Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Robert Jordan
Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33, 34, 35, 36  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Maciooj
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 185
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 02 Kwiecień, 2008 18:45 Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie. W okolicach trójmiasta można gdzieś dostać "Ognie niebios"? Na allegro jest jeden egzemplarz ale za drogi jak dla mnie

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Robert
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 14 Lipiec, 2008 19:40 Odpowiedz z cytatem

witam
mam pytanie, czy ma ktos na sprzedarz "róg Valere"? ale sam "róg valere". bez "wielkiego polowania", bardzo mi na nim zależy

Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 10 Styczeń, 2009 18:55 Odpowiedz z cytatem

Popieram zdanie Whitefire, zanim się wyda osąd na temat cyklu Koła Czasu należy przeczytać trochę więcej niż pierwsze 2 tomy. Akurat mnie już po pierwszym tomie wciągnęło, jednak im dalej czytałem tym bardziej budził się mój szacunek dla Roberta Jordana. Dlatego z wypowiedzią Melfka w ogóle się nie zgodzę, ponieważ półtorej tomu to znacznie za mało. Niestety, ale jeśli przeczyta się dalej wiadomym jest, że cała trójka bohaterów jest ważna.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 06 Kwiecień, 2009 13:50 Odpowiedz z cytatem

Najświeższe wieści z frontu  Very Happy  – ostatni tom Koła Czasu – A Memory of Light – będzie podzielony na trzy części. Pierwsza – o tytule „The Gathering Storm” – w wersji angielskiej, ma ukazać się w Listopadzie 2009. Seria zakończona będzie przez Brandona Sandersona, wybranego do tego zadania przez żonę Jordana – Harriet.
Osobiście bardzo cieszę się z tej informacji. Ilość tomów sugeruje, że większość wątków zostanie zakończona.

Krążą również wieści, że wytwórnia Uniwersal Pictures wykupiła prawa do ekranizacji Koła Czasu. Podobno trwają już przygotowanie do nakręcenia pierwszej części – Oko Świata! Kto wie, może już niedługo będziemy mogli oglądać Aes Sedai w kinach  Shocked

Wszystkie informacje wygrzebane na zagraniczych forach.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 06 Kwiecień, 2009 14:41 Odpowiedz z cytatem

Faktycznie   Shocked  
Matko boska, trzy tomy Confused Litości nie mają   Laughing  

Wielkie dzięki za update!
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 06 Kwiecień, 2009 17:23 Odpowiedz z cytatem

Właśnie, no ale co Ty na to Whitefire  Razz  Koło Czasu na srebrnym ekranie!
Ciekawa jestem kogo wybiorą na obsadę. Trudno będzie sprostać moim wymaganiom  Heh  !
W roli Randa widziałabym ewentualnie Aleca Newmana, a Lanfear - Monice Bellucci. Chociaż, tak naprawdę, to mam nadzieję, że to będą jacyś nieznani, a utalentowani  Wink
I że zrobią film na miarę Władcy Pierścieni!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 14 Kwiecień, 2009 21:51 Odpowiedz z cytatem

Wieści o ekranizacji Koła Czasu widziałem już tyle razy i tak dawno, że szkoda słów. Sama wytwórnia Universal Pictures przynajmniej raz "wykupiła" prawa i później się wycofała z tego, więc nie ma co się tak zapędzać z tym. Plotka goni plotkę, i pewnie jak zwykle fani szybciej coś  stworzą, tak jak w przypadku samych gier ze światem Koła Czasu.
Wszelkie nowinki możecie poczytać np. na
Tarvalon i współpracującymi z nią forach.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 14 Kwiecień, 2009 23:58 Odpowiedz z cytatem

hm... kandydatura Bellucci mi się podoba   Heh  
Niestety w męskiej części aktorów jestem mniej rozeznany, mogę za to pomyśleć nad propozycjami do ról Egwene, Elaine, Aviendhy i reszty... Tylko kto mnie posłucha? Very Happy

Niestety to o wcześniejszych plotkach nt ekranizacji to prawda, więc zobaczymy. Zastanawiam się tylko, jaki byłby najsensowniejszy sposób takiej ekranizacji. Jeden film / 1 tom? No, może. Ile by nie było, to wymaga dużego budżetu. Pewnie, że widowisko klasy "Władcy..." byłoby najlepsze, żeby faktycznie zadośćuczynić dziełom Jordana, ale takie pieniądze to chyba się nie znajdą. Zobaczymy. Póki nie zrobią, to przynajmniej jest nadzieja i można sobie pomarzyć  Laughing

Tarvalon to taka trochę młodsza siostra dragonmount.com i wotmania.com, na pewno też warta polecenia ale przyznam że nie zaglądam tam za często. Pamiętam za to jak wiele lat temu raczkowało Very Happy
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 15 Kwiecień, 2009 22:22 Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie Tarvalon, jest bardziej przejrzysta i rozbudowana dlatego ją podałem, oczywiście do dragonmount.com i wotmania.com tez tam są linki do których nawiązywałem. Samych propozycji obsady też jest sporo sami zobaczcie jakie nieraz śmieszne na you tube dają Laughing  Własną listę propozycji też można by dać Very Happy  Na widowisko typu "Władcy.." bym nie liczył, ale to moje zdanie Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
sajmon313
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 3
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 21 Lipiec, 2009 20:37 Odpowiedz z cytatem

Przeglądając ten temat widzę, ze Zysk już w 2007 roku obiecywał wznowienie książek... i nadal obiecuje.

Tymczasem za Ognie Niebios zapłaciłem 70zł, A za Spustoszone Ziemie 110zł.
Na szczęście kolejne tomy są bardziej dostępne.

BTW. Ktoś wie jak to się dzieje, że tylko z dostaniem tomu 5 są tak wielkie trudności, a wcześniejsze i późniejsze można dostać bez problemu?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 21 Lipiec, 2009 23:04 Odpowiedz z cytatem

Oczywiście. Te były wydane najdawniej. Tomy wcześniejsze miały wznowienie, a późniejsze pojawiły się stosunkowo niedługi czas temu.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Tixon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 62
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 25 Wrzesień, 2009 21:34 Odpowiedz z cytatem

Oko Świata Robert Jordan
Początek cyklu Koło Czasu wygląda całkiem okazale, ma co zaprezentować (czasami wielkość ma znaczenie Razz ), pytanie tylko, czy treść jest równie okazała, jak wielkość. Cóż, trzeba było przeczytać, aby się przekonać.
Na pierwszy ogień poszedł słowniczek i sposób zapisu dat, niejako przy okazji poznało się podstawy świata i dawne wydarzenia, chociaż wolałbym aby dokonano tego w jakiś bardziej subtelny sposób. Chwilę poświęciłem też na przyjrzenie się mapce, aby z grubsza wiedzieć gdzie udadzą się bohaterowie – bo to, że odbędzie się Quest poprzez wszystkie te ziemie, było równie jasne, jak to, iż Koło Czasu będzie czerpać pełnymi garściami z Tolkienowskiego dorobku. Czy to przeszkadza, czy też nie przeszkadza, rzecz względna, osobiście wychwyciłem krocie tych samych motywów (pół dnia straciłbym na ich wyliczanie), ale całkiem nieźle pasujących do realiów świata, więc nie przeszkadzało mi to zbytnio.
Co innego wkurzało – kobiety. Niektóre kobiety, uściślając. Ja rozumiem, że skoro źródło męskiej mocy zostało skażone powodując szaleństwo u władających mocą mężczyzn, to zanikła równowaga w sile na stronę żeńską, co przekładało się na matriarchat i dominację kobiet czego wyrazem jest Koło Gospodyń podejmujące wszelakie decyzje. Ale tu trzeba być konsekwentnym i jeśli powiedziało się a, powiedzieć i b: bowiem skoro matriarchat, to bez mężczyzn przy władzy zarówno tej wielkiej – i tu mamy częściowe – bo o ile władczyniami są kobiety, zaś mężczyźni pełnią zaszczytną funkcję pierwszych mieczy – jaki i małej, gdzie już spokojnie spotkać można męskich przedstawicieli wśród władz wiejskich i miejskich, własność również do nich należy. Lecz jeśli (zgodnie z tym co podaje słowniczek) władcy niechętnie patrzą na kobiety z mocą wtrącające się do wszystkiego, a na linii rada wioski a Koło Gospodyń dochodzi do tarcia, to pozycja kobiet nie jest taka silna, aby jedna czy druga szarogęsiła się jak udzielna władczyni świata skoro jest ograniczona do swojej chatki i wychodka. A tu mamy jedną z drugą, które zgrywają wszystko wiedzące i zgrywające niewiadomo kogo, bo jest: córką wójta, uczennicą Wiedzącej czy też kandydatką na władającą mocą i z samej racji tego oczekuje ochów i achów, a wszystko co powie, traktowane ma być jako prawda objawiona, którą łaskawie się dzieli. Niestety, znając sposób pisania twórców rozbudowanych cykli oraz to, że to nie Martin, nie ma raczej co liczyć, że nagle coś ją zeżre.
Inna wkurzająca rzecz, to niezbędna obecność ludzi mających immunitet naprawdę i dobro, tutaj obecna w postaci Białych Płaszczy. Nie rozumiem czemu z taką lubością twórcy umieszczają na zasadzie odniesień do Inkwizycji stowarzyszenia fanatyków uznających tylko własne racje za dobro i zwalczających wszystkich którzy myślą inaczej pod pretekstem bycia złymi. Zwłaszcza, że pod białymi płaszczami i gadce o moralności, szerzeniu dobra i walce ze złem siedzi zwykły son of a bitch, że się tak wyrażę.
Wspominałem już, że Koło Czasu jest bardzo Tolkienowskie; co prawda nie robi takiego wrażenia jak Fionavardzki Gobelin, co oczywiście czyni go klasycznym – miejscami aż do bólu – high fantasy, którego schemat jest już ograny i znany nawet dla osób, które nie czytały wiele powieści tego typu. Jordan nie wyszedł z tego schematu, przez całe Oko trzymał się go mieszając go i plotąc rozmaite wątki (i znowu motyw Tkania opowieści, czwarty który spotkałem, jeśli dobrze liczę), na szczęście robił to na tyle umiejętnie, że chciało się czytać. To wielka zaleta, pisać o czymś, co przerabiało się już tyle razy, że nie jest to już przecieranie nieznanych szlaków, a podróż brukowaną drogą którą się szło nie raz i dwa, a jednak idziemy i z przyjemnością podziwiamy widoki. Niby nic, a jednak cieszy.
Dobre wrażenie sprawia również trójka wybrańców, gdzie na początku nie do końca wiadomo, o którego chodzi (chociaż ma się pewne podejrzenia, lecz wydaje się to zbyt oczywiste); przy czym po kilkuset stronach widać wyraźnie, że każdy z trójki jest wybrańcem, każdy od czego innego. Ich drużyna też jest niczego sobie zbieraniną. Niby zebrali się w zapadłej dziurze, wiosce na krańcu świata, a każdy ma coś za uszami, każdy jest na swój sposób niezwykły.
Złe wrażenie, a uściślając złe w kategorii żałosne, robi główny wróg, archetyp zła, który tutaj (na podstawie pierwszego tomu) jest lamerski aż żal patrzeć. Gdzie mu do innych archetypów- Sprówacza, Saurona (który jedno był pieskiem Morgotha, a ile zdziałał), czy stojącego u mnie najwyżej w hierarchii zła – Foula.
Chłopak o brzmieniu imienia bardzo zbieżnym z Szatanem gra po prostu w innej lidze; zaś jego moc ogranicza się do zsyłania koszmarów na głównego bohatera. Schwytanie ich dla jego podopiecznych jest zadaniem poza kompetencjami; same trollaki przypominają zamówionych u sługusów zła™ ale z przeceny, równie ichnia wersja Nazguli nadaje się jeno do strasznie dzieci, kazać im porąbać drewno to wyrafinowane okrucieństwo z naszej strony. Widać, że lepiej mieć dziewięciu porządnych sługusów, niż masową produkcję Pomorów.
Kontynuując narzekanie, muszę wspomnieć o stopniu trudności Questu który realizują bohaterowie – obserwując ich działania, mam wrażenia, że grają na easy, a i jeszcze podejrzewam ich o włączanie czasami God Mode. Po prostu za łatwo im to idzie, skutkiem czego tytułowe Oko Świata zdobywają już pod koniec tomu – i tu przez chwilę myślałem, że ich dobra passa jest skończona – i kopią tyłek Złemu, gdy próbuje bezpośredniej konfrontacji.
Mam tylko nadzieję, że ten pokaże rogi w kolejnych tomach, bo mimo wszystko mam ochotę kontynuować przygodę z Jordanem.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 27 Listopad, 2009 18:06 Odpowiedz z cytatem

Jestem właśnie w trakcie lektury "The Gathering Storm", 12 części sagi.

Nie powiem za wiele, ale wrażenia są dobre. Tom przypomina mi ten poprzedni, 11, i nie ma w nim nic z rozdymania, które mogło razić w częściach 7-10.

Prawdę mówiąc... to może być mój ulubiony tom w serii! Jeszcze pomyślę.

Oczywiście trudno sobie w pewnym momencie nie zadać pytania: czy czytam jeszcze słowa Jordana, czy może już Sandersona? Ale jak dotąd, nic mnie jakoś szczególnie nie razi w tym, co czytam. Może dlatego, że ogólna wizja fabuły jednak należy do Jordana, a jego kontynuator wykonał naprawdę dobrą robotę?

W każdym razie - jest dobrze. I pomimo kolejnych lat oczekiwania, cieszę się, że nie skrócili końcówki na siłę do jednego tomu. Jest tak, jak miało być. W końcu, po 20 latach wypatrywanie następnej części Koła Czasu jest już czymś w zasadzie normalnym.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
sajmon313
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 3
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 09 Grudzień, 2009 14:33 Odpowiedz z cytatem

Z mojej korespondencji mailowej z Zyskiem:
Ja napisał:
Witam!
Czy jest planowane tłumaczenie The Gathering Storm?
http://store.tor.com/book/9780765302304
Jeżeli tak, to kiedy można sie spodziewać polskiego wydania?

Zysk napisał:
Tak,
najwcześniej za rok (mimo, ze już dawno zamówilismy egz. dla tłumacza, mimo ponagleń agenta ksiązka jeszcze do nas nie dotarła).
Z poważaniem,
Jacek Pniewski

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 09 Grudzień, 2009 14:42 Odpowiedz z cytatem

Dobre Smile Niech mnie zatrudnią, też jestem tłumaczem, a już czytałem i mam egzemplarz Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 21 Grudzień, 2009 22:51 Odpowiedz z cytatem

O rany! Znowu rok czekać na tłumaczenie?! Co za ludzie!
Whitefire, napisz chociaż czy warto czekać na tłumaczenie? Very Happy  Będzie działo się coś ciekawego? Randowi odbije do końca? Mat z Thomem i Jain'em wejdą do Wieży Ghenjei?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 22 Grudzień, 2009 20:21 Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy warto czekać na tłumaczenie ale oryginał na pewno warto przeczytać  Smile Czytaj kilka postów wyżej.

hm... Będzie się działo sporo ciekawego... Ale nie odpowiem na tamte pytania... RAFO ! Very Happy

Ps. Po namyśle - to JEST jeden z 2-3 najlepszych wg mnie tomów w serii Smile
Dodam jeszcze, że nie tylko mój - pożyczyłem Bartkowi i wrócił do mnie z taką samą opinią!

No, to teraz sobie czekajcie spokojnie  Razz
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
sajmon313
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 3
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 17 Marzec, 2010 12:48 Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś nie może się doczekać kolejnej części, to polecam przeczytać:

Wheel of Time Re-Read

Jest to podsumowanie tego co się dzeje w poszczególnych rozdziałach + komentarze.

Zawiera spoilery. Od TEOTW do LOC spoilery obejmują wszystkie książki do KOD,
Od ACOS spoilery dotyczą również TGS.

Generalnie komentarz dotyczy Koła Czasu. Szalone teorie, rozwiązywanie tajemnic, domniemania dotyczące zabójców, Całość napisana z humorem i lekkim dystansem do rzeczywistosci.

Dodatkowo, można się dowiedzeć wielu rzeczy o równouprawnieniu, seksizmie, statkach morskich, żonglowaniu, bardach, umiejętności targowania się itp.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
lanfear777
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 19
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 20 Czerwiec, 2010 23:19 Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś ma może polskie tłumaczenie "The Gathering Storm" Roberta Jordana i Brandona Sandersona?
____________

"Nadszedł jak wiatr, jak wiatr dotknął wszystkiego i  jak wiatr odszedł."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 20 Czerwiec, 2010 23:47 Odpowiedz z cytatem

Oj, sądząc po zawiści z jaką mój kolega patrzy na moje angielskie wydanie, chyba jeszcze nie ma Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 2 z 36 Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33, 34, 35, 36  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.