Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Jaką lekturę naprawde polecacie?
Idź do strony 1, 2, 3, 4  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Świat słowa
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Tefini
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 271
Postać   Chowaniec

4 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 26 Luty, 2006 19:25 Odpowiedz z cytatem

Może polecicie mi jakąś dobrą książke byłem ostatnio w empiku ale nic tam nie mają.Lubie książki które mają zaskakującą fabułe,nie nudzą,wartka akcja,zagadkowa.
Już jestem tak zdesperowny brakiem dobrej lektury że, wracam do tego co już przeczytałem Confused

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Raziel-chan
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1947
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 26 Luty, 2006 20:30 Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie skończyłem Czyny Paksenarrion (trylogia). Bardzo fajne. Powinno być w bibliotece.

A z innych - wszystko od Orsona Scotta Carda.

cya
Raziel-chan

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 27 Luty, 2006 0:53 Odpowiedz z cytatem

A co sam już czytałeś ciekawego, Tefini? Może będzie nam łatwiej coś podszepnąć...
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Tefini
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 271
Postać   Chowaniec

4 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 28 Luty, 2006 15:09 Odpowiedz z cytatem

Lubię fantasy Zagadkową,i długą.Gdzie od samego początku coś się dzieje.Właśnie teraz czytam,Miecz Aniołów, i książka od pierwszych kartek strasznie nudzi  Sleep  Z fantastyką zacząłem obcować dopiero w zeszłym roku.Zacząłem czytać HP już dawno temu ale nie wiedziałem że jest więcej tak dobrych książek i że istnieje coś takiego jak RPG  Razz  Także sypcie tytułami.Najlepiej żeby to były trylogie.Obecnie pisze własną książke jeżeli dopracuje szczegóły zamieszcze pierwszy rozdział  Razz  Chciałbym żeby to ktoś skrytykował.Wymyśliłem własny świat własne rasy,lecz niektóre żeczy są wciąż nie zastąpione np:Krasnoludy,elfy,U mnie to jest podstawa,tyczy się to równierz książek.

Pozdrawiam<

Pozdrawiam<

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 28 Luty, 2006 16:18 Odpowiedz z cytatem

Gratuluję pomysłu i życzę duuużo cierpliwości (mam na myśli pisanie). Z pewnością znajdą sie tacy, ze mną włącznie, którzy chętnie przeczytają i z Tobą podyskutują o tym, co napiszesz - pod warunkiem że będzie to już w miare obszerny, konkretny i dopracowany kawałek, a nie szkic. No i uważaj na błędy   Heh  

Myślę, że mogą Ci sie spodobać cykle Eddingsa (zwł. Belgariada i Elenium), w każdym razie te powieści są napisane dość lekko, przyjemnie, z humorem - no i wydarzeń nie brakuje. Z pewnością dobre są też powieści Raymonda Feista - z tym, że polecałbym przede wszystkim jego koronne dzieło, cykl "Wojna Światów".

A jeśli szukasz bardziej zagadkowych rzeczy - to warto posiłować się z Georgem Martinem albo Stevenem Eriksonem.

Jeśli kiedyś przeczytasz któreś z tych książek, daj znać, co o nich sądzisz.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Tefini
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 271
Postać   Chowaniec

4 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 28 Luty, 2006 17:11 Odpowiedz z cytatem

Dzięki za tytuły.Po przeczytaniu recenzjii książek Martina i Eriksona a także pozostałych książek, wnioskuje że czeka mnie ciężka przeprawa po przez ciężkie powieści Eriksona i przez troche lżejsze tytuły,ale mimo to zapowiada się świetna zabawa.Wracając do książki,to na pewno nie będzie szkic  Razz  Świat jest dopracowany prawie do najdrobniejszego szczegułu.Mam zamiar napisać coś lekkiego, co będzie sie czytało z przyjemnością. można będzie się zatopić sie w świat fantasy i podążyc wraz z bohaterem. Smile  

Pozdrawiam>

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
JOhnyn
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 13 Kwiecień, 2006 20:20 Odpowiedz z cytatem

Terry Brooks i jego cykl Shanara jest dosc klimatyczny
hehehe zycze powodzenia w pisaniu ksiazki,wiem cos o tym to ciezka przeprawa:)ale nie ma chyba nic bardziej miodnego niz pisanie:Dksiazek fantasy:D

Powrót do góry ⇑
Balthazar
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 582
Chowaniec

25 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 05 Maj, 2006 13:04 Odpowiedz z cytatem

Ja polecam  miecz aniolów sługa boży miecz na czarownice Jacka piekary
I książki o jakobie wędrowyczu Andrzeja pulpika (czy jakoś tak)
Wogóle według mnie ksiązki z bestselerów polskiej fantastyki sa zaje*****
Pozdr
____________


(Obrazek to link)

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Adri
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 78
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 07 Maj, 2006 15:09 Odpowiedz z cytatem

Witam
 Z książek z wartką fabułą polecam Świat Czarownic A. Norton, wymienioną wyżej Wojnę Światów oraz humorystyczną serię Preacheta Świat Dysku. Natomiast z polskiej literatury warto "liznąć" powieści A. Sapkowskiego "Wiedźmin" oraz niepełną jeszcze trylogię "Narrenturm".  Na razie nic więcej nie przychodzi mi do głowy, jednak jest jeszcze wiele wartych uwagi pozycji, które łatwo można nabyć w empiku (z tych najnowszych oczywiście).

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
wybraniec_mistry
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 28
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 07 Maj, 2006 21:11 Odpowiedz z cytatem

Polecam Pamięć,Smutek i Cierń Tada Williamsa bardzo dobra trylogia, dzięki niej zakochałem się w fantasy, polecam również autora Raymonda Feista (szkoda że dranie nie przetlumaczyli jeszcze wszystkich jego książek)

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 07 Maj, 2006 22:02 Odpowiedz z cytatem

Nie dość, że nie przetłumaczyli, to jeszcze niektóre fragmenty całej jego twórczości to gry komputerowe. Autor próbuje je zapisać w formie powieści (część już spisał), ale to już nie dokłądnie to samo Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Chelio
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 8
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 26 Czerwiec, 2006 21:30 Odpowiedz z cytatem

To i może ja coś dorzuce ... hmmm może na początek coś co czyta ... znaczy połyka się jednym tchem - Trylogia Ostatniego Maga Heroldów (Sługa magii, Obietnica magii, Cena magii) autorstwa Mercedes Lackey - krótko o książce - po prostu świetna, humorystyczna i lekko piórna Smile . Ponadto może coś Gartha Nixa - seria Stare Królestwo (Sabriel, Lirael, Abhorsen) - daje kopa choć jest nieco ciut poważniejsza. I co by tu jeszcze rzucić ... może coś z polskich Milena Wójtowicz i Podatek - jeśli komuś nie będzie się podobać to normalnie rzucam kapelusz na ziemię. Praktycznie niewykonalne Laughing - chyba jedna z nielicznych książek, którą czytałam na raty!!!  Po prostu zaśmiewałam się do łez Laughing

Jednakże trafiłam też i na gorsze czytadła, które zapowiadały się całkiem nieźle. Cóż płakałam...tak to odpowiednie słowo, płakałam, ale z zażenowania przy czytaniu Ahaji Andrzeja Ziemiańskiego. Powiem tak, jeśli ktoś czytał całość - biedne cierpiące maleństwo - przeżyłeś i teraz już wiedz, że nic gorszego spotkać Cię nie może Smile . Jednakże jeśli miałeś w ręku tylko pierwszy tom, to zsumuj wszystkie błogosławieństwa jakim obdarowało Cię niebo, bo gdy coś lub ktoś podkusi Cię by czytać to dalej,  zważ me słowa będziesz płakać ... tak, płakać, tak jak i ja płakałam Crying

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 26 Czerwiec, 2006 22:13 Odpowiedz z cytatem

uhm... ja jestem jednym z tych cierpiących maleństw, niestety...   Razz  

Pierwszy tom był nawet niezły, drugi odpowiednio gorszy, trzeci niestety poniżej poziomu. Głównym atutem całości wydal mi się świetny dowcip autora; a główną wadą - fakt, że dowcip ten został wykorzystany może kilka razy.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Cavadrec
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 06 Sierpień, 2006 16:19 Odpowiedz z cytatem

Ja polecam dwie ciekawe książki:

- "Nieumarli" autora T.H. Laina=książka dość krótka, jednak dużo w niej akcji, lekko się czyta, nie przynudza ani przez chwilę, bohaterowie ciekawi, czarne charaktery również (moje imię pochodzi od głównego złego)

- Diablo: dziedzictwo krwi (nie pamientam autora)=co tu dużo gadać, to poprostu arcydzieło (czyli w mojej skali ocen 6/6)

Powrót do góry ⇑
Gorgus
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 19 Sierpień, 2006 10:19 Odpowiedz z cytatem

1. Robert Jordan - Cykl koło czasu. Ta ksiazka jest juz ze mna od 13 lat zycia. Ma swoje lepsze i gorsze czesci ale co tu duzo ukrywac polowe zycia z nia spedzilem Very Happy

2. Sapkowski i jego wiedzimnskie opowiesci. "dobre bo polskie Wink" Latwe lekkie i przyjemne. Niezwykly humor i wartka akcja. Lubie sobie czasem wrocic do lektury chociaz czytalem juz chyba wszystkie odcinki po 5 razy Very Happy

3. Steven Erikson  i jego "opowieści z malezańskiej księgi poległych". Niezwykle bogata ksiazka z masą wątków. Pamiętam doskonale jak dostalem w swoje łapki pierwszą część cyklu. Pierwsze 200 stron czytałem ze sporym znużeniem, ciężko było mi sie w tym wszystkim połapac, a pozniej to juz po prostu zarwane nieprzespane noce przy kolejnych częściach.  

4. Tolkien - Obowiązkowa lektura każdego fana fantasy. Pamiętam jak z wypiekami czytałem przez całą noc hobbita. Musialem to robic pod kołdrą przy świetle latarki. Bo mama mi nie dawała po nocach czytac. Ech to były czasy, łezka się w oku kręci Very Happy

Powrót do góry ⇑
YoMan
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 15 Październik, 2006 0:07 Odpowiedz z cytatem

Rowniez polecam Sapkowskiego i wszystkie czesc "Wiedzmina" najlepiej zaczac od opowiadan. Napewno sa gdzies na necie. Czytalem po kilka razy Wink

Powrót do góry ⇑
Raile
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1606
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 15 Październik, 2006 0:28 Odpowiedz z cytatem

Wiedźmin...same dobre wspomnienia Smile
Ja bardzo polecam twórczośc Neil'a Gaimana (w szczególności chłopaki Anansiego)
____________


Postacie:
#wciąż Holly
#Juno

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Gość



   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 05 Styczeń, 2007 20:17 Odpowiedz z cytatem

Ja polecam trylogię 'dziedzictwo' jeśli jeszcze jej nie czytałeś Smile

Powrót do góry ⇑
d'Aryon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 56
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 18 Luty, 2007 11:51 Odpowiedz z cytatem

a ja polecam cykl "Miecz Prawdy" Terrego Goodkind'a
i polecam knigi Raymond'a E. Feist'a

w szczególności  Wink
"Mistrz Magii"
"Furia Króla Demonów"

te 2 najbardziej mi się podobały  Wink

P.S. i nie pisać mi tylko, że misie są w ZOO, bo to to wiem  Rolling Eyes

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 18 Luty, 2007 23:54 Odpowiedz z cytatem

Z ostatnio przeczytanych polecam: "Troja. Pan Srebrnego Łuku" Davida Gemmella - świetny klimat, wciągająca fabuła i zaskakujące zwroty akcji - mniam Smile
oraz trylogię "Autostopem przez galaktykę" (Razz) - wspaniałej opowieści o poszukiwaniu odpowiedzi na "Wielkie  Pytanie o Życie, Wszechświat i Całą Resztę", ostatecznym przesłaniu od Boga, a także o delfinach, myszach, ludziach, ręcznikach, Elvisie i o biednym Agrajagu Smile I'm lovin it!   Very Happy
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Świat słowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.