Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Imigranci

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 04 Wrzesień, 2015 20:00 Odpowiedz z cytatem

Pomyślałem, że zarzucę taki trudny temat. Mało fantastyczny. Ale jest to sprawa bardziej społeczna niż polityczna, więc jestem ciekaw, co macie do powiedzenia (polityki nie cierpię).

W perspektywie mamy coraz więcej uchodźców w Europie. Coraz więcej imigrantów. Do Polski nikt się nie pcha, ale Niemcy naciskają, jak mogą, żebyśmy przyjęli jak najwięcej. Na południu sceny coraz bardziej dantejskie. Przeciwników coraz więcej. Ksenofobia z jednej strony, Islam z drugiej.

Sam jestem nieco rozdarty. Co myślicie? Powinniśmy przyjmować? Powinna Europa? Na jakich warunkach? W jakich warunkach?
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Sobota 05 Wrzesień, 2015 5:46 Odpowiedz z cytatem

To nie jest temat trudny, tylko niebezpieczny. Wystarczy popatrzeć, co się dzieje - mamy do czynienia z regularna inwazją młodych, zdrowych i agresywnych mężczyzn na Europę. Zamiast walczyć o swój kraj, wolą wygodnie żyć na koszt innego. Kobiet i dzieci jest relatywnie mało, żadnych starców. Dostawszy się na miejsce wysuwają niekończące się żądania i uważają, że są u siebie, a miejscowi mają na nich pracować i ustępować im we wszystkim. Tragedią jest to, że elity rządzące ulegają jakiejś presji, która wzięła sie nie wiadomo skąd i za nic mają oczekiwania, a nawet bezpieczeństwo swych wyborców w tej sprawie - chwalebnym wyjątkiem jest Orban i premier Słowacji.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 05 Wrzesień, 2015 8:14 Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Evivą. Media bombardują nas obrazkami umierających dzieci i płaczących kobiet, a tak naprawdę to jest tam większość młodych byczków, którzy na Kos już powodują zamieszki. Rozwalają całą gospodarkę samą swoją obecnością. Osobiście powiem, że ja ich tutaj NIE CHCĘ. Niech się rząd weźmie za sprowadzanie do Polski Sybiraków albo Ukraińców, jak już chcą zbawiać świat. A nie ludzi o tak odmiennej kulturze i religii. Nie mam ochoty, aby jeden z tych roszczeniowych, młodych ludzi wysadził się w metrze albo w galerii handlowej w imię swoich chorych idei. Albo dlatego, że uznał że został potraktowany niesprawiedliwie. Przecież wśród tych ludzi SĄ dżichadyści. Jak nasz rząd ma zamiar ich wyłapać? Co my w ogóle wiemy, tak naprawdę, o ich kulturze i religii? Mieliśmy problem ze sprowadzeniem i zapewnieniem warunków 300 osobom z Dombasu, a teraz mamy brać 2000 ludzi z Afryki? Mówi się, że już 10000? I zapewniam, że Europa nam ich wciśnie. Ci ludzie będą mogli sprowadzić tutaj swoje rodziny. Łatwo przeliczyć ile to będzie razem. Kiedy byłam w Tunezji, Arabski kraj uważany za w miarę europejski, widziałam jak to tak naprawdę wygląda. Oni nie będą pracować, tylko wymagać i wysuwać roszczenia. Wiecie, że jałmużna jest jednym z praw przyznanych przez Mahometa? Chrześcijaństwo mówi, nastaw drugi policzek, a Islam wzywa do świętej wojny. To religia która nie ma poszanowania dla kobiet, naszej kultury i religii. Nie chcę, aby moje dzieci były zagrożone przez takich ludzi.
Polska stara się być solidarna w stosunku do Europy, to trzeba przyznać, nawet jak mnie się nikt o zdanie nie zapyta. Ale czy Europa jest solidarna wobec nas? A cóż się działo, gdy wprowadzano embarga na żywność z Rosji, kto walczył o naszą sprawę? Francja? która załatwiła sobie eksport po swojemu i miała głęboko gdzieś polskiego rolnika? A co było z gazociągiem? Ja się pytam, co MY jesteśmy winni Europie? Nic.
Mówię Wam, oni się do nas sprowadzą, założą swoje dzielnice w miastach i już następne pokolenie będzie, jak we Francji, wychodzić na zamieszki, palić auta i demolować sklepy. Nie jesteśmy w stanie zapewnić socjalnego bezpieczeństwa polskim obywatelom, samotnym matkom, emerytom, chorym w szpitalach. Przecież Ci ludzie będą wymagać specjalnych warunków. Niby dlaczego mają na to iść moje podatki? Nienawidzę PIS, ale przysięgam że jeśli oni mi, jako prawdziwi nacjonaliści, obiecają, że będą się zachowywać jak Orban, to będę na nich głosować.

PS. Ja się nie czuję rozdarta, ja się martwię o moją córeczkę, która kiedyś może zostać zgwałcona przez takiego islamistę, bo on uzna, że w imię jego religii tak mu się należy. A mojego synusia ktoś zastrzeli, bo nie będzie umiał wyrecytować wersetów z Koranu...
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 06 Wrzesień, 2015 11:34 Odpowiedz z cytatem

Ale dlaczego oni wszyscy nie idą do swoich sąsiadów do Arabii Saudyjskiej do krajów gdzie mają taką samą religię ? Tylko ryzykując życiem prą do krajów całkowicie im obcym zwłaszcza teraz na jesień i nadchodzącą zimę której nie znają . Nigdzie nikt nie zadaje tego pytania czemu Liga Arabska nic nie robi ?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 07 Wrzesień, 2015 6:17 Odpowiedz z cytatem

Kero, tam musieliby pracować, nikt by im nie dał za frajer mieszkań i kasy, a za kradzież od razu upitolonoby sprawcy rękę, bo takie mają prawo.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 07 Wrzesień, 2015 17:34 Odpowiedz z cytatem

No tak i wszystko jasne .

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 09 Wrzesień, 2015 8:35 Odpowiedz z cytatem

Niby jasne, ale niestety nie dla wszystkich. Europejscy przywódcy starają się być tak przerażająco tolerancyjni, że zgadzają się na wszystko i co gorsza, zmuszają do tego inne kraje. Zresztą nasi tak samo. Wiem, że zmuszają ich do tego międzynarodowe traktaty, ale litości... Już 12000? Proszę taki mały filmik do oglądnięcia:

http://demotywatory.pl/4545464/To-juz-sie-dzieje

Tak mi się teraz skojarzyło, że Europa podczas Wypraw Krzyżowych jechała do muzułmanów i wybijała ich w pień, w imię wiary. Teraz nasza cywilizacja poszła do przodu, oni idą do nas, a my ich przyjmujemy prawie bezwarunkowo. A moja babcie bała się, że zaleje nas "żółta" rasa  Laughing To by ją przeraziło jeszcze bardziej. Nasze europejskie wartości, stały się naszą pułapką. Marne pocieszenie jest takie, że Polakom jeszcze bardzo daleko do europejskiej tolerancji. U nas pewnie nie byłoby tak łatwo...
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Środa 09 Wrzesień, 2015 9:21 Odpowiedz z cytatem

Ale do nas nie chcą przyjechać bo za trudny język i za małe zasiłki itd.   Laughing

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 10 Wrzesień, 2015 15:27 Odpowiedz z cytatem

I w tym cała nadzieja - że Polska się im nie podoba, chcą do Niemiec lub do Anglii. Raz przydała się na coś nasza polska bida.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 10 Wrzesień, 2015 16:10 Odpowiedz z cytatem

Doprawdy, Evivo, tchniesz optymizmem  Laughing
Ja myślę, że oprócz wzmiankowanej bidy i warunków, my, jako Polacy, jesteśmy uznawani za mocno skatolicyzowany kraj. Do tego jeszcze ksenofobiczny i nietolerancyjny. Wyobrażacie sobie budowę u nas meczetu? Po tym co się ostatnio dzieje? Z wciąż żywą pamięcią o Papieżu Polaku i armią wyznawców ks. Rydzyka? Myślę, że muzułmanie wiedzą, że akurat u nas łatwo by im nie było korzenić swą wiarę.
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 10 Wrzesień, 2015 18:07 Odpowiedz z cytatem

Co im nie będzie przeszkadzało próbować.

Ja to widzę tak, że w Polsce chyba mało osób protestowałoby przeciwko pomocy potrzebującym. Tyle że to nie jest ani pomoc, tylko odgórny przydział, ani nie wygląda na to, że chodzi o potrzebujących.

Moim zdaniem powinno się udzielić tymczasowego azylu wszystkim potrzebującym, pod warunkiem że zgodzą się na pracę w zamian za wyżywienie, dach nad głową i podstawową opiekę lekarską. A jak nie to z powrotem. Od razu odsiałoby się potrzebujących od pasożytów.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Piątek 11 Wrzesień, 2015 20:02 Odpowiedz z cytatem

Lady Dragon,
meczety u nas stoją od dawna i to niejeden. A kolejny otwarto niedawno w Warszawie, na Ochocie. Co prawda nie wiem, jak tam się modlą, skoro został obrzucony świńskimi łbami, ale stać stoi.

Whitefire
pomysł dobry, tylko że pracy brakuje nawet dla Polaków, ja już prawie rok szukam i końca nie widać. Poza tym już widzę, jak oni rwą się do roboty...
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
ewa
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 8
Chowaniec

33 Miedziaków
26 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 02 Październik, 2015 10:29 Odpowiedz z cytatem

Od dość dawna mieszka w Polsce spora grupa Wietnamczyków, spotykałam też Chińczyków. I co? Fajni pracowici ludzie, szybko przystosowali się do naszych warunków, mój znajomy Chińczyk znakomicie mówi po polsku (jak na Chińczyka). Nikt nie ma do nich cienia pretensji o cokolwiek. Widać różnicę z Arabami? Widać od razu. My Polacy nie jesteśmy ksenofobami, tylko nie lubimy być gwałceni, zabijani czy okradani z naszych pieniędzy ( w formie tzw zasiłków, wyższych niż niejedna pensja Polaka).
____________

Ewa

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Piątek 02 Październik, 2015 11:41 Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak, Ewo. "Skośni" są na ogół w Polsce szanowani. Czasem się z nich żartuje, ale życzliwie, a czemu? Nie wyciągają łapy po zasiłek, są kulturalni, grzeczni, nie robią zamieszania i z góry od początku nastawieni byli na PRACĘ, której sami szukają. Różnicę widać jak na widelcu.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.