Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Właśnie obejrzałem...
Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Muzyka i film
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 02 Grudzień, 2011 8:20 Odpowiedz z cytatem

Po przeczytaniu "Christine" Stephena Kinga postanowiłem zobaczyć jak zekranizowali tą powieść grozy.
Ocena 3/10, czyli można powiedzieć, że kiepsko, że bardzo się zawiodłem.
Mógłbym powiedzieć,że jedno znajgorszych przełożeń książki do świata filmu jednak po tym, obejrzałem nową odsłonę "Conana Barbarzyńcy".
TRAGEDIA!!! ocena max 0,5/10. Wytrawałem jakies pół godziny filmu, potem do końca przewijałem gdyż inaczej bym nie dał rady tego obejrzeć. Kiedy kumpel, który był na tym w kinie (oczywiście zrobili 3D) i powiedział, że lipa, myślałem, że film będzie słaby. Jednak myliłem się, dla mnie to co najmniej porażka roku, polegli na każdym kroku obsada, gra, charakteryzacja, styl hollywood itd. Nieraz mimo, że film mi się nie podoba to ma dobrą scieżkę dźwiękową, niestety temu także nie podołali.

Po krótkiej wypowiedzi  Laughing  Szczerze nie polecam filmu, lepiej obejrzyjcie sobie poraz X z rzędu starą wersję "Conana Barbarzyńcy" z Arnoldem w roli głównej.

Z filmów które oglądałem mogę polecić "Genezę planety małp". Jakkolwiek za samą serią "Planety małp" nie przepadam, tak ta część do mnie trafiła. Sami się przekonajcie, myślę, że czas poświęcony na obejrzenie tego filmu nie będzie czasem zmarnowanym. Heh

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Styczeń, 2012 11:52 Odpowiedz z cytatem

Właśnie obejrzałam – 'Czarnego Łabędzia'. Wiem, że trochę po premierze i pewnie większość już oglądała, ale ja dopiero teraz byłam gotowa  Heh  Generalnie już sama tematyka trochę mnie odrzucała, bo nie jestem z pewnością osobą pasjonującą się baletem ani też fanką Natalie Portman. Nie mniej, po usłyszeniu kilku zupełnie odmiennych recenzji z tego filmu, postanowiłam sama przekonać się czy warto. I jak dla mnie – warto. Naprawdę warto! Ponieważ jest to jeden z tych filmów, które pomimo moich zupełnie innych zainteresowań, z jakiegoś powodu, bardzo zapadają w pamięć i dają do myślenia.

Film opowiada o przygotowaniach baletowej grupy teatralnej do sztuki Jezioro Łabędzie. Primabalerina ma zatańczyć rolę zarówno Białego, jak i Czarnego Łabędzia. Główna bohaterka – Nina – jest doskonałym Białym Łabędziem. Jednak czy będzie w stanie wydobyć z siebie mroczną stronę duszy, aby doskonale oddać naturę złego Czarnego Łabędzia?

Film, mimo niewinnego początku, jest przesycony dusznym erotyzmem, czasem w dość odrzucającej formie. Pragnienie doskonałego odegrania obu ról przeradza się w obsesje i obłęd. Obsesja powoli zaciera różnice między rzeczywistością, a fantazją. Sami zaczynamy się zastanawiać co jest prawdą, a co złudzeniami Niny. Film ma niesamowity, psychodeliczny nastrój, wspaniała praca kamery, krążąca wokół tańczących, albo umieszczona za plecami bohaterki pogłębia poczucie zagrożenia.
Film zakwalifikowany jest jako Thiller psychologiczny, chociaż ja nie do końca tak bym go nazwała. Tak naprawdę, to nie wiem jak można ten film zakwalifikować. Są momenty które jeżą włosy na ciele, zapadające w pamięć sceny przemiany, szalone wizje i obłęd. W nocy spać po tym filmie nie mogłam, a jak już spałam to sniły mi się jakieś koszmary. Prawdziwa psychodelia  Very Happy

Tak więc, naprawdę warto poświęcić te 108 minut, aby samemu zobaczyć i ocenić ten niezwykły film.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Tallis Keeton
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 108
Chowaniec

312 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 12 Wrzesień, 2012 19:15 Odpowiedz z cytatem

Zakupiony na dvd film Głębia Jamesa Camerona z 89 roku. Lubiłam też film wcześniej, jak widziałam go ze 3 razy w tv. I co sie okazało? Nie wiem kto pewnie reżyser wyciął najwazniejszą scenę mad3 Weep Mad przez co połowa sensu filmu poszła na piwo! Beznadzieja. To tak jakby sfilmować Władcę Pierścieni wycinając scenę w Orodruinie.  
poz Smile
tal
____________

pracka:
http://silesian.academia.edu/MagdalenaKroczak
fanfiki:
http://www.fanfiction.net/u/242280/Tallis_Keeton

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Tallis Keeton
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 108
Chowaniec

312 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 14 Wrzesień, 2012 23:58 Odpowiedz z cytatem

Widziałam te sławetne Hunger Games. Nawet pomysł aby w panstwie totalitarnym w przyszłości głównymi bohaterami uczynić nastoletnich gladiatorów jest ciekawy. Zwykle w anty-utopiach dominują dorośli bohaterowie. Ale wszystko to jakies powierzchowne było. Equilibrium albo Farrenhait 451 wydają mi się jednak bardziej skomplikowanymi filmami.
Ciekawiło mnie też jak Katniss dba o łuk, że go zostawia pod korzeniem albo w dziupli. Przecież taki sprzęt szybko by się zniszczył? Z tego co wiem o drewnianych łukach, to nie powinno się ich zostawiać na wilgotnym poszyciu lasu. Przynajmniej bez jakiegoś pokrowca np skórzanego. Potem ma łuk z jakiegoś tworzywa - a może z metalu? Ale tej jej domowy jest drewniany.
poz Smile
tal
____________

pracka:
http://silesian.academia.edu/MagdalenaKroczak
fanfiki:
http://www.fanfiction.net/u/242280/Tallis_Keeton

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 15 Wrzesień, 2012 1:27 Odpowiedz z cytatem

Och, też widziałem jakoś ostatnio Hunger Games... pierwsza część filmu kiedy tylko opowiadają o tych igrzyskach jest o niebo lepsza i bardziej emocjonująca od samych igrzysk. Ogólnie film słaby i dość często niedorzeczny, ale można obejrzeć bez spoglądania na zegarek co chwilę.
Tak czy siak o niebo lepszy od "Battle Royale" o tej samej tematyce, które to popełnili japończycy pare lat wcześniej... choć gdybym chciał być złośliwy to dodałbym, że nietrudno stworzyć coś lepszego od "Batoru rowaiaru".
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 23 Styczeń, 2013 18:24 Odpowiedz z cytatem

Życie Pi ktoś widział? Początek przynudzał, ale potem...! Zwłaszcza na 3D w kinie - po prostu wy-mia-ta. To wszystko pisze wam człowiek, który jest ogólnie niechętny do 3D, a w dodatku ma głęboki uraz do filmów z wątkiem 'rozbitków w wodzie', po tym jak kiedyś omal nie umarł z nudów na jednym takim.

Piękny film. Jeśli lubicie typowe filmy akcji albo fantasy (np Hobbit) to Życie Pi będzie trochę czymś innym, ale i tak warto.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 16 Marzec, 2013 23:22 Odpowiedz z cytatem

A oglądał ktoś może "Baczyńskiego" (albo planuje, bo to niedawno chyba wyszło)? Widziałam zwiastun , zapowiadał się rewelacyjnie, ale recenzję przeczytałam bardzo niepochlebną. Podzieli się ktoś swoją opinią?  Wink
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 16 Marzec, 2013 23:58 Odpowiedz z cytatem

Nie widziałem, ale Baczyński to takie połączenie realizmu z romantyzmem, że nie wiem czy jakikolwiek film temu podoła Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 17 Marzec, 2013 12:31 Odpowiedz z cytatem

Havok napisał:
Och, też widziałem jakoś ostatnio Hunger Games... pierwsza część filmu kiedy tylko opowiadają o tych igrzyskach jest o niebo lepsza i bardziej emocjonująca od samych igrzysk. Ogólnie film słaby i dość często niedorzeczny, ale można obejrzeć bez spoglądania na zegarek co chwilę.
[/size]


Ja tam się zgadzam. Nie powiedziałbym tylko że słaby, mi się bardzo podobał i był świetnie wykonany  Rolling Eyes
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 18 Marzec, 2013 17:58 Odpowiedz z cytatem

Mi Igrzyska w ogóle nie przypadły do gustu. Książka, moim zdaniem, już sama przedstawiała mierną wartość, film był jeszcze słabszy. Niski budżet dawał po oczach, aktorzy nijacy, zdjęcia mało przekonujące. Szczątkowo przedstawiony świat ekranizacja spłyciła jeszcze bardziej. Jedyne co zostało pokazane, to kawałek zapadłej wioski, lasu i kilka absurdalnych wnętrz z Kapitolu.
I brak muzyki! Bo jakieś plumkanie w tle dla mnie muzyką nie jest.

Choć sam pomysł głodowych igrzysk jest ciekawy, uznaję film (i w mniejszym stopniu książę która mimo wszystko miała w sobie coś takiego, że chciało się czytać dalej) za klapę i totalnie zmarnowany potencjał. Amen:D
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 18 Marzec, 2013 20:05 Odpowiedz z cytatem

ja czekam teraz na premierę najnowszego Star Treka. Na świecie w połowie maja, w Polsce pod koniec czerwca. Jak zwykle, Polska sto lat za Murzynami...
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 19 Marzec, 2013 10:05 Odpowiedz z cytatem

Laridae, tak wyżyłaś się na Igrzyskach śmierci, że aż zajrzałem na lubimyczytać, i dziwię się, tam ma oceny jak mało która, to smutne, jeśli po prostu oceniali ją ludzie którzy nie znają się na literaturze  Confused


Ech tam... ale to jest spoko: Jak Igrzyska Śmierci Powinny się skończyć
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 19 Marzec, 2013 18:33 Odpowiedz z cytatem

Haha, dobre  Laughing  

Wyżyłam się, bo po tytule spodziewałam się czegoś na miarę współczesnego Orwella albo Huxleya, a tego nie otrzymałam. Ale nie chcę tu robić z siebie wyroczni, może faktycznie do dobry film i dobra powieść. Tyle że po prostu moich oczekiwań nie spełniłaWink
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Spring
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 79
Postać   Chowaniec

101 Miedziaków
22 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 20 Marzec, 2013 22:57 Odpowiedz z cytatem

Miecz Prawdy
uwielbiam...
mam zamiar kupić sobie książki, ale trochę drogie więc muszę poczekać na przypływ gotówki... na szczęście niedługo święta to...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 21 Marzec, 2013 14:59 Odpowiedz z cytatem

Miecz prawdy? Cóż, serial dopracowany, schludny i w ogóle, spowiedniczka i czarodziej fajni, ale fabuła i główny bohater rozwalają wszystko.

- Richardzie, musimy ocalić tą księgę!
- Bariera się załamuje!
- O nie, cała kupa wrogów idzie na nas równym marszem, co robić?!
- ...
- Pamiętaj, musisz ocalić księgę!
- Wiem! Zaatakujemy ich!

No i wygrywają. Ale nie dlatego, że Richard wiele lat ćwiczył władanie mieczem albo jest niezwykle utalentowany, tylko dlatego że miał magiczny miecz, który walczył za niego. Akcja w serialu jest spoko, ale motyw przewodni, a więc zgładzenie tyrana magicznym mieczem i spełnienie przepowiedni jest do bólu płytki. Zresztą z tą akcją jest różnie, bo chyba w każdym odcinku prędzej czy później się nawalają, a to mi się nie podoba.

Ale co jest najgorsze? Richard. Zachowuje się jakby miał 7 lat i doskonale zdawał sobie sprawę że gra w serialu w którym jest głównym bohaterem i nie może zginąć. I świetnie się przy tym bawi. Podczas jednego odcinka potrafię cztery razy wzdychać nad jego kretyństwem. Przecież ktoś, kogo nieznajomy prowadzi do nieznanego pomieszczenia, daje się tam zamknąć, po prostu nie ma prawa żyć! Dobra, niech się uratuje, ale jego potem jeszcze wszyscy pochwalą. To już naprawdę nie jest fair  Confused
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 21 Marzec, 2013 18:05 Odpowiedz z cytatem

To jak w serialu "Farscape". Jeszcze takiego badziewia i szmiry nie widziałam. Główny bohater ma minę nałogowego kretyna, postacie negatywne wyglądają jak karykatury komiksowych złoli, a główną atrakcją jest pluszowy ślimak pierdzący helem. Urocze.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Spring
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 79
Postać   Chowaniec

101 Miedziaków
22 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 21 Marzec, 2013 18:59 Odpowiedz z cytatem

Panoramixomix to tylko serial, może w książce jest inaczej

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Piątek 22 Marzec, 2013 17:33 Odpowiedz z cytatem

Oby, ale książka szybko do mnie nie powędruje, chyba że z biblioteki. Jest jeden powód: jest brzydko wydana  Weep
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Piątek 22 Marzec, 2013 17:54 Odpowiedz z cytatem

Panoramixomix napisał:
Oby, ale książka szybko do mnie nie powędruje, chyba że z biblioteki. Jest jeden powód: jest brzydko wydana  Weep


Przecież w książce najważniejsze jest to, co ma w środku! Jak w człowieku.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Piątek 22 Marzec, 2013 18:02 Odpowiedz z cytatem

Tak jest, tylko że jeśli jest brzydko wydana, to nie zachęca do wydawania pieniędzy. I nie musi być z pompą, piękną okładką i nie wiadomo czym, tylko żeby chociaż była schludna, a ta mi się nie podoba. Jeśli już wydaję kasę na książki, to chcę na nie patrzeć z przyjemnością, chcę żeby dobrze wyglądały na półce. A w bibliotece jej nie ma  Confused  swoją drogą, uważam że jakiekolwiek porównanie książki do człowieka ( jak tych podobnych ) jest niewłaściwe.
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Muzyka i film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 9 z 10 Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.