Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Robin Hobb

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 30 Sierpień, 2006 21:04 Odpowiedz z cytatem


Wątek poświęcony Robin Hobb i jej dziełom.
Inne informacje z serwisu:

O autorze O utworach Trylogia Złotoskóry Złotoskóry (tom 1) Złotoskóry (tom 2) Złotoskóry (tom 3)




Co sądzisz o Hobb i jej książkach? Czytałeś coś może?
Napisz!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Sheila
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 482
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 20 Listopad, 2006 13:24 Odpowiedz z cytatem

no cóz,serię o sktytobójcy czytałam po kilka razy i nadal mi się nie nudzi. kOcham wracac do tych ksiazek,bardzo lubię też ksiazki o żywostatkach  Wink    Wink
____________

Wiatr nie raz sypał mi piaskiem w oczy, ale teraz mam to już za sobą
Przyjaciele, jesteśmy mistrzami
Będziemy walczyć aż do końca

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mitris
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Lipiec, 2007 15:21 Odpowiedz z cytatem

Ja dopiero zaczęłam czytać ostatni trzeci tom trylogii "Kuocy i ich żywostatki." i mogę przyznać, że bardzo dobrze pisze autorka, lekko się to czyta, można dać popis wyobraźni i wiele nauk wyciągnąć z niej. Osobiście mogę przyznać, że moja miłość do okrętów zwiększyła się jeszcze bardziej,a  wiara w siebie zakiełkowałaSmile.........

Powrót do góry ⇑
Karion
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2554
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 09 Lipiec, 2007 14:07 Odpowiedz z cytatem

Muszę przyznać, że Hobb to naprawdę dobra autorka. Na razie czytałem tylko trylogię "Skrytobójcy" i "Złotoskóry"
W sumie dość smutne, mimo iż wszystko kończy się z grubsza dobrza, Bastard nie miał miłego życia...
____________

"Żyjąc być użytecznym dla innych, inaczej bowiem nie żyć" - Ignacy Domeyko

Życie to nic innego, jak ciągłe umieranie - Ja

Czy człowiek, który nie jest potrzebny już nikomu, nikomu na całym świecie, które nie ma żadnego celu w życiu nadal jest człowiekiem?

Oddajcie cześć wielkiemu przedwiecznemu!!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
noldor
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 29 Grudzień, 2007 17:30 Odpowiedz z cytatem

Ja czytam kupcy i ich żywostatki, 1 słowem extra, a może dwoma słowami super extra itd. Jednak mój mentor tolkien ją przewyższa

Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 24 Październik, 2015 10:48 Odpowiedz z cytatem

Liżąc rany po kolejnym fiasku związanym z wydaniem Pamięci Światłości i w poszukiwaniu jakiegoś zapychacza czasu sięgnęłam po Panią Hobb. Chciałam to uczynić już od bardzo dawna, choć nigdy mi się nie chciało, ot taki oksymoron. Zaczęłam od Ucznia Skrytobójcy i teraz pluję sobie w brodę, że tyle lat mogłam przeżyć nie znając Bastarda. Przeżyłam duchowe przebudzenie i odkryłam nowy piękny świat. Nie wiem co następuje w kolejnych tomach i innych seriach i czy książki nie obniżają lotów, ale na razie jestem zakochana... Mimo że książka napisana jest w narracji pierwszoosobowej, co zwykle ją u mnie eliminuje, tutaj w ogóle mi to nie przeszkadza, a naprawdę się podoba. Hobb ma kapitalny warsztat pisarski, książka napisana jest lekko, bohaterowie są wyraziści, a świat spójny. Jak na razie nie widzę żadnych niedociągnięć fabuły i niekonsekwencji, co często wyłapuje w innych książkach, a co bardzo mnie deprymuje i wytrąca z rytmu czytania. Książka napisana jest równo, cały czas coś się dzieje, ale akcja też nie pędzi jak szalona. Niestety książki czasem tak mają, że autor smędzi i smędzi, a potem rozwiązuje 100 wątków w kilku rozdziałach (patrz Tron z Czaszek). Cóż tu na razie jeszcze mogę dodać więcej?, pozostaje mi tylko czekać do pierwszego i kupić następną część...
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Sobota 24 Październik, 2015 21:59 Odpowiedz z cytatem

Zacna seria, przeczytałam już dawno ale chętnie do niej wrócę   Laughing

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.