Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Robert Jordan
Idź do strony 1, 2, 3  
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 04 Kwiecień, 2006 12:47 Odpowiedz z cytatem

Smutne wieści!

Z wielką przykrością muszę Was poinformować o kolejnym niewesołym fakcie (po śmierci Lema). Jim Rigney, znany lepiej jako Robert Jordan, autor cyklu Koło Czasu, jest w ciężko chory, a ukończenie jego dzieła stoi pod znakiem zapytania. U pisarza zdiagnozowano niezwykle rzadką chorobę, zwaną amyloidozą (inaczej skrobiawica, jeśli chcecie na ten temat czegoś poszukać), połączona z niedowładem serca. W związku z tym, będzie poddany m. in. chemioterapii. Według lekarzy, jeżeli nie podda się leczeniu, może go czekać jeszcze rok życia; jeśli leczenia będzie skuteczne, może żyć rok lub cztery. Jordan zdecydował się poddać leczeniu. Leczenie daje 25% szans powodzenia; 25% szans częściowego sukcesu, a 35-40% szans braku rezultatu, i 10-15% śmierci.

Oczywiście możliwe są różne scenariusze, włącznie z tym na który sam Mr. Jordan ma nadzieję (mówi, że potrzebuje 30 lat, żeby napisać wszystko, co powymyślał!). Tak czy inaczej, ma nadzieję, że w najgorszym nawet wypadku uda mu się dokończyć trzon fabuły "The Memories of Light" - ostatni tom Koła Czasu, nad którym pracuje obecnie. Przy okazji dodam, że mój własny dziadek przeżył prognozy lekarzy o 25 lat (chorował na raka) więc wszystko jest możliwe.

Więcej wiadomości znajdziecie w listach od samego Jordana: tu i na jego blogu. Oczywiście po angielsku. W naszym serwisie więcej o Jordanie i jego powieściach znajdziecie tutaj.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Johnyn
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 13 Kwiecień, 2006 20:16 Odpowiedz z cytatem

a takie wspaniale ksiazki pisze:(zyce ludzkie jest tak kruche:/

Powrót do góry ⇑
Bartek
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 48
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 18 Kwiecień, 2006 7:46 Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że mimo wszystko R. Jordan wydobrzeje. Ponoć najważniejsze jest w tego typu chorobach nie poddawać się, zająć się czymś... A On ma wiele zajęć, jak i pomysłów.
A książki pisze naprawdę świetne, choć trochę 'nierówne', że się tak wyrażę. Ale ostatnia - czyta się jednym tchem (dzięki Mariusz:) )
____________

RPG create worlds
  We create RPG
         - - -
  www.mythai.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
wybraniec_mistry
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 28
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 07 Maj, 2006 21:04 Odpowiedz z cytatem

miejmy nadzieje ze sie jakos z tego wydrapie, kolo czasu to moj ulubiony cykl ;(

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Joanna
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 10 Maj, 2006 12:05 Odpowiedz z cytatem

Czasami zdarza się tak, że ktoś kogo nigdy nie spotkałeś, staje się częścią twojego życia. Jordan towarzyszy mi już od 12 lat i pytam się, jak teraz mogę, tak po prostu, wyobrazić sobie życie bez niego. Nie wiem co będzie dalej, ale jednego jestem pewna - w dniu, w którym dowiedziałam się o chorobie Jordana moje Koło Czasu zatrzymało się. Pozostaje mi tylko nadzieja, że niedługo potoczy się dalej.

Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 11 Maj, 2006 8:22 Odpowiedz z cytatem

Ano...
Tyle dobrego, że na razie wciąż żyje.
Chociaż wygląda inaczej.

Wcześniej:


Teraz:

____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 17 Maj, 2006 13:20 Odpowiedz z cytatem

Chciałam tylko zaraportować, że Jordan wrócił już do domu po chemioterapii. Przewiózł go specjalny samolot przystosowany do transportu chorych.
Chyba powoli podnosi się na duchu. Zakochał się w motocyklach i chciałby, ku niezadowoleniu żony, już we wrześniu trochę pojeździć.
A więc walczy. Ja trzymam kciuki.
Tak przy okazji, zastanawiam się czy taka ciężka choroba nie zmieni go i nie wpłynie na niektóre wątki Koła Czasu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 17 Maj, 2006 13:23 Odpowiedz z cytatem

A czytałaś już 11 tom? Nasuwa mi sie coś na język/palce/klawiaturę Smile ale jeśli nie, to wolałbym nie pisać.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 17 Maj, 2006 13:44 Odpowiedz z cytatem

O mamo błagam. Tylko żadnych spoilerów. Bo nie przeżyję.
Narazie tylko molestuję cudowną firmę Zysk i spółka i Pana Jacka Pniewskiego, który ma mnie już chyba dość. Wyciągnęłam z nich tylko, że będzie wydana gdzieś we wrześniu.
Ale napisz chociaż czy ciekawa ta część, czy też nadal martwica akcji.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 17 Maj, 2006 13:49 Odpowiedz z cytatem

Ależ ja już napisałem! Jest świetna. 10 jeszcze była martwicowa.
Polecam stronę:
http://www.mythai.info/liter/opis04.htm#zwiast1

Nie ma tam strasznych spoilerów, ale jest dużo o tomie 11. Taki teaser Wink
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 17 Maj, 2006 14:08 Odpowiedz z cytatem

Wiedziałam, że się nie powstrzymam i przeczytam. No i po co było mi to wiedzieć ? Teraz będę się męczyć 5 miesięcy, aż łaskawcy z Zysku coś wreszcie wyprodukują.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
wybraniec_mistry
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 28
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 24 Maj, 2006 17:59 Odpowiedz z cytatem

zapowiada sie ciekawie ;D tylko trzeba byc cierpliwym

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Czerwiec, 2006 12:49 Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że Jordanowi trochę się poprawia, chociaż pewności co do poprawy nie będzie przed testami w klinice Mayo w lipcu.

Ponoć nawet coś tam już dłubie przy pisaniu, ale bardzo niewiele.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 26 Lipiec, 2006 7:53 Odpowiedz z cytatem

Narazie bez szampana
Moi Drodzy, wychodzi na to, że wszystkie ewentualne, dobre wieści okazały się tylko Chimerą. Chemia nie zadziałała. Mój organizm wciąż produkuje amyloidy. No, dobrze, byłem świadomy tego, że mam tylko 60% szans na dobry wynik. Okazuje się, że czasami nawet moje szczęście nie jest aż tak wielkie. Jasnym punktem jest to, że choroba już się nie rozwija. Nie było dalszych zniszczeń serca w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

No i to by było na tyle. Żadnych dobrych wieści.

"Koło Czasu obraca się, a wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda zmienia się w mit, który ginie w mrokach zapomnienia, gdy znowu nadciąga wiek, który go zrodził."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 08 Wrzesień, 2006 20:03 Odpowiedz z cytatem

W zasadzie niewiele się zmienia... Jordan próbuje trochę pisać, ale większość jego czasu nadal pochłania walka z chorobą; niestety na żadne cudowne uzdrowienie nadal się nie zanosi. Co miesiąc musi jechać do kliniki Mayo, gdzie przez kilka dni jest poddawany badaniom. Na jego oficjalnym blogu informacje  w jego imieniu przekazuje na razie jego kuzyn Wilson.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Buczo
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 93
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 12 Wrzesień, 2006 20:59 Odpowiedz z cytatem

Więc długo już nie pożyje... Sad No cóż... Życie nie jest wieczne i spokojne.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 19 Wrzesień, 2006 14:21 Odpowiedz z cytatem

Są troche lepsze wieści, obecne wyniki (z 15 września) wskazują na chwilowe powstrzymanie rozwoju choroby. Ostatni post Jordana na jego blogu jest też odpowiednio bardziej optymistyczny   Very Happy
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Buczo
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 93
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 19 Wrzesień, 2006 16:18 Odpowiedz z cytatem

Może wyzdrowieje...   Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 09 Listopad, 2006 13:22 Odpowiedz z cytatem

Może. Kolejne wieści z blogu Jordana są raczej uspokajające - zdrowy to on nie jest, daleko mu do tego, ale czuje się coraz lepiej i wyniki z kliniki Mayo też są coraz bardziej pozytywne. Nie musi już jeździć w te i we wte co parę dni, ma teraz umówione wizyty co 3 miesiące i co miesiąc jakieś domowe testy krwi.

Dosyć optymistycznie brzmią też zamierzenia autora - pisze, że chce jeszcze spróbować skoku ze spadochronu, chce kupię harleya i inne takie Smile

Ach, no tak, co jeszcze ma zamiar:

"Skończyć A Memory of Light, oczywiście, i zabrać się do historii Mata i Tuon, i niektórych innych, 5 do 10 lat po Ostatniej Bitwie.[...] I wybrać sie na ryby..."

No, to w każdym razie ryby mogą się już czuć zagrożone...
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
wybraniec_mistry
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 28
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 21 Listopad, 2006 15:36 Odpowiedz z cytatem

wie moze ktos kiedy bedzie w polsce kolejna czesc??

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.