Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Thorgal,Hugo,Kajko i Kokosz....komiksy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Rogo
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 158
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 24 Styczeń, 2008 10:09 Odpowiedz z cytatem

Piszcie jakie czytaliście komiksy, i jacy są wasi ulubieni bohaterowie rysowanych książek.Fakt że komiks nie rozwija tak wyobraźni jak książka ale większość z nas nim sięgnęła po książkę zaczynała od komiksu.A może nadal czytacie komiksy?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 24 Styczeń, 2008 14:49 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale większość z nas nim sięgnęła po książkę zaczynała od komiksu

W Stanach na pewno Wink Ja osobiście jakoś... jakby to powiedzieć... po prostu nie czytam (oglądam? Smile )
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
loQ
Wędrowiec


   Posty: 65
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 26 Lipiec, 2008 15:19 Odpowiedz z cytatem

JA kocham komiksy i czytam je nadal. Moje ulubione to Thorgal, którego prawie wszystkie części mam w pdfie na kompie ( oprócz ostatniej 31 części, którą oczywiście czytałem xD), Asterix (też mam na kompie ;P ) i Kaczor Donald   Embarassed
____________

[img=http://www.wowsignature.com/upload/sign-loQ.png]
[img=http://www.wowsignature.com/upload/ub-loQ.png]

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
thorin
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 37
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 13 Październik, 2008 22:01 Odpowiedz z cytatem

Ja czytałem jak 15 lat miałem Kaczora Donalda  Laughing  a mam lat teraz 16  Heh  A z innych to cykl polski "ALFA"
____________

Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich im obdarzyć? Nie bądź tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci. Nawet bowiem najmędrszy nie wszystko wie.

— John Ronald Reuel Tolkien Władca Pierścieni. Drużyna Pierścienia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
telcontar
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 34
Chowaniec

60 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 30 Październik, 2008 10:08 Odpowiedz z cytatem

Taaak komiksy.bardzo lubię,ostatnio nawet kupiłem kilka z serii Kajko i Kokosz..Mój ulubiony to chyba Dzień Śmiechały-pamięta ktoś jeszcze odcinki zamieszczane w Świecie młodych(za komuny)?i Szkoła latania,i Na wczasach.Thorgal też był świetny,Gwiezdne dziecko.....pozdrawiam serdecznie*************************************************

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Hector
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 17 Maj, 2012 12:56 Odpowiedz z cytatem

Jest sporo bardzo dobrych komiksów, wiele z nich zasługuje na adaptacje filmowe, gdyż mają naprawdę ciekawą fabułę. Ale mam na myśli komiks europejski- ponieważ nie przepadam za amerykańskimi superbohaterami. W kinie obecnie widać jakiś impas- same remake-i, brak świeżych pomysłów- tymczasem sporo jest "gotowych" scenariuszy komiksowych, które aż się proszą o przeniesienie na ekran.
Moje ulubione to wspomniany już Thorgal, Pellisa, Funky Koval, Wieczna Wojna( na podstawie książki Joe Haldemana- słyszałem,że Ridley Scott planuje ekranizację), Ekspedycja- kultowy komiks B. Polcha- traktujący o przybyszach z kosmosu i ich wpływie na rozwój gatunku ludzkiego.
____________

"Los sprzyja gotowości umysłu"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 17 Maj, 2012 18:45 Odpowiedz z cytatem

Wiele komiksów to gotowe scenariusze, chodzi jednak o to, by ich nie spaprano. Weź dla przykładu Asterixa. "Misja Kleopatra" to świetny film, ale "Asterix i Obelix kontra Cezar" i "Asterix na igrzyskach olimpijskich" to mimo dobrych aktorów kompletna porażka. Aż płakać się chce.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 22 Maj, 2012 9:51 Odpowiedz z cytatem

Ja się tak czasem zastanawiam, czy Christa, gdyby urodził się w USA, nie wypłynąłby gdzieś na poziom Disneya. Bo prawdę mówiąc jego serie to chyba najlepsze komiksy jakie znam. Nawet jeśli uwzględnić zarzuty, że coś tam zaczerpnął z Asterixa (swoją drogą ciekawe, czy to prawda).
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Środa 23 Maj, 2012 16:24 Odpowiedz z cytatem

Pewne bardzo odległe podobieństwo istnieje, ale jest ono ledwie zaznaczone. Tak jak "Asterix" jest na wsko s francuski, tak "Kajko i Kokosz" jest opowieścią polańską i niesposób temu zaprzeczyć. I zgadzam się, to bodajże najlepsze polskie komiksy. Mam wszystkie!
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Tallis Keeton
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 108
Chowaniec

312 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 27 Maj, 2012 21:11 Odpowiedz z cytatem

Ja lubię najbardziej Thorgala. Zbierałam przez lata i mam prawie wszystkie odcinki. Teraz zamówiłam odc 33 i pierwszy odcinek przygód Louve - córki Thorgala. Zbierałam też kiedyś Asterixa - mam kilkanascie odcinków. Poza tym nie czytam komiksów, zwlaszcza teraz, bo te najlepsze które bym chciała zwane graficznymi książkami są za drogie - zwykle około stówy albo i wiecej. W dziecinstwie kupowałam też po parę odcinków Kovala i Yansa. Miałam też komiks-nowelizację Indiany Jonesa i OKrucjaty. kupiłam też kilka odcinków tych marnych komiksów wydawanych na marnym papierze, jak Punisher, Spiderman. Ale to było jakoś w wieku lat 12 - 14. U mnie do dorosłości przetrwał jedynie Thorgal.
poz Smile
tal
____________

pracka:
http://silesian.academia.edu/MagdalenaKroczak
fanfiki:
http://www.fanfiction.net/u/242280/Tallis_Keeton

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 14 Kwiecień, 2013 17:06 Odpowiedz z cytatem

Thorgal, Kajko i Kokosz, Kaczor Donald i wiele innych, których tytułów już nie pamiętam bo to dawno było i podprowadzałam je kuzynowi żeby przeczytać. Teraz jak je wspominam to żałuję że mu je pooddawałam, bo cała ta kolekcja powędrowała do kosza   Weep

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 13 Kwiecień, 2017 11:15 Odpowiedz z cytatem

Dzięki ostatniej promocji w owadzie   Wink   odbudowałam sobie kolekcję
"Kajko i Kokosza" za kilkoma częściami jeszcze muszę się rozejrzeć bo rozeszły się błyskawicznie   Laughing

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.