Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
[Pytanie] Skąd woda na latających wyspach?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
seba
Mieszkaniec Krain


   Posty: 4
Chowaniec

279 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 21 Czerwiec, 2013 16:14 Odpowiedz z cytatem

Cześć!
Szukam u Was inspiracji!

Spodobał mi się pomysł świata fantasy zbudowanego z unoszących się w powietrzu wysp, tak jak np. w Lady Blackbird, Septerra Core, Świecie Dysku, Avatarze czy Minecrafcie. I nasuwa mi się pytanie:

skąd mogłyby się brać elementy wodnego krajobrazu, takie jak jeziora, rzeki, wodospady i inne źródła wody na takiej "lewitującej wyspie"?

*Sprecyzuję, że "moje wyspy" unoszą się nad Pustką, a nie Wszechoceanem.

Poza Minecraftem, gdzie wystarczy wylać wodę z wiadra, a ona będzie się lać w nieskończoność, jedyne co przychodzi mi do głowy, to:
- naturalne topnienie śniegu i lodowców z wyższych partii gór świata (jeśli są);
- opady deszczu (o ile chmury wiszą nad wyspą, a nie pod nią, ale jeśli nie ma oceanu pod spodem, to chmur chyba też nie będzie... poprawcie mnie, bo nie uważałem na wykładach z klimatologii i meteorologii);
- kondensacja wody z powietrza (zakładając ziemską atmosferę) za pomocą czarów (high magic) lub maszyn (clockwork/steampunk).

A Wasze pomysły?


Ostatnio zmieniony przez seba dnia Sobota 29 Czerwiec, 2013 10:39, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 21 Czerwiec, 2013 18:01 Odpowiedz z cytatem

Ciekawe pytanie. U mnie również takie wyspy występują, ale u mnie istnieje ocean, więc woda bierze się z tego samego procesu, co wszędzie indziej w naturze. Czyli z obiegu wody/pary wodnej w atmosferze. Co więcej, na wysokości chmur te opady mogą być nawet gwałtowniejsze niż na nizinach (tak samo jak w górach).

Jeżeli u Ciebie nie istnieją nigdzie oceany, to w zasadzie nie powinno być życia jakie znamy. Kondensacja? jeśli nie ma opadów to kondensacja też nie ma sensu.

Dużo zależy jednak od szerszego obrazu "świata". Można pomysł rozbudować, stworzyć jakieś wodne 'żyły', prądy z chmurami, snujące się okazjonalnie po całym uniwersum, wyspy stworzone z samej wody albo inne cuda.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Piątek 21 Czerwiec, 2013 18:12 Odpowiedz z cytatem

Czytałeś może ,,Kroniki Kresu"? Zawsze można dodać jakieś gigantyczne, potężne stwory ukryte w chmurach, które również przyczyniają się do kręgu życia.

Po za tym? Naturalnie, jak na ziemi. Woda spada, płynie pod ziemią i na ziemi, paruje, spada... jeśli chciałoby się zbadać to zagadnienie dokładniej, trzeba byłoby poznać dokładną wewnętrzną budowę takiej latającej wyspy.
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
seba
Mieszkaniec Krain


   Posty: 4
Chowaniec

279 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 25 Czerwiec, 2013 15:04 Odpowiedz z cytatem

Whitefire napisał:
Dużo zależy jednak od szerszego obrazu "świata"
Widzę, że może źle się wyraziłem z tą "Pustką"... Jestem pod dużym wpływem pomysłu z Lady Blackbird, gdzie część uniwersum wygląda tak:

John Harper napisał:
Światy Przestworzy unoszą się w chmurze zdatnych do oddychania gazów, okrążając niewielką, zimną gwiazdę. Uczeni uważają, że gwiazda ta zbudowana jest z czystej Esencji, niezwykłej energii, z której czerpią czarodzieje podczas rzucania czarów (...) Pod "niebem" Przestworzy cięższe gazy tworzą gęstą mgłę (...) Niestety, Głębiny są zamieszkane przez podniebne kałamarnice i inne potwory (...) W przeciwieństwie do innych światów, Nocny Port nie obraca się wokół własnej osi - jego jedna strona jest stale pogrążone w ciemności.

Panoramixomix napisał:
Czytałeś może ,,Kroniki Kresu"?
Do teraz nie znałem tego tytułu, ale już wrzuciłem na czytnik i zapoznam się z nimi. Dziękuję Ci!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Jałokimus
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1
Chowaniec

42 Miedziaków
-4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 14 Marzec, 2014 21:36 Odpowiedz z cytatem

Woda może płynąć do góry, w końcu to fantasy  Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Sobota 15 Marzec, 2014 7:42 Odpowiedz z cytatem

Zbiera sie z pary wodnej w powietrzi. Wchłania ją ziemia, przefiltrowuje, część wykorzystują rośliny, a nadmiar odplywa i gromadzi się w zagłębieniach tereniu.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
jankomag
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4
Chowaniec

71 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Czerwiec, 2014 20:18 Odpowiedz z cytatem


być może na dole cała woda która spada paruje i potem pada deszcz i znowu spada(podobnie jest w wodospadach) Heh

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Karol Seneka
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7
Chowaniec

98 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 02 Kwiecień, 2015 16:18 Odpowiedz z cytatem

Trochę późno odpowiadam, ale co tam, może się przyda.

Mam dwa pomysły:

- Woda, spadając z latających wysp, po jakimś czasie docierałaby do ogromnego wszechoceanu, z którego potem wędrowałaby jakimiś prądami w górę (ocean otaczałby wszystkie latające wyspy, jak wielka, pusta w środku kula), a tam, na samym szczycie spadałaby z powrotem (w postaci deszczu lub wodospadów). Woda była by niebem. Czemu nie? Przecież to fantasy.

- Spadając z wysp, woda również wpadałaby do ogromnego morza, ale tym razem, byłaby wciągana przez wielki wir, stworzony przez portal transportujący ją z powrotem na górę.

Oczywiście można te pomysły jeszcze bardziej rozwinąć i dopracować, ale ja już to zostawiam. Powodzenia.
____________

"Nikomu nie opowiadam cudzych historii."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.