Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Christopher Paolini
Idź do strony   1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Madea
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 281
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 05 Lipiec, 2008 12:40 Odpowiedz z cytatem

Brat Gilbert napisał:


- Tam jest taki fajny napis "(ur. 17 listopada 1983)"



To on ma ... 25 lat           myślałam że mniej Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Tixon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 62
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 14 Luty, 2009 13:42 Odpowiedz z cytatem

Trzeci tom za mną. Poniżej powody, dla których uważam go, za zły tom. Spoilers Available
:arrow: Tom trzeci miał być ostatecznym, podczas tworzenia jednak rozrósł się na tom czwarty. I to załamanie planu widać - brakuje stopniowania napięcia, fabuła się ciągnie i brak czegokolwiek, co by zaskoczyło i zainteresowało czytelnika. Jako pomost pomiędzy II a IV tomem, trzeci jest bardzo słaby.
:arrow: Przewidywalność. To, co się dzieje, nie ma nawet pozorów zaskoczenia. Wszystko jest NUDNE. W pewnym momencie pojawia się Cierń i wiadomo, że tym razem przegra i ucieknie; podczas walki z elfami, wiadome kogo zabije i tak dalej...
:arrow: Ojcostwo Eragona - mogło być ciekawie, jednak znowu spalili. Mroczne dziedzictwo Eragona zamienia się w jakże świetliste. No dobra, to jeszcze ujdzie, ale historia jego matki to już zupełnie ssie.
:arrow: Magia i imiona. Na początku przypominała zrzynkę z Ziemiomorza. Teraz, gdy do akcji wkracza Pradawna Mowa, magazynowanie energii w przedmiotach i nazywanie czynności... ma się wrażenie strasznej tandety. Czary odbijające bełty, odpychające miecze, przełamywanie zaklęć, zaklęcia w przedmiotach... co za dużo to i świnia wyrzyga.
:arrow: Roran. Zrobienie z niego tandetnego Conana napawa mnie niesmakiem. Wybicie prawie dwóch setek żołnierzy wroga, którzy po kolei biegli z nim walczyć... Idiotyzm.
Zniesienie 50 batów to kolejny.
A już szczytem był pojedynek o przewodzenie z urgalem. U Conana to przejdzie, Howard mógł i potrafił to napisać, Paolini nie.
:arrow: Bitwy są tak nieumiejętnie opisane, że jestem pełen "podziwu" dla talentu autora w tej kwestii. Stworzenie tak nierealistycznych scen bitewnych, tak idiotycznych działań dowódców i tak "kunsztownie" to opisać, to sztuka.
:arrow: Pomysł ze smoczymi sercami, co ma wyjaśnić moc króla, jest tragiczny. Nic więcej - zwykła tragedia.

____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Carlin Leander
Wędrowiec
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 67
Chowaniec

480 Miedziaków
6 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 16 Luty, 2009 21:30 Odpowiedz z cytatem

Są książki, których fabułę pamiętam dokładnie wiele lat po przeczytaniu. Są też inne - te przypominam sobie mgliście. Jest też trzecia kategoria - tak zwane "szybko przeczytane, jeszcze szybciej zapomniane". I do tej ostatniej szufladki trafiły dzieła pana Krzysia. Miałam je w rękach wcale nie tak dawno i nie pamiętam już prawie nic. Nie sądzę, żeby to były pierwsze objawy sklerozy. Najwyraźniej moje szare komórki nie znalazły tam niczego, co uznałyby za godne nagrania na twardy dysk   Laughing  Pamiętam kulejący styl, płaskich bohaterów i zlepek motywów zaczerpniętych z najróżniejszych powieści. Dlatego po "Brisingr" do księgarni nie popędzę. Jest wszak wiele dużo ciekawszych książek, na które mogę wydać ciężko zarobione grosiki...
____________

W żółtych płomieniach liści
Brzoza dopala się ślicznie
Grudzień ucieka za grudniem
Styczeń mi stuka za styczniem...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Sharin
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 50
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 17 Luty, 2009 7:01 Odpowiedz z cytatem

O Christophera Paolini tylko się otarłem. I to do tego w Empiku, gdzie tłoczno, głośnie i generalnie ciężko jest preczytać cokolwiek. Niemniej spróbowałem i wyszło... źle. Po około 60 stronach książkę* porzuciłem bo mnie zwyczajnie znudziła: za dziecinna konstrukcja zdań (inna niż w H.P), mętnie rozwijająca się fabuła.
Tego "czegoś" po prostu nie wyczułem.

Może w przyszłości spróbuję jeszcze raz ale sam nie wiem Confused

* Mowa oczywiście o pierwszej książce z tego cyklu Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Madea
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 281
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 22 Luty, 2009 18:29 Odpowiedz z cytatem

Hmm...
Mnie już zaczął nudzić... Nie przejdę już przez Brisingr, bo... nie wiem...
może dlatego że mi się nie chce ?!
Jestem leń śmierdzący Heh

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Tomson
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 61
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 12 Marzec, 2009 19:21 Odpowiedz z cytatem

Ja nabyłem drogą kupna wszystkie trzy części.
1 i 2 były całkiem niezłe, ale trzecia to niewypał.
Zresztą myślałem, że to będzie ostatnia a tu mi Christoper wylatuje
z 4 częścią! Poważnie zastanawiam się nad kupnem. Jeśli będzie taka jak
,,Brisingr'' to dziękuje bardzo!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Madea
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 281
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 13 Marzec, 2009 18:15 Odpowiedz z cytatem

No dokładnie. Jak przeczytałam ostatnią stronę Brisingru i tam było :
"Tu kończy się trzecia część cyklu Dziedzictwo. Dalszy ciąg i zakończenie tej historii znajdą się w części czwartej"
to się kompletnie załamałam Smile


Ostatnio zmieniony przez Madea dnia Poniedziałek 26 Październik, 2009 18:08, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Anazja_Dragon
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 14
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 21 Lipiec, 2009 10:35 Odpowiedz z cytatem

według mnie Książka "eragon" i "najstarszy" jest bardzo ciekawa.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Ania Strojek
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 13
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 21 Lipiec, 2009 11:48 Odpowiedz z cytatem

Nawet bardzo ciekawa....ale chyba Brisingr tez jest niezła.Mam nadzieję ze Anazjo przeczytałaś...  Very Happy    Razz    Laughing

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 15 Kwiecień, 2010 21:33 Odpowiedz z cytatem

na początek Razz wydawało mi się że mieliśmy tu wyrażać ocenę o książce (gdyby potomni zastanawiali się czy warto) a tu tak zawzięcie panowie i panie spojlerujemy. Można by postawić jakiś znak bezpieczenstwa Razz(jak np Tixon). Pamiętam jak czytałem Brisingr i nagle kolega do mnie zagaduje czy doszedłem już do tego momentu jak ****** zabija *****... Myślalem że mu jaja urwę Razz
Trylogię (póki co) przeczytałem, gówniarzem będąc zobaczyłem okładkę z pięknym niebieskim smokiem, i wyprosiłem rodziców by mi zakupili, i szczerze powiem że się zaaafascynowałem. Eragona uważam za wybitnego, następne częsci może nie aż tak genialne, ale na pewno dobre, to że znajduje się tam parę ściągnięć... jest trudno nie wzorować się odrobinę na dziełach literatury jak Władca Pierścieni współczesnym autorom, bo trzeba skądś inspiracje czerpać. Ale według mnie to nie jest tu aż tak odczuwalne i nie przeszkadza w baardzo przyjemnym czytaniu tego.
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Tixon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 62
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 02 Maj, 2010 9:47 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jest trudno nie wzorować się odrobinę na dziełach literatury jak Władca Pierścieni współczesnym autorom, bo trzeba skądś inspiracje czerpać. Ale według mnie to nie jest tu aż tak odczuwalne i nie przeszkadza w baardzo przyjemnym czytaniu tego.

Tolkien to nie jedyny autor fantasy. On sam sięgał do podań, legend i wierzeń, aby stworzyć własny świat. Autor, który nie potrafi znaleźć innych inspiracji niż Tolkien, to autor o bardzo wąskich horyzontach.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lotana
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 01 Październik, 2010 21:33 Odpowiedz z cytatem

Może i widać pewne podobieństwa pomiędzy innymi książkami fantasy, ale to jest właśnie myślę charakterystyczna cecha niektórych książek tego typu, że fabuła jest podobna. Jest już tyle książek fantasy, że jakby się uparł to można powiedzieć, że każda książka jest zgapiona od innej i  w każdej chodzi o to samo. Jakbyśmy naprawdę mieli w tym drążyć można stwierdzić, że i Harry POtter ma coś z Władcy Pierścienia...  Very Happy    
Przeczytałam wszystkie 3 części Eragona z niecierpliwością czekam na ostatnią. I wszystkim tych, którzy jeszcze tego nie zrobili zachęcam do przeczytania trójki. Wbrew pozorom i może trochę przynudzającym początkiem potrafi zaskoczyć!

Powrót do góry ⇑
Firstina
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 31
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 02 Styczeń, 2011 20:47 Odpowiedz z cytatem

Książka jest całkiem fajna.(choć nie tak powalająca jak mi cały czas mówi moja siostra) Ja tam i tak wole książki Trudi Canavan.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 05 Luty, 2011 22:51 Odpowiedz z cytatem

Wgl dzieje się cokolwiek wiadomego z 4 częścią? Bo czekam i czekam, a tu nawet żadnego njusu   Mad  

Wgl to oglądaliście może 'ekranizację' (że tak zażartuję Razz) filmu?
Mnie np totalnie zawiódł, poza postacią Broma. Razz
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eudan
Wędrowiec
MROCZNY ELF


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 176
Postać   Chowaniec

220 Miedziaków
218 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 08 Kwiecień, 2011 7:20 Odpowiedz z cytatem

Ja czytałem Eragona, Najstarszego i Brisingra i uwarzam że są to fajne książki.

Dodane po 40 sekundach:

a przy okazji, wyszło już Eldunari?
____________

Każdy ma swój własny świat, świat umysłu...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kris252
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 15
Chowaniec

10 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 09 Kwiecień, 2011 9:08 Odpowiedz z cytatem

Witam, doczytałem się, że wydawnictwo MAG poinformowało, iż 4 tom trylogii "Dziedzictwa", będzie miał premierę w Polsce 9 listopada 2011, czyli dzień po premierze amerykańskiej Smile . Polski tytuł ostatniego tomu to po prostu "Dziedzictwo"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eudan
Wędrowiec
MROCZNY ELF


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 176
Postać   Chowaniec

220 Miedziaków
218 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 09 Kwiecień, 2011 11:46 Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Choć myślałem że tytuł to Eldunari.
____________

Każdy ma swój własny świat, świat umysłu...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kris252
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 15
Chowaniec

10 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 09 Kwiecień, 2011 12:38 Odpowiedz z cytatem

Angielski tytuł "Inheritance",a na okładce tym razem zielony smok  Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 10 Kwiecień, 2011 17:35 Odpowiedz z cytatem

A czyj to smoczek ma być tym razem?
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 2 z 2 Idź do strony   1, 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.