Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
George R. R. Martin
Idź do strony 1, 2  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 30 Sierpień, 2006 21:20 Odpowiedz z cytatem


Wątek poświęcony George R. R. Martinowi i jego dziełom.
Inne informacje z serwisu:

O autorze O utworach Uczta dla wron




Co sądzisz o Martinie i jego książkach? Czytałeś coś może?
Napisz!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Gość



   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 18 Październik, 2007 10:25 Odpowiedz z cytatem

Ojojoj, ja się totalnie nie zgadzam, że w prozie Martina jest podzial na dobro i zlo! Tego tam nie ma i w gruncie rzeczy wszyscy , w mniejszym lub wiekszym stopniu (Littlefinger Twisted Evil ), dbają o wlasny interes i to wlaśnie jest fajne;D. Pozdrawiam Very Happy

Powrót do góry ⇑
Sutener
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 12
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 14 Czerwiec, 2008 21:09 Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobry pisarz, chociaż nie płodzi swoich dzieł w zawrotnym tempie. Ale na piękne rzeczy, rodzone najwyraźniej w długoterminowych bólach, warto jest czekać. "Pieśn Lodu i Ognia" postawiła poprzeczkę bardzo wysoko, jeżeli chodzi o książki fantasy i co do tego gatunku, zmieniła mój osobistny ranking, do podziału na pozycje, które czytałem "przed Pieśnią" i te przerobione "po Pieśni".

Martin mistrzowsko ukazał losy ludzi splątanych w sieć intryg i spisków, obdarował swoich bohaterów nieprzewidywalnością, zaś rys psychologiczny i motywacje zbudował na poczynaniach postaci a nie sztywnych opisach. Co do sc-fi to wypada zwrócić uwagę na króciutkie, ale kapitalne opowiadanie utrzymane w konwencji grozy pt. "Piaseczniki". Dowodzi, wszechstronności autora, który równie dobrze spełniłby się w futurystycznych realiach, jaki i budowaniu klimatu horroru. W każdym razie warto poznać jego twórczość, jeżeli wymagamy fantastyki na najwyższym poziomie.

Jedyny minus jest taki, że facet lubi zabijać bohaterów, których na ogół lubią czytelnicy. Heh... dowcipniś.
____________

The rest is silence.
William Shakespeare - Hamlet

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Tixon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 62
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 15 Luty, 2009 14:21 Odpowiedz z cytatem

Jak dotychczas czytałem dwa monstrualne tomy Pieśni Lodu i Ognia i jestem pod wrażeniem. Saga ma wielki potencjał, znakomitych bohaterów, świetny styl, ciekawy (chociaż jak dla mnie za zbyt krwawy i wulgarny) świat. W dodatku Martin ma u mnie wielkiego plusa za ciągłość akcji nawet kosztem bohaterów - w końcu nie wiadomo, czy nasz ulubieniec/ulubienica przeżyje daną sytuację, czy też nie... A to wzmaga napięcie Wink
Cztery kolejne czekają na swoją kolej u znajomego, który jest wielkim fanem autora i nie może przeżyć, że ten raz po raz nie dotrzymuje terminów Smile
BTW Martin to nie tylko PNO Smile To jeszcze - jak wspomniał Sutener powyżej - Piaseczniki, ale też Rockowy Armagedon i liczne zbiory opowiadań Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 19 Marzec, 2011 11:11 Odpowiedz z cytatem

Jadę sobie Al. 29 Listopada, a tu wieszają ogromny baner - Gra o Tron - Nowy serial produkcji HBO. A na plakacie gość na tronie z wielkim mieczem  Very Happy
Czyż to nie piękne, że w końcu zaczeli kręcić seriale Fantasy?!
W roli Lorda Eddarda Starka - Sean Bean - już dla niego warto oglądnać.
Dla zainteresowanych link do zwiastuna:
http://www.filmoholicy.pl/film/6380/gra-o-tron---najnowszy-zwiastun-serialu-hbo/
Fantastyczny  Heh

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Tallis Keeton
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 108
Chowaniec

312 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 30 Marzec, 2011 22:41 Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to pilot serialu dadzą już 18 kwietnia na HBO.
17-go w USA a 18-go u nas Smile Także ludzie gotujcie nagrywarki, wideo czy cokolwiek tam macie Smile
poz
tal
____________

pracka:
http://silesian.academia.edu/MagdalenaKroczak
fanfiki:
http://www.fanfiction.net/u/242280/Tallis_Keeton

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 31 Marzec, 2011 14:23 Odpowiedz z cytatem

Hm.. jak Martin będzie pisał w tym tempie, to go z akcją serial wyprzedzi - i co wtedy?
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Tallis Keeton
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 108
Chowaniec

312 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 01 Kwiecień, 2011 0:24 Odpowiedz z cytatem

I tak serial będzie musiał poczekać, aż Martin napisze zakończenie. Afaik pilot serialu i serial obejmuje tylko 1 tom, a ich jest chyba z 7 więc Martin ma kupe czasu zanim skręcą te 7 sezonów Very Happy Mam nadzieje, że w to lato na konwencie w Niedzicy Martin wreszcie powie nam, kiedy skończy pisać Smile Co za leniwy człek Smile Na pewno ma masę kotów -bo jak się zorientowałam  właściciele kotów bardzo wiele się od nich uczą o lenistwie, odpoczynku, opanowaniu i kontemplacji Smile
poz
tal
____________

pracka:
http://silesian.academia.edu/MagdalenaKroczak
fanfiki:
http://www.fanfiction.net/u/242280/Tallis_Keeton

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 18 Kwiecień, 2011 22:06 Odpowiedz z cytatem

No i stało się Smile

Pierwszy odcinek (czy pilot, jak kto woli), właśnie skończył się na HBO. Co prawda obyło się bez popkornu, ale takiej okazji przepuścić nie mogłem.

Ciekawe, jakie są Wasze opinie, jeśli oglądaliście...

Szczerze powiem że aktorzy wydają mi się nawet trafieni - dosyć dawno czytałem pierwszy tom Pieśni Lodu i Ognia, ale wyobrażałem ich sobie dość podobnie. Zdecydowanie kino dla dorosłych ale w gruncie rzeczy dokładnie tak pisze Martin, a to jest zazwyczaj pierwszym elementem podlegającym krytyce. Wygląda na duży hit - coś jest na rzeczy, skoro tu i ówdzie podnoszą się już głosy, że będzie to serial fantasy wszechczasów.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 22 Listopad, 2011 21:39 Odpowiedz z cytatem

A dzisiaj widziałem też pierwszy tom V części sagi, w księgarni, po polsku. Fajnie, chociaż słyszę opinie, że nie zachwyca mnie tak jak można by tego oczekiwać. "Przez cały tom bohaterowie wciąż idą, a na koniec i tak nigdzie nie dochodzą", zdaje się, że coś w tym stylu czytałem... ale to nie moje słowa, chociaż trochę z obawą podchodzę do najświeższych wypieków spod znaku Lodu i Ognia.

Niestety, mam zakaz kupowania sobie książek do 25 grudnia Sad
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Carlin Leander
Wędrowiec
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 67
Chowaniec

480 Miedziaków
6 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Grudzień, 2011 19:03 Odpowiedz z cytatem

Eeee, nie jest źle - po nudnawej nieco "Uczcie dla wron" miło jest powrócić do tych bardziej znanych i lubianych bohaterów. Chociaż, mówiąc szczerze, nieco rozczarowała mnie Daenerys, ale żeby bliżej wyjaśnić, o co idzie, musiałabym dać spoilery Wink
____________

W żółtych płomieniach liści
Brzoza dopala się ślicznie
Grudzień ucieka za grudniem
Styczeń mi stuka za styczniem...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
kris252
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 15
Chowaniec

10 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 18 Luty, 2012 14:37 Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, że po przeczytaniu trzech pierwszych tomów sagi ("połknąłem" te tomy  Heh  ), "Uczta dla wron" delikatnie przynudzała, ale w "Tańcu ze smokami" znowu coś się dzieje. Pozostaje liczyć, że w drugiej części 5 tomu będzie tak samo, albo lepiej  Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Tallis Keeton
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 108
Chowaniec

312 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 01 Marzec, 2012 22:46 Odpowiedz z cytatem

Przeczytałam obie czesci Tanca ze smokami. cz 1 juz dwa razy a zaczelam 3 raz a cz 2 dopiero raz. No i cóż można powiedziec wreszcie historyczna fantasy zmienia się w fantasy - więcej magii mi się podoba, trochę sie stęskniłam za magią w tym świecie intryg pałacowych Smile i rzezni na okrąglo. Jedno czego nie mogę darować Martinowi to, że lubi zabijać moje ulubione postacie. Postaci pozytywniejsze, lepsze, milsze giną albo prawie giną, zaś całą banda postaci negatywnych zdaje się byc niezniszczalna. Choć jednoczesnie podoba mi się to, bo akcja jest atrakcyjniejsza. Pozytywni herosi czesciej przegrywają niż wygrywają, a przynajmniej tak sie wydaje czytelnikowi. Widać, że akcja zaczyna koncentrować się, wątki splatać się wokół ledwie paru postaci głównych które będą miały najwiekszy chyba wpływ na losy swiata.
Bardzo mi przykro ale jak nie lubiłam Melisandre od początku tak jeszcze bardziej nie znosze tej baby. Smile Walczy z zimą, z upiorami itp, ale nadal to nie znaczy, że jest normalna. Dla mnie nie jest. Martin mógłby sie jej wreszcie pozbyc, bo na Murze pasuje jak wół do karety a robi sie coraz bardziej irytująca. Najpierw żałowałam Stannisa że sobie takiego "sojusznika" znalazła ale teraz jego samego też mam dość.
Tyrion też nie jest zasadniczo dobrym gosciem, w koncu zabił wlasnego ojca (choc tak po prawdzie to wcale mi go nie bylo żal, bo bandzior byl nielichy - o wiele bardizej żal tego minstrela i tej [-] co ich tez zabił Tyrion tyle że ich zabil bardziej dla racji stanu, dla dobra królestwa a ojca po prostu z zemsty), ale jego zbrodnie mają granice i zasadniczo bylby sensownym wladca albo namiestnikiem który dba o kraj co widac po sensownych rozkazach gdy byl namiestnikiem a ta fanatyczka dla swego boga granic nie zna i zrobilaby wszystko zeby wszyscy  sie nawrócili.
Mam nadzieje, że tak jak kapłani wyeliminowali Cersei tak Inni wyeliminują Melisandre.
W każdym razie kibicuje moim ulubiencom - Jonowi, Starkom (z Reedami) Tyrionowi, Brienne, Samowi i po czesci Daenerys, choc wolalabym by ona zostala imperatorowa na poludniu w sojuszu z Dorne a nie jechala na polnoc. Mam nadzieje że polnoc przejmie jej bratanek, jak mu tam, ten co mial byc zabity w kolysce, mial ksywe Gryf?
poz Smile
tal
____________

pracka:
http://silesian.academia.edu/MagdalenaKroczak
fanfiki:
http://www.fanfiction.net/u/242280/Tallis_Keeton

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 17 Marzec, 2012 13:40 Odpowiedz z cytatem

AAAAAAAAAAA. AAA.
A.
Nienawidzę Martina Smile

I generalnie zgadzam się z Tallis.

Moich ulubieńców, czyli Starków, to już niewielu zostało. Daenerys jakoś tam się jeszcze kolebie na tym wózku, ale gdzieś czytałem pogróżki Martina, że na koniec zostanie 'wiatr i popioły' czy coś takiego, więc diabli wiedzą jak będzie. Chłop powinien pisać starożytne tragedie. Uznawali je za dobre jeśli większość bohaterów ginęła na końcu.

W każdym razie jak kiedyś widziałem dla niej 'partię' w osobie Jona Snowa (a tak, takie daleko idące przypuszczenie mi się pojawiło), to teraz zaczynam powątpiewać, chociaż fajnie by było...

Książka jest dobra, czytało mi się świetnie chociaż nie miałem czasu i pewnie kiedyś do niej wrócę, aczkolwiek nie jest to ten rodzaj powieści którą się czyta po wiele razy - za duży procent przyjemności bierze się z suspensu i nagłych zwrotów akcji, a to można w pełni przeżyć tylko raz Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
kris252
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 15
Chowaniec

10 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 14 Kwiecień, 2012 6:43 Odpowiedz z cytatem

Tak sobie myślę, że o Jonie Snow to pewnie jeszcze poczytamy. Wydaje mi się, że Martin nie przypadkiem umieścił obok niego tę "czerwoną jędzę" Melisandre. Póki żyje jego wilkor Duch, to jest szansa, że on też "zmartwychwstanie". Szkoda tylko, że tak długo przyjdzie nam poczekać, żeby się o tym przekonać  Sad

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Nano
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 24
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 06 Październik, 2012 15:10 Odpowiedz z cytatem

Też myślę, że Jon Snow nie przeminie jak śnieg (ha ha). W końcu ktoś musi być w tych powieściach, żeby było o czym pisać.

Martin ogólnie jest świetny. Serial też zaje...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 14 Kwiecień, 2014 17:55 Odpowiedz z cytatem

Właśnie jestem na gorąco po drugim odcinku czwartego sezonu - Lew i Róża. Ale miazga Laughing Każdy dialog to majstersztyk, no ale podobno sam Martin reżyserował ten odcinek... Polecam  Very Happy
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 14 Kwiecień, 2014 18:18 Odpowiedz z cytatem

To już czwarty sezon jest ? Jak ten czas leci   Shocked  Dawno temu przeczytałam pierwsze dwa tomy, pierwszy sezon leży i nie mam kiedy obejrzeć   Shocked  mam za dużo zainteresowań i się nie wyrabiam   Rolling Eyes

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 14 Kwiecień, 2014 18:48 Odpowiedz z cytatem

Ja przyznam szczerze, że ten serial czasami mnie przerasta. Przemoc, okrucieństwo, krew i golizna... Nie żebym była jakąś dewota czy co... Ale moim zdaniem niektóre sceny są przegięte... Masakra  Heh I ile razy stwierdzam, że dam se już spokój z oglądaniem, to zaraz przekonuje sama siebie, że jednak nie odpuszczę  Laughing Przynajmniej dla tych smoków  Kiss3
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 14 Kwiecień, 2014 18:57 Odpowiedz z cytatem

Może jestem głupia, ale ja przez prozę Martina nie jestem w stanie przebrnąć. "Pana Lodowego Ogrodu" Grzędowicza dosłownie połykałam, a George Martin zdecydowanie mnie przerósł - tak samo zresztą jak P.J. Farmer ze swym "Światem Rzeki", nad którym ziewałam jak siostra hipopotama.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.