Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Droga Mleczna

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Muzyka i film
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 22 Sierpień, 2015 23:30 Odpowiedz z cytatem

Dorzuciłem filmik do kanału na Youtube. Kiedyś może zastąpię go dłuższym, na razie brak mi materiału Smile
Nie jest związany z fantastyką, ale zapraszam do obejrzenia - trwa raptem 27 sekund:


____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 23 Sierpień, 2015 6:41 Odpowiedz z cytatem

A wiesz, skąd się wzięła nazwa "Mleczna Droga"?
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 23 Sierpień, 2015 11:01 Odpowiedz z cytatem

To Twoje dzieło Whitefire? Sam nakręciłeś? Fajna muzyka  Heh A Mleczna Droga - od tego że biała? Very Happy Pojęcia nie mam... Wiem tylko, że świeci najjaśniej w okolicach gwiazdozbioru Strzelca - czyli mojego  Heh
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 23 Sierpień, 2015 20:14 Odpowiedz z cytatem

Greckie mity głoszą, że Mleczna Droga powstała, gdy Hera została nakłoniona podstępem przez Atenę, by nakarmiła piersią malutkiego Heraklesa. Chłopczyk ssał tak łapczywie, że gdy obolała Matka Bogów wreszcie oderwała go od swego biustu, wypluł część zbyt chciwie pochłoniętego mleka bogini na niebo. No i stąd...
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 23 Sierpień, 2015 22:27 Odpowiedz z cytatem

Moje moje. Ok. 5 godzin czasu rzeczywistego. Niestety nie miałem dotąd okazji znaleźć żadnego naprawdę ciemnego miejsca. Lato z krótką nocą też raczej nie sprzyja foceniu Drogi Mlecznej - chociaż pojedyncze zdjęcia dają sie lepiej podrasować (na time lapse nie mogę sobie poradzić z migotaniem).

Zdjęcie z Perseidów dorzucam tutaj:
http://www.mythai.info/galeria/views-16.htm

A propos mitów, to nie tylko Grecy mieli swoje na temat Drogi Mlecznej. Afrykańska bajka opowiada o dziewczynce, która sypnęła w niebo garścią popiołu, aby jej tata mógł znaleźć drogę do domu. Chińczycy uważali, że rozdziela ona dwoje kochanków (zdaje mi się, że pamiętam jakąś powieść fantasy, gdzie ten motyw był wykorzystany... chyba Tada Williamsa). Podejrzewam, że każda kultura miała swoje wyjaśnienia. Oprócz nas. Bo naukowcy zbyt wielu rzeczy jeszcze nie wiedzą. Kilka lat wstecz w USA przydarzył się energetyczny blackout... zrobiło się naprawdę ciemno... i niektórzy ludzie zaczęli się niepokoić, co to za dziwne światła na niebie wybłysły Very Happy

Kurczę, właśnie mi się przypomniała bajka o gwiazdce z czasów, kiedy byłem małym dzieckiem... Taka książeczka z obrazkami... Coś o zmęczonej gwiazdce, czy jakoś... hm... Strasznie mi się podobała, ale kompletnie zapomniałem o czym była, ale skleroza.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Muzyka i film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.