Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Tworzenie własnej gry RPG

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Raknar
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4
Chowaniec

20 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 27 Grudzień, 2013 13:58 Odpowiedz z cytatem

Witajcie jestem tu nowy! I na wstępie chciałbym już prosić o małą pomoc w tworzeniu gry RPG(na PC). Nie mówię tu o jakiejś tam prostej lecz rozbudowanej. Posiadam silnik graficzny i tekstury (własno robione)zbliżone do jakości z Skyrima czy Gothica. W czym potrzebuję pomocy?

Nie znam mentalności forumowiczów z tego forum, ale znam takich co odpowiedzą w taki sposób (...przychodzisz informować o grze, ale nie wiesz co chcesz zrobić.)

Nie, zarys mam potrzebuję innowacji, pomysłów na rozszerzenie mojej idei.
Jaka ona jest?

Od dziecka kręci mnie motyw średniowiecza: (lasy, jaskinie, zamki, porty, statki, etc.)Wiadomo, że na rynku są już takie rzeczy jak systemy gildijne, potyczki arenowe i tym podobne. Gra jest dla graczy więc oni także mogą pomóc ją tworzyć podsuwając pomysły, gdyż jak wiadomo prośba spełniona to wyższa recenzja.

Proszę o podawanie pomysłów tutaj lub na skype:(raknars).
Dziękuję.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 27 Grudzień, 2013 16:48 Odpowiedz z cytatem

O qurcze. Temat rzeka. I prawdę mówiąc, wiem za mało o Twoich możliwościach. Jeśli rzeczywiście dysponujesz już silnikiem i teksturami, to i tak długa droga ahead. Pracujesz nad tym sam, czy z kimś? Same meshe to tytaniczna robota, a jeśli do tego dodać całą resztę...

Tak na sam początek to ja bym się zastanowił przede wszystkim, z czego ma płynąć miodność gry. Inaczej mówiąc, na czym mają polegać i co mają dawać najczęstsze czynności gracza. Ponieważ to rpg, więc zakładam, że część przyjemności będzie polegała na rozwoju postaci. Jednej? Całej drużyny?

Czy są szanse na jakiś motyw multiplayer?

Czy postać/postacie będa mogły coś gromadzić? Coraz lepszy sprzęt, ale też lepsze konie, statki, domy, żony? Nie ignorowałbym tego ostatniego, patrząc na Skyrima Smile

Czy jest możliwość stworzenia fabuły? Przejścia historii?

Poza tym przydałby ci się świat, czyli jakiś spójny kontekst i mechanika, takie jak choćby Mythai.

Nie mam pojęcia, co z tego jesteś w stanie zrealizować, więc trudno mówić o bardziej szczegółowych pomysłach.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Raknar
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4
Chowaniec

20 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 27 Grudzień, 2013 17:11 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy jest możliwość stworzenia fabuły? Przejścia historii?

Owszem rozpisuję sobie możliwe warianty początku gry. Jak i dalszej historii. Liczę także na pomysły własne graczy.

Chcę to podzielić na wysepki pierwsza mała gdzie wszystko się zaczyna. Potem przepłynięcie statkiem a co historia pokaże to się zobaczy.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 27 Grudzień, 2013 19:12 Odpowiedz z cytatem

A inne pytania? Jeżeli podchodzisz do sprawy poważnie, to w tej chwili potrzebujesz dobrego planu, a to ciężko zrobić bez dokładnej wiedzy o ograniczeniach.

Z pomysłów... Na ile możliwy jest element ekonomiczny? Zróżnicowanie cen, specyfika transportu towarów? Tworzenie własnego imperium handlowego albo zbrojnego? Co z magią?

Statki są świetnym motywem. Pojawiły się wreszcie, w sensowny sposób, chyba w Assassin Creed 3. Może skupić się na tym, podnieść 'miodność' dając możliwość rozwoju łodzi? Tu może być bardzo wiele do rozwijania, od załogi, która dodatkowo może mieć swoje parametry, poprzez takielunek, działa, pojemność i rodzaje ładowni, prędkość, zwrotność, zasięg/dostępny obszar, a nawet magię wspomagającą. Byłoby to fajne jako taka pływająca baza. Jako stary żeglarz na pewno bym zagrał Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Raknar
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4
Chowaniec

20 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 27 Grudzień, 2013 20:27 Odpowiedz z cytatem

Narazie chcę stworzyć środowisko gry, aby można było szlifować późniejsze bajery. Z tym będzie najwięcej zabawy, gdyż wymyśleć mapę to nie takie chop siup. Dlatego zdecydowałem na początek, że zaczniemy na małej mapce gdzie będzie wstęp do historii i wpierw na niej muszę  się skupić.

Więc początek MAPA->szkic. Nie znam dobrego rysownika z dobrą fantazją.

Taki screenik: z początku zabawy.
Screen

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 27 Grudzień, 2013 22:12 Odpowiedz z cytatem

Jeśli cię dobrze rozumiem, próbujesz stworzyć najpierw mapę/świat, a potem dorobić resztę.

Moja opinia: to jest dobry sposób, żeby sobie uprzykrzyć robotę i koniec końców zniechęcić się w połowie.

Naprawdę uważam, że trzeba mieć najpierw pomysł i plan, a potem można tworzyć środowisko gry. Pewnie, ze pracę możesz zacząć od małej wysepki, ale musisz mieć konkretne cele i dobre pojęcie, dokąd ta wysepka ma doprowadzić i co powinno być dalej. Inaczej stworzysz po prostu architekturę 3D (swoją drogą, praca dla projektantów autocad/rhino/... jest więc może się przydać), ale nie grę.

Co to za silnik?
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Raknar
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4
Chowaniec

20 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 27 Grudzień, 2013 22:18 Odpowiedz z cytatem

Unity 3D Pro

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 28 Grudzień, 2013 15:32 Odpowiedz z cytatem

No to coś można tworzyć. Rozważ to, co napisałem. Poza tym weź pod uwagę, że nowoczesne popularne rpg idą bardzo w stronę takich... symulatorów odmiennej rzeczywistości. Tzn liczy się fakt, że można, bo ja wiem, wybudować dom, założyć farmę, poderwać dziewczynę i się ożenić. Ale oprócz tego oczywiście potrzebujesz dobrej fabuły. Sam piszesz, że przydałby się grafik, a ja do tego dodam kogoś, kto potrafi skonstruować naprawdę dobrą historię, w tym dialogi, realia itd. Jeżeli stworzysz grę rpg na samych utartych schematach, tzn z małymi questami w stylu idź, przynieś, zbierz, to nie wróżę sukcesu.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.