Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Cienie (...) - Rokosz
Idź do strony 1, 2  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Wędrówki po Mythai
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 16 Kwiecień, 2013 16:05 Odpowiedz z cytatem

Rokosz wyszedł z domu Mashaku. Na ulicach nie było tłoków. Szybko stanął przed mocnymi i zadbanymi drzwiami z jasnego drewna. Nad nimi zamocowany jest szyld z napisem ,,Latający Dywan". Po lewej knajpa porośnięta jest bluszczem.
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 16 Kwiecień, 2013 22:38 Odpowiedz z cytatem

Nie zastanawiając się długo Rokosz wkroczył do lokalu. Nim jednak podszedł do człowieka za ladą, wciąż stojąc przy drzwiach, rozejrzał się za jakąś znajomą twarzą. Znał parę typów z pod ciemnej gwiazdy którzy mogli coś wiedzieć o tej cmentarnej zagawostce - w końcu w ramach interesów często odsyłali tam ludzi, mogli też w ramach interesów ich stamtąd zabierać.
No i może udałoby się dowiedzieć czegoś w jego prywatnej sprawie.
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Środa 17 Kwiecień, 2013 14:49 Odpowiedz z cytatem

Rozglądał się dobrą chwilę, zanim spostrzegł, że ten kogo zna stoi za ladą. Młody, drobny chłopak marszczy czoło wpatrując się w płaską, kwadratową drewnianą płytkę trzymaną w dłoniach. Nie jest to nikt ważny, ot - ktoś wie którędy zaprowadzić specjalnych klientów na zaplecze.
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 17 Kwiecień, 2013 22:34 Odpowiedz z cytatem

No cóż... mogłem się domyśleć, że nie będzie zbyt prosto....
Mój w całym mieście najulubieńszy! - tymi słowami powitał jedyną znajomą twarz, której imienia jak zwykle zapomniał - Podaj no balon wina i... - po czym dodał zniżając głos - ...powiedz, czy nie ma nikogo z moich znajomków? No wiesz... takiego który nie pojawia się w tej ogólnej części baru? I od razu mówię, hasła nie pamiętam. - powiedział, jednocześnie rzucając całą sztukę złota na ladę.
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Piątek 19 Kwiecień, 2013 16:25 Odpowiedz z cytatem

Chłopak odłożył drewnianą łamigłówkę, zgarnął monetę i uśmiechnął się.
- Proszę za mną. - powiedział, i ruszył na zaplecze. Rokosz usłyszał jeszcze jak woła: - Bedill! Zastąp mnie na chwilę! Ludzie, elfy i kilka szczuraków, którzy siedzieli przy stole, udawało, że nie zwraca na nic uwagi.
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 19 Kwiecień, 2013 17:07 Odpowiedz z cytatem

Rokosz ponownie podjął próbę odnalezienia kogoś od kogo mógłby wyciągnąć jakieś informacje. Wcześniej jednak wyszukał wolne miejsce przy samej ladzie i zamówił dzban sikacza które nazywają tu winem. Co jak co, ale zanim zacznie poruszać drażliwe tematy wolał się napić - po bójce ciężko o choćby czarkę która nie została rozbita na czyjejś głowie.
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Piątek 19 Kwiecień, 2013 17:18 Odpowiedz z cytatem

Po chwili pociągał łyki z przyniesionej przez drobną dziewczynę czarki. Dolewał sobie wina. Wśród siedzących nie było nikogo, kogo by znał Rokosz. Jeśli w tej knajpie rzeczywiście da się załatwić jakieś prawdziwe interesy, to chyba rzeczywiście wiedzą o tym tylko niektórzy. Wrócił chłopak, bawiący się wcześniej drewnianą łamigłówką: - To jak, idzie pan ze mną, czy nie? - ściszył głos - Tym razem powiesiliśmy się w piwnicy.
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 19 Kwiecień, 2013 17:58 Odpowiedz z cytatem

Rokosz wziął dzban pod pachę.
Idę, idę... trochę się rozkojarzyłem. Prowadź.
Po czym ruszył za chłopakiem do piwnicy.
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Sobota 20 Kwiecień, 2013 12:48 Odpowiedz z cytatem

Na zapleczu znajdowało się wejście bez drzwi, zasłonięte jedynie lnianą zasłoną. Za zasłoną panował mrok. Chłopak i Rokosz zeszli na dół. Na wiszących na ścianach małych podstawkach stoi kilka zapalonych kaganków, które rozpraszają mrok. Na samym dole są drzwi.
- Zostawiam pana. W środku siedzi Telshoro i przyjmuje zlecenia. Będę czekał na zapleczu, wrócimy razem by nie budzić podejrzeń.
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 20 Kwiecień, 2013 16:04 Odpowiedz z cytatem

Rokosz zszedł pewnie w kierunku drzwi, potykając się na ostatnim stopniu. Z trzymanego pod pachą dzbana fontanna wina uderzyła w drzwi, ochlapując rykoszetem również nieznacznie samego sprawcę zamieszania.
Cholera... dobrze, że nie wszystko się wylało.
Lekko zalany winem, dosłownie i w przenośni wszedł do pomieszczenia. Zobaczył siedzącego samotnie przy stole Telshoro. Pociągnął łyk wina i usiadł naprzeciw.
Ten młodzik powiedział, że to do ciebie mam się zgłosić... a szukam informacji innych niż te których barman standardowo udziela przy kielichu. - powiedział Rokosz. - Dobrze trafiłem?
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Sobota 20 Kwiecień, 2013 17:50 Odpowiedz z cytatem

- Nie najlepiej. - burknął gruby mężczyzna. - Ale może coś z tego będzie. Ja... - zamknął leżącą na stole księgę. Rokosz zdążył tylko zauważyć, że jedna strona była częściowo zapisana, a reszta chyba pusta. - ...zajmuję się raczej tym, kogo i za ile. Mów czego chcesz. Ja przekażę dalej. Albo pytaj. Ale nie ma nic za darmo. - powiedział Telshoro. W pokoju panuje półmrok. Na stoliku Telshoro stoją cztery zapalone kaganki.
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 21 Kwiecień, 2013 22:48 Odpowiedz z cytatem

W pewnym sensie więc dobrze się złożyło, bo interesuje mnie co się dzieje z twoimi 'klientami'. A konkretniej, co się z nimi dzieje po tym jak trafią na miejsce wiecznego spoczynku, i wcale nie chodzi mi o gnicie. Musiały cię dojść jakieś słuchy. - powiedział, po czym znów pociągnął z dzbana. - Ktoś znika tu trupy, a ja mam interes, żeby się dowiedzieć kto... ty oczywiście też. - a wypowiadając ostatnie zdanie potrząsnął znacząco sakiewką u pasa.
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 22 Kwiecień, 2013 14:51 Odpowiedz z cytatem

Telshoro uważnie przyjżał się twarzy Rokosza. Pominął fakt, że to nie jego klienci trafiają na miejsce wiecznego spoczynku, ale raczej cele jego klientów...
- Hoooooo, nie... - Telshoro uśmiechnął się. - Nie jestem informatorem. Nie obchodzi mnie, co się dzieje z wykradanymi z cmentarzy cia... - w tym momencie na sekundę się zamyślił, i mówił dalej już trochę ciszej. - ciałami, zostaw pieniądze. Obiło mi się o uszy że w tej dzielnicy od kilku tygodni jest ponoć jakaś sekta, która nieźle rozrosła się ostatnio po okolicach. Nazywają siebie rohimmistami. Nie wiem, czy to prawda. Jak nie masz żadnego zlecenia, to... do widzenia.
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 22 Kwiecień, 2013 15:40 Odpowiedz z cytatem

Tyle mi wystarczy. - sztuka złota wywędrowała z sakiewki Rokosza, na stół przed Telshoro. Po tym Rokosz wstał od stołu, zabierając ze dzbaniec wina. - Zanim jednak odejdę... powiedz mi tylko gdzie ich znajdę. - dodał ważąc w dłoni kolejne gramy drogocennego kruszcu.
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 22 Kwiecień, 2013 16:17 Odpowiedz z cytatem

Telshoro podniósł oczy, popatrzył się na Rokosza spode łba.
- Facet. Ty chyba mnie z kimś mylisz. Mi naprawdę tylko obiło się o uszy. Słyszałem na bazarze jak jakąś wariatkę chcieli ponoć wcielić w swoje szeregi, i zaraz potem ludzie się rozgadali. To tylko plotki. A ja nie wiem gdzie ich szukać.
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 22 Kwiecień, 2013 19:53 Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Bywaj.
Rokosz skinął głową i trzymając czule dzbanek skierował swe kroki ku oczekującemu go na zapleczu przewodnikowi. Przy barze wziął dolewkę wina i wyszedł na zewnątrz.
Czyli nic nie wskórałem. Ale wiem przynajmniej na czym stoję. Sekta nekrofilów.
Zastanowił się, czy chce mu się iść na wspomniany bazar szukać wariatów, czy też woli wrócić na sjestę do domu maga i zaczekać na resztę. Po krótkim boju z samym sobą wpierwej spróbował ocenić ile zostało do południa - przez alkohol w ogóle nie poczuł upływu czasu, a wiedział, że jeśli wróci za wcześnie, to zmyją mu głowę.
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 25 Kwiecień, 2013 15:48 Odpowiedz z cytatem

Nie powinno jeszcze być południa... pewnie już jest gorąco, ale lepiej zdążyć gdziekolwiek, zanim zostanie się upieczonym na słońcu...
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 28 Kwiecień, 2013 17:47 Odpowiedz z cytatem

Rokosz aby nie zostać upieczonym na słońcu podjął decyzję o wyruszeniu na bazar. I chwilę potem - wyruszył.
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 30 Kwiecień, 2013 16:21 Odpowiedz z cytatem

Na ulicach miasta każdy gdzieś się śpieszył. Pośpiech zdawał się ściszyć dopiero na bazarze, gdzie grubi staruszkowie i pyzate dziewczyny w kolorowych sari prezentowały swoje towary.
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 07 Maj, 2013 14:15 Odpowiedz z cytatem

Wojownik podszedł do pierwszego grubego staruszka z brzegu i zapytał wprost o niedawny incydent z sektą, o której dopiero co słyszał.
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Wędrówki po Mythai Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.