Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Robert Jordan
Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 33, 34, 35, 36  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
rudeman
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 17 Luty, 2012 18:38 Odpowiedz z cytatem

No to co, obstawiamy? Kwiecien? Maj? Czerwiec? O marcu nawet nie smiem marzyc...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Piątek 17 Luty, 2012 19:40 Odpowiedz z cytatem

Ja obstawiam kwiecień. Nawet kwiaty wtedy kwitną, może i wydawnictwa puszcza jakie pąki?
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 18 Luty, 2012 1:23 Odpowiedz z cytatem

Evivo, Ty również fan Jordana?  Heh
Ja również obstawiam kwiecień, takie przeczucie  Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Sobota 18 Luty, 2012 11:43 Odpowiedz z cytatem

Fan jak fan... ale poczytać mogę Smile
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kris252
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 15
Chowaniec

10 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 18 Luty, 2012 14:29 Odpowiedz z cytatem

Ja chciałbym, żeby to było w kwietniu, ale znając pośpiech Zysk-u do wydawania nowych książek Jordana, to obawiam się, że to będzie przełom maja i czerwca  Sad

Domyślam się, że data 8 stycznia 2013 to data wydania "Memory of light" w Polsce Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
bartes123
Wędrowiec


   Posty: 49
Chowaniec

503 Miedziaków
21 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 20 Luty, 2012 12:55 Odpowiedz z cytatem

No do kwietnia to pewnie zmęczę ToM w oryginale, akurat żeby pokatować się MoL, również w oryginale...
Tymczasem właśnie Elayne odczytała bloody letter od Mata i miałem nieżły ubaw w pociągu...

A mam takie fajne myśli odnośnie Gholama uwięzionego wespół w zespół z Eelfini i Aelfini w Wieży Ghenjei... Ale to chyba tylko moje wygórowane oczekiwania względem autora i Mat rozprawi się z Gholamem wcześniej   Embarassed

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
rudeman
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Kwiecień, 2012 20:52 Odpowiedz z cytatem

"Pomruki burzy, premierowy, dwunasty tom cyklu, którego współautorem jest Brandon Sanderson, ukazał się już po śmierci Roberta Jordana (1948-2007). Na polski rynek książka weszła w sierpniu 2011 roku. Na koniec 2012 roku planowane jest wydanie tomu trzynastego (Bastiony mroku)."

Stąd: http://www.qfant.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=5161:s%C5%82ynny-cykl-

Czy ich pogrzalo?! Koniec 2012?! Mam nadzieje, ze to jakies plotki!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Heliar
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 18
Chowaniec

156 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Kwiecień, 2012 22:27 Odpowiedz z cytatem

Mam ochotę podskoczyć do nich i wygarnąć co o tym myślę. Przez te ich terminy to aż nóż w kieszeni się otwiera.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kris252
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 15
Chowaniec

10 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 14 Kwiecień, 2012 6:34 Odpowiedz z cytatem

Niewykluczone, że z tym wydaniem to prawda. Gdzieś tam wyczytałem, że nie mają jeszcze pełnego tłumaczenia  mad3  . W takim tempie to ostatni tom wydadzą w 2015 jak dobrze pójdzie. Do tego czasu to można pozostałe tomy z 5 razy przeczytać, żeby być na bieżąco   Heh

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
bartes123
Wędrowiec


   Posty: 49
Chowaniec

503 Miedziaków
21 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 19 Kwiecień, 2012 7:40 Odpowiedz z cytatem

Właśnie skończyłem czytać Towers of Midnight. Coś niesamowitego. Nie będę pisał za dużo, żeby nie spoilerować, ale dawno nie czytałem tak porywającego i dobrego tomu Koła Czasu.
Perrin i Mat urośli do rangi głównych bohaterów w moim odczuciu.

Mam tylko jedno pytanie - czy ktoś pokusił się o przetłumaczenie tego proroctwa cienia z końca książki? Czytałem parę razy i mimo wszystko trudno mi się ogarnąć w tym tekście.

Kiedy zakończenie? Kiedy??

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 19 Kwiecień, 2012 8:33 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Lo, it shall come upon the world that the prison of the Greatest One shall grow weak, like the limbs on those who crafted it. Once again, His glorius cloak shall smother the Pattern of all things, and the Great Lord shall stretch forth His hand to claim what is His. [...]


O to proroctwo Ci chodzi? Czytałeś w oryginale?

Dodane po 3 minutach:

Lo! He he... tak się zaczyna tłumaczenie Beowulfa na - powiedzmy - nowożytny angielski. Znaczy 'Słuchajcie! i w oryginale jest "Hwaet!". Tak dawni bardowie rozpoczynali większość swoich pieśni/historii.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
bartes123
Wędrowiec


   Posty: 49
Chowaniec

503 Miedziaków
21 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 19 Kwiecień, 2012 8:37 Odpowiedz z cytatem

No dokładnie, o jednookim głupcu, złamanym wilku, dumie upadłego kowala i tak dalej. Nie jestem pewien czy dobrze je sobie interpretuję. Według mnie proroctwo to jest już nieaktualne, w końcu ten którego zna śmierć nie dał się posiąść "Bastionom Mroku"...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 19 Kwiecień, 2012 8:51 Odpowiedz z cytatem

W oryginale jest 'Broken Wolf' i muszę trochę pomyśleć, o kogo może chodzić Smile Może nawet przetłumaczę to wieczorem. Bo jeśli to Lan to jeszcze różnie może być. Może być też jakieś potknięcie spowodowane tym że pisało to dwóch autorów, książka raz miała być krótka raz długa, a jej elementy zapewne były nie raz przestawiane (kolejność). Ale mam nadzieję, że nie.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
bartes123
Wędrowiec


   Posty: 49
Chowaniec

503 Miedziaków
21 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 19 Kwiecień, 2012 9:26 Odpowiedz z cytatem

Yea, and the Broken Wolf, the one whom Death has known, shall fall and be consumed by the Midnight Towers.

No właśnie - co to są te "Midnight Towers"? Do tej pory uważałem że chodzi o wieżę Ghanjei i ewentualnie jakąś jeszcze dodatkową, ale teraz już sam nie wiem. Jeżeli uważasz że Broken Wolf to Lan, to jest gdzieś wcześniej przesłanka na temat tego, że byłby tak nazywany?

Dodane po 30 minutach:

Oho, właśnie doczytałem że Midnight Towers mogą nawiązywać do 13 wież, które widziała w śnie Egwene - innymi słowy - do przeklętych.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 20 Kwiecień, 2012 12:45 Odpowiedz z cytatem

No właśnie to jest niezłe pytanie o te wieże, bo cała książka się tak nazywa więc można by odnieść wrażenie że chodzi o Ghanji - ale niekoniecznie. Ja dosyć dawno czytałem cały cykl, ale jestem przekonany że było też coś parę razy o wieżach Malkieri - o, masz, znalazłem w necie:

Cytat:
Malkier was known both for the seven towers, and for it's necklace of a thousand lakes (TWoRJTWoT). The towers still stand today, broken and jagged, and are circled by the lakes (TEotW, Ch. 47).


Więc może chodzi o to że Lan tę bitwę przegra. A czy były wzmianki o tym że Lan to 'Broken Wolf' - chyba nie, ale jakoś mi pasuje Smile No bo nie Perrin, który jest wymieniony osobno. A inni generałowie z północy - chyba nie są aż tak ważni w tej całej historii.

Tak czy owak to tylko teorie Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
bartes123
Wędrowiec


   Posty: 49
Chowaniec

503 Miedziaków
21 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 24 Kwiecień, 2012 8:43 Odpowiedz z cytatem

Ah, ale przecież teorie to coś wspaniałego w tej serii Smile
Zasadniczym problemem jest to, czy proroctwo dotyczy przyszłości, teraźniejszości czy czasów przeszłych?
-Jednooki głupiec kroczący salami żałoby - oczywista że Mat, ale po kim ta żałoba? Czy też sale żałoby to Wieża Ghanjei?
-Pierwszy z pośród robaków - Padan Fain, Rand, albo Nae'Blis, ale z racji tego że:
-Złamany Czempion - to najwyraźniej Rand
a
-Pan Wieczoru to Nae'Blis, to zostaje chyba Padan Fain jako Robal Smile
-ostatnie dni dumy upadłego kowala
-Złamany Wilk, ten, który znany jest śmierci padnie pod ciosami Bastionów Mroku (Przeklętych) -
Jedno z tych dwóch określa Perrina, w nawiązaniu do rozmowy między Graendel i Moridinem - że według przepowiedni Aybara zginie. Ale oba określenia są niejasne - dlaczego "upadły" kowal i dlaczego "znany śmierci"???
No i jego zniszczenie ma przynieść smutek i żal wszystkim ludziom. uważam, ale naprawdę ostrożnie, że o Perrinie jest część z upadłym kowalem i jego dumą, którą są jego ludzie - mieli zginąć w zasadzce, w którą wpadli Synowie Światła.
Zaś termin Złamany Wilk - szukałbym odpowiedzi w godłach, flagach i starych nazwach miejsc - wydaje mi się że to jakieś Państwo lub Miasto, które padnie i będzie symbolem klęski. Może też chodzić i Czarną Wieżę i Logaina.
Tak ja to mniej więcej widzę Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 24 Kwiecień, 2012 14:25 Odpowiedz z cytatem

Mamusiu Crying dlaczego ja nie ma pojecia o czym Wy w ogole mowicie?
Przeklety Zysk. Od tego czekania, to ja niedlugo wpadne w psychoze. Co za beznadziejna firma, wydawnictwo z bozej laski  Mad
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 25 Kwiecień, 2012 9:43 Odpowiedz z cytatem

Ajaj, droga Lady Dragon, mówimy o końcówce 13 księgi Koła Czasu, czyli Towers of Midnight.

Pozwoliłem sobie ją w końcu przetłumaczyć! [niżej]

Oczywiście ostrzegam przed spoilerami - tekst jest widoczny tylko po podświetleniu. No i proszę to tłumaczenie traktować jako cytat Smile

Cytat:

Świat stanie w obliczu chwili, gdy więzienie Najwspanialszego osłabnie, niczym członki tych, którzy je stworzyli. Po raz kolejny płaszcz Jego chwały zakryje Wzór wszechrzeczy, a Wielki Lord wyciągnie Swą dłoń by zawładnąć tym, co do Niego należy. Niepokorne narody obrócą się w pustkowia, a ich dzieci zapłaczą. Nie ostanie się nikt prócz Niego, oraz tych którzy zwrócili oczy ku Jego majestatowi.

W tym dniu, kiedy Jednooki Głupiec przemierza sale żałoby, a Pierwszy Spośród Robactwa podnosi rękę, aby przynieść wolność Temu Który Niszczy, nadejdą ostatnie dni dumy Upadłego Kowala. O tak! A Złamany Wilk, ten, którego poznała Śmierć, upadnie i zostanie pochłonięty przez Wieże Północy. Jego zniszczenie zasieje strach i smutek w sercach ludzi, i wstrząśnie ich wolą.

A wówczas nadejdzie Pan Wieczoru. I zabierze On nasze oczy, albowiem nasze dusze pokłonią się przed Nim; i zabierze naszą skórę, albowiem nasze ciała będą Mu służyć; i zabierze nasze wargi, albowiem tylko Jego wielbić będziemy. I zmierzy się Pan Wieczoru ze Złamanym Wybrańcem, i rozleje jego krew i przyniesie nam Mrok tak piękny. Niech rozlegną się wrzaski, o, zwolennicy Cienia. Błagajcie o swoje zniszczenie!

- z „Przepowiedni Cienia”


@bartes: ten "pierwszy z robaków" to wg mnie prawie na pewno Rand.

Dodane po 2 minutach:

No i jako przepowiednie cienia.. wg mnie mają w siebie wpisany 'błąd', no bo przecież nie są to przepowiednie światłości, która, jak wiemy, MUSI wygrać bo inaczej jadę do Ameryki i zrobię taką awanturę, że sam Jordan z grobu wstanie Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
bartes123
Wędrowiec


   Posty: 49
Chowaniec

503 Miedziaków
21 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 25 Kwiecień, 2012 10:02 Odpowiedz z cytatem

Właśnie nieco bez sensu, żeby w jednej przepowiedni określać tę samą osobę dwoma nazwami:
-Perrina jako Upadłego Kowala i Złamanego Wilka
-Randa jako Pierwszego Robakatora i Złamanego Czempiona
Aczkolwiek w tym dniu Rand planuje rozbić pieczęcie. A koniec dumy Upadłego Kowala może nastąpić, gdy Elayne wyda mu rozkaz powstrzymania Randa, a on będzie musiał jako banita stanąć po stronie Smoka.
No a Mat na ten dzień w żałobie jest, a jak O. i T. padną w czasie ataku na C. który zaczął się pod koniec Bastionów, to wtedy dopiero będzie w żałobie...
Kim jest ten krwawy Złamany Wilk...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 25 Kwiecień, 2012 12:45 Odpowiedz z cytatem

Ale fajne  Very Happy  Generalnie jak to kazda przepowiednia, ciezko cus wyniuchac.
Nie czytalam Bastionow Mroku, wiec moge sie totalnie mylic, ale tak wykoncypowalam:
Jednooki glupiec – to pewnie Mat, domyslam sie ze zgodnie z widzeniem Min, straci oko w Bastionach. Sale zaloby, to pojecia nie mam, moze Seanchanski palac?
No upadly wilk, to musi byc Lan. Nie raz byl w ksiazce porownywany do wilka. To ze jest znany smierci, to tez jest oczywiste, ze jest jego kochanka, czy cos tam takiego... Poza tym, wizja Min z Pomrukow Burzy bodajze, o Nynaeve kleczacej nad czyims cialem w zalobnej pozie. Wieze Polnocy, to chyba juz tak na zdrowy rozsadek, powinno byc siedem wiez Malkieri.
Pierwszy Sposrod Robactwa, to rzeczywiscie moze byc Rand. A robactwo jako ludzkosc, w oczach Cienia. Bylo cos o niszczeniu pieczeci w poprzednich tomach, tylko wszystko zalezy od tego, czy ostatecznie uwolni to Czarnego i czy Rand go pokona. To ze uwolni sie ostatecznie to pobozne zyczenie Sprzymierzencow Ciemnosci.
Upadly Kowal, najbardziej oczywistym wydaje sie ze to Perrin. Aczkolwiek nie wiem czy w Bastionach upadl czy nie, bo nie czytalam. Co tez moga oznaczac ‘ostatnie dni dumy’? Pojecia nie mam – czy on zostanie krolem? I czy wiaze sie to z Peknieta Korona z Saldei?
Pan Wieczoru to zapewne Moridin. Przeleje krew Randa, Zlamanego Wybranca, no wlasnie dlaczego ‘zlamany’? A moze przekornie Zlamany Wybraniec to Logain? W koncu byl Falszywym Smokiem, kim on jest jesli nie zlamanym wybrancem wlasnie? Rand umrze, a on zajmie jego miejsce? Wstapi nad cialem Randa na blok czarnego kamienia?
Alem sie zagalopowala  Rolling Eyes

Rany, ale ja kocham ta ksiazke  Very Happy
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 8 z 36 Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 33, 34, 35, 36  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.