Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Christopher Paolini
Idź do strony 1, 2  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 30 Sierpień, 2006 21:08 Odpowiedz z cytatem


Wątek poświęcony Christopherowi Paoliniemu i jego dziełom.
Inne informacje z serwisu:

O autorze O utworach Recenzja Najstarszego




Co sądzisz o Paolinim i jego książkach? Czytałeś coś może?
Napisz!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
candid
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 30 Październik, 2006 10:57 Odpowiedz z cytatem

Niestety, Najstarszy podobnie jak wiele innych książek fantasy ujętych w ramach trylogii, nosi w sobie syndrom drugiej części - w kontekście całej serii wypada najsłabiej. (choć trzeciej jeszcze nie znamy)

W przeciwieństwie do Eragona, na swój sposób świeżego, ta książka jest odtórcza, przetważa znane z innych źródeł pomysły (choćby imię Korgan - dla fanów Wrót Baldura postać kultowa, lub wszechobecna MOC, znana z trylogii Lucasa). Mimo to, książkę czyta się lekko i łatwo, podobnie jak ogląda się wspomniane już Gwiezdne Wojny, widoczny znak, że książka wpisuje się w kulturę masową. Nie prowokuje do przemyśleń, w przeciwieństwie do pierwszej części, która ot choćby, nakazuje się zastanowić nad istotą magii, siły w gruncie rzeczy niszczącej, mimo że daje pozór tworzenia.

Najstarszy oparty jest na dosyć sztampowym schemacie: przez większość książki uczeń - nauczyciel, zdobywanie nowych zdolności, oraz wielkia bitwa na podsumowanie. Dzięki temu staje się łatwa do przełknięcia dla przeciętnego zjadacza fantasy - dobra rozrywka dla lubiących kryminały. I jak na dobry kryminał przystało ma niespodziewane zakończenie. Szukającym czegoś bardziej wyzywającego, nie polecam.

Powrót do góry ⇑
kloca
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 02 Listopad, 2006 15:35 Odpowiedz z cytatem

Może i książka ma w sobie coś "oklepanego" ale i tak sądze że jest niesamowita!!!!!! Może się nie znam ale mi sę bardzo podobała i polecam każdemu:)

Powrót do góry ⇑
Kapiii
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 03 Marzec, 2007 23:45 Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem Eragona i Najstarszego i szczerze mówiąc zachwycony nie jestem. Przede wszystkim razi mnie to, że ta historia nie jest w całości autorstwa Paoliniego. Chodzi mi tu o to, że czerpał on np. z Gwiezdnych Wojen czy z Władcy Pierścieni i jest to naprawdę cholernie widoczne, wiele wątków jest po prostu identycznych:

Eragon - Luke Skywalker
Brom - Ben Kenobi
Eragon nie zna matki i ojca - Luke to samo. Ojciec Luke'a, żołdak zła, jak się okazuje ojciec Eragona z tej samej glinki jest. O i tu jest pierwsza różnica, bo Brom alias Ben zabił Morzana, natomiast w SW to Ben zginął, broniąc Luke. Brom zginął w dokładnie takich samych okolicznościach, widać to jak na dłoni.

Czytając Eragona bez przerwy miałem wrażenie, że skądś już to znam i to odebrało mi całą przyjemność lektury. Ale mimo wszystko lepsze to niż Heniek Garncarz  Blee  (alias Harry Potter, jak wiadomo Potter = Garncarz Wink )

Powrót do góry ⇑
lyoness
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1636
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 10 Marzec, 2007 21:35 Odpowiedz z cytatem

A ja czytałam porównanie Pottera do Pana Kleksa... Cóż zbaczam z tematu. Według mnie Pierwsza część trylogii była znacznie lepsza (chociaż jeszcze nie potrafię określić dlaczego).
Podobieństwo do Star Wars? Cóż ujmę to podobnie jak Whitefire w temacie 'Pisanie na podstawie?':
'Człowiek jest troche jak procesor: odbiera różne rzeczy i jakoś to tam międli w środku, miesza, miksuje... a później rodzą się nowe pomysły, tylko na ile one są naprawdę nowe?'
I wszystko sprowadza się do wyobraźni...  Very Happy  

Jeśli wziąć pod uwagę dwie ukazane książki to myślę że jest wprost świetna i mimo wszystkich komentarzy jakie pod tym adresem słyszałam polecam ją ludziom kochającym fantastykę (w szczególności nadprzyrodzone zjawiska i magiczne zwierzaki).
____________

Żyję więc walczę...
Żyję więc śnię...
Żyję więc kocham...
Żyję bo chcę...?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Serenity
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 74
Postać   Chowaniec

30 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 24 Lipiec, 2007 21:30 Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czemu ale spodobała mi się bardziej druga część chociaż przyznaję się bez bólu że w pierwszą nie wczułam się jak należy. Mi książka podobała się do tego stopnia że ją kupiłam czego zazwyczaj nie robię. Ostatecznie ile jest smoków na ziemi?  Very Happy  To właśnie jeden z powodów dlaczego ją lubię! I love dragons!!!  Roll
____________

Nie każe złoto jasno błyszczy, nie każdy błądzi kto wędruje...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
lyoness
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1636
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 09 Sierpień, 2007 11:34 Odpowiedz z cytatem

Wcele ci się nie dziwię Serenity. Smoki są świetne! Pierwsza część zyskuje więcej plusów gdy się ją przeczyta 2 razy - widzisz to czego nie widziałaś wcześniej:D
____________

Żyję więc walczę...
Żyję więc śnię...
Żyję więc kocham...
Żyję bo chcę...?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 13 Sierpień, 2007 22:20 Odpowiedz z cytatem

Ja czytalam tylko Eragona. jest genalny!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Fricai Skulblaka
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 19 Listopad, 2007 17:51 Odpowiedz z cytatem

Najstarszy i Eragon to bardzo fajne książki ale są tak spapugowane że hej.doszczętnie zniszczone Carvahall w Najstarszym to to samo co zniszczone Białe Miasto we Władcy pierścieni.na końcową bitwę Roran przypływa statkiem płynąc w górę rzeki by przeważyć szalę zwycięstwa.Tak samo we Władcy pierścieni Aragorn przywozi duchy ludzi gór na statkach także płynąc w górę rzeki i przeważając losy bitwy.Eragon tak jak Harry Potter wychowuje się bez rodziców w domu rodziny od strony matki.Z kuzynem Roranem żyją na farmie w Carwahall tak jak Potter z Dudleyem.Eragon ma nauczyciela-Broma, który ginie, tak jak zginął Dumbledore w 6 części HP.Tak jak Eragona nie pozwala zabić Galbatorix, tak Harrego nie pozwala zabić Voldemort. w obu przypadkach Galbatorix i Voldemort chcą mieć chłopaka dla siebie i tak w Eragonie , jak i w Harry'm pokłada się ogromne nadzieje wykończenia głównego zła. jest wiele podobieństw jeszcze nie tylko do WP i do HP ale też do innych książek. Sami możecie trochę jeszcze wyłowić. Lecz pomimo to Trylogia Dziedzictwo to moje najulubieńsze książki.  Smile

Powrót do góry ⇑
Last_Dragon
Shotokan


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1013
Postać   Chowaniec

505 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 19 Listopad, 2007 18:32 Odpowiedz z cytatem

3 część ma się nazywać Imperium
2 poprzednie przeczytałem
fajne
podobały mi się
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Geniusz
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 682
Postać   Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 18 Czerwiec, 2008 16:02 Odpowiedz z cytatem

Czytałam tylko jedną książkę Paoliniego -Eragona. Niespecjalnie mi się podobało... Widać, że pisał to jeszcze nastolatek. Wszystko jest niby ok., ale jakieś takie za proste się wydaje. Dlatego też, nie przeczytałam następnej części dziedzictwa.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Madea
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 281
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 01 Lipiec, 2008 21:43 Odpowiedz z cytatem

Ja miałam taki sam zamiar, wszyscy mówili, że 2 część jest fajna, wiec przczytałam:
WATO BYŁO!!!

Z resztą dla MNIE to niema naczenia czy pisze nastolatek , czy osoba po 60. Ja tego (tak szczerze) nie odróżniam, może dlatego że jestem mała (dla niektórych) Heh  i nie miałam doświadczenia z wieloma książkami, choć szczerze czytałam strasznie dużo książek. Moim zdaniem:) (50 na semestr[ok 5 miesięcy])


No ale Geniuszu warto by przeczytać następną część, o chyba że opowiedział Ci to juz ktoś inny   Rolling Eyes

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Geniusz
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 682
Postać   Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 04 Lipiec, 2008 19:10 Odpowiedz z cytatem

Może spróbuję przeczytać...
Co do tych nastolatków: są oni mniej dojrzali i ich książki zawsze będą się różnić od tych pisanych przez dorosłych.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Madea
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 281
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 05 Lipiec, 2008 11:07 Odpowiedz z cytatem

możliwe, ale ja tego nie odróżniam

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Last_Dragon
Shotokan


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1013
Postać   Chowaniec

505 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 05 Lipiec, 2008 11:14 Odpowiedz z cytatem

No nie jest już taki młody przecież Very Happy
to już mężczyzna Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Geniusz
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 682
Postać   Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 05 Lipiec, 2008 11:23 Odpowiedz z cytatem

A ile ma teraz lat? Z tego co pamiętam, to jak pisał Eragona miał 15 czy 17...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Brat Gilbert
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 3445
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 05 Lipiec, 2008 11:27 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A ile ma teraz lat?

Łatwo sprawdzić...
- Włączasz Google
- Wpisujesz "Christopher Paolini"
- Klikasz w pierwszy wynik
- Tam jest taki fajny napis "(ur. 17 listopada 1983)"
- I wtedy sobie obliczasz Wink
____________

"Chyba że wraz z toczeniem się kostki spadnie na mnie deszcz czaszek moich wrogów (wszystkie ze złota); wtedy uznam to za cud spowodowany przez boga Sharumazagonahomalefantayuiskrimtnweqrana i powrócę na forum."- Domius Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Geniusz
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 682
Postać   Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 05 Lipiec, 2008 11:29 Odpowiedz z cytatem

Chciałam zaoszczędzić sobie tego trudu...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Madea
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 281
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 05 Lipiec, 2008 11:32 Odpowiedz z cytatem

i wykorzystać innych...?  Heh

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Geniusz
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 682
Postać   Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 05 Lipiec, 2008 11:33 Odpowiedz z cytatem

Dokładnie...  Rolling Eyes

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.