Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Stephen King
Idź do strony 1, 2, 3  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Świat słowa
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
KaKa
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 68
Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 23 Listopad, 2005 14:59 Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o tym pisarzu? Czy czytacie jego ksiązki? Która sie wam najbardziej podobała? Wszystko o nim....

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Asthaord
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 648
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 23 Listopad, 2005 18:41 Odpowiedz z cytatem

Ja uwielbiam "Miasteczko Salem", później jest "Lśnienie", "Mroczna Wieża" i wszystkie inne...   Very Happy
____________

Why So Serious?!

www.mythai.info

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
KaKa
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 68
Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 23 Listopad, 2005 20:52 Odpowiedz z cytatem

Ja kiedys przeczytałem (jakbyłem mlodszy) Miasteczko Salem ale nic z tego niewiem. Przeczytałem także Zielona Mila, ksiązka bardzo ekscutująca i tryma w napięciu do końca. Porusza serca nie tylko starych wiekiem czytelników. Polecam ją każdemu. A jakie wy ksiązki polecacie? Które są warte uwagi i dlaczego?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Asthaord
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 648
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 23 Listopad, 2005 21:46 Odpowiedz z cytatem

Ja polecam Miasteczko (monotematyczny jestem Smile), głównie poorusza mnie klimat i opisy gryzienia Smile świetne, King ma klasę bez dwóch zdań Very Happy
____________

Why So Serious?!

www.mythai.info

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
KaKa
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 68
Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 23 Listopad, 2005 22:18 Odpowiedz z cytatem

Nie tyle co ma klase to rodzice go musieli robic z kartką i piórem w reku Heh Od małego napewno kochał pióra które wyrywał kaczką Razz

A widział ktoś film Zielona Mila? Film porusza serca tak jak i film. Polecam go każdemu bez trzech zdań (napisałem tak zeby nie małpowac czyis wyrażen Razz)

A tak apropo, czy wiecie cos o jakis nowosciach?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Asthaord
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 648
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 23 Listopad, 2005 22:33 Odpowiedz z cytatem

Mają problemy z tłumaczeniem 7 części cyklu "Mroczna Wieża", to jedyna nowość jaką mam. Mieli skończyć w listopadzie, a skończą prawdopodobnie w styczniu Confused a cykl swoją drogą całkiem niezły Very Happy
____________

Why So Serious?!

www.mythai.info

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mike
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 45
Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 25 Listopad, 2005 23:30 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co sądzicie o tym pisarzu? Czy czytacie jego ksiązki? Która sie wam najbardziej podobała? Wszystko o nim....


Nie za krótko, jak na wprowadzenie do tematu? Wink

Kinga nie zgłębiłem w zbyt wielkim stopniu, niemniej z czasem z pewnościa przerobie wszystkie jego najlepsze pozycje. Aktualnie kartkuję "Christine" i przyznam, ze po tych kilkudziesieciu stronach nie jest najgorzej. Sporo można również wyłapać naprawdę ciekawych cytatów Very Happy. Fabuła niczego sobie. Można wręcz powiedzieć, że jest głupia, niemniej styl w jakim pisze autor nie pozostawia wiele do życzena.
____________

Obszerne i dobrze napisane Recenzje filmów znajdziesz na Filmowo.net
O filmie na poziomie - Forum filmowe - komentuj i oceniaj filmy!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
KaKa
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 68
Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 25 Listopad, 2005 23:43 Odpowiedz z cytatem

Ja mam zamiar kupic sobie Carrie, słyszałem wiele dobrych opini i pare znajomych poleciło mi ją, a co wy o niej sądzicie?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mike
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 45
Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 25 Listopad, 2005 23:45 Odpowiedz z cytatem

Cóz pierwsza książka Kinga... Wiele osób zarzuca jej to, iż nie jest tak doskonała, jak inne twory wspomnianego autora. Zarówno styl, jak i fabuła nie imponują tak, jak w innych pozycjach.
____________

Obszerne i dobrze napisane Recenzje filmów znajdziesz na Filmowo.net
O filmie na poziomie - Forum filmowe - komentuj i oceniaj filmy!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
wybraniec_mistry
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 28
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 07 Maj, 2006 20:53 Odpowiedz z cytatem

Dobra ksiązka tego autora to Stukostrachy. Jest ona trochę męcząca ale ogólnie jako całość bardzo fajne

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Cykuta
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 29
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 13 Maj, 2006 19:55 Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie to King ma lekki problem z postaciami rodzaju kobiecego. wszystkie są albo stuknięte albo zachowują się zupełnie nieprawdopodobnie...
____________

yippikaiei!! skończyłam pracę!! zaliczę semestr!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 14 Maj, 2006 20:09 Odpowiedz z cytatem

Ja uwielbiam Kinga. Czytam, ale zawsze robie sobie przerwy. Niektóre z tych książek trochę mną wstrząsnęły.
- Worek Kości - wdg. mnie b. dobry
- Carrie - dobra
- To - majstersztyk, bardzo długi i boski, już nigdy więcej nie pójdziecie do cyrku
- Cujo i Cmętarz Zwieżąt- b. dobre
- Bastion - cudo
- Christine - dobre
- Buick 8 - najbardziej obrzydliwa książka jaką czytałam, ale właśnie dlatego warto
- Łowca Snów- niesamowity
- Martwa Strefa - dopiero czytam
Słyszałam również, że Wielki Marsz jest jedną z jego najlepszych książek.
Jeśli chcesz pokochać Kinga to proponuję zacząć od TO. To kultowa książka, tylko lepiej nie czytać jej samemu w domu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Silencius
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 23
Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 25 Czerwiec, 2006 3:22 Odpowiedz z cytatem

Jeden z ważniejszych dla mnie autorów. Do moich ulubionych książek amerykanina należą przede wszystkim "Miasteczko Salem" (nie wiem, jak można nic z tego nie rozumieć), "Bezsenność", "Worek Kości" i "Martwa Strefa". Chociaż wszystko co przeczytałem mi podeszło, oprócz "Misery", książki niebywale nudnej.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Aurangzeb
Mieszkaniec Krain


   Posty: 12
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 03 Luty, 2007 14:52 Odpowiedz z cytatem

Świetnie ! Wiem co kto lubi - tylko nie wiem czy tak powinna dyskusja wyglądać...
Może ktoś zechce odpowiedzieć w czym leży zdumiewająca sugestywnośc Kinga ? Poza tym jest king i King, jego romanse z klimatami SF uważam za ślepy zaułek.
Poza tym jakoś nikt nie zauważył że jest King i "papierowy" i "celuloidowy" -to jeden z pisarzy cieszących się największą liczbą swoich adaptacji filmowych - czasem jego scenariusze przyjmują wyłącznie filmową postać jak Burza Stulecia.
A co powiecie na prowokacyjne stwierdzenie że Stefek to zręczny szarlatan -który świetnie realizuje prawidło popartu stwórz-spożyj-zapomnij ? Tylko dlaczego to co wciąż tłucze na tej samej zużytej matrycy jest takie dobre? sign02

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Dantey
Wędrowiec


   Posty: 37
Chowaniec

80 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 21 Luty, 2007 0:21 Odpowiedz z cytatem

Założe kilka tez i pytań. Czekam na odpowiedzi od was, bo mnie niektóre rzeczy nurtują. Czy uważacie, tak jak ja, że:

-King najpierw pisał dla przyjemności. Potem, jak odkrył, że można za to żyć, zaczął pisać dla kasy. Ostatnio wydaje rózne słabsze książki, ale  mocniejsze. Zarzuca mu się, że wypuszcza to, czego wcześniej w ogóle by nie chciał. Moim zdaniem King ma już kasę i nie zależy mu teraz na niej. Dlatego pisze to co lubi i ma gdzieś, czy to wydadzą. Ale ludzi i tak to wydają, a inni kupują. Zgadzacie się?

Drugie: kiedyś usłyszałem w wywiadzie z nim, że nawet jakby wydał swoją listę zakupów i rachunki z pralni, ludzie i tak by to kupili. Nie biorąc tego do końca dosłownie uważam, że to stwierdzenie miało w sobie dużo prawdy. A Wy ?

I trzecie. Moim zdaniem King najlepsze ze swoich książek napisał najwcześniej. Najlepszymi też są te, które wydał jako Richard Bachman. Zgadzacie się?

Czekam z niecierpliwością na Wasze odpowiedzi.
____________

Wojownik Światła, jak mnie nazwał Paulo Coelho.
Cień, jak sam mówię o sobie.
Czy można to pogodzić ??

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Geniusz
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 682
Postać   Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 11 Czerwiec, 2008 13:39 Odpowiedz z cytatem

Na pierwsze i trzecie stwierdzenie zgodzić się lub nie nie potrafię, gdyż za mało znam twórczość Kinga (czytałam tylko parę opowiadań i jedną książkę). Jeśli chodzi o drugie to zgadzam się. Tylko że to chyba działa tak samo u większości sławnych osób.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Ma-Ryś
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 321
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 11 Czerwiec, 2008 17:46 Odpowiedz z cytatem

Mogę powiedzieć że lubię czytać jego ksiązki, choć nie wpadło mi ich w ręce zbyt wiele. ,,Miasteczko Salem" chyba najbardziej

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Geniusz
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 682
Postać   Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 12 Czerwiec, 2008 17:48 Odpowiedz z cytatem

A mi się podobało "Lśnienie".

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Ma-Ryś
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 321
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 12 Czerwiec, 2008 19:11 Odpowiedz z cytatem

Nie czytałam, o czym to jest?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Geniusz
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 682
Postać   Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 12 Czerwiec, 2008 20:11 Odpowiedz z cytatem

Maly chłopiec przyjeżdża do hotelu ze swoim ojcem i matką. Jego ojciec ma ten hotel pilnować przez zimę, ponieważ jest on położony w górach i w tym okresie turyści do niego nie przyjeżdżają. Chłopiec zaczyna widzieć różne rzeczy(niezbyt przyjemne), które działy się w tym hotelu , a jego ojciec zaczyna dziwnie się zachowywać. kiedyś był alkoholikiem i udało mu się z tego wyjść, a teraz zaczyna się zachowywać jak wtedy gdy pił (chociaż nie tyka się alkoholu). Dalej to ci nie powiem, bo nie chcę za dużo zdradzać...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Świat słowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.