Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Religia
Idź do strony   1, 2, 3, 4 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 18 Kwiecień, 2012 16:56 Odpowiedz z cytatem

Oj, chyba wywołałem małą burzę...

A nie sądzicie, że to faktycznie mógł być tylko wypadek? I że zdradzamy objawy paranoi grzebiąc we wraku i szukając na siłę winnych, dodatkowo napędzając chorych argumentów wyborczych jeszcze bardziej choremu człowiekowi?

Bio, może i brzoza nie jest najtwardszym drzewem, ale 44 cm obwodu to solidny słup (wiem co mówię, studiuję ścinanie drzew Very Happy ). I może faktycznie samolot był zbudowany podobnie jak polskie drogi, co skończyć się mogło tylko w jeden sposób?

Moim zdaniem szukanie winnych to nie jest wyjście z sytuacji. Póki Polacy nie dojrzeją do życia w społeczeństwie, póty w Polsce lepiej nie będzie, a czy rządzi akurat ten czy inny dorobkiewicz - bez różnicy.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Środa 18 Kwiecień, 2012 19:39 Odpowiedz z cytatem

Hehe, żeby to była prawda, musiałby to być nie Tupolew a kukuruznik z płótna i dykty...
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 20 Kwiecień, 2012 13:17 Odpowiedz z cytatem

Nie znam się na samolotach, więc się nie wypowiadam. Nie zmienia to faktu, że moim zdaniem, Polacy jako naród mają zdecydowanie zbyt dużą tendencję do martyrologizacji i wyczuwania teorii spiskowych. Poza tym, nawet jeśli to faktycznie Rosjanie mają być winni całemu zajściu, to co z tym niby zrobimy? Pogrozimy im pięścią? Jakoś tego nie widzę.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Piątek 20 Kwiecień, 2012 15:52 Odpowiedz z cytatem

No i na tym polega nasz problem. Nic nie możemy zrobić, bo silniejszy zawsze wywinie się od odpowiedzialności. Ale czy tak być powinno?
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 20 Kwiecień, 2012 19:12 Odpowiedz z cytatem

Jakoś tak... też trudno mi się oprzeć wrażeniu, że szukamy nieistniejących zamachowców. W pewnym sensie, gdyby taka teoria nigdzie się nie pojawiła, byłbym zdziwiony... ale wg mnie jest to teoria naciagana i bez sensu. Brzoza? Przy tej prędkości spokojnie można roztrzaskać się nawet o mniejsze rzeczy, a do tego dochodzą jeszcze równie duże siły z przeciążeń - nie znam się na skrzydłach ale znam się na żaglach i nie wątpię że jeśli skrzydło złapie powietrze pod złym kątem to samo w sobie jest jak utrzymanie wielu ton i raczej dużo więcej mu do połamania nie trzeba. Zresztą, samochody owinięte wokół małych drzewek - wciąż stojących - czasem widujemy... Gdyby brzoza się nie połamała, to ok... byłoby dziwne... No ale nawet diamenty się jakoś szlifuje, nie?

Z drugiej strony, mnie też denerwuje - od początku - fakt że to rosyjska strona dominuje w prowadzeniu śledztwa, a materiały dowodowe są nam 'udostępniane' kiedy łaska pańska dojrzeje. Jakoś wątpię, żebyśmy fikali w jakikolwiek sposób, gdyby role się odwróciły. To nasze śledztwo byłoby wtedy drugoplanowe.

Jeśli coś ukrywają, to raczej nie zamach, a jakieś błędy.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Sobota 21 Kwiecień, 2012 7:08 Odpowiedz z cytatem

Nawet gdyby nic nie ukrywali, i tak sprawa jest denerwująca, bo jak oni nas traktują? Widać, ze nie potrafią odżałować rozproszkowania ZSRR i wciąż zachowują się, jakby dalej istniało.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 21 Kwiecień, 2012 11:22 Odpowiedz z cytatem

No cóż, już taka natura naszych braci zza Buga. Nic nie załatwiają normalnie, a wszystko po znajomości i za plecami. Pozostaje się cieszyć, że jesteśmy od nich (w miarę) niezależni, a co do śledztwa - pewnie White ma rację, raczej niedopatrzenia niż zamachowcy. To nie "Pozdrowienia z Rosji" Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eudan
Wędrowiec
MROCZNY ELF


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 176
Postać   Chowaniec

220 Miedziaków
218 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 21 Czerwiec, 2012 17:52 Odpowiedz z cytatem

Ja jestem katolikiem.
____________

Każdy ma swój własny świat, świat umysłu...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 21 Czerwiec, 2012 18:02 Odpowiedz z cytatem

Eudan napisał:
Ja jestem katolikiem.


Ja też. Co w tym takiego dziwnego/strasznego/wstydliwego?
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eudan
Wędrowiec
MROCZNY ELF


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 176
Postać   Chowaniec

220 Miedziaków
218 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 22 Czerwiec, 2012 5:13 Odpowiedz z cytatem

Nic.
____________

Każdy ma swój własny świat, świat umysłu...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Tallis Keeton
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 108
Chowaniec

312 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 24 Czerwiec, 2012 1:37 Odpowiedz z cytatem

Mi się nie wydaje, żeby to był zamach. Bo po pierwsze zapytajmy o to, o co zawsze należy pytać przy przestępstwach - qui bono - czyja korzyść? Rządu Rosjan? A po co? Czym tak strasznie zagrażała ta ekipa interesom Rosji? rozśmieszeniem świata, ośmieszeniem się, nabzdyczeniem się?
Czy, aby na pewno braliby sobie na łeb taki problem, jak katastrofa, śledztwo, tajne służby itp, w sytuacji, gdy mają na kaukaskich granicach kipisz z terrorystami i separatystami, a innych granicach z Chinczykami, a w środku z mafią i z sektami? Ee? Laughing A poza tym mają sztamę z tymi co rządzą Usmanią, więc jakaś Polska może im skoczyć.  
A co do drzewka - samoloty rozbijały się po zmieleniu w śmigle ptaka. A przecież śmigło powinno go zmielić i pracować dalej, bo jest z metalu a ptak z ciała i piórek. No i nawet ja wiem, że w przypadku zderzenia to nie wielkość czy grubość przeszkody ma decydującą rolę ale prędkość i siła zderzenia.
poz Smile
tal
____________

pracka:
http://silesian.academia.edu/MagdalenaKroczak
fanfiki:
http://www.fanfiction.net/u/242280/Tallis_Keeton

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 06 Październik, 2012 15:47 Odpowiedz z cytatem

Eudan, myślę, że masz rację. Ten wątek jest o religii, nie o wypadkach samolotowych.

Ja jestem empirykiem - nie zobaczę to nie uwierzę. Wiem, że to się wyklucza z wiarą w Boga, ale nikt nie udowodnił jeszcze, że go nie ma. Toteż nie wykluczam, że kiedyś zostanę katolikiem Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Sobota 06 Październik, 2012 20:16 Odpowiedz z cytatem

Ha, też prawda Smile Ja jestem katolikiem. Dla mnie największym problemem są lekcje religii w szkołach. Księża którzy dyktują notatki, których potem nikt nie czyta, uczniowie, którzy chodzą na lekcje i do kościoła dla ocen, albo bo ich rodzina przymusza. Straszne  Wall  Mam kolegę który jest niewierzący, i... jest to chyba jedyna osoba, z którą można poważnie podyskutować. Kiedyś myślałem że z księdzem też, dopóki nie próbował mi wmówić Bóg ulepił człowieka z gliny Wall ( na marginesie: teoria o ewolucji wcale nie stoi w opozycji do nauk Biblii ). Wracając - lepsi ateiści niż ,,wierzący na niby". A kościół lekcjami w szkołach wcale sobie nie pomaga  Smile
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Nano
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 24
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 07 Październik, 2012 10:38 Odpowiedz z cytatem

Człowiek z gliny to chyba indianie w to wierzyli, wziął Manitou glinę, ulepił, powstał człowiek. W każdym razie czytałem kiedyś taką historię, to był jakby mit indiański o stworzeniu. U katolików to raczej z prochu. Co do religii w szkołach się zgodzę, to jest bzdura, księża na siłę nas "uszczęśliwiają" godzinami nudy, wszyscy mają to gdzieś, a potem zdziwienie, że nikt ich nie lubi. Chodzę na to wszystko ale tak jakoś z rozpędu i coraz bardziej mam dosyć. To znaczy nie Boga, tylko księży.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Tallis Keeton
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 108
Chowaniec

312 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 15 Październik, 2012 21:15 Odpowiedz z cytatem

Myslę, że do pewnego etapu ewolucji ludzki umysł zawsze będzie potrzebował jakiejś Wielkiej Organizującej Wszystko Idei Osobowego Nadbytu. Ale im bardziej będziemy się rozwijali (o ile będziemy, a nie wytłuczemy się w imię różnic w wyobrażeniach na temat tegoż bytu), to mniej go będziemy potrzebowali. Dopiero cywilizacja która będzie go potrzeebowała mało albo wcale będzie w stanie stac sie cywilizacją rozwoju tak dużego aby wyskoczyc z planety w stronę cywilizacji galaktycznej. Dopiero gdy sie z tych podziałów religijnych wyzwolimy (być może przechodząc etap ateizmu albo etap jednej globalnej religii albo oba), dopiero wówczas będziemy się poczuwali do współodpowiedzialności za planetę albo raczej traktowali się wzajemnie na tyle równościowo i dobrze jakbyśmy nie byli obcymi tylko sąsiadami z jednego podwórka. Nasza świadomość już przed odrzuceniem Wielkiej Idei, ogarnie wszystkich w ludzkości jako jedną rodzinę, bez spostrzegania drobnych różnic etniczno-religijno-ideowych. Rozwój ponad poszczególną religię w stronę jakiejś uniwersalnej a w końcu w stronę jej odrzucenia - nie jako zaprzeczenia, ale po prostu nie potrzebowania jej, sprawi że wyjdziemy wreszcie poza planetę. A cała planeta będzie naszym domem. Cała ludzkość będzie czescią naszej tożsamości a nie tylko jedna nacja czy religia. Aby wzbić się wyżej nie możemy mieć panów planujących nam jakie grzechy istnieją albo nie istnieją i jak bardzo mamy nieznosić kolegi o podobnej np ciemnej karnacji, podobnym języku, podobnej muzycy, podobnej religii (abrahamicznej), podobnych osiągnieciach kulturowych, i podobnych okrucienstwach kulturowych. Różnię się od kolegi tylko nazwą, a język, muzyka, tradycje, nawet święte księgi mam podobne. I mimo tego jestem w stanie go zadźgać z byle powodu albo na rozkaz wodza. Dopiero jak odrzucimy paradygmaty kulturowe i etyczne tych których opisuje - pewnie wiecie o kim mowa? - dopiero staniemy u progu cywilizacji planetarnej, cywilizacji życia jakości życia, cywilizacji której głównym sensem jest rozwój i eksploracja kosmosu, a nie zabijanie się za swiete księgi i imiona bogów.
poz Smile
tal
____________

pracka:
http://silesian.academia.edu/MagdalenaKroczak
fanfiki:
http://www.fanfiction.net/u/242280/Tallis_Keeton

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 15 Październik, 2012 21:35 Odpowiedz z cytatem

Tallis, obawiam się, że to czy będziemy mieli umysły zaprzątnięte świętymi księgami, czy pieniędzmi albo gwiazdami nie odmieni ludzkiej natury. A ta jest taka, że kiedy coś nas wkurzy, mamy ochotę zabijać. Jestem pewien że znaczący procent ludzi jest w stanie się do tego bardzo łatwo posunąć. Własciwie - 100%. To że tego nie robią to tylko kwestia hamulców społecznych, a te nie mają za wiele wspólnego z gwiazdami - jeśli już, to z religiami właśnie. I obawiam się, że jeśli tak sobie odrzucimy to, co poprzednie pokolenia wypracowały i uznały za wzorce moralne, to tych hamulców tylko ubędzie. Zobacz, ci co ustanawiają prawa są najlepszym przykładem. Nikt nie wątpi, że politycy to świnie, a jednak proszę, każdy z nich w świetle mediów postępuje niby mąż stanu. A dlaczego? Bo są na świeczniku społeczeństwa. Wszyscy patrzą na ręce... i hamulce działają.

A co, jeśli wszyscy zaczną to mieć w d...? Ano zaczniemy od przyzwolenia na marychę... potem coraz więcej przywilejów z okazji bycia innym... potem dojdziemy do wniosku, że właściwie to idea własności jest takim debi***zmem więc nie ma co karać złodziei... Potem stwierdzimy że najważniejsze jest piękne i silne, więc słabych i starych trzeba by, ten tego...

Inna rzecz, że to co w nas budzi największe emocje to sprawy którymi żyjemy na co dzień. Pieniądze. Praca. Rodzina. Dla niektórych wiara, dla biednych jedzenie. A gwiazdy?  O-ho-ho, wątpię, żeby kiedykolwiek nastały takie czasy, że całe społeczności na co dzień będą żyły myślami o gwiazdach. Więc raczej faktycznie nikt się o nie zabijał nie będzie.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 16 Październik, 2012 6:47 Odpowiedz z cytatem

Są tacy, którzy w religiach upatrują wszelkie zło. Nie widzą jednak, ze to właśnie religie wydały pierwsze kodeksy moralne, normujące stosunki międzyludzkie. Te kodeksy nie są przecież logiczne  - logiką przyrody jest prawo silniejszego i dopiero kapłani zmienili to podejście do spraw.
Pogarda dla starożytnego ustawodawstwa też jest bezpodstawna. Nawet kodeks Hamurabbiego miał więcej sensu, niż się wydaje - oko za oko, ząb za ząb. Czyli co? Czyli jak ktoś dopuści się jakiegoś brutalnego czynu wobec Ciebie lub przyczyni Ci szkody, wolno Ci odebrać ten "dług" tylko do wysokości uszczerbku! Wcześniej, gdy ktoś Ci złamał rękę, miałeś prawo zwołać swoich i wyrżnąć tamtemu rodzinę lub spalić dom. Hamurabbi zakazał takich praktyk, tak więc jego kodeks to był szalony postęp.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Tallis Keeton
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 108
Chowaniec

312 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 16 Październik, 2012 14:38 Odpowiedz z cytatem

Nie zrozumieliśmy się. Ja nie chce żebyśmy odrzucili religie od razu ani nie twierdze że nie sa źródłem etyki. Są źródłem etyki. Chociaż ktoś tam powiedział ciekawą rzecz - "religia jest naszą kolebką, cudownie, tylko nie da się całe życie siedzieć w kolebce". Etycznie to jest nasza kolebka ale będzie trzeba z niej wyjść kiedyś. Ja tylko uważam, że w miarę naszego rozwoju tłuczenie się o religie będzie miec coraz mniej sensu i zwolenników. A w końcu same religie przestaną być bardzo potrzebne. Do życia, tak ogólnie. I, że na tym między innymi będą polegać skutki rozwoju. Oczywiście religie robią co mogą żeby rozwój powstrzymywać, bo chyba wiedzą że tego rozwoju nie przetrwają. Very Happy Przynajmniej te które działają w oparciu o strach i przemoc, albowiem ludzie coraz rzadziej będą działać w oparciu o nie, a bardziej zgodnie z rozumem albo zgodnie z pozytywnymi uczuciami do innych. Wiec to co sie opiera na strachu i przemocy, co wykorzystuje niedouctwo i prymitywność niektórych grup to powoli zniknie. Wszystkie systemy opresyjne oparte na strachu i agresji powoli sie rozwieją bo ludzie coraz mniej bedą reagować strachem.
Mnie np religia poszczególna jest mało do życia potrzeba. Ogólnie uznaję to fajne powiedzenie "Wszystko jest religią ale religia nie jest wszystkim". I tego sie trzymam prywatnie Smile Można też dodac takie powiedzenie że "całe życie jest po prostu przeżyciem duchowym".
Mówicie że ludzia natura, drapieżnika który lubi zabijac sie nie zmienia. Wg mnie zmieniamy sie choć tego na codzien nie widać. Nie wszystkie kraje zmieniają się spolecznie równie szybko. Tylko w małej ilości krajów homoś, ateista, czy transpłciowy, mogą pokazywac sie publicznie i startowac do urzedów i nie byc pobitymi, ani wtrąconymi do ciezkiego wiezienia albo zesłanym na roboty. Albo zabitym. ale te kraje są. 100 lat temu mogłeś stracić pracę, karierę albo dostać odsiadkę za bycie ateistą, 200 lat temu byles egzorcyzmowany i wtrącany do ciemnicy, 3 lat temu spalili by cie na stosie. Zmieniamy się jak najbardziej. nie kazdy region swiata zmienia sie szybko, są ogromne obszary gdzie wszelka obcość i inność jest czymś czego sie trzeba bać, a wiadomo że jak człowiek sie czegoś boi to najbardziej ma ochote to zabić. Strach trzeba w ludziach wykorzeniać. A wlasnie strachy zaszczepiane są przez religie, strach przed władzą, strach przed obcymi, strach przed innymi, przed niezrozumiałymi. Edukacja i demokracja i prawa człowieka zrobiłyt wiele dla oduczenia nas strachu i instynktu pt nie rozumiem = boje sie = skoro sie boje to pewnie złe = jak złe to najlepiej zabić. Problem zabijamy i problemu nie ma. ale boimy sie nadal. Niestety jest wielu chętnych na wzmaganie strachu, bo polityka, religia i przestępczość żyją z naszego strachu. Z podsycania instynktów. Aczkolwiek widać że demokracja, edukacja i prawa człowieka jak tez rozwój techniki sprawiły że
jest coraz mniej spraw na które reagujemy instynktownie, drapieżniczo, strachliwie. Coraz wiecej nowości potrafimy ocenić na spokojnie, i rozumowo, chłodno a nie tylko widze coś nie znam uciekam, albo zabijam. Smile
To sprawia że mogę powiedzieć że jednak rozwijamy się - rozwój spoleczny i techniczny i praw człowieka sprawia że nasza umysłowość sie poprawia, jesteśmy bardziej działający rozumowo a mniej instynktownie. Coraz lepiej jest z tą reakcją na nowe. A to oznacza że coraz prędzej będziemy sie rozwijali, bo coraz łatwiej nam przyjmować to co nowe i nie uciekac albo nie niszczyc tego.  
poz Smile
tal
____________

pracka:
http://silesian.academia.edu/MagdalenaKroczak
fanfiki:
http://www.fanfiction.net/u/242280/Tallis_Keeton

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 16 Październik, 2012 14:59 Odpowiedz z cytatem

Tallis, coś tu jest nie tak. To o czym Ty mówisz, to nie ludzie się zmieniają - to zmieniają się normy kulturowe. Normy kulturowe, etyczne... ale nie ludzie. Ludzie od swego powstania wcale tak bardzo się nie zmienili - normy kulturowe próbują to ukrywać ( całe szczęście ) ale to nieprawda.

Pomijając twoją i Whitefire'ową dyskusję o zmianach, do której niniejszym się włączam, to o czym Ty mówisz to piękna wizja. Ale ciężka do zrealizowania. Zresztą to o czym opowiadasz jawi mi się niczym jakieś imperium. Mówisz o demokracji i w ogóle... ale demokracja jest przecież źródłem konfliktów. Podporządkowana jest wyższej, słusznej idei, i jest dobra, ale jest źródłem konfliktów. Coś jeszcze do strachu: strach trzeba umieć przezwyciężyć, żeby nami nie zawładnął. A nie wykorzeniać. Emocje są niezwykle cenną rzeczą nawet jeśli są negatywne, i nie można ich człowiekowi zabrać. Zaś strach nie zawsze jest zły.

Twoja wizja społeczeństwa jest wspaniała, ale... ja nie chciałbym żyć w takim społeczeństwie. Bo to jest niemożliwe - tak ludzie się nie zachowują, jeśli nie są zmuszani.

Co do religii - człowiek jest istotą religijną, i ma albo Boga, albo bożków. Od tego się nie ucieknie, dla niektórych stety, dla niektórych niestety.
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Nano
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 24
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 25 Październik, 2012 11:11 Odpowiedz z cytatem

Ja mam wrażenie że ty Tallis jesteś przekonana, że ludzie byli prymitywni, a teraz zaczynają odrzucać zabobony i spływa na nich światłość, wiedzą że homoseksualiści są cacy, transwestyci są cacy, a ateizm jest dobry bo poparty naukowymi dowodami. Ale ja się zgodzę z Diego że ludzie są tacy sami jacy byli. Zarówno chrześcijanie, jak i inni mają w sobie dużo złych ciągot. Ateistyczne tak naprawdę są zwierzęta i jeśli świat miałby istnieć bez religii, to rządziłaby w nim wyłącznie pięść i kult piękna oraz sławy. I w ateistycznym świecie tak się dzieje. A ludzie którzy nie będą się bali niczego, jak byś chciała, nie będą też mieli moralności, zniszczą się sami.
Tobie się po prostu wydaje że ludzie są dobrzy z natury. A to znaczy że się słabo na ludziach znasz.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 40 z 42 Idź do strony   1, 2, 3, 4 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.