Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Steven Erikson

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 30 Sierpień, 2006 21:21 Odpowiedz z cytatem


Wątek poświęcony Stevenowi Eriksonowi i jego dziełom.
Inne informacje z serwisu:

O autorze O utworach Cykl Malazańska saga poległych Malazańska... (tom 1) Malazańska... (tom 2)




Co sądzisz o Eriksonie i jego książkach? Czytałeś coś może?
Napisz!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Gość



   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 14 Czerwiec, 2007 19:04 Odpowiedz z cytatem

Dlaczego pośród utworów Eriksona zabrakło "Brzegów Rubikonu"? wiem, że to nie fantastyka, ale na pewno fantastyczna książka.. Smile

Powrót do góry ⇑
Gość



   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 14 Czerwiec, 2007 19:11 Odpowiedz z cytatem

Laughing  bo to nie napisal Steven Erikson, tylko Steve Erikson... mala literka wiele zmienia...   Hihi

Powrót do góry ⇑
Ezechiel
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 15 Lipiec, 2007 9:23 Odpowiedz z cytatem

Dobre streszczenie ale na prawdę polecam przeczytanie książki!!

Powrót do góry ⇑
msc
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 23 Lipiec, 2007 23:25 Odpowiedz z cytatem

ad. streszczenie 6 tomu, Flaszka a nie Butelka Neutral

poniekad, moja ulubiona postac Heh

Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 29 Lipiec, 2007 15:07 Odpowiedz z cytatem

Dzięki Smile
Streszczenie było pisane na podstawie wersji anglojęzycznej, stąd kłopot.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Silchas Ruin
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 13
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 01 Październik, 2008 18:01 Odpowiedz z cytatem

Co tu dużo mówić...kawał dobrego fantasy!!! ok szereg wątków głównych i pobocznych splatających się razem w jeden sensnowny wątek.Zero litości dla bohaterów,na początku jest a potem ginie,nawet u AS-a tak nie było.
Do tego ta wspaniała fabuła,na początku wydaje się że cykl jest głównie o malazańczykach a tu się okazuje że akcja jest zakrojona na szerszą skalę...szkoda że mistrz Tolkien nie pisał z podobnym rozmachem...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Tixon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 62
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 15 Luty, 2009 14:57 Odpowiedz z cytatem

Erikson... Zabierałem się za niego z pewnymi oporami. Zanim wskoczyłęm na głębokie wody powieści, zabrałem się za Krwawy Trop i - niespodzianka - spodobało mi się.
Podszedłęm wiec z pewnymi rezerwami do Ogrodów i...
Steven Erikson Ogrody Księżyca - Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych.
Uczciwie trzeba przyznać, że początkowo (heh, dobre sobie) jesteśmy wręcz przytłoczeni ogromem świata prezentowanego przez tego autora, ilością bohaterów oraz poziomem zaawansowania intryg. A zostajemy rzuceni na głęboko wodę, gdzie ja (wyjadacz, można powiedzieć) mam problemy. No nieźle, zwłaszcza, że następne tomy odsłaniają kolejne elementy układanki. Gdy już uda nam się utrzymać na powierzchni, nie mamy wyboru i musimy dać się porwać fali wydarzeń. A tych jest tyle i takiej jakości, że... no ŻE NIE MAM DO CZEGO SIĘ DOCZEPIĆ! Czy to nie straszne?
Do tego dodać postacie o takiej głębi... No normalnie przeczytajcie i oceńcie sami. Ode mnie pierwszy tom dostaje 8/10.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 22 Maj, 2015 15:46 Odpowiedz z cytatem

Coś ubogo tutaj z tym Eriksonem  Wink Ja kiedyś przeczytałam Ogrody Księżyca, wciągnęło mnie, ale przerósł mnie ogrom tej książki i drugi tom leży i kwiczy  Laughing . Teraz muszę przeczytać jeszcze raz jeśli chcę kontynuować, bo nic już nie pamiętam  Heh . Dzisiaj zakupiłam w promocji w Magu Kuźnię Ciemności, która to książka jest pierwszą w trylogii, której akcja ma dziać się tysiące lat przed Malazańską Księgą Poległych. Postaram się może coś tutaj skrobnąć po przeczytaniu... Naprawdę bardzo chciałabym wciągnąć się w Eriksona, który zaraz po Jordanie i Sandersonie, może być moim ulubionym  Very Happy
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.