Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Jaki system preferujecie?
Idź do strony 1, 2  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> RPG - gry fabularne
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
t00ster
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 5
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 21 Listopad, 2005 17:49 Odpowiedz z cytatem

Jaki - waszym zdaniem - system RPG jest najleprzy? Który najłatwiejszy? Jaki świat ma najleprzy klimat? A od jakiego wy zaczynaliście? Jaki moglibyście mi polecić na początek (za dwa tygodnie ruszam własną sesję)? Omówcie szeżej wybrany system a, pomożecie mi się zdecydować.
Uważam że RPG to temat-rzeka i na jego temat można pisać wiele.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Fayo
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 55
Chowaniec

834 Miedziaków
19 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 21 Listopad, 2005 21:22 Odpowiedz z cytatem

Mythai  Very Happy

Ale kiedyś grałem w Warhammera i też mi bardzo odpowiadał, tylko trochę bardziej ograniczał. AD&D grałem tylko dwa razy, strasznie "tnie" się kiedy trzeba szukać jakichś szczegółów w książkach, ale poza tym jest bardzo dopracowane.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 21 Listopad, 2005 21:27 Odpowiedz z cytatem

Najłatwiejszy system jaki znam to Mythai Starter, też z naszej strony   Wink

Ale najłatwiejszy niekoniecznie znaczy najlepszy.
Jest kilka osób które opracowują bestiariusz albo wymyślają własne potworki (zdaje się, że cos tam na temat tworzenia własnych potworów można ściągnąć w dziale RPG w pomocach do RPG), ale większość tego czym ja osobiście dysponuję jest dosyć stara.

Tak czy inaczej, jeśli przygotowujesz potwora do sesji, może mieć z grubsza wymyslone:
wygląd
ZDR
Wytr
Cios
Walkę (czymśtam)
A i F

Reszta jest własciwie nieistotna, no, chyba że potwór umie czarować.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
KaKa
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 68
Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 22 Listopad, 2005 22:11 Odpowiedz z cytatem

Klimat lubie prawie każdy, z wyjątkiem s-f+fantasy. A system jaki najbardziej lubie jest oczywiscie Warhammer Heh Ale nie daleko za nim jest Cyberpunk 2020 oraz Arkona, niestety Mytai jest jak narazie na ostatnim miejscu. Każdy system za cos lubie. Warhammera za jego ogromny, mroczny, ciemny, straszny świat, mechanika nie jest jakims cudem ale gdy sie przymknie oko mozna normalnie grac, system magi jest bardzo dopracowany, mówiłem oczywiscie o drugiej edycji. System Arkona jest mało  popularny, został wydany w tamtym roku, a ja go nabyłem. Spodobało mi sie w nim to ze nawiązuje do naszych odległych przedków co to ten kraj załorzyli, czuac w klimacie poczatki polszczyzny, lecz dla tych co lubią fantastyczne rasy też cos jest Heh. Cyberpunk jest sam w sobie czarną perłą, mechanika jest (prawie... Heh) dosokonała, światu nic nie można zarzucic prócz liniowości Heh Mythai jest ogółem jednym wielkim fajnym systemem, wiecej nie powiem bo dopiero jedna sesja za mną i to troszke nie udana...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Bartek
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 48
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 23 Listopad, 2005 10:20 Odpowiedz z cytatem

Też polacem Mythai. Daje bardzo dużą swobodę, jednocześnie zapewniając duży poziom realizmu (tu wymagane jest jak zawsze zaangażowanie prowadzącego przygodę). Nie narzuca też żadnego 'Klimatu', choć oczywiście istnieje świat, który powstał dla tego systemu. Więcej na ten temat znajdziecie w opisie systemu.

Zaczynałem od 'Oka Yrhedesa' Sapkowskiego. Było to już wiele lat temu i kilka fajnych sesji sie udało. Warhammer, moim zdaniem, bardziej nadaje się do systemów gier komputerowych, podobnie AD&D. Trochę można się tam zagubić w papierach i czasami sesja zmieniała się w przeszukiwanie stosów papierów (spróbujcie sesje z np. 10-15 graczami i zróbcie jakąś większą bitwę), 'dobijanie' doświadczenia do następnego poziomu, itd. No chyba że ktoś tak lubi. Przecież o to w RPG chodzi Smile
____________

RPG create worlds
  We create RPG
         - - -
  www.mythai.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 23 Listopad, 2005 11:23 Odpowiedz z cytatem

Kaka - to tylko propozycja, ale może spróbuj napisać co nie poszło? Wiesz, jak siądziemy razem i pogadamy to nie ma siły, musi być lepiej.
 party8
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
KaKa
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 68
Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 23 Listopad, 2005 15:03 Odpowiedz z cytatem

Zawsze pierwsza sesja jest nie udana, nie wiem co wychodzi w praktyce jak sie tego nie sprawdzi w praktyce. Ogułem gracze nie umieli jako tak sie wczuc, ja sie gubiłem i niby była sesja ale raczej jej nie przypominała.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 23 Listopad, 2005 20:30 Odpowiedz z cytatem

Ja przed sesją musze mieć przygotowane dwie sprawy: pierwsza to kluczowe sceny/punkty przygody (albo tej jej części, która będzie rozgrywana); i druga to odpowiednie warunki, tzn. czas, spokój, graczy którym przeszła już ochota na jedno wielkie robienie sobie jaj ze wszystkiego (tak, tak, niektórzy z tych co to przeczytają załapią że do nich mówię Very Happy ). I właściwie nic więcej się nie liczy, przynajmniej u mnie. Potwory, dane, cechy, reguły, szczegóły, to wszystko wychodzi w praniu.
Przydają się jeszcze notatki z poprzednich sesji i kilka "fantastycznych" imion dla świeżo napotkanych postaci, naskrobane na kartce. Plus czasem coś przygotuję - w stylu mapki czy listu.
Ostatnia sprawa to wcielenie jakichś pomysłów na urozmaicenie, np. wprowadzenie ciekawej postaci, która np. mówi albo zachowuje się w charakterystyczny sposób. Ale to właściwie część punktu pierwszego.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
KaKa
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 68
Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 23 Listopad, 2005 20:44 Odpowiedz z cytatem

Ekhm.. troszke zeszlismy ze szlaku....

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 23 Listopad, 2005 21:43 Odpowiedz z cytatem

Mówisz o postach czy o sesji   Smile  ?
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
KaKa
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 68
Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 23 Listopad, 2005 22:15 Odpowiedz z cytatem

O postach, jako admin powinienes nie oftopowac ale to tylko reguła Heh

He, sorry t00ster ale nie przeczytałem uważnie twojego topicu, już ci mówie w co masz grac Heh

Najlepiej graj to co ci pasuje Heh Jesli chcesz byc MG to przed tobą cieżka droga, musisz dogodzic graczą co do konwencji systemu aby nie grali w cos co im nie podchodzi, ale musisz także wybrac cos takiego zeby ci pasowało. Jesli marzysz (Razz) zostac graczem to poszukaj takiego MG który prowadzi system który ci sie podoba, lub klimat jaki ci sie podoba. Postaram ci sie przybliżyć niektóre klimaty:
Dark fantasy - brud, smród i zaraza lub ciemno, mrok, zło to tyle Razz
Systemy: Warhammer ed2, Monastyr
Heroic fantasy - lubisz walczyc z tysiącami wrogów i wyjsc z tego bez zadraśnięcia? Podobają ci sie przygody w stylu idz, zabij, wróc po nagrode? Jeżeli to wszystko ci pasuje to zagraj w takie klimaty
System: D&D, Exalted
Postakopaliptyczne: Świat przeszeł zagłade, nic nie ma, są namiastki życia, starasz sie przeżyc, jestes na skaraju wyczerpania...
Systemy: Neuroshima, jest jeszcze jakis?
S-f - Broń maszynowa, super kavlerowe pancerze, cyberwszczepy, pełno krwi, seksu i narkotyków.
Systemy: Cyberpunk 2020, Shadowrun (czy jak to sie pisze Razz)

Jak mi sie jakis przypomni to napisze.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 23 Listopad, 2005 22:25 Odpowiedz z cytatem

Ech do czego to doszło, żeby uczyć admina na czym polega adminowanie... Chyba nie tylko admin nie powinien offtopicować, hę?

Ale wracając do tematu, dodam jeszcze Zew Cthulhu (na podstawie powieści Lovecrafta i innych), coś osadzonego we współczesności, tylko takiej podszytej horrorem, zresztą podobnie by było z Wampir: Maskarada.

Ale naprawdę polecam tylko ten jeden wiadomy...   Wink
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
KaKa
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 68
Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 23 Listopad, 2005 22:26 Odpowiedz z cytatem

Już nie będe pouczac, obiecuje

Mozna by jeszcze dodac zwykłe fantasy takie jak Mythai.
A do jakiego zaliczą sie produkcje White Wolf?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
t00ster
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 5
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 24 Listopad, 2005 18:46 Odpowiedz z cytatem

Już chyba wiem jaki system wybiorę. A będzie to - panie i panowie - Mythai.  Wink   Powody są trzy:

1. Mythai jest darmowy, to wielki plus w mojej sytuacji. Mieszkam w miejscowosći ok. 1500 mieszkańców. Udało mi się zebrać grupkę osób chętnych do grania(5 kolegów), zakupiliśmy nawet "demo" DnD pod tytułem "Gra Przygodowa", po angielsku "Basic Game". Niestety dwóm z nich nie spodobała się ta, jak się okazało gra planszowa i stwierdzili, że nie tego oczekiwali. Nie mam zamiaru kupować Księgi Potworów i Przewodnika Mistrza Podziemi ( Podręcznik Grzcz zakupili by gracze na spólkę) ze względu na to, że im się znowu może nie spodobać, a innych kolesi do grania nigdzie w okolicy nie dorwę. Zostałbym na lodzie.

2. W mythai nie ma zbytni skomplikowanych zasad i tabel, chociarz rozdział walka już trzy razy czytałem i nie wiem o co chodzi.  Ze względu na realizm w grze sytuacje z gry można z łatwością odnieść do rzeczywistości.

3. Mythai, w przeciwieństwie do Shadowrun jest systemem dedykowanym do fantasy, a właśnie o takie coś mi chodzi.


Jest też wielki jak dla mnie - początkującego MG - minus, mianowicie brak gotowych przygód  Confused  . Prawda, jest jedna krótka i jedna w świecie Harka do pobrania, ale moi kamraci nie będą sie uganiać po Hogwardzie i liczą też na co najmniej kampanię.
Dlatego jakby miał ktoś jakieś przygoty to proszę wysłać mi na maila, bądź na GG ewentualne linki do stron z których można przygody pobrać.

Jeśli chodzi o ten temat to nie uważam go za temat wyczerpany ponieważ tak jak już napisałem RPG to temat-rzeka.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 24 Listopad, 2005 23:13 Odpowiedz z cytatem

Przygoda z Harrym jest dla systemu Starter, więc jeżeli Cię dobrze rozumiem, odpada. Ale Obrona Krzywego Grodu nie jest znowu taka krótka, ja tam bym się w 5 godzin nie wyrobił   Smile  Zwłaszcza ze swoimi ludkami - jak ci stratedzy (  Laughing    Rolling Eyes    Wink  ) zaczną planować bitwy to można się na kawę wybrać.

Co do scenariuszy, tłumaczę rzecz w temacie poświęconym problemom z Mythai
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Bartek
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 48
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 28 Listopad, 2005 10:49 Odpowiedz z cytatem

Hej Whitefire, uwagę o strategach biorę dosłownie!!  party  A poza tym tylko dzięki uważnemu planowaniu bitew na Twoich sesjach gracze  jeszcze żyją, hehe.
A do wszystkich: zimowe długie wieczory naprawdę warto spędzić nad stolikiem do RPG. Udanych sesji (w systemie Mythai oczywiście =])!
____________

RPG create worlds
  We create RPG
         - - -
  www.mythai.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Asthaord
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 648
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 14 Grudzień, 2005 20:37 Odpowiedz z cytatem

Oczywiście Mythai Very Happy

1. bo jest darmowy;
2. bo ma NORMALNY system magii, a nie jakieś dziwne poziomy zaklęć;
3. bo jak się MG zgubi w zasadach, to zawsze może dodać coś wymyślonego naprędce nie rozbijając przy tym rozgrywki.
____________

Why So Serious?!

www.mythai.info

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Łako
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 6
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 31 Maj, 2006 9:21 Odpowiedz z cytatem

Spojrzałem ogólnikowo ale czy ktoś tu wyminił Świat Mroku wogóle?   Shocked  Dla mnie to betonowa podstawa- World of Darkness, czyli poczciwy Wodzik, szczególnie systemy Wampir: Maksarada i Wilkołak: Apokalipsa, bo na Magu znam się tylko śladowo.

Za co go cenię?
-świat wielowymiarowy, rozbudowany p[szczerze wątpie czy ktoś jest w stanie ogarnać wszystkie dodatki], z elastycznym klimatem [od rzeźni, do gry psychologicznej, horroru]
- czar nieustannej wojny nadnaturali toczącej się nocami w normalnym świecie.
-prosta mechanika oparta o d10.
____________



^ Kilkajcie,

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Devil Imp
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 12
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 11 Sierpień, 2006 18:52 Odpowiedz z cytatem

No cóż... Powiem Jedno! AD&D jest najlepszy... Jeśli się przeczyta każdą księgę pięć razy!!!   Sad

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Orcfan
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 12
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 17 Wrzesień, 2008 19:09 Odpowiedz z cytatem

zgadzam się z przedmówcą
dedek ma klimat i jest dopracowany. Nie podoba mi się tylko cena podręczników

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> RPG - gry fabularne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.