Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
System Mythai RPG problemy
Idź do strony 1, 2  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Systemy RPG Mythai
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 24 Listopad, 2005 12:19 Odpowiedz z cytatem

Poniżej prosimy zgłaszać wszelkie niedopracowania (nawet literówki), niedociągnięcia, pytania, niejasności, prośby o dodatki itp. dotyczące systemu RPG Mythai.

--------------------


Obecna wersja Systemu RPG Mythai to 0.9
Obecna wersja Systemu RPG Mythai Starter to 0.1

Oba systemy można ściągnąć z działu RPG:

Download RPG
____________



Ostatnio zmieniony przez Whitefire dnia Czwartek 08 Styczeń, 2015 18:12, w całości zmieniany 2 razy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 24 Listopad, 2005 23:11 Odpowiedz z cytatem

Ponieważ spośród kilku ważnych rzeczy (bestiariusz, nowe scenariusze np. kampanii, założenie forum, tłumaczenie witryny, reklama, i tysiąc innych) na razie wybraliśmy (jak widać) sprawę forum, które w dalszym ciągu wymaga sporej ilości pracy (i troche z tego tysiąca innych), więc sprawa następnych scenariuszy musi niestety poczekać...

No, chyba że Wy weźmiecie sprawę w swoje ręce...  Wink  Ze swojej strony mogę co najwyżej pozwolić sobie na wzmiankę o naprawdę fajnej kampanii/epopei za kilka miesięcy, ale z zastrzeżeniem ze jest to wzmianka bardzo zaowalowana, wątpliwa, niejasna i w ogóle właściwie to jej nie ma.

Jedyne scenariusze jakie mam dostępne w tej chwili są częścią tej epopei i w związku z tym nie zostaną na razie opublikowane.

Ze scenariuszami do Startera rzecz ma sie niestety podobnie jeśli nie gorzej Sad

Ale przynajmniej możemy już sobie pogadać   party6
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Asthaord
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 648
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 25 Listopad, 2005 0:00 Odpowiedz z cytatem

Ja robię bestiariusz do Mythai 0.1; ile ma tak na oko liczyć potworów? Bo ja przewiduję kilkadziesiąt, a jestem dopiero na literce D Very Happy
____________

Why So Serious?!

www.mythai.info

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Bartek
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 48
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 28 Listopad, 2005 10:44 Odpowiedz z cytatem

Bestiariusz to dobra rzecz, pomaga szczególnie w krótkich sesjach. Z góry więc dzięki, przyda się wszystkim. Należy tylko pamiętać, że (jak właściwie wszystko w Systemie Mythai) także potwory można kreować zgodnie z potrzebami scenariusza czy świata, w którym gra się toczy. W każdym bądź razie niecierpliwie czekam na Bestiariusz 0.1 =)
____________

RPG create worlds
  We create RPG
         - - -
  www.mythai.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Asthaord
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 648
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 28 Listopad, 2005 12:25 Odpowiedz z cytatem

Bestiariusz przewiduję obszerny, będzie z czego wybierać... Smile wszystkie potwory są robione zgodnie z systemem, choć oczywiście mogą się zdarzyć jakieś niedociągnięcia. Jak zrobie połowę, wklepię je do komputera (teraz są w jakimś notesie   Razz  ) i wyślę Whitefire'owi do sprawdzenia, ewentualnie korekty.
____________

Why So Serious?!

www.mythai.info

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Asthaord
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 648
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 24 Styczeń, 2006 23:11 Odpowiedz z cytatem

Zrobilem do litery O i teraz przesyłam Whitefire'owi...
____________

Why So Serious?!

www.mythai.info

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Vard
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 6
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 27 Lipiec, 2006 8:52 Odpowiedz z cytatem

a ja zauważyłem coś takiego odnośnie systemu Mythai Starter:

Aby czar sie udał należy przeprowadzić test cechy, test cechy udaje się jeżeli 2k6 (pierwsza kostaka=pierwsza liczba druga kostka równa sie druga liczba) jest mniejsze od cechy.

Według tej zasady rzutem kostek można stworzyć liczbe od 11 do 66

Ceche Magia o której mówimy (albo moc, nie pamiętam bo przy stosowaniu systemu pozmnieniałem pare nazw dla wygody) ustalana zostaje za pomocą rzutu k6+3 tak więc w najlepszym wypadku dostaniemy na start 9 mocy

I tu jest problem, chcąc rzucić czar w takim ustawieniu (np. na samym początku gry) jest 100% pewność że nie wyjdzie bo:

Moc max. 9 < test min. 11

Chyba że źle zrozumiałem podręcznik - nie słyne z niezwykłej inteligencjii a system mythai jest pierwszym takim systemem z którym się spotkałem.
____________

RPG is Power !!!!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 27 Lipiec, 2006 14:04 Odpowiedz z cytatem

losowanie od 11 do 66 to jest tylko i wyłącznie test szansy. W tym teście ustalamy, która kość będzie uznana za pierwszą. Np. wyrzucenie 4 i 2 to jest 42.

Przy testowaniu nie ustalamy, co jest pierwsze. Po prostu dodajemy wyniki z obu kostek. Np wyrzucenie 4 i 2 to jest 6.

O ile ja dobrze zrozumiałem problem to chyba o to chodziło.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Damek
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1024
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 27 Lipiec, 2006 14:24 Odpowiedz z cytatem

No ale jak mój braciak był magem i miał już magi 11 to testował swoją magie 2k6 jeśli urzywał czarów bardziej zaawansowanych a jeżeli normalnych to normalnie k6
____________

Mythai rulez  Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Vard
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 6
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 27 Lipiec, 2006 15:26 Odpowiedz z cytatem

Whitefire napisał:


O ile ja dobrze zrozumiałem problem to chyba o to chodziło.


Tak, o to właśnie chodziło Smile dzięki za odpowiedź Smile
____________

RPG is Power !!!!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 27 Lipiec, 2006 17:52 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak, o to właśnie chodziło Smile dzięki za odpowiedź Smile

Nie ma sprawy Smile

Cytat:
No ale jak mój braciak był magem i miał już magi 11 to testował swoją magie 2k6 jeśli urzywał czarów bardziej zaawansowanych a jeżeli normalnych to normalnie k6


Dla mnie test jest testem i zawsze go rzucam tak samo. Mając M 11 trudno nie zdać testu rzucanego na k6... Oczywiście MG może i powinien dosalać różne modyfikatory, ale mimo wszystko... Z drugiej strony, może dojść do tego, że naprawdę dobry czarodziej w normalnych warunkach będzie rzucał proste czary bez testu (bo zawsze by zdał).
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Jacube63
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 262
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 28 Wrzesień, 2008 15:59 Odpowiedz z cytatem

A ja mam z kolei takie problemy:
Ile sztuk strzał można kupić za cenę podaną w cenniku Mythaiowskim?  
Czemu żarcie w karczmach jest tak tanie?
Jak skrócić czas trwania nudnych obliczeń?

jak jeszcze sobie coś przypomnę to dam znać.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 28 Wrzesień, 2008 16:59 Odpowiedz z cytatem

Dzięki za posta.

1. 1
2. ceny sa orientacyjne i dotycza raczej dawnych realiow.. podaj przyklad tego, co ci nie pasuje?
3. nie ma zbyt wielu nudnych obliczeń. Napisz, które masz na myśli, wyjaśnimy. Jeśli walkę, polecam wątek:
http://www.mythai.info/forum/viewtopic.php?t=142
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Jacube63
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 262
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 29 Wrzesień, 2008 15:47 Odpowiedz z cytatem

Jest napisane:

Strzała długa 2                     Opis                                              25S 35M

Czy to znaczy że jedna strzała długa kosztuje 25S 35M?

A problemu nudnych obliczeń już niema (dzięki za polecony wątek)[/quote]

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 30 Wrzesień, 2008 9:16 Odpowiedz z cytatem

Ok... Tak, to znaczy że tyle kosztuje jedna strzała.

Spróbuję obronić tę cenę, ale od razu napiszę, że jeśli według waszej grupy jest zawyżona, po prostu ją obniżcie.

Wysokie ceny strzał biorą się stąd, że Mythai jest z założenia światem na krawędzi prymitywizmu, to znaczy że metal jest raczej sprawą dość trudną do zdobycia i słabo opanowano jego obróbkę. Zwykła strzała to ok. 6 s, to co ty pokazujesz, to "Ostrze rozcinające liny (sierpowate). Do łuku długiego." Dla porównania, włócznia kosztuje 30 - 40 s. Dużo metalu, trudniejsze do sklepania. Strzały nie są wcale tanie; gdybyś chciał kupić obecnie dobrą strzałę z myśliwskim grotem (trójkątny, nie bodkin ani listek), to z doświadczenia mówię, że wydałbyś powyżej 100 za sztukę. I takie strzały sa przeznaczone do wielokrotnego użytku (to nie World of Warcraft Smile, zwłaszcza groty.

Poza tym, w cenniku raczej zachowany jest duży rozstrzał cenowy pomiędzy rzeczami rzadkimi a częstymi. Strzała o ostrzu sierpowatym to rzadkość. W dodatku, ponieważ większość myśliwych jest w stanie samodzielnie wytwarzać strzały (w każdym razie takie z rogowym grotem), takie kupowane strzały najczęściej maja bardzo dobrą jakość i niełatwo je znaleźć.

Z drugiej strony, być może cena jest przesadzona... zróbcie, jak wam najlepiej.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Jacube63
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 262
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 15 Styczeń, 2009 17:35 Odpowiedz z cytatem

W niektórych systemach do wykonania czaru potrzeba określonych składników ( Mandragora, smocze oko, język węża itp) w Mythai tak nie jest i to mnie trochę gryzie. Czy to nie za łatwe?

-Darkpotato
...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 15 Styczeń, 2009 19:33 Odpowiedz z cytatem

Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził Smile

Jedni mogą to lubić, inni nie. Dla niektórych jest to za proste, dla mnie to największa zaleta systemu. I chociaż mogę tu długo i namiętnie wyjaśniać, dlaczego, być może po prostu masz na ten temat swoje zdanie i już.

Pozwolisz więc, że nie odpowiem na pytanie "czy to nie za łatwe". Dla mnie trudność polega raczej na odegraniu wysiłku włożonego w czar, mentalnego zmęczenia... nieważne. Napiszę ci za to, jak wybrnąć z tej sytuacji.

Otóż, gdyby podręcznik zawierał 'księgę czarów' w stylu: napój miłosny - zmieszaj krew dziewicy, włos pożądanego partnera i wosk z własnego ucha, przy świetle księżyca...", to w zasadzie nic by się nie dało zrobić, gdyby przyszedł ktoś z problemem odwrotnym do twojego i stwierdził 'jakie to naiwne, oklepane, ludzie, pomóżcie'

Na szczęście jest na odwrót i system można dostosować do przeróżnej mechaniki czarów. A nawet, zdradzę, w samych realiach Mythai nie jest to takie proste jak opisano w podręczniku.

Bierze się to stąd, że (w realiach Mythai) rzucenie zaklęcia zazwyczaj wymaga jakiegoś ukierunkowania (emocji). Bez tego nie ma czaru, jest tylko moc z którą nie wiadomo co zrobić. W zasadzie chodzi o coś więcej niż tylko precyzyjne myślenie. Tak czy inaczej nie jest łatwo osiągnąć odpowiedni stan umysłu zwyczajnie 'na życzenie'. Dlatego Magowie, którzy często odkrywają reguły rządzące magią w bardzo przypadkowy sposób, popełniają po drodze mnóstwo błędów i pomagają sobie rzeczami, które wcale niekoniecznie są potrzebne do rzucania czarów.

W ten sposób, można powiedzieć, powstały różne 'szkoły'. Są tacy, którzy uczą się magii wypowiadając zaklęcia, tacy, którzy musza rysować runy, szkoły, które uczą mieszać składniki albo takie, gdzie rzucenie czaru wymaga wręcz tańca albo przynajmniej gestu. Albo kilku z wyżej wymienionych na raz.

Pomimo że tak naprawdę wszystkie te rzeczy są niepotrzebne, w sumie wie o tym dość niewielu Magów, i to tylko ci najlepsi, rozrzuceni tu i ówdzie po świecie...

W dużym skrócie tak wygląda sytuacja 'magii' na Mythai. W innych światach, innych realiach, może być inaczej. Sam widzisz, że taki opis mechaniki magii jaki jest w podręczniku pozwala właśnie dostosować ją do różnych światów.

Dlatego moja rada: zastanów się, jak chciałbyś, żeby taka mechanika wyglądała, i rozwiń to co jest tak, żeby ci odpowiadało. Co więcej, wszyscy chętnie rzucimy na to okiem, jeśli opublikujesz to w naszym serwisie Razz

Pozdrówska
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Jacube63
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 262
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 18 Styczeń, 2009 17:44 Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Jacube63
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 262
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 26 Luty, 2009 21:56 Odpowiedz z cytatem

Taaa a ile PD powinni otrzymać gracze średniozaawansowani po sesji ( Takiej zwykłej nic wielkiego). Ja daję w przedziale 900 - 2500 fiz i 500 - 1500 innych.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 05 Marzec, 2009 11:08 Odpowiedz z cytatem

No i dobrze Smile
Mi zazwyczaj wychodziło nieco mniej, ale dużo zależy od sesji i w ogóle od charakteru przygody, jak bardzo jest oparta na rozwałce przeciwników. Jeśli była walna bitwa to bywało i ponad 2500 Smile

Różne wytyczne są w podręczniku, ale tak poza nimi, to policz sobie ile chcecie grać, jeżeli spodziewacie się rozegrać przykład 100 sesji tymi samymi bohaterami to dobrze by było nieco zwolnić z PD np do jakichś tak po 300-600 /sesję ;P To taka nieoficjalna wskazówka aureola2
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Systemy RPG Mythai Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.