Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Opowieści z narnii
Idź do strony   1, 2, 3, 4  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Marjorie P. Marianne
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 26 Lipiec, 2008 11:26 Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co jest lepsze. Czy HP czy Opowieści z Narnii, bo nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Czytałam wszystkie książki z obu serii (po kilka razy). Harry Potter mnie wciąga, to pewne. Kiedy jednak wracam do Opowieści z Narnii, przypominam sobie wszystko to co czytałam, to (może to śmieszne) wraca taka magia książki. Pragnę znaleźć się w świecie przedstawionym przez autora. Nie umiem tego tak do końca wytłumaczyć, ale może ktoś mnie zrozumie Smile Ale zgadzam się, że Opowieści z Narnii nie są tylko dla dzieci.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Geniusz
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 682
Postać   Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 26 Lipiec, 2008 12:25 Odpowiedz z cytatem

Tak naprawdę trudno porównywać Harrego Pottera z Narnią bo to są dwie kompletnie różne książki. Mi się akurat Harry Potter niezbyt podobał, a Opowieści z Narnii bardzo.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
mosss8
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 18
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 22 Marzec, 2009 12:22 Odpowiedz z cytatem

Czytałem to i to
Tolkien wygrywa, bo w tamto jest trochę nudne. Surprised  Surprised  Surprised
____________

wiem że nic nie wiem
[;


Ostatnio zmieniony przez mosss8 dnia Poniedziałek 23 Marzec, 2009 8:10, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 22 Marzec, 2009 12:27 Odpowiedz z cytatem

Hm... Opowieści z Narni to w zasadzie Nowy Testament przełożony na język fantastyczny. Tolkien też załamywał nad Narnią ręce, kiedy o tym rozmawiali z Lewisem. Ale nie można chyba powiedzieć, że książki są nudne, mojemu synowi się podobały Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
mosss8
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 18
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 22 Marzec, 2009 12:38 Odpowiedz z cytatem

Narnia jest nudna w porównaniu do książek Tolkiena.
Narnii przeczytałem z satysfakcją ale przy Tolkienie.

-Darkpotato
Ale przy Tolkienie, co?


wygasa
____________

wiem że nic nie wiem
[;

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
loQ
Wędrowiec


   Posty: 65
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 31 Lipiec, 2009 9:53 Odpowiedz z cytatem

mosss8 napisał:
Narnia jest nudna w porównaniu do książek Tolkiena.
Narnii przeczytałem z satysfakcją ale przy Tolkienie.

-Darkpotato
Ale przy Tolkienie, co?


wygasa


Cóż to za BLUŹNIERSTWO?!

Moim zdaniem, powtarzam - MOIM zdaniem jeśli chodzi o porównanie Tolkiena i Lewisa, to Narnia jest lepsza, bo Tolkien w swojej powieści "Władca Pierścieni" przynuuudza. Ale Hobbit mi się podobał. Smile

Choć narnia i tak jest najlepszą serią książek jakie kiedykolwiek wydano. Razz I to nie tylko dla mnie! JAk nie wierzycie zaglądnijcie tu:
Narnia w nas

A ja jeszcze raz przypominam, żę wszystko co tu napisałem to moje (czasami bardzo kontrowersyjne xD ) zdanie, którego nie wstydzę się bez zahamowań opublikować.
____________

[img=http://www.wowsignature.com/upload/sign-loQ.png]
[img=http://www.wowsignature.com/upload/ub-loQ.png]

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Firstina
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 31
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 02 Styczeń, 2011 20:41 Odpowiedz z cytatem

Mnie się podobają jego książki choć ostatnia część Opowieści z Narnii była trochę nudna

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 02 Styczeń, 2011 21:08 Odpowiedz z cytatem

Do mnie te opowieści nie przemawiały nigdy. Nie wiem czemu, ale wydawały mi się po prostu jakies nieprzyjemne. Ich atmosfera źle na mnie działała.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 02 Styczeń, 2011 21:46 Odpowiedz z cytatem

To i ja się dołączę: otóż to, co krytykom podoba się w Narnii najbardziej, czyli paralela do Nowego Testamentu, mnie trochę razi.

Widzicie, ja mam strasznie przyziemny i prostacki umysł. Na zajęciach z kulturoznawstwa zawsze mnie wzdymało, kiedy słuchałem o porównaniach sztuki 'elit' i 'mas'. Uważam, populistycznie, że dobra akcja i atrakcyjny pomysł to główny motor fabuły. Przekaz moralny/głębsza treść - są jak najbardziej wskazane, ale nie mogą być zbyt nachalne, nawet jeśli się z tym przekazem 'wewnętrznie' zgadzam.

No i tak to jakoś jest, że w Narnii odczuwam ten przekaz za mocno. Fabuła jest zbyt uproszczona, żeby stanowić coś poza tłem dla 'religijnego' przekazu. W młodości, kiedy jeszcze nie objawiało mi twarzy Jezusa za każdym ukazaniem Aslana, jakoś to szło. Ale teraz...

Chyba już by mnie tam szafa nie wpuściła...

Fajne efekty w filmie, swoją drogą Wink
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mavli
Wojownik


   Posty: 644
Chowaniec

100 Miedziaków
5 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 03 Styczeń, 2011 16:46 Odpowiedz z cytatem

Podoba mi się Narnia, ale na pewno wyżej stawiam Harrego Pottera w którym podoba mi się świat stworzony przez autorkę i to samo urzeka mnie w powieści Tolkiena, że te światy są tak dobrze dopracowane, a Narnia To fajna bajka  Razz   ale trochę mnie razi to samo co Ciebie Whitefire
____________

Obudziłem się z ziewnięciem. Jest świt, a nadal żyję.


Wszyscy ludzie to imitacje małp,
wszyscy bogowie to imitacje ludzi.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 31 Styczeń, 2011 23:58 Odpowiedz z cytatem

Narnia...? Jest zbyt... dziecinna Razz Nie no, świat fajny, fabuła extra ale styl pisania autora... jest kierowany wyraźnie do ludzi poniżej 13 roku życia. Co mnie niestety odepchneło od tego po jakimś czasie. Tak samo z Serią Niefortunnych Zdarzeń. Tego i tego mam całą sagę na półce ale i tego i tego nie przeczytałem wszystkiego bo styl po jakimś czasie zaczął mnie porządnie odrzucać.
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 01 Luty, 2011 17:32 Odpowiedz z cytatem

"Seria Niefortunnych Zdarzeń" nie przemówiła do mnie w ogóle, za to nieoczekiwanie zaowocowała tym,  że w moim własnym narzeczu zaczęłam ciąg pechowych wydarzeń (chodzą ci one seriami) nazywać "Lemony Snicket". Określenie krótkie i zarąbiste.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 05 Luty, 2011 8:00 Odpowiedz z cytatem

Po obejrzeniu 3 części Narni, stwierdzić muszę, że to najsłabsza z części. Może efekty 3D zrobiłyby większe wrażenie, ale oglądałem akurat bez nich. Czy mi się wydaje, czy teraz wszyscy probują przyciągnąć widza efektami 3D(które swoją drogą w większości przypadków i tak są słabe), a zapominają co to znaczy dobry film?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mavli
Wojownik


   Posty: 644
Chowaniec

100 Miedziaków
5 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 05 Luty, 2011 8:13 Odpowiedz z cytatem

Teraz filmy naprawdę są coraz gorzę, najbardziej nie lubię tych głupich komedii, które są bezsensowne.. nie wiem co niektórzy w nich widzą  Confused
____________

Obudziłem się z ziewnięciem. Jest świt, a nadal żyję.


Wszyscy ludzie to imitacje małp,
wszyscy bogowie to imitacje ludzi.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Sobota 05 Luty, 2011 9:09 Odpowiedz z cytatem

Problem z komediami jest teraz taki, że nie są śmieszne, tylko kretyńskie. Podobny kłopot mają współczesne kabarety. Patrząc na ich występy odnoszę wrażenie, że widzę pensjonariuszy wiadomych zakładów na gigancie... a jak tu się śmiać z czyjegoś kalectwa?
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 05 Luty, 2011 10:39 Odpowiedz z cytatem

wiesz Evivo zalezy wsumie które komedie, jak dla mnie niektóre ciągle trzymają poziom, np serial How I Met Your Mother (baaardzo gorąco polecam)czy np nowy A-team. Poazatym dobry dowcip można wyczuć w nieażtaknastawionychnakomedie filmach jak np nowy i genialy Sherlock Holmes Very Happy

Wulfgard, to też mnie strasznie przeraża, Avatar otworzył worek z którego wychodzi mnóstwo filmów w których o nic nie chodzi innego jak o efekty TriDi. Chociażby najnowyszy Potter którego byłem fanem, a ten film zanudził mnie straszniee...
POzatym efekty 3D są beznadziejneee!! Bolą od nich oczy i głowa i wgl masakra. Jedyny dobry film w 3D jaki pamiętam to Mali Agenci 3 RazzRazz
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Sobota 05 Luty, 2011 11:16 Odpowiedz z cytatem

Nowej A-Team jeszcze nie widziałam, wywracanie Sherlocka Holmesa flakami do góry nie podoba mi się wcale... ale może jestem po prostu za stara na taką interpretację.  Wg mnie remake'ów w ogóle nie powinno się robić, bo to tak, jak malowanie kopii Rubensa z innymi modelkami - ani to wartościowe, ani właściwe. Zaś Holmes był już obracany na tyle sposobów, że ostatecznie można wybaczyć to, co zrobili mu teraz, choć i tak jestem zdania, że Doyle się biedak w grobie obraca.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 05 Luty, 2011 22:11 Odpowiedz z cytatem

Evivo... czytałaś książki rozumiem? Bo w pon mam zamiar wreszcie którąś dorwać, film mnie strasznie zafascynował a z tego co słyszałem odzwierciedla sporą część charakteru oryginalnego bohatera.
Polecasz?

A z Narni to powiem że Wędrowiec do Świtu był moją ulubioną książką z serie (z 4 pierwszych przeczytanych Razz) i chciałem się nawet wybrać do kina, a już na pewno obejrzę. Ale bez dubbingu. Nie potrafie znieść dubbingu w filmach po zadziwiająco wysokim okrzyku "ZAAAA NAAAARNIEEEEE I ZZAAAA AAAASSLAAANAAAA!!" Piterka w 'Księciu Kaspianie"
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 06 Luty, 2011 8:38 Odpowiedz z cytatem

Darth, jasne, że czytałam, absolutnie wszystko, każde opowiadanie i wszystkie dłuższe nowele ("Studium w szkarłacie","Znak czterech", "Pies Baskerville'ów"), a ostatnio wykosztowałam się nawet na wydanie zbiorcze. Widziałam też większość ekranizacji, w tym radziecką (najwierniejsza) i angielsko-polską (najciekawsza).
Jeśli chcesz zacząć czytać, polecam na początek "Studium w szkarłacie", bo z niej się dowiesz, co doprowadziło do spotkania Holmesa i Watsona, a także, jacy są chrakterologicznie.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 06 Luty, 2011 15:14 Odpowiedz z cytatem

Rozumiem że te 'Studium w Szkarłacie' to 1 vol serii?

Tylko najgorsze jest to ze bd miał ciężko z wypożyczeniem tego Razz Bo jakoś w lipcu zgubiłem bibliotece miejskiej podręcznik do Neuroshimy i nie dość że muszę go odkupic to trochę kary się juz narobiło... Razz
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 3 z 4 Idź do strony   1, 2, 3, 4  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.