Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Jaki system preferujecie?
Idź do strony   1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> RPG - gry fabularne
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Tixon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 62
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 09 Luty, 2009 21:40 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No cóż... Powiem Jedno! AD&D jest najlepszy... Jeśli się przeczyta każdą księgę pięć razy!!!

Taak, a ile jest tych podręczników?
Ja preferuję Warhammera. Co prawda do pełnej zabawy trzeba znać kilka podręczników (Główny, Zbrojownię, Dziedzictwo i Rycerzy - to z uwagi na sesję w tym państewku, do tego Królestwo Magii dla wiadomych klas), jednak  i bez tego można bawić sie przyjemnie.
Wielkim plusem dla mnie jest rezygnacja z tradycyjnych poziomów jak i dziesiątków punktów życia - tutaj jeden cios może być granicą życia i śmierci. Do tej pory nie zapomniałem, jak nieopatrznie stanąłem na drodze fechmistrza i dwoma machnięciami posłał mnie na ziemię... To było coś Smile
W d&d natomiast przypominało by obkładanie się kijami...
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 29 Wrzesień, 2009 20:11 Odpowiedz z cytatem

Najpierw na temat - ja, co już podkreślałam na forum kilkakrotnie i o czym bywalcy forum dobrze wiedzą, żyję w świecie mroku, świat mroku żyje obok mnie, tworzymy razem organizm doskonały, symbiotyczny, mutualny, życie beż świata mroku byłoby złe, krótkie, bolesne i samotne. To tak, żeby nie offtopować Razz

Mniej na temat - przyszły dla mnie ciężkie czasy, przyjdzie mi grać w d&d, a że nigdy mnie ten system nie pociągał to i nie interesowałam się nim za bardzo, w efekcie po prostu nie wiem, od czego zacząć. Stąd moja prośba do tych, którzy grają, lubią i mają pojęcie - polećcie coś na początek z tego d&d'owego stosu co pozwoli się mniej więcej ogarnąć w mechanice, ale i jednocześnie mnie nie zanudzi, nie zabije, nie sprawi, że padnę trupem na miejscu. Z góry balszoj spasiba Wink
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 29 Wrzesień, 2009 21:31 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
przyjdzie mi grać w d&d

Shocked sign02  oh_my scared  what
Świat się kończy!
*Nie wierzy w to, co przeczytał.*
*Przypomina sobie, że... Musiał kiedyś przejrzeć listę wszystkich d20owych podręczników, żeby kupić prezent koledze.*
Monte Cook's WoD
Heroes of Horror
To tyle, jeśli chcesz poudawać WoD, albo lekcję historii z Sama-Wiesz-Kim.

Podstawy, to chyba podręcznik Gracza, jeśli nie chcesz mistrzopodziemiować, lub podręcznik MP, jeśli jednak chcesz. Ewentualnie podręczniki do poszczególnych settingów.

*Oddycha głeboko, idzie zrobić sobie herbatkę z kota*
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 29 Wrzesień, 2009 21:39 Odpowiedz z cytatem

Dziękować, dziękować. Taa, Heroes of horror.. Już sam tytuł powoduje lekki wstręcik Wink No, ale cóż, ponoć co nie zabija to wzmacnia Razz

*Spogląda na górę materiałów z historii.*
-Darkpotato

____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 14 Grudzień, 2010 17:19 Odpowiedz z cytatem

Według mnie bardzo dobre systemy (nie powiem najlepsze, bo nie we wszystko w życiu grałem) to D&D i Neuroshima.
D&D daje ogromne możliwości grania w klimatach heroic fantasy - praktyczny brak ograniczenia dla postaci, masa dodatków i coraz większe wyzwania.
Neuroshima za to odwrotnie - sprowadza na ziemię. Tu gracz czuje się osaczony i słaby, bo ginie się od byle głupoty. A uważam, że jest bardzo dobrym systemem tak ze względu na klimat jak na plastyczność i uniwersalność zasad. Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> RPG - gry fabularne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 2 z 2 Idź do strony   1, 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.