość jako całość  Very Happy .
Uczciwie trzeba przyznać, że większość historii można uznać za podobne, jak to w takim serialu,  a oglądanie po raz setny przyśpieszenia Duncana MacLeoda może być już nudne  Wink  ale niektóre odcinki są genialne. Który najbardziej zapadł w pamięć?
Mi bez wątpienia na pierwszym miejscu – „Comes a Horsman” i idea czterech jeźdźców Apokalipsy, „Money No Object”, „End of Innocence”, „Prophercy”, „The Wrath of Kali”, „Archangel” – wtedy obraziłam się na ten serial  mad3  kto oglądał to wie za co.
Ulubiona postać – monotematycznie  Heh  ale Methos. I oczywiście niezastąpiona postać Richiego, która rozwija się od pierwszego odcinka.  No i cała organizacja Strażników, z Joe Dawsonem na czele też zasługuje na oklaski.
Ostatnio stwierdziłam, że Adrian Paul dobrze by się sprawdził jako Logain w ekranizacji Koła Czasu  Smile
Ciekawa jestem czy ktoś tutaj oglądał ten serial? I chciałby się wypowiedzieć?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Muzyka i film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.